książka zamiast kwiatów - prezent ślubny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-04, 10:56   #1
mufciu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 18

książka zamiast kwiatów - prezent ślubny


Na zaproszeniu na ślub, które dostałam ostatnio od koleżanki, napisano, aby zamiast kwiatów przynieść książkę, którą polecilibyśmy parze młodej. Ciekawy sposób na stworzenie "biblioteczki" będzie wielką pamiątką Młodych, zwłaszcza gdy każdy z gości dopisze dedykację...

Chciałabym wybrać książkę która niesie jakąś prawdę, ponadczasowe przesłanie, którą może przeczytać jednocześnie kobieta i mężczyzna i zapamiętać na długo...
Młodzi są osobami bardzo różnymi od siebie, oboje uwielbiają czytać książki, a więc nie lada wyzwanie przede mną. Mam już kilka propozycji, ale chciałabym poznać też wasze rady - może czytaliście ostatnio coś, co warto polecić na tak szczególną okazję?

Nie jest łatwo wybrać coś, co pośród tylu innych prezentów zostanie zauważone, ale chciałabym właśnie uciec od banału i zaproponować Młodym coś szczególnego, małą perełkę która wywoła uśmiech na twarzy za każdym razem, kiedy po nią sięgną.
mufciu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 11:09   #2
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

oo ciekawy pomysl zawsze slyszalam o wplatach na konto na dom dziecka np albo o przyniesienie zabawek ( na dom dziecka lub pzyszel pociechy) wiec orginalny pomysl z tymi ksiazkami

a Mlodzi sa w jakim wieku?
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 12:27   #3
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Ja bym wybrała zdecydowanie coś z literatury klasycznej. Pomyślę i jeszcze napiszę.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 13:00   #4
mufciu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 18
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Cytat:
Napisane przez zagubiona_w_swoich_snach Pokaż wiadomość

a Mlodzi sa w jakim wieku?
25 i 26 lat
mufciu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 13:39   #5
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Hm...to moze cos ze swiatowej literatury klasycznej?Hemingway , Dickens?
Nie wszyscy przepadaja za Coelho i nie wiem czy ta ksiazka zainteresuje tez Pana Mlodego ale "Brida" wlasnie tego autora i jego teoria 2 pokrewnych dusz tez mzoe byc jakims pomyslem
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 13:52   #6
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Mnie bardzo podobała się książeczka Nowożeńcom na drogę Marii Łopatkowej. Bardzo stara, chyba tylko w antykwariacie ją znajdziesz.
Wydana w 79 r. więc to inne realia, ale ciepła, serdeczna i poważna.

Zdeklarowanym katolikom możesz kupić coś Jacka Pulikowskiego
http://www.tolle.pl/wybrani-autorzy/jacek-pulikowski

Albo jakąś jakąs sensowną gazetą codzienną, zapakuj i napisz:
otworzyć po 15 latach

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2009-07-04 o 14:01
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 14:04   #7
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

A może coś Jana Pawła II?
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-04, 21:10   #8
mufciu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 18
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

skłaniałabym się raczej do klasyki, z tematyką religijną nie chcę ryzykować, albumy z tzw złotymi myślami też odpadają.. ale dziękuję za propozycje i czekam na kolejne
mufciu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 12:31   #9
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Ja bym zapytała, o jakich książkach myślą. Czy to mają być poradniki typu "Jak stworzyć idealną rodzinę", encykliki Papieski o małzeństwie czy zwykłe książki, takie przygodowe, romansidła, thillery itp?
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 17:29   #10
strzyga77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 477
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

dobra książka kucharska
strzyga77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 19:26   #11
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

A może "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus" Bo z klasyki to możesz równie dobrze wszystko kupić co chcesz
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-05, 21:08   #12
mufciu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 18
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
Ja bym zapytała, o jakich książkach myślą. Czy to mają być poradniki typu "Jak stworzyć idealną rodzinę", encykliki Papieski o małzeństwie czy zwykłe książki, takie przygodowe, romansidła, thillery itp?
oczywiście nie ma żadnych wymagań do rodzaju książki, jaką chcieliby dostać Państwo Młodzi - pozostawili tu całkowitą dowolność.

Cytat:
Napisane przez strzyga77 Pokaż wiadomość
dobra książka kucharska
myślałam też o tym, ale w końcu wymyśliłam sobie, że najlepsza byłaby jakaś powieść, która prócz ciekawej historii (wątek romantyczny mile widziany) zawiera jakieś przesłanie, prawdę...

