czerwona twarz mimo spf 40:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-16, 11:40   #1
Agness!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29

czerwona twarz mimo spf 40:(


uzywam kremu z filtrem spf 40 Eris i mimo tego moja skora po pół godzinie jest czerwona jak burak,chce zainwestowac w lepszy krem npBioderma spf 100,co o tym myslicie?czy czerwona twarz wtedy to bedzie juz przeszłość??
Agness! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 12:30   #2
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Dot.: czerwona twarz mimo spf 40:(

Oj, to przykre. Ja używam od jakiegoś czasu tego kremu i nawet przy największym słońcu się nie spiekłam, właściwie to się w ogóle "pod nim" nie opalam. To zaczerwienienie to opalenizna? a może jakiś składnik Cię uczulił?
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 12:31   #3
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Dot.: czerwona twarz mimo spf 40:(

Erisowa nie ma stabilnych filtrów, chroniących przed uva, aplikację trzeba by powtarzać co jakieś 2 godziny aby ochrona była skuteczna i tylko ta przed uvb
Bioderma spf 100 to dobry wybór, jest jeszcze LRP. Avene, Loreal, Vichy, wszystki zawierają stabilne filrty chroniące przed uvb oraz uva (ppd do 30).
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 12:36   #4
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: czerwona twarz mimo spf 40:(

To, że czerwieni ci się twarz, to pewnie od temeratury, a na to chyba żaden krem nie pomoże.
Ja sama używam 100Biodermy i mimo tego pod wpływem temperatury na słońcu jestem czerwona, ale nie jest to opalenizna tylko efekt wysokiej temperatury
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 12:46   #5
Agness!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29
Dot.: czerwona twarz mimo spf 40:(

a czy bioderma spf 100 zawiera filtr IR bo wyczytałam ze on chroni przed przegrzaniem skóry?
Agness! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 13:33   #6
monyaa
Rozeznanie
 
Avatar monyaa
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 581
Dot.: czerwona twarz mimo spf 40:(

BIODERMA

Jest to francuska firma dostępna w aptekach, na którą warto zwrócić uwagę. W swej ofercie ma ona m. in. serię słoneczną Photoderm. Preparaty ochronne zapewniają bardzo skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Oparte są na filtrach chemicznych w tym Parsol 1789, Tinosorb M oraz filtrach mineralnych (dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku).

W skład serii wchodzą:

* Photoderm MAX SPF 100, UVA 30, IR Produkt ten jest dostępny w trzech wersjach, jako:
o Krem - 40 ml
o Mleczko - 100 ml
o Krem tonujący (jeden odcień) - 40 ml
Preparat ten posiada najwyższą wartość faktora SPF spośród wszystkich produktów ochronnych dostępnych na rynku. Jednak w praktyce nie oznacza to, że krem ten zapewnia nam najsilniejszą z możliwych ochronę. 100% ochrona przed słońcem nie jest możliwa. Kremy o faktorze SPF 100 chronią nas tak samo skutecznie jak kremy o faktorach w granicach SPF 60, mimo, że biorąc pod uwagę wartości liczbowe wydawałoby się, że różnica między nimi jest duża. Tak więc stosując przykładowo krem firmy La Roche-Posay Anthelios XL SPF 60 + możemy czuć się tak samo silnie chronieni jak po użyciu kremu Photoderm Max.
* Photoderm AKN SPF 20, 100ml - spray do skóry trądzikowej i tłustej. Zawiera on wyłącznie filtry chemiczne, jednym z nich jest Parsol 1789.
* Photoderm RPS stick SPF 80 - sztyft ochronny do ust

z artykułu p. Basi http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz13_uzup.php
monyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:15.