Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 17:50   #2461
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Aniu, ja się smaruję od pasa w dół + ręce salicylem 40% na spirytusie i dopiero po 3 z rzędu dniu aplikacji pojawiają się u mnie efekty. Tzn. muszę 3 dni z rzędu się wysmarować i po tygodniu widać takie delikatnie mikro-łuszczenie. Także o migdałku na ciało nawet nie myślę. Ale za to ostatnio smaruję nim szyję i dekolt (takim na oko ponad 30%) i rezultat jest całkiem niezły - niewielkie łuszczenie i gładka skóra
Kasiu, szłam na ilość mieszając tego migdała, kończy mu się termin i ta wielka buła z kwasem zajmuje mi tylko miejsce - chciałam się pozbyć i dać mu kolejną szansę bo wywalić szkoda. Nie skorzystał
Dziś chyba też poprawię boskim salicylem - inne kwasy niech mu buty całują
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 20:05   #2462
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Przekopałam cały wątek ufff
AniaM69 chyle czoła przed Toba

Ja aktualnie uzywam Acne-dermu ale chce zrobic zamowienie na kwasy
Podpowiedzcie czy nie namieszalam

na peeling i tonik dla babci potrzebuje
Kwas migdalowy 10gr
kwas hialuronowy lub hydromanil
destylke
(i ewentualnie lecytyne HLB 7 oraz alkohol)

Na peeling dla sis ktora ma zaskorniki jak kratery potrzebuje
Kwas salicylowy 10gr
Glikol propylenowy
(i ewentualnie zamiast glikolu alkohol. ktory lepszy?)

A dla siebie
Kwas-lipohydroksylowy 10gr
Glikol propylenowy lub alkohol

Wsio? nic mi wiecej nie potrzeba (nie mowie o akcesoriach poniewaz mam w domu i wage i strzykawke to sobie poradze) a krem sutkowy takoze posiadam

AniaM69 podpowiesz mi jak zrobic z LHA na glikolu lub wodce cos slabszego niz 5%? bo po Twoim opisie 10% na spiricie chce zaczac od jakiegos zupelnego lajciku
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:00   #2463
NiKaNu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 105
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

mam pytanie odnośnie wody
w przepisie 1ml kwasu + 4 ml wody jakiej wody używacie? zwykłej kranówki, mineralnej czy źródlanej cyz może destylowanej?
boję się reakcji kwasu z niektórymi składnikami.
NiKaNu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:06   #2464
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez NiKaNu Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie wody
w przepisie 1ml kwasu + 4 ml wody jakiej wody używacie? zwykłej kranówki, mineralnej czy źródlanej cyz może destylowanej?
boję się reakcji kwasu z niektórymi składnikami.


Destylowana.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:12   #2465
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
Przekopałam cały wątek ufff
AniaM69 chyle czoła przed Toba

Ja aktualnie uzywam Acne-dermu ale chce zrobic zamowienie na kwasy
Podpowiedzcie czy nie namieszalam

na peeling i tonik dla babci potrzebuje
Kwas migdalowy 10gr
kwas hialuronowy lub hydromanil
destylke
(i ewentualnie lecytyne HLB 7 oraz alkohol)

Na peeling dla sis ktora ma zaskorniki jak kratery potrzebuje
Kwas salicylowy 10gr
Glikol propylenowy
(i ewentualnie zamiast glikolu alkohol. ktory lepszy?)

A dla siebie
Kwas-lipohydroksylowy 10gr
Glikol propylenowy lub alkohol

Wsio? nic mi wiecej nie potrzeba (nie mowie o akcesoriach poniewaz mam w domu i wage i strzykawke to sobie poradze) a krem sutkowy takoze posiadam

AniaM69 podpowiesz mi jak zrobic z LHA na glikolu lub wodce cos slabszego niz 5%? bo po Twoim opisie 10% na spiricie chce zaczac od jakiegos zupelnego lajciku
Bezcielesna, bardzo lubię pisać do osób, które zadały sobie trud i przeczytały wątek Dzięki

Ad. Babcia - zgadza się,
Ad. Siostra: salicyl rozpuszcza się w glikolu dobrze, w spirytusie świetnie, nieco gorzej w wódce. Glikol łagodniejszy od alko i łatwiej się rozpuszcza kwas.

Maleńka sugestia: może zamiast glikolu propylenowego kup butylenowy, jest IMHO nieco łagodniejszy; co do alkoholu - możesz najpierw próbować rozpuścić w odrobince spirytusu a później dodać odpowiednią ilość wódki, prędzej się rozpuści a nie pokiereszuje pyszczydła jak spirytus w roli głównej

Ad. Ty - Effa opisywała swoje wrażenia po 5% LHA i były one dość łagodne. 1 ml kwasu LHA waży 0.72g - ja na twarz robiłam 10ml roztworu i wystarczyło.

Czyli:
żeby otrzymać 10 ml roztworu o mocy 3%
na glikolu butylenowym 9,59ml na 0,41ml LHA
na glikolu propylenowym 9,57 na 0,43ml LHA
na spirytusie 9,68ml na 0,32
4%
na glikolu butylenowym 9,45ml na 0,55ml LHA
na glikolu propylenowym 9,43ml na 0,57ml LHA
na spirytusie 9,57ml na 0,43 ml LHA
5%
na glikolu butylenowym 9,32ml na 0,68ml LHA
na glikolu propylenowym 9,29ml na 0,71ml LHA
na spirytusie 9,46ml na 0,54 ml LHA.


W tym miejscu muszę zapiać nad LHA! Z racji urlopu spędzonego w domku miałam dziś okazję pogapić się na swoją facjatę w świetle dziennym. Dogłębnie. Jestem zaskoczona! Tam gdzie mi najbardziej schodziła skóra, czyli na nosie - pory nie istnieją!
Różnica między nosem a policzkami (już i tak zminimalizowanymi przez BHA) jest kolosalna poprostu. Chyba se dziś znowu strzelę 10% ale na glikolu.
Rozzuchwaliłam się

Effa, donoś jak tam u Ciebie?
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:24   #2466
mukoli
Raczkowanie
 
Avatar mukoli
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 58
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziś zrobiłam sobie peeling migdałowy na plecki Najpierw przez tydzień plecy przecierałam tonikiem 5%. Dziś zrobiłam sobie peeling o stężeniu 30%. Piekło tak strasznie, że wytrzymałam 8 minut. No i zdziwił mnie fakt, że na plecach gdy ten peeling zaschnął zrobił się taki biały nalot. Cz tak to miało być?? Po zmyciu migdałka plecki posmarowałam sobie zwykłym mleczkiem nawilżającym. Czy to wystarczy?? I w ogóle w moim rossmanie nie ma kremu sutkowego, a przynajmniej ja nie mogłam go znaleźć. Czy ktoś ma linka do jakiejś fotki jak wygląda ten krem sutkowy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Będę donosić jakie efekty po migdałku na plecach.
mukoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:32   #2467
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mukoli Pokaż wiadomość
Dziś zrobiłam sobie peeling migdałowy na plecki Najpierw przez tydzień plecy przecierałam tonikiem 5%. Dziś zrobiłam sobie peeling o stężeniu 30%. Piekło tak strasznie, że wytrzymałam 8 minut. No i zdziwił mnie fakt, że na plecach gdy ten peeling zaschnął zrobił się taki biały nalot. Cz tak to miało być?? Po zmyciu migdałka plecki posmarowałam sobie zwykłym mleczkiem nawilżającym. Czy to wystarczy?? I w ogóle w moim rossmanie nie ma kremu sutkowego, a przynajmniej ja nie mogłam go znaleźć. Czy ktoś ma linka do jakiejś fotki jak wygląda ten krem sutkowy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Będę donosić jakie efekty po migdałku na plecach.
Krem stoi w okolicy mleczek do ciała, tak wygląda http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15756

Białym nalotem się nie przejmuj, często występuje.
Zwykłe mleczko wystarczy.
Aleś dzielna, donoś donoś
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 21:33   #2468
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez NiKaNu Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie wody
w przepisie 1ml kwasu + 4 ml wody jakiej wody używacie? zwykłej kranówki, mineralnej czy źródlanej cyz może destylowanej?
boję się reakcji kwasu z niektórymi składnikami.
Obojętnie.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:42   #2469
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ania dzieki za wyczerpujaca odpowiedz
teraz wiem juz wszystko co jest mi potrzebne
doczytam jeszcze o serach na innych i robie zamowienie kwasowo-serumowe
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:46   #2470
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Bezcielesna, bardzo lubię pisać do osób, które zadały sobie trud i przeczytały wątek Dzięki

Ad. Babcia - zgadza się,
Ad. Siostra: salicyl rozpuszcza się w glikolu dobrze, w spirytusie świetnie, nieco gorzej w wódce. Glikol łagodniejszy od alko i łatwiej się rozpuszcza kwas.

Maleńka sugestia: może zamiast glikolu propylenowego kup butylenowy, jest IMHO nieco łagodniejszy; co do alkoholu - możesz najpierw próbować rozpuścić w odrobince spirytusu a później dodać odpowiednią ilość wódki, prędzej się rozpuści a nie pokiereszuje pyszczydła jak spirytus w roli głównej

Ad. Ty - Effa opisywała swoje wrażenia po 5% LHA i były one dość łagodne. 1 ml kwasu LHA waży 0.72g - ja na twarz robiłam 10ml roztworu i wystarczyło.

Effa, donoś jak tam u Ciebie?
melduje sie na posterunku wrocilam z pracy wymordowana jak nie wiem co.Uzupelnilam dzisiejsza literature kwasowa i zaraz lece nakladac na facjate peeling z lha mimo ze okres sie zbliza i chyba z tego powodu te krostki ( a ja nieslusznie obwinialam LHA oj niedobra effa ) buzka gladka.Wiec polecam .
AniaM69 a co myslisz o pomieszaniu LHA z migdalkiem tak lightowo???

oj chyba dzis poszalalam zrobilam sobie podklad w stylu mikrodermabrazja z RoC taki mocny peeling z krysztalakmi glinu o ile sie nie myle a na to chyba 7% LHA tuningowane na cieplej wodce, oj palilo w gebe wytrzymalam 8 min i musialam zmyc bo bym sciany gryzla. Dalej piecze i na buzi burak, klade porcje tamanu i czekam do rana

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2009-02-16 o 22:30 Powód: up date
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:48   #2471
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Na zdrowie Bezcielesna

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-16 o 22:27
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 22:06   #2472
mukoli
Raczkowanie
 
Avatar mukoli
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 58
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Krem stoi w okolicy mleczek do ciała, tak wygląda http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15756

Białym nalotem się nie przejmuj, często występuje.
Zwykłe mleczko wystarczy.
Aleś dzielna, donoś donoś

Dzięki
mukoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 22:24   #2473
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
melduje sie na posterunku wrocilam z pracy wymordowana jak nie wiem co.Uzupelnilam dzisiejsza literature kwasowa i zaraz lece nakladac na facjate peeling z lha mimo ze okres sie zbliza i chyba z tego powodu te krostki ( a ja nieslusznie obwinialam LHA oj niedobra effa ) buzka gladka.Wiec polecam .
AniaM69 a co myslisz o pomieszaniu LHA z migdalkiem tak lightowo???
Effa, coś mi szwankuje, nie widziałam Twojego posta jak pisałam poprzedni.
Ja też mam już naszykowany 8% LHA na pegu. Pooglądam politykę i nałożę. Ciekawam, ile wytrzymam
Ja bym migdala jednak nie dokładała, po co psuć dobre?
Ale jak chcesz to dodaj i tradycyjnie donoś

