miasto marzeń-Barcelona - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-20, 20:40   #241
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: miasto marzeń-Barcelona

Dołączam do wątku, zakupiłam bilet na samolot do Barcelony w październiku. W planach mam również odwiedzić Montserrat. Trochę się cykam bo lecę sama, ale marzenia były silniejsze. Będę podczytywać wątek.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 10:03   #242
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: miasto marzeń-Barcelona

Mam jeszcze takie pytanie - przylatuje do Barcelony po północy, jakie macie pomysły na rozwiązanie kwestii z hostelem i spaniem? Już miałam takie sytuacje, że jechałam gdzieś w nocy i nie zamawiałam hostelu na tą noc, bo mi się nie opłaciło. Jest to męczące, ale też z drugiej strony nie jestem osobą, która długo śpi. W Pradze w ogóle miałam problem ze znalezieniem całodobowego hostelu w rozsądnej cenie, a już o 22 pisali do mnie kiedy będę, bo recepcja tylko do 24. Jakie są wasze doświadczenia z Barceloną? Mam jeszcze dużo czasu, więc nim coś zamówię, chciałabym zasięgnąć opinii innych.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 20:17   #243
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: miasto marzeń-Barcelona

Tez sie wybieram do barcelony w pazdzierniku- pierwszy tydzien planuje duzo zwiedzac, plazowac nie bo mieszkam na i mam juz dosc plaz
Nie moge sie doczekac narazie mam tylko bilety na samolot i na mecz barcy, szukam jeszcze noclegow
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 13:38   #244
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: miasto marzeń-Barcelona

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Tez sie wybieram do barcelony w pazdzierniku- pierwszy tydzien planuje duzo zwiedzac, plazowac nie bo mieszkam na i mam juz dosc plaz
Nie moge sie doczekac narazie mam tylko bilety na samolot i na mecz barcy, szukam jeszcze noclegow
Ja pod koniec października, plażę chcę zobaczyć, ale też nastawiam się na zwiedzanie. Na jak długo lecisz? Ja niestety tylko 4 dni, w tym w jeden dzień zamierzam wybrać się za miasto. Nie wiem jakie miejsca do spania preferujesz, ale ja śpię w hostelach w pokojach 6-osobowych. Tym razem wybrałam żeński i za całość płacę 50 euro.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 14:07   #245
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: miasto marzeń-Barcelona

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ja pod koniec października, plażę chcę zobaczyć, ale też nastawiam się na zwiedzanie. Na jak długo lecisz? Ja niestety tylko 4 dni, w tym w jeden dzień zamierzam wybrać się za miasto. Nie wiem jakie miejsca do spania preferujesz, ale ja śpię w hostelach w pokojach 6-osobowych. Tym razem wybrałam żeński i za całość płacę 50 euro.

Lece na tydzien- od soboty do soboty niektorzy mowia, ze to za duzo jak na sama barcelone, inni ze nie zdaze nawet wszystkiego zobaczyc
A nocleg- na pewno nie hostel ale tez nie hotele 5 gwiazdkowe no i wlasna lazienka to mus
A co poza miastem chcesz zobaczyc?
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 15:12   #246
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: miasto marzeń-Barcelona

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Mam jeszcze takie pytanie - przylatuje do Barcelony po północy, jakie macie pomysły na rozwiązanie kwestii z hostelem i spaniem? Już miałam takie sytuacje, że jechałam gdzieś w nocy i nie zamawiałam hostelu na tą noc, bo mi się nie opłaciło. Jest to męczące, ale też z drugiej strony nie jestem osobą, która długo śpi. W Pradze w ogóle miałam problem ze znalezieniem całodobowego hostelu w rozsądnej cenie, a już o 22 pisali do mnie kiedy będę, bo recepcja tylko do 24. Jakie są wasze doświadczenia z Barceloną? Mam jeszcze dużo czasu, więc nim coś zamówię, chciałabym zasięgnąć opinii innych.
Na którym terminalu lądujesz?
Z lotniska o tej porze masz dwie opcje:
-aerobus, jeśli się na niego wyrobisz (droższy niż miejski autobus)
-nocny N17 (tańszy, jeździ do 5 rano)

Zakładam że wybierasz się do centrum, więc powiedzmy okolice plaza Cataluyna. Z lotniska to będzie jakieś 40 minut. Jeśli będziesz głodna to o tej porze coś jeszcze powinno być otwarte (mam na myśli knajpę/bar, nie sklep). Przed przeprowadzką tu, kiedy zostawaliśmy w hotelach to 90% z nich miało recepcję otwartą 24/7. Ogółem miasto żyje w nocy, niektóre knajpy do trzeciej w nocy są otwarte, więc o tę recepcję bym się raczej nie martwiła, wydaje mi się to standardem. Masz czas, poszperaj w internecie, nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem czegoś. Ale jeśli Ci się jednak nie uda, albo po prostu nie będzie Ci się chciało spać, to radzę nie zapuszczać się na Las Ramblas w nocy - nieciekawe towarzystwo się tam kręci, mnóstwo panienek i alfonsów

Jak masz jakieś pytania - postaram się pomóc
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 17:55   #247
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: miasto marzeń-Barcelona

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Lece na tydzien- od soboty do soboty niektorzy mowia, ze to za duzo jak na sama barcelone, inni ze nie zdaze nawet wszystkiego zobaczyc
A nocleg- na pewno nie hostel ale tez nie hotele 5 gwiazdkowe no i wlasna lazienka to mus
A co poza miastem chcesz zobaczyc?
Klasztor Montserrat.

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Na którym terminalu lądujesz?
Z lotniska o tej porze masz dwie opcje:
-aerobus, jeśli się na niego wyrobisz (droższy niż miejski autobus)
-nocny N17 (tańszy, jeździ do 5 rano)

Zakładam że wybierasz się do centrum, więc powiedzmy okolice plaza Cataluyna. Z lotniska to będzie jakieś 40 minut. Jeśli będziesz głodna to o tej porze coś jeszcze powinno być otwarte (mam na myśli knajpę/bar, nie sklep). Przed przeprowadzką tu, kiedy zostawaliśmy w hotelach to 90% z nich miało recepcję otwartą 24/7. Ogółem miasto żyje w nocy, niektóre knajpy do trzeciej w nocy są otwarte, więc o tę recepcję bym się raczej nie martwiła, wydaje mi się to standardem. Masz czas, poszperaj w internecie, nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem czegoś. Ale jeśli Ci się jednak nie uda, albo po prostu nie będzie Ci się chciało spać, to radzę nie zapuszczać się na Las Ramblas w nocy - nieciekawe towarzystwo się tam kręci, mnóstwo panienek i alfonsów

Jak masz jakieś pytania - postaram się pomóc
Dziękuję za odpowiedź. Ląduję na El Prat. Z tego co pytałam na forum flyforfree spokojnie można przeczekać na lotnisku, więc zamierzam poczekać właśnie do 5 i później wyruszyć na miasto. Chciałabym kupić jakiś bilet wielokrotnego użytku na komunikację miejską w tym metro, możesz coś polecić? Słyszałam o t10. Opłaca się to?
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-08, 18:08   #248
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: miasto marzeń-Barcelona

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Ląduję na El Prat. Z tego co pytałam na forum flyforfree spokojnie można przeczekać na lotnisku, więc zamierzam poczekać właśnie do 5 i później wyruszyć na miasto. Chciałabym kupić jakiś bilet wielokrotnego użytku na komunikację miejską w tym metro, możesz coś polecić? Słyszałam o t10. Opłaca się to?
Pytałam o terminal terminale nie są obok siebie, jazda autobusem między nimi zajmuje 5 minut, więc rozkłady się różnią, ale to już nieważne skoro chcesz zostać na lotnisku.
T10 się opłaca, działa na wszystko: metro, tramwaje, autobusy. Ten na pierwszą strefę jest ważny na całą Barcelonę.
Montserrat polecam, ale nie uważam że to atrakcja na cały dzień, no chyba że chcesz uprawiać wspinaczkę, albo przejść pieszy szlak.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 08:05   #249
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: miasto marzeń-Barcelona

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Montserrat polecam, ale nie uważam że to atrakcja na cały dzień, no chyba że chcesz uprawiać wspinaczkę, albo przejść pieszy szlak.
Z dojazdem i trasą do klasztoru schodzi prawie cały dzień. A będąc tam warto i wjechać wyżej kolejką i właśnie przejść trasę. Widoki są przepiękne, must see.
Zapisz
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 13:38   #250
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: miasto marzeń-Barcelona

Właśnie dlatego napisałam 'no chyba że się chce przejść szlak'. Jeśli się chce tylko pojechać kolejką na górę i zwiedzić klasztor to tyle czasu nie trzeba.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 14:31   #251
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: miasto marzeń-Barcelona

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego napisałam 'no chyba że się chce przejść szlak'. Jeśli się chce tylko pojechać kolejką na górę i zwiedzić klasztor to tyle czasu nie trzeba.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
No wtedy to może nie, ale szkoda tam być i nie przejść, nie zobaczyć. Osobiście polecam
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-09 14:31:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.