Cytat:
Napisane przez Spoora Pokaż wiadomość
A może "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus" Bo z klasyki to możesz równie dobrze wszystko kupić co chcesz
przyznam się że nigdy nie wpadła mi w ręce ale spojrzę w księgarni na nią Rzeczywiście - z klasyki można wybrać wszystko, bo przede wszystkim chciałabym, aby ta książka była miła do czytania.
Młodzi dostaną mnóstwo książek a sięgną pewnie tylko po niektóre. Osobiście ciężko mi dobrać coś, co będzie dobre zarówno dla Niej i dla Niego - może dlatego, że ja i mój partner wybieramy książki zupełnie z innych światów
Do wesela jeszcze trochę, więc piszcie!
mufciu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 22:06   #13
xMisery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 240
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Ja ze swojej strony polecam " Maga " Johna Fowlesa. ksiazka jest wciagająca, fakt długa, ale zupelnie sie tego nie odczuwa. napisano o niej, ze jest z pogranicza psychologii i fantastyki. pelno w niej symboliki, aluzji literackich. uznana, za arcydzieło. osobiscie nie znam nikogo, komu by sie nie podobała

a sama dostałam ją niedawno na urodziny i byłam i jestem nadal bardzo zadowolona. no i mniejsza szansa przy okazji, ze ktos kupi to samo.
xMisery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 22:14   #14
babeczka83
Raczkowanie
 
Avatar babeczka83
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 220
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Mały Książę
__________________
Któregoś dnia rzucę to wszystko...
babeczka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 22:24   #15
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

A jak dobrze ich znasz? I masz talent pisarski? Może sama coś napiszesz o nich, taką jakby "nowelkę"? Wydrukujesz, może wstawisz jakieś ich zdjęcia, fajną okładkę da się zrobić, jakiś tytuł Ach poniosła mnie wyobraźnia, ale ja bym chyba tak zrobiła i gwarantuję Ci że taką opowieść o sobie (nie wiem - jak się poznali - jeśli wiesz, jakieś wspólne przygody czy coś) na pewno chętnie oboje przeczytają, tylko musiałabyś trochę o nich wiedzieć, a to może być problem


A i są jeszcze takie książki (ale nie wiem czy nie tylko dla dzieci), że wpisuje się imię danej osoby/ób w miejsce głównego bohatera/ów i powstaje książka o tych osobach. Popatrz w internecie.
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 08:12   #16
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Cytat:
Napisane przez zagubiona_w_swoich_snach Pokaż wiadomość
Hm...to moze cos ze swiatowej literatury klasycznej?Hemingway , Dickens?
Nie wszyscy przepadaja za Coelho i nie wiem czy ta ksiazka zainteresuje tez Pana Mlodego ale "Brida" wlasnie tego autora i jego teoria 2 pokrewnych dusz tez mzoe byc jakims pomyslem

Cytat:
Napisane przez Spoora Pokaż wiadomość
A może coś Jana Pawła II?

Cytat:
Napisane przez Spoora Pokaż wiadomość
A może "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus" Bo z klasyki to możesz równie dobrze wszystko kupić co chcesz
Cytat:
Napisane przez xMisery Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony polecam " Maga " Johna Fowlesa. ksiazka jest wciagająca, fakt długa, ale zupelnie sie tego nie odczuwa. napisano o niej, ze jest z pogranicza psychologii i fantastyki. pelno w niej symboliki, aluzji literackich. uznana, za arcydzieło. osobiscie nie znam nikogo, komu by sie nie podobała

a sama dostałam ją niedawno na urodziny i byłam i jestem nadal bardzo zadowolona. no i mniejsza szansa przy okazji, ze ktos kupi to samo.
Cytat:
Napisane przez babeczka83 Pokaż wiadomość
Mały Książę
Sami chcemy książki zamiast kwiatów. Ale naprawdę lepiej nie kombinować. Nie czytamy Coelho - nie lubimy go. Książek o tematyce religijnej również. Tym bardziej durnowatych poradników w stylu Mężczyzna z Marsa Maga posiadamy - faktycznie świetna książka, chociaż ogólnie Fowles jest ciężki dość. Małego Księcia posiadamy również, ale naprawdę nie jest on pozycją dobrą dla małżeństwa - przede wszystkim ilu znasz facetów, którym się ta książka podobała? Ja żadnego Sama też nie przepadam.

Wg mnie nie ma sensu stawiać na "klasykę" - jeśli ktoś książki lubi, ma, kupuje to często wiele z klasyki posiada. Poza tym nie uszczęśliwiajcie na siłę nikogo filozoficznymi przemyśleniami o życiu/rodzinie/miłości/bliźnich

Nas przeważnie znajomi pytają, odpowiadamy: fantastykę, sensację itd. Podajemy autorów, których lubimy czytać, pytają się, czy mamy tę i tę książkę. To trochę tak jak z prezentami - szkoda by było dostać 4 książki takie same czy 5 identycznych czajników Nie mamy żadnych głupich wymagań co do prezentów czy pieniędzy, ale chcielibyśmy dostać książki takie, które przeczytamy, które sprawią nam przyjemność - a nie tylko takie, które dobrze wg kogoś wyglądają na półkach.

Książka zamiast kwiatów wcale nie musi być ponadczasowa - ma sprawić przyjemność młodym, a nie stać się przewodnikiem - nie każdy to lubi. Może spytaj, jaką literaturę czytują młodzi najchętniej? A może - kup bon do empiku czy innej księgarni, niech sami coś wybiorą?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 13:38   #17
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;13107923]

Książka zamiast kwiatów wcale nie musi być ponadczasowa - ma sprawić przyjemność młodym, a nie stać się przewodnikiem - nie każdy to lubi. Może spytaj, jaką literaturę czytują młodzi najchętniej? A może - kup bon do empiku czy innej księgarni, niech sami coś wybiorą?[/QUOTE]


to wydaje sie najrozsądniejsze
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 15:27   #18
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Bon do empiku faktycznie wydaje się wyjściem rozsądnym, ale z drugiej strony... co to za pamiątka? Przecież Młodzi będą mieli świadomość, że sami sobie tę swoją książkę wybrali, a Ty byłaś tylko jej sponsorem.
Wydaje mi się, że dobrze będzie DOSŁOWNIE potraktować słowa
Cytat:
Napisane przez mufciu Pokaż wiadomość
książkę, którą polecilibyśmy parze młodej
i faktycznie wybrać coś, co Tobie się szczególnie spodobało - dzięki temu prezent będzie miał w sobie rys Twojej indywidualności. I nawet jeśli książkę zdublujesz - bo, powiedzmy, daną pozycje z klasyki (tu przychylam się do tych osób, które sugerują wybranie czegoś ponadczasowego) Młodzi już mają - to przecież i tak egzemplarz przez Ciebie podarowany będzie dla nich cenną pamiątką
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 16:02   #19
Rozaaa87
Przyczajenie
 
Avatar Rozaaa87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 14
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

można by się umówić z kilkoma osobami z rodziny i kupic książki, które tworzą sągę... Na przykład saga "domu nad rozlewiskiem" albo "zmierzchu"... jeżeli znasz młodych to mniej więcej na pewno wiesz czy wolą romans czy fantastyke
__________________
Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość!
Rozaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-06, 16:21   #20
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Ale to ma być prezent dla dwojga - tego, co wymieniłaś, mężczyzna nie zdzierży
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 18:30   #21
Ryfka
Zadomowienie
 
Avatar Ryfka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Cytat:
Napisane przez Rozaaa87 Pokaż wiadomość
można by się umówić z kilkoma osobami z rodziny i kupic książki, które tworzą sągę... Na przykład saga "domu nad rozlewiskiem" albo "zmierzchu"... jeżeli znasz młodych to mniej więcej na pewno wiesz czy wolą romans czy fantastyke
Nie jestem do końca pewna, czy kupowanie "Zmierzchu" jako ponadczasowy prezent dla ludzi dorosłych jest dobrym pomysłem.

Ja swojemu bratu na ślub kupiłam piękne nowe wydanie "Łuku triumfalnego" Remarque'a twardej oprawie. To moja ulubiona książka, a oni oboje uwielbiają Remarque'a. Byli zachwyceni
Ryfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 20:11   #22
Rozaaa87
Przyczajenie
 
Avatar Rozaaa87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 14
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Cytat:
Napisane przez Ryfka Pokaż wiadomość
Nie jestem do końca pewna, czy kupowanie "Zmierzchu" jako ponadczasowy prezent dla ludzi dorosłych jest dobrym pomysłem.

Ja swojemu bratu na ślub kupiłam piękne nowe wydanie "Łuku triumfalnego" Remarque'a twardej oprawie. To moja ulubiona książka, a oni oboje uwielbiają Remarque'a. Byli zachwyceni
Nie wszyscy mają taki sam gust... Jedni wolą "Zmierzch" a inni "Łuk triumfalny".
__________________
Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość!
Rozaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 21:13   #23
mufciu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 18
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;13107923]
Wg mnie nie ma sensu stawiać na "klasykę" - jeśli ktoś książki lubi, ma, kupuje to często wiele z klasyki posiada. Poza tym nie uszczęśliwiajcie na siłę nikogo filozoficznymi przemyśleniami o życiu/rodzinie/miłości/bliźnich Nas przeważnie znajomi pytają, odpowiadamy: fantastykę, sensację itd. Podajemy autorów, których lubimy czytać, pytają się, czy mamy tę i tę książkę.[...]Nie mamy żadnych głupich wymagań co do prezentów czy pieniędzy, ale chcielibyśmy dostać książki takie, które przeczytamy, które sprawią nam przyjemność - a nie tylko takie, które dobrze wg kogoś wyglądają na półkach.
[/QUOTE]

klasyka nie zawsze oznacza tylko tyle, że dobrze wygląda na półkach

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
Bon do empiku faktycznie wydaje się wyjściem rozsądnym, ale z drugiej strony... co to za pamiątka?
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;13116399]Ale to ma być prezent dla dwojga - tego, co wymieniłaś, mężczyzna nie zdzierży [/QUOTE]

całkowicie się zgadzam

Cytat:
Napisane przez ryfka Pokaż wiadomość
piękne nowe wydanie "Łuku triumfalnego" Remarque'a twardej oprawie
o tak, ten pomysł mi się bardzooo podoba!
mufciu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:55   #24
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Mufciu, pewnie, że nie zawsze klasykę kupuje się "dla półek" Ale jednak wielu ludzi tak robi.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 20:00   #25
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Jeśli miałabym dobre zdanie o młodych jako o czytelnikach , zdecydowanie kupiłabym 'Nieznośną lekkość bytu' Kundery.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 19:44   #26
Hyysteria
Raczkowanie
 
Avatar Hyysteria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 347
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Jeśli miałabym dobre zdanie o młodych jako o czytelnikach , zdecydowanie kupiłabym 'Nieznośną lekkość bytu' Kundery.
Dobry pomysł moim zdaniem. Świetna książka.

A może coś Lema? Orwella? Kinga?

Zmierzchu, ani jakiś "tanich" poradników bym nie kupowała. Mogli by się obrazić haha
__________________
Sooooo...Let's build a snowman...!
Hyysteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 20:16   #27
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Cytat:
Napisane przez Hyysteria Pokaż wiadomość
Dobry pomysł moim zdaniem. Świetna książka.

A może coś Lema? Orwella? Kinga?

Zmierzchu, ani jakiś "tanich" poradników bym nie kupowała. Mogli by się obrazić haha
Nie wiem czy King dobrze wróży na weselu
A za Zmierzch ja bym się obraziła. I nie żartuję.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:33   #28
Ryfka
Zadomowienie
 
Avatar Ryfka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

Tak sobie wymyśliłam że może jakąś klasyczną książkę dla dzieci? To by była niezła wróżba, ale też możnaby napisać piękną dedykcję niekoniecznie o potencjalnych potomkach I myślałabym tutaj o "Dzieciach z Bullerbyn" w tej klasycznej żółtej oprawie, albo o "Braciach Lwie Serce". Mnie by to wzruszyło gdybym otrzymała taką książkę, ale może dlatego żem sentymentalna


A Kundera to też jest świetny pomysł, "Nieznośna lekkość bytu" to przepiękna książka.
Ryfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:52   #29
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

od siebie mogłabym polecić książkę TVN-owskiej "superniani"

Oczywiście o ile Państwo młodzi mogą mieć dzieci, bo w przeciwnym razie mogłoby to być duże faux pas
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:56   #30
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: książka zamiast kwiatów - prezent ślubny

mja pierwsza mysl: 'cien wiatru' carlos ruiz zafon
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.