PS. Kurcze, donoś to moja najczęściej powtarzana prośba na wizażu
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 22:41   #2474
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Effa, coś mi szwankuje, nie widziałam Twojego posta jak pisałam poprzedni.
Ja też mam już naszykowany 8% LHA na pegu. Pooglądam politykę i nałożę. Ciekawam, ile wytrzymam
Ja bym migdala jednak nie dokładała, po co psuć dobre?
Ale jak chcesz to dodaj i tradycyjnie donoś

PS. Kurcze, donoś to moja najczęściej powtarzana prośba na wizażu
aniu tylko nie szalej za bardzo ja cos czuje ze bedzie zluszczanie bo piecze nieziemsko i buzia jak burak
czekam na realcje, fajnie ze jestes i kwasimy sie mniej wiecej w tym samym czasie
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 22:54   #2475
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Effa, no to mamy jasność - LHA to szczypak poprostu.
Mam na gębie teraz i też piecze. Nie tak jak na spirytusie, ale porządnie.
Salicyl 30% na pegu nie szczypie wcale!
Nie wiem czy mam buraka, na wszelki wypadek nie mam lusterka pod ręką, poczekam 10 minut i zmywam draństwo.
Szkoda, że takie niekomfortowe bo efekty są zadziwiające
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 23:04   #2476
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Effa, no to mamy jasność - LHA to szczypak poprostu.
Mam na gębie teraz i też piecze. Nie tak jak na spirytusie, ale porządnie.
Salicyl 30% na pegu nie szczypie wcale!
Nie wiem czy mam buraka, na wszelki wypadek nie mam lusterka pod ręką, poczekam 10 minut i zmywam draństwo.
Szkoda, że takie niekomfortowe bo efekty są zadziwiające

no widze ze ty to z koksem jedziesz rowno szczerze cie podziwam
moja buzia w takim tempie to juz by dawno odpadla
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 23:14   #2477
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
no widze ze ty to z koksem jedziesz rowno szczerze cie podziwam
moja buzia w takim tempie to juz by dawno odpadla
Aićty, ja umrę głupia jednak, nic mnie nie nauczyło poprzednie wypalanie pyska. Niech nikt mnie nie naśladuje przypadkiem!
Niniejszym obiecuję sobie w tym miejscu, że już nie przekroczę 5% LHA i nieważne z czym go zmieszam.
To nie kwas ale żywy ogień w proszku!

A konkretnie:
wytrzymalam 8 minut, na gębie koncertowe ciapki buraczane (udaję, że ich nie ma - nałożyłam mieszankę "zrób to sam" na bazie kremu cynkowego, więc jestem biała jak zmaza) i wciąż szczypie nieprzyjemnie, szczególnie na powiekach, które oczywiście maznęłam
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 23:25   #2478
anetac33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 52
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Niewiele pomogę, bo nie znam tych marek, ale jak chcesz walczyć z bliznami to nie takimi myjadłami. Za mały kaliber.
Taka dola - ja za przesyłki minerałów zza oceanu płacę sporo, za przesyłki staników z UK też niewąsko - wyjścia nie ma - w kraju ich nie kupię, więc przemyśl, czy nie lepiej odżałować na konkretne zamówienie w mazidłach i zabrać się za skórę porządnie niż bawić się aloesem i emulgatorami za 8 funtów?


Dzięki za odpowiedź, a co byś poradziła? Ja obecnie jestem w UK, więc szukam czegoś tu lub zza oceanu. Z polskiej biochemii dostałam info, ze najmniej zapłacę za przesyłkę 100 złotych, a przy kosztach za ich kosmetyki nikt nie jest zainteresowany tak drogą wysyłką, więc w ogóle jej się na imają poza Polskę.

