dojrzewanie,pochwa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-04, 15:53   #1
freeabe
Przyczajenie
 
Avatar freeabe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mała wioska pod Opolem.
Wiadomości: 11

dojrzewanie,pochwa.


Czeeść dziewczyny , damy i kobiety jeśli ten wątek był to baardzo przepraszam,ale mam wrażenie że w moim ' dojrzewaniu ' jest coś innego no i kurcze..
Mam bardzo wstydliwy i denerwujący problem.. iii niewiem co z tym zrobić.
Mianowicie tak.. moja pochwa od dosyć w sumie niedawna.. tak konkretnie,to od jakiś 2 miesięcy. Więc tak. TO miejsce jest zaczerwienione, piecze,swędzi iii tak jak cały dzień nie 'zaglądam' to mam takie biały upławy. No i czytam tu na forach i to grzybica niby jest?! ja już jestem załamana, bo mam 13 lat i nie chce do żadnego ginekologa, masakra.
Powiedziałam o tym mamie , dzisiaj mi zrobiła napar z rumianku i przemyłam tym te okolice no i cóż.. ostatnio kupłam sudocrem ale to niic nie daje..;/ no i rozmawiałam w szkole z przyjaciółkami na ten temat. No i jedna powiedziała,ze też to miała i ze to jest od proszku z bielizny, albo z nadmiernej higieny itp.

Ja te miejsca tylko lactacydem femina przemywam od tego czasu kiedy mnie zaczelo swedzic a tak to w sume chyba nic. No a co do bielizny to niewiem. Ta kolezanka powiedzala,ze tez sobe robla z szałwi napary i jej to pomogło. Druga koleżanka tez powiedziala ze to miala i czesto se kompala i w tydzien jej przeszło. No i co mam zrobić? coś skutecznego,co mogłabym kupić bez recepty albo jakieś domowe sposoby.. błagam,tylko nie ginekolog!!!
__________________
F r e e a b e .
god made only one you, be the best YOU only YOU can be.

moim marzeniem jest 164 cm. wzrostu .
pomożecie ?
freeabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 16:16   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: dojrzewanie,pochwa.

Idż do ginekologa ,dziwi sie twojej mamie ,że zaproponowała rumianek zamiast iśc z tobą do lekarza.
Sudocrem na pochwę ?

Wiesz czym grozi nieleczone infkcje pochwy ?poczytaj i pomyśl ,że moze warto wykazać się odrobiną dojrzałości.
Lekarz nie musi cię badać dopochwowo czy per rectum bo zakladam ,że jestes dziewicą ,wystarczy ,ze spojrzy i przepisze leki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 16:20   #3
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: dojrzewanie,pochwa.

Najpierw powiem tyle, że na grzybicę pochwy jest wątek zbiorczy https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post14977976

Ale skoro już założyłaś oddzielny temat to powiem Ci, że z opisu wynika iż masz grzybicę. Grzybica może wystąpić z różnych powodów. Ja jak byłam młodsza to łapałam ją zazwyczaj po stosowaniu antybiotyków.

Przemywanie rumiankiem i maść niestety Cię nie wyleczą. Mogą jedynie złagodzić objawy zewnętrzne.
Wiem, że masz 13 lat i wcale nie masz ochoty odwiedzać jeszcