Mrowienie w serdecznym palcu lewej ręki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-19, 16:04   #1
ekspresjah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 76

Mrowienie w serdecznym palcu lewej ręki


Szanowne,
od kilku dni mam dziwną dolegliwość. Odczuwam ni to mrowienie, ni drętwienie serdecznego palca u lewej ręki. Uczucie to odczuwane jest przede wszystkim u dołu palca, przy łączeniu z dłonią,. Coś, jakbym przez cały czas miała założony obcisły pierścionek.

Od kilkunastu lat noszę dwa pierścionki. Jeden zakładam na środkowy palec lewej ręki, a drugi na środkowy palec prawej ręki. Ponieważ ostatnio dość mocno zraniłam środkowy palec prawej ręki, a nie jestem jeszcze zaręczona, noszony na nim pierścionek bodaj dwa razy włożyłam na serdeczny palec lewej ręki. No ale czy możliwe, by coś takiego mogło mi zaszkodzić? Niby w jaki sposób? Nigdy nie odczuwałam dyskomfortu z powodu noszenia pierścionków.

Inna sprawa, że bardzo dużo pisze na klawiaturze.

Ostatnio męczą mnie również zajady, więc suplementuję wit. B2. Gdzieś w Internecie przeczytałam, że mrowienie w prawej dłoni i jej palcach może być skutkiem niedoboru wit. B.

Czy którejś z Was towarzyszyło kiedyś tak dziwne uczucie w palcu? Co było jego przyczyną? Jak za kilka dni nie przejdzie, to pewnie pójdę do lekarza rodzinnego.
ekspresjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 19:06   #2
natalka_115
Raczkowanie
 
Avatar natalka_115
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 166
Dot.: Mrowienie w serdecznym palcu lewej ręki

Sprawdź sobie w necie zespół cieśni nadgarstka... To typowe schorzenie jak piszesz dużo na kompie i używasz myszki. Ja mam podobny objaw tzn. Tak jakby mnie mrowi i jakby ktoś mnie ciągnął za ten palec wskazujący. Masz uczucie drętwienia rąk? Jak ci sie nasila to musisz iść do neurologa. Ja przez jakiś czas nie mogłam normalnie funkcjonować...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalka_115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-20 20:06:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.