Nie wiem czy przynajmniej Murad jest myjadłem, bo kosztuje od 25 funtów w górę, a w Polsce tego po prostu jeszcze nie ma. Tu na forum przewijają się wciąż te same produkty, a będąc tu miałam nadzieję, że da się kupić coś lepszego, jeszcze niedostępnego u nas.


W kwietniu będę w Polsce mogę Ci coś przywieźć, tylko konkretnie co, jak i za ile. Ląduję w W-wie, a potem jadę w łódzkie i w Łodzi też będę.

Pozdrawiam
anetac33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 23:44   #2479
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Aićty, ja umrę głupia jednak, nic mnie nie nauczyło poprzednie wypalanie pyska. Niech nikt mnie nie naśladuje przypadkiem!
Niniejszym obiecuję sobie w tym miejscu, że już nie przekroczę 5% LHA i nieważne z czym go zmieszam.
To nie kwas ale żywy ogień w proszku!

A konkretnie:
wytrzymalam 8 minut, na gębie koncertowe ciapki buraczane (udaję, że ich nie ma - nałożyłam mieszankę "zrób to sam" na bazie kremu cynkowego, więc jestem biała jak zmaza) i wciąż szczypie nieprzyjemnie, szczególnie na powiekach, które oczywiście maznęłam

hehe tez tak mialam z migdalkiem jak sobie brode spalilam i teraz juz nauczona doswiadczeniem nie przesadzam,powoli do przodu.O qrde jak moglas nalozyc ten kwas na powieki?????????????????? ????? a jakbys sie dostalo do oczu??? to bardzo niebezpieczne uwazaj!!!
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 00:21   #2480
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anetac33 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, a co byś poradziła? Ja obecnie jestem w UK, więc szukam czegoś tu lub zza oceanu. Z polskiej biochemii dostałam info, ze najmniej zapłacę za przesyłkę 100 złotych, a przy kosztach za ich kosmetyki nikt nie jest zainteresowany tak drogą wysyłką, więc w ogóle jej się na imają poza Polskę.

Nie wiem czy przynajmniej Murad jest myjadłem, bo kosztuje od 25 funtów w górę, a w Polsce tego po prostu jeszcze nie ma. Tu na forum przewijają się wciąż te same produkty, a będąc tu miałam nadzieję, że da się kupić coś lepszego, jeszcze niedostępnego u nas.


W kwietniu będę w Polsce mogę Ci coś przywieźć, tylko konkretnie co, jak i za ile. Ląduję w W-wie, a potem jadę w łódzkie i w Łodzi też będę.

Pozdrawiam
Znalazłam dla Ciebie filtr Soltan z Bootsa, o ten: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18927 ma dobre opinie, ale osobiście go nie używałam. Jak wypróbujesz to daj znać, czy dobre opinie są zasłużone.

Dzięki Kochana za propozycję, ja mam inną, odsypię Ci troszkę kwasu salicylowego i przy okazji pozbędę się reszty migdałowego i wyślę Ci je listem na próbę. Sprawdzisz, czy jest sens robić kwasowe zakupy jak już tu dotrzesz


Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
hehe tez tak mialam z migdalkiem jak sobie brode spalilam i teraz juz nauczona doswiadczeniem nie przesadzam,powoli do przodu.O qrde jak moglas nalozyc ten kwas na powieki?????????????????? ????? a jakbys sie dostalo do oczu??? to bardzo niebezpieczne uwazaj!!!
Ależ ja te powieki z pełną premedytacją wymazałam, żeby pasowały do gładkiej reszty
Spoko, używam pedzla do podkladu z Sephory, który do kwasów jest genialny poprostu, nic nie ma prawa ściekać czy innych szkód nieplanowanych czynić
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 00:35   #2481
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość




Alka, maska kosztuje 200-300 zł za zabieg - taką cenę znalazłam w googlach.

a tu info: http://www.leafutur.pl/pdf/MASKA_TRETOINOWA.pdf
Dzięki, tak się napalam na wszytsko, bo naprawdę zdeterminowało mnie w walce o brak przebarwień.

