METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-22, 10:28   #1
darling88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 41

jak urzadzic pokoj


jak dobrze pojdzie to na wiosne przeprowadze sie z TŻ i moja corka do domu babci, niestety bedziemy zajmowac tylko jeden pokoj. Ma on 18m2, po prawej stronie od drzwi sa dwa duze okna(zdjecie), nie mam zdjecia calego pokoju. wszystkie meble beda wymieniane. Jak urzadzic zeby bylo dobrze i wygodnie dla naszej trojki?
darling88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 20:46   #2
darling88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 41
Dot.: jak urzadzic pokoj

zapomnialam o zdjeciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pokoj 4 okna.jpg (51,1 KB, 625 załadowań)
darling88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 22:14   #3
milivanili999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: jak urzadzic pokoj

Trudno doradzić bez planu pomieszczenia: jakie długości ścian, gdzie okna. Na takiej powierzchni, gdzie pomieszczenie jest jednocześnie pokojem dziennym, sypialnią i dziecięcym przede wszystkim postawcie na ergonomię, czyli: pojemne szafy z drzwiami (bez otwartych półek!). Daj plan (możesz zciągnąć program np. ten:
http://www.dobreprogramy.pl/Power-NE...ows,12085.html
i pojeździć z meblami, albo narysuj w Paint + dopisz wymiary.
Nie wiem jaki macie budżet, mi na myśl przyszedł pewien szwedzki sklep , bo chociaż z jakością u nich różnie, to bez bankructwa, na okres przejściowy można niezłym wzornictwem zagospodarować przestrzeń. Dobrze byłoby postawić na biel, np. zabudowa po samą górę białymi szafkami na połysk (ale to pod wymiar będzie kosztowało min. 2 tys.), albo np. szafa
http://produkty.ikea.pl/p16890/szafa , x 2 postawione obok siebie lub inna z szufladami
białe łóżeczko, sofa 2 rozkładana (jest w białym kolorze, można zdejmowac do prania, jak nie biały to inny kolor, ale jednobarwny):
http://produkty.ikea.pl/p12951/sofa-...owa-rozkladana
ta sofa ma +, że nie ma podłokietników, co optycznie (i praktycznie) zajmuje mniej miejsca.
Do tego na okno rolety rzymskie (z tego samego sklepu np., lub tanie miał jysk kiedyś)
http://mieszkam.blox.pl/2008/01/Rolety-rzymskie.html
Za stoliczek może robić jakaś mała pufa, + dołożyć można
http://www.pkkonline.pl/ikea-stolik-hol/
pomalowany na jakiś 'odjazdowy' kolor przewodni (np. czerwony, turkusowy). Do tego na parapet jakaś doniczka w tym kolorze z ładną roślinką.
Nie wiem jak u was z TV - macie, oglądacie? Bo to też trzeba by wtedy gdzieś zmieścić.

Edytowane przez milivanili999
Czas edycji: 2011-02-22 o 22:16
milivanili999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 02:30   #4
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: jak urzadzic pokoj

Z pewnością powinniście zrezygnować z foteli, dużego stołu, łożek nieskładanych...
Na jednej ścianie, np. na tej, na której teraz stoi meblościanka, umieściłabym szafę, a w niej jak na załączniku TV, biurko dla dziecka etc.

