Proszę :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-07, 13:39   #1
m13081987
Raczkowanie
 
Avatar m13081987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 402

Proszę :)


Witam serdecznie,
mam 23 lata i od 2 lat szukam kremu do twarzy, który w końcu będzie mi pasował w 100%.
Mam cerę mieszaną. Gdy nie nakładam żadnego kremu to cera w strefie T zaczyna się świecić po ok. 5 godzinach, tak więc raczej tendencji do przetłuszczania się nie ma. Od czasu do czasu pojawi się jakaś maleńka niespodzianka, jednak po usunięciu ropnej główki (nie wiem dalej, czy można wyciskać, czy nie :P) problem znika Czasami po wymyciu rzeczywiście cera jest lekko ściągnięta, ale głównie zależy to od tego, jaką wodą ją umyję i jaki żel zastosuję... Jeśli chodzi o przebarwienia - praktycznie ich nie mam.
Stosowałam mnóstwo kremów na dzień i na noc. Z najdroższych - Normaderm Vichy - pierwsze opakowanie było rewelacyjne. Drugie - nie poprawiało stanu cery. Na noc próbowałam najróżniejszych kremów - od siarkowych po tłuste. A kremy na dzień, które stosowałam sprawiały, że zaczynałam się świecić po dosłownie chwili.
Nie stosuję fluidu (jedynie puder w kamieniu i gdzieniegdzie korektor), dlatego szukam kremu, który nie pozostawi tłustego filmu oraz będzie nawilżał i matowił. Chciałabym, (pewnie jak każda z nas, drogie Panie ) aby krem odświeżył cerę, nie zapychał porów, był lekki. Chciałabym, aby nie zawierał jakiś dziwnych substancji, o których ciągle czytam, że są szkodliwe (parabenów, itp) oraz by nie był testowany na zwierzętach (chociaż nie sądzę, by było możliwe znalezienie takiego kremu :/)
W lutym mam w planach udać się do kosmetyczki, by poleciła mi jakiś krem do mojej cery, ale obawiam się, że zasugeruje coś drogiego i niedostępnego.
Proszę o jakieś pomysły...
__________________
=> NOWA WYMIANKA <=

ODPISUJ W MOIM WĄTKU
m13081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 18:19   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Proszę :)

Polecam serię kremów Mineral Flowers, dostępne w Sephorze.. chociaż nie wiem czy na pewno, bo mieli je wycofywać. No i KWC - tam znajdziesz oceny różnych kremów. Nie ma jednego super idealnego dla wszystkich, musisz znaleźć metodą prób i błędów swój ideał
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 18:43   #3
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Proszę :)

Z Twojego opisu wynika, że mamy podobny typ cery. Z moich dotychczasowych poszukiwań kremem zbliżonym do ideału jest krem African Earth Kigelia Night Repair. Jest to niby krem na noc, ale na dzień też spisuje się rewelacyjnie. Jest co prawda drogawy, ale wydajny, z dozownikiem, więc nie sadzasz palców. Jest kosmetykiem naturalnym. Nie zapycha mnie, nie podrażnia, nie wysusza, nie zostawia tłustego filmu, paszcza się po nim nie świeci. Jak dla mnie bomba, choć nie zaprzestaję poszukiwań w kierunku kremu doskonałego.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 07:50   #4
m13081987
Raczkowanie
 
Avatar m13081987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 402
Dot.: Proszę :)

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Polecam serię kremów Mineral Flowers, dostępne w Sephorze.. chociaż nie wiem czy na pewno, bo mieli je wycofywać. No i KWC - tam znajdziesz oceny różnych kremów. Nie ma jednego super idealnego dla wszystkich, musisz znaleźć metodą prób i błędów swój ideał
Hm... Na allegro nie ma do twarzy chciałam zobaczyć orientacyjne ceny. Zajrzę do Sephory. Może jakąś próbkę wysępię :P na KWC patrzyłam, ale dość wysokie noty otrzymują kremy, które niestety u mnie się nie sprawdzają, a reszty kompletnie nie znam i nie wiem, gdzie bym mogła ich szukać

Cytat:
Napisane przez marylisek Pokaż wiadomość
Z Twojego opisu wynika, że mamy podobny typ cery. Z moich dotychczasowych poszukiwań kremem zbliżonym do ideału jest krem African Earth Kigelia Night Repair. Jest to niby krem na noc, ale na dzień też spisuje się rewelacyjnie. Jest co prawda drogawy, ale wydajny, z dozownikiem, więc nie sadzasz palców. Jest kosmetykiem naturalnym. Nie zapycha mnie, nie podrażnia, nie wysusza, nie zostawia tłustego filmu, paszcza się po nim nie świeci. Jak dla mnie bomba, choć nie zaprzestaję poszukiwań w kierunku kremu doskonałego.
A gdzie te cuda można dostać? Chętnie bym spróbowała jaka cena?

BTW
gdzieś wyczytałam, że jak ze skórą nie dzieje się nic poważnego, to znaczy nie jest ściągnięta, nie jest przesuszona, itp, itd to można nie stosować kremów... Co Wy na to?
__________________
=> NOWA WYMIANKA <=

ODPISUJ W MOIM WĄTKU
m13081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 08:50   #5
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Proszę :)

Cytat:
Napisane przez m13081987 Pokaż wiadomość
A gdzie te cuda można dostać? Chętnie bym spróbowała jaka cena?

BTW
gdzieś wyczytałam, że jak ze skórą nie dzieje się nic poważnego, to znaczy nie jest ściągnięta, nie jest przesuszona, itp, itd to można nie stosować kremów... Co Wy na to?
Ja tylko jak byłam w ciąży miałam ten komfort, że mogłam się niczym nie smarować a cerę miałam jak ta lala. Teraz niestety nie jest tak fajnie.

Krem jest w sklepie internetowym Biolander. Kosztuje ok 90-100zł. Możesz wcześniej w celach przetestowania kupić próbki tego kremu jak i innych z tej serii.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 12:38   #6
niewojt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 19
Dot.: Proszę :)

Ja polecam kosmetyki produkowane na bazie nanowody firmy Nantes. Sa to kosmetyki produkcji polskiej. Z całą pewnością nie są testowane na zwierzętach.
Nanowoda to "zwykła" woda, która rozbita została do nanocząsteczek. Ponieważ, jak na pewno wiecie, woda jest głównym nośnikiem składników aktywnych, rozbicie jej na tak maleńkie cząsteczki spowodowało, że krem do twarzy zawiera zaledwie 25% wody, a nie 70% jak w większości kosmetyków. Doskonale się wchłania i jest niewiarygodnie wydajny. Dla przykładu, takiego najwyraźniejszego, podam Wam informację, że balsamu antycellulitowego na uda, brzuch i pośladki, zużywa się zaledwie łyżeczkę od herbaty.
Kremy do twarzy są dwa. Jeden głęboko nawilżający, druki normalizująco-odżywczy (błyskawicznie regeneruje naskórek, więc polecam go przy wszelkiego rodzaju podrażnieniach skóry).
Ceny kosmetyków są powiedziałabym, rozsądne.
Polecam filmik nagrany przez kosmetyczkę, która próbowała kosmetyków: http://www.youtube.com/watch?v=SeTHof8dkGs

Edytowane przez niewojt
Czas edycji: 2010-12-13 o 12:45
niewojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.