Narazie melduje się jeśli chodzi o mój 8 tygodniowy program: w niedziele poszedł drugi peeling. Jak narazie jezeli chodzi o przebarwienia efekt mały raczej. Ale jeżeli chodzi o zmniejszone pory to jest super, buźka też taka rozświetlona jest.
Czekam na dalsze efekty.
A no i jak narazie tonik codzienny nie potęguję jakoś specjalnie łuszczenia. Zastanawiam się nawet czy nie za mało schodzi mi skóra
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 00:48   #2482
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Spoko, znaczy że nieźle tolerujesz, mi przy salicylu 30% na pegu wcale nie schodzi (pewnie ją wycieram ręcznikiem) a efekty są takie, jak schodziła, kiedy robiłam peelingi 30% na spirytusie. Tylko się cieszyć.
Co do tej maski, to wielka kasa, bo trzeba serią działać. Lepiej wyłudzić od jakiegoś lekarza receptę na retinoid z apteki (albo wziąć aptekarkę na litość miną kota ze Shreka). I smarować. Efekty są naprawdę świetne. Poczytaj o dostępnych u nas Atredermie, Locacid-ie czy Zoracu. Działają cuda
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 02:13   #2483
anetac33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 52
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

[quote=AniaM69;11015631]Znalazłam dla Ciebie filtr Soltan z Bootsa, o ten: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18927 ma dobre opinie, ale osobiście go nie używałam. Jak wypróbujesz to daj znać, czy dobre opinie są zasłużone.



Kupię, przetestuję, dam znać.




Dzięki Kochana za propozycję, ja mam inną, odsypię Ci troszkę kwasu salicylowego i przy okazji pozbędę się reszty migdałowego i wyślę Ci je listem na próbę. Sprawdzisz, czy jest sens robić kwasowe zakupy jak już tu dotrzesz




Dzięki, jesteś bardzo miła. Jeśli to nie kłopot dla Ciebie, Aniu -odezwij się

Edytowane przez anetac33
Czas edycji: 2009-02-17 o 20:06
anetac33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 11:54   #2484
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Ależ ja te powieki z pełną premedytacją wymazałam, żeby pasowały do gładkiej reszty
Spoko, używam pedzla do podkladu z Sephory, który do kwasów jest genialny poprostu, nic nie ma prawa ściekać czy innych szkód nieplanowanych czynić
tylko uwazaj bardzo cie prosze u mnie dzis ok na twarzy nie ma jakiegos max buraka lekko zaczerwieniona napieta buzka zobaczymy co bedzie sie dzialo dalej a jak tam u ciebie??
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 12:54   #2485
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Uff.. zrobilam dzisiaj peeling salicylowy 15%, a mimo to twarz piekla i nadal piecze mocniej niz po 25-30% Buraka mam strasznego, skora bardzo sciagnieta - nie wiem co sie dzieje, bo nigdy az takiego efektu nie bylo Czy moze to byc wina kwasu? Pierwsze pudeleczko zamawialam z mazidel i kwas byl jakby w proszku, teraz zamowilam od thanatosa i widze malutkie igielki