Dla was rozkładana sofa/narożnik do spania.
Dla dziecka (nie wiem w jakim wieku jest córka) małe, jednoosobowe łozko.
Na tym zdjeciu widac, jak mozna fajnie zagospodarowac przestrzen dzieki szafom wnękowym: http://img25.imageshack.us/i/szafyprzesuwne.jpg/
W kąciku koło okna możnaby było zrobic biurko dla córki, miejsce na jej książki,zabawki itd. Na ścianie(na której sa okna) przy tej szafie mozna powiesić zdjęcia córki na płotnie.
Na ścianie naprzeciw okna postawiłabym sofę... Nad nią pas tapety lub pas pomalowany farbą na jakiś 'konkretny', żywy kolor. Mozna tez jak na jednym z załaczników umiescic nad sofą (tam jest łóżko) długą półeczkę.
Wnętrze utrzymałabym w jasnych barwach. Gdzieniegdzie tylko dodałabym mocniejszy akcent.
nie wiem, co znajduje się na ścianie z drzwiami. Jeśli nie miałabyś pomysłu na zagospodarowanie tej przestrzeni, mogłabyś postawić takie półki jak tu http://img.bazarek.pl/177769/12894/1...9299312670.jpg . Nie wiem, ile tam masz miejsca.
Na oknach np jasne żaluzje jak na tym zdjęciu http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,9...77748.html?i=1 . Tak mniej więcej własnie widziałabym wasz pokój + oczywiscie szafa wnękowa. Mały stoliczek przy sofie/narożniku, szafa wnękowa, w kąciku gdzieś jeden duży kwiat typu benjamin, zdjęcia na płotnach wasze i dziecka(zamiast obrazów).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5b88a43cf8978620med.jpg (40,0 KB, 229 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szafa_telewizor.jpg (16,4 KB, 131 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg %C5%9AWIDNICA-nieruchomosci-2.jpg (30,6 KB, 146 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 115310_1251036317225.jpg (146,1 KB, 188 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z7178027X.jpg (40,9 KB, 176 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z8360240X,Kawalerka-z-kominkiem.jpg (42,9 KB, 155 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kawalerka_4.jpg (98,3 KB, 140 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg NWEQgOTJbnyYzgsDGB.jpg (42,3 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na_plotnie.jpg (198,1 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lk90UDuLY_mini.jpg (110,9 KB, 141 załadowań)
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 03:00   #5
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: jak urzadzic pokoj

Wcześniej nie uwzględniłam, gdzie powinno znajdować się łożko dla małej. Sofa mogłoby stać tam, gdzie na zdjęciu są fotele. Nie wiem jednak, czy byłoby to dobre rozwiązanie(kwestia rozkłądania sofy itd.)
Kącik dla córki można urządzić też tuż za drzwiami, po prawej stronie od okna (tam, gdzie teraz znajduje sie (na zdjeciu) sofa).
Kupić jednoosobową rozkłądaną sofę jak na załaczniku 1, oddzielić ten kącik parawanem z wiszących żaluzji jak na załączniku z wcześniejszego posta lub z makaroników jak na załaczniku 2.
Makarony zawsze można odsunąć (szyna u sufitu). Nad łożkiem córki zdjęcia, półeczki jak na załaczniku 3.
Ważne, by kącik dziecka dopasować kolorystycznie do reszty pokoju.
Biurko można też umieścić na scianie przy oknie, ale tylko skłądane jak tu : http://img514.imageshack.us/i/malemieszkanie4.jpg/
tu: http://img707.imageshack.us/i/lozkazbiurkiem1.jpg/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 70a8dc0a3f.jpg (58,1 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Makarony017.jpg (150,5 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11896457324cd9a2366f9f5.jpg (14,7 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IKEA_PE222796_view.jpg_497.jpg (36,2 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jpg_d4f60375e7b237f348b2a04ae56f7b5b.jpg (25,4 KB, 63 załadowań)
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 17:41   #6
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: jak urzadzic pokoj

Między łóżkami powinny być duże przestrzenie, żeby każda z Was miała trochę prywatności. Poza tym polecam jedną meblościankę z dużą ilością półek, szafek, szuflad itd, żebyście mogły się podzielić i jednocześnie nie zagracać całego pokoju komodami i szafami. Dwa biurka mogłyby stać blisko siebie, żeby stworzyć kącik do pracy. Polecam też rozkładane sofy, gdy będą złożone, zajmą mniej miejsca a pomieszczenie będzie przypominało bardziej salon. Polecam wspólnie opracować kolorystykę, żeby każdy dobrze się tam czuł, np. średniociemne meble i niebieskie ściany.
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 18:09   #7
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: jak urzadzic pokoj

Cytat:
Napisane przez mocny123 Pokaż wiadomość
Uważam że przy meblowaniu mieszkania należy też zwrócić uwagę na lampy sufitowe, które zdobią nasze pokoje. Niestety w niektórych pokojach brakuje odpowiedniego naświetlenia, a przy okazji, jaką jest przemeblowanie można się tym problemem zająć. Słabo oświetlony pokój może być przyczyną depresji, złego samopoczucia itp.
A ja uważam, że reklamy tutaj się opłaca

