Pokrzywka......? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-31, 11:16   #1
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323

Pokrzywka......?


Od jakiś 2 lat mam taką przemijającą dolegliwość, niezdiagnozowaną...i nurtują mnie jej przyczyny. Otóż tak raz, dwa razy na miesiąc pojawiają mi się malutkie pojedyńcze(zawsze pojedyńcze) krostki o średnicy ok. 2mm typowe dla pokrzywki-silnie swędzący biały bąbel.Troche jak poparzenie pokrzywą..Najczęściej pojawia mi się taka jedna krostka na palcu , wierzchu dłoni, na łokciu...Pojawia się tak na kilka dni, "poswędzi" i znika. Byłam u dermatologa z inną sprawą i wspomniałam o tym-akurat miałam jeden bąbelek na kciuku. Dermatolog stwierdziła że wygląda na pokrzywkę, ale pokrzywka zazwyczaj objawia się większą ilością bąbli, a nie pojedyńczą krostką. Gdybym miała alergię kontaktową, to miałabym ich więcej a nie pojedyńcze...Na pewno to nie jest kurzajka czy inna zmiana chorobowa,ale co to jest też nie wie. Nie ma to związku z zimą, bo latem też sie pojawia.Spotkał się ktoś z czymś takim??Trochę mnie wkurza to , bo jak się pojawi, to swędzenie dopprowadza mnie czasem do szału małe"toto" ale dokucza...
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 11:08   #2
Mkb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Pokrzywka......?

ja z pokrzywką męcze sie od 2009 roku! odwiedziłam mnustwo lekarzy...każdy mówił co innego. trafiłam do Pani dr która zdjagnozowała u mnie pokrzywkę od ucisku! Wielka prośba napiszcie czy ktoś wyleczył sie z takiej pokrzywki.
tracę juz nadzieje...
przez jakis czas pomagał mi Rupafin teraz juz nawet podwójna dawka nie daje efektu
Mkb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 08:15   #3
gospodarna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: Pokrzywka......?

Cytat:
Napisane przez Mkb Pokaż wiadomość
przez jakis czas pomagał mi Rupafin teraz juz nawet podwójna dawka nie daje efektu
Jak natknęłam się na ten wątek, miałam właśnie ten lek zaproponować. Jeśli ktoś nie ma przewlekłej wysypki i pojawia się ona sporadycznie, Rupafin zdecydowanie wystarczy - a przynajmniej mnie wystarcza. W chwili kiedy owy lek już nie zwalcza pokrzywki, to poważna sprawa.
gospodarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-19 09:15:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.