Mam jeszcze pytanie odnosnie kremu sutkowego. Chyba sie po niego wybiore jednak zastanawia mnie czy taki tluscioch nie zapycha porow? Mam juz wystarczajaco duzo tego dziadostwa, a szkoda by bylo zepsuc sobie koncowy efekt po peelingu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 14:35   #2486
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wątpię żeby to była wina kwasu, no chyba, że mazidła mają "żeniony towar" Być może już nie masz tak zgrubionego naskórka jak przy wcześniejszych peelingach i bardziej odczuwasz działanie kwasu?
Ja jutro zabieram się do wykwaszenia dekoltu bo jest w stanie dość nieciekawym poza tym jestem początkująca i nie chcę sie od razu porywać na twarz
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 14:35   #2487
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
tylko uwazaj bardzo cie prosze u mnie dzis ok na twarzy nie ma jakiegos max buraka lekko zaczerwieniona napieta buzka zobaczymy co bedzie sie dzialo dalej a jak tam u ciebie??
A ja nie mam żadnego zaczerwienienia i już wczoraj przed zaśnięciem stwierdziłam, że się łuszczę. Błyskawica tan kwas
Skóra dziś wygląda jak najbardziej dobrze, więc póki co plan jest taki: na twarz raz w tygodniu Atrederm i w miarę potrzeb lekki peeling z LHA, na codzień tonik z kwasem laktobionowym i nawilżanie oczywiście; BHA zostawiam na ciało, migdala się pozbywam.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Mam jeszcze pytanie odnosnie kremu sutkowego. Chyba sie po niego wybiore jednak zastanawia mnie czy taki tluscioch nie zapycha porow? Mam juz wystarczajaco duzo tego dziadostwa, a szkoda by bylo zepsuc sobie koncowy efekt po peelingu
Niby lanolina nie zapycha, ale bywają wyjątki
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 22:03   #2488
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Kurczę no

Postanowiłam wykorzystać jeszcze migdała, bo mam go dużo, a w marcu koniec ważności. A no właśnie - czy migdał może się popsuć, stracić właściwości

No i nie wiem czy coś pomyliłam, źle wyliczyłam... Rozpuściłam 5 ml migdała w 9 ml wody. To jest 30 %, prawda?

Posmarowałam się wódeczką dla wzmocnienia efektu. Ledwo z 5 minut wytrzymałam, bo tak szczypało (twarz, dekolt, plecy).

Przy zmyciu miałam białe i czerwone place Nigdy, aż tak mocno mnie nie siekło...
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 22:57   #2489
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Kurczę no

Postanowiłam wykorzystać jeszcze migdała, bo mam go dużo, a w marcu koniec ważności. A no właśnie - czy migdał może się popsuć, stracić właściwości

No i nie wiem czy coś pomyliłam, źle wyliczyłam... Rozpuściłam 5 ml migdała w 9 ml wody. To jest 30 %, prawda?
Myślę, że dobrze przechowywany nie powinien stracić własności, na przykład czysty kwas TCA nie ma podanego terminu przydatności do użycia; to tylko moje przemyślenia, bo nie wiem.

30%

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Posmarowałam się wódeczką dla wzmocnienia efektu. Ledwo z 5 minut wytrzymałam, bo tak szczypało (twarz, dekolt, plecy).

Przy zmyciu miałam białe i czerwone place Nigdy, aż tak mocno mnie nie siekło...
Może odwykłaś, ale to zastanawiające faktycznie, na spirytusie to by nie dziwiło
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 22:59   #2490
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
A ja nie mam żadnego zaczerwienienia i już wczoraj przed zaśnięciem stwierdziłam, że się łuszczę. Błyskawica tan kwas
Skóra dziś wygląda jak najbardziej dobrze, więc póki co plan jest taki: na twarz raz w tygodniu Atrederm i w miarę potrzeb lekki peeling z LHA, na codzień tonik z kwasem laktobionowym i nawilżanie oczywiście; BHA zostawiam na ciało, migdala się pozbywam.
Niby lanolina nie zapycha, ale bywają wyjątki
ja siedze sobie z ziaja calma hlc kremikiem na facjacie dziwne bo nadal mnie troche szczypie twarz ale to pewnie po powrocie z dworu brrr zimno - 8 na termomentrze twarz nadal zaczerwieniona i mocno napieta lekkie luszczenie na brodze i w okolicach skrzydelek nosa wylinke przewiduje na okolice czwartek piatek.A tymczasem na dzis zapodaje tamanu na noc w nadzieji ze rano obudze sie z idealna twarza;
a jak tam u was???
czy ktos wie jakie stezenie ma kwas kojowy????? bo musze sobie jakas miksture na dniach ukrecic

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2009-02-17 o 23:00
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.