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Między łóżkami powinny być duże przestrzenie, żeby każda z Was miała trochę prywatności. Poza tym polecam jedną meblościankę z dużą ilością półek, szafek, szuflad itd, żebyście mogły się podzielić i jednocześnie nie zagracać całego pokoju komodami i szafami. Dwa biurka mogłyby stać blisko siebie, żeby stworzyć kącik do pracy. Polecam też rozkładane sofy, gdy będą złożone, zajmą mniej miejsca a pomieszczenie będzie przypominało bardziej salon. Polecam wspólnie opracować kolorystykę, żeby każdy dobrze się tam czuł, np. średniociemne meble i niebieskie ściany.
Niebieskie ściany? w życiu bym sie na takie nie zdecydowała, no ale wiadomo, rzezc gustu.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-02-24 o 23:01
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 12:24   #8
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: jak urzadzic pokoj

To był przykład, sweetish.
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 16:11   #9
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: jak urzadzic pokoj

Jeśli chodzi o kolory, to uderzyłabym w kolory ziemi.
Na ścianach zielenie, sofy w brązach, czerń, beż etc.

Wklejam pare inspiracji. Stawiałabym na wnętrze w stylu z załącznika 2
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg living_room2_by_ryb_benjamin.jpg (488,8 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 184997609_b9d81170ef.jpg (126,9 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg green-livingroom3.jpg (17,5 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg green+living+room.jpg (28,6 KB, 88 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3d_scenegreen_room_by_darthmurda.jpg (439,4 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Green-living-room.jpg (39,8 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg largelivingroom_green.jpg (92,0 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stock-photo-green-living-room-with-big-brown-closet-17120866.jpg (63,8 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 35f112a8d98e.jpg (27,8 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cozy-modern-sofa-for-living-room.jpg (87,7 KB, 60 załadowań)
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 15:14   #10
wizazer
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 76
Dot.: jak urzadzic pokoj

@darling88, moja rada jest taka, żebyś spróbowała sobie trochę poeksperymentować na jakimś wirtualnym kreatorze wnętrz, choćby na czymś takim. Wybierasz sobie rodzaj pokoju, który będzie najbardziej zbliżony do Waszego. Jeśli chcecie malować, to w tym kreatorze też możesz sobie z farbami popróbować, a do tego wybierasz sobie odpowiednie meble. Może podsunie Ci to jakąś inspirację Powodzenia!
wizazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 22:49   #11
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Część I: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=102017
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 01:21   #12
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

melduje sie
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 18:20   #13
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Ja tez już jestem
Dzięki Evelynkaa! Cieszę się, że ktoś myśli podobnie jak ja też odpowiada mi bardziej biały gres, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia obecnie w mieszkaniu mam jasno beżowy gres na podłodze w przedpokoju i jestem z niego bardzo zadowolona - łatwy do utrzymania w czystości, praktyczny, wytrzymały i pasuje do wszystkiego. Do merbau biel pasuje najbardziej, ale chyba na razie weźmiemy do domu meble z poprzedniego mieszkania- są ciemno brązowe i w tym wypadku myślałam o jakiejś nowej sofie/narożniku ze skóry w kolorze kremowym/ białym (ekologicznej, bo jest chyba bardziej trwała). Stół w jadalni musiałby być wtedy też ciemno brązowy z obiciami na siedzeniach białymi/kremowymi. Wiem, że to szaleństwo z tymi czerwonymi meblami, ale czasem trzeba trochę zaszaleć
Jagoda 1980 nigdy wcześniej nie słyszałam o okładzinie. To jest tapeta z jakiegoś materiału, filcu, tak? Myślałam żeby ściany mieć po prostu białe.
Brook jak nie odważę się na merbau, to podłoga będzie ciemno brązowa, ale wtedy trzeba będzie dokupić meble do salonu...
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 19:28   #14
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

m moni a ten naroznik nie bedzie sie wam brudzil? jasny kolor wiem ze jest piekny sama zachwycam sie kanapami do salonu, krzeslami jadalnianymi w jasniej skorze
ale po czasie to sie to brudzi od odziezy ze nie bardzo to praktyczne
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 20:28   #15
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
m moni a ten naroznik nie bedzie sie wam brudzil? jasny kolor wiem ze jest piekny sama zachwycam sie kanapami do salonu, krzeslami jadalnianymi w jasniej skorze
ale po czasie to sie to brudzi od odziezy ze nie bardzo to praktyczne
Dlatego myślałam o skórze eko lakierowanej, chociaż znacznie bardziej podoba mi się skóra naturalna matowa. Myślałam też o czymś z materiału:
http://allegro.pl/ikea-ektorp-sofa-3...973971786.html
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 21:49   #16
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

lakierowana czy mat obie sie pobrudza, brud wchodzi w srodek ze ciezko to umyc:/

te z Ikei fajne
dotykalam i material tez Oki, noi nie tak jasne jak ze skory i chyba uprac material mozna zawsze jakims srodkiem w razie co
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 14:50   #17
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

coco ja mam skore i widze co po paru latach sie zrobilo
wytarla sie w miejscach siedzenia owszem brud zmyjesz scierka z wierzchu ale nie doglebnie bo on sie wtapia w skore i juz tego sie nie domyje
ja mam brazowa skore i widze z daleka jak sie wchodzi do pokoju ciemnijesze ( czarne)plamy w miejscu siedzen- skora prawdziwa
a jak juz to bylby kolor jasny albo ecru to masakra
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:19   #18
evelynkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 29
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Brook jak zauważyłaś po latach wszystko się brudzi i zużywa... Niezależnie od koloru. Ja mam fotel biurowy w kolorze ecru i wystarczy trochę wody z mydłem i poszarzałe miejsca robią się czyste, ale są też odpowiednie preparaty które należy używać do konserwacji skóry bądź eko skórki. Na ciemnej skórze będą bardziej widoczne wytarcia niż na jasnej.
M_moni krzesła do stołu jak najbardziej nie z materiału bo doprać je potem z tłuszczu lub plam z buraczków to zadanie niewykonalne.
Bardzo dobrze zastanówcie się nad ciemno brązową podłogą, będzie widoczny każdy kurz, okruszek dosłownie wszystko...
Ściany białe ok, można wtedy bardziej poszaleć z dodatkami, a skoro przy ciemnej podłodze "trzeba będzie wymienić meble" to może i przy merbau się skusicie na nowe stół dobierzcie kolorystycznie do mebli które będziecie chcieli mieć w przyszłości niekoniecznie tych ciemnych brązowych. Możesz też pomyśleć o meblach z bielonego dębu jeśli nie białe. Ale to trzeba wszystko dopasować na żywo i przemyśleć
Na tle jasnych mebli jak najbardziej można zastosować ozdobną tapetę.
evelynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 22:59   #19
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Wydaje mi się, że sofa ze skóry naturalnej się szybciej niszczy, zobaczcie:
http://allegro.pl/sofa-skorzana-klip...999399737.html, a ze skóry eko: http://allegro.pl/super-sofa-fotel-i...985427323.html jest mniej "wyciągnięta". Obydwie są używane. Coś jednak trzeba wybrać Zawsze miałam sofy z materiału i już mi się znudziły. Z tych z ikei przynajmniej można zdjąć pokrowiec i uprać/kupić dwa.
Mój mąż się upiera przy ciemnych meblach do salonu. Mamy takie jak w załączniku i do tego musi być jasna sofa, bo będzie za ciemno w salonie. Powiem Wam, że nigdy nie mieliśmy problemu z zaprojektowaniem sobie jakiegoś wnętrza. Może dlatego, że to było mieszkanie i każde wnętrze było oddzielne. A teraz jest otwarta przestrzeń 60m2 i będzie to musiało ze sobą jakoś współgrać. Rzeczywiście na jaśniejszej podłodze mniej widać brud.
Doradźcie jeszcze czy blaty w kuchni z białego granitu czy wybrałybyście inny kolor?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg salon.jpg (34,9 KB, 252 załadowań)
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 01:11   #20
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

m moni a moze skora fioletowa? jaki kolor scian macie?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 00:03   #21
evelynkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 29
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

M_moni ja sobie bym na pewno zrobiła biały blat kuchenny ale to wszystko też zależy od projektu tej kuchni, jeśli taki masz to się pochwal albo pokaż plan domu.
evelynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 15:10   #22
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Gdyby ktoś potrzebował jakiejś rady, szukał inspiracji w urządzeniu wnętrza zapraszam do mojego watku- link w podpisie
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2011-12-19 o 15:12
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 17:39   #23
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
m moni a moze skora fioletowa? jaki kolor scian macie?
fioletowa do czerwonej kuchni za dużo kolorów, ale weźmiemy chyba czarny merbau tak jak wcześniej sugerowałaś i z doborem wszystkiego będzie łatwiej. ściany będą na dole białe. na razie dom jest w stanie deweloperskim. w lutym zaczynamy robić łazienki, także wszelkie sugestie mile widziane
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 17:42   #24
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez evelynkaa Pokaż wiadomość
M_moni ja sobie bym na pewno zrobiła biały blat kuchenny ale to wszystko też zależy od projektu tej kuchni, jeśli taki masz to się pochwal albo pokaż plan domu.
biały jest najładniejszy, ale jak na złość najdroższy- w sobotę oglądaliśmy. projektu na razie nie mam, ale dodaje plan parteru
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg parterr.jpg (55,2 KB, 405 załadowań)
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 21:42   #25
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
fioletowa do czerwonej kuchni
a salon macie polaczony/otwarty z kuchnia?
jak tak to nie pasuje ale myslalam ze osobno jest wasz salon

merbau czarny bardzo dobry wybor do tego latwiej cos dopasowac
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 01:31   #26
evelynkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 29
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Witam już po świątecznie
Brook powyżej masz plan parteru i widać że kuchnia otwarta na salon.

m_moni może i blat biały najdroższy ale bierzecie go na wiele wiele lat, więc myślę że warto dopłacić i mieć coś co będzie nam się najbardziej podobało
Nie wiem skąd jesteś i z jakiej firmy będziesz korzystała, jakimi kolorami dysponują, ale gdybyś do białej podłogi wybrała stalowy cokół + szary blat to myślę że też by to całkiem fajnie wyglądało...tylko bardzo chłodno. Ewentualnie jeszcze jakiś ciemny, ale pewnie czarne granity też wcale nie tańsze
evelynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 12:30   #27
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

fakt moje niedopatrzenie
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 23:31   #28
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez evelynkaa Pokaż wiadomość
Witam już po świątecznie
Brook powyżej masz plan parteru i widać że kuchnia otwarta na salon.

m_moni może i blat biały najdroższy ale bierzecie go na wiele wiele lat, więc myślę że warto dopłacić i mieć coś co będzie nam się najbardziej podobało
Nie wiem skąd jesteś i z jakiej firmy będziesz korzystała, jakimi kolorami dysponują, ale gdybyś do białej podłogi wybrała stalowy cokół + szary blat to myślę że też by to całkiem fajnie wyglądało...tylko bardzo chłodno. Ewentualnie jeszcze jakiś ciemny, ale pewnie czarne granity też wcale nie tańsze
Dziękuję za Wasze rady!

Jeśli chodzi o blat, to masz całkowitą rację. Po granit pojedziemy do innego miasta, jeśli znajdziemy gdzieś tańszy - pd część kraju
Też myśleliśmy o stalowym cokole i do tego szkle hartowanym zamiast gresu na ścianę w kuchni - dodaję zdjęcie. Czy wiecie może czy szkło hartowane się sprawdza w kuchni?
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 23:33   #29
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

no i "dodałam" zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg inoxglass_panel_kuchenny.jpg (50,8 KB, 503 załadowań)
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 13:41   #30
evelynkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 29
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Jak najbardziej się sprawdza szkło na panel naścienny i polecam. Może to być też lakierowane szkło, na srebrno lub biało.
evelynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-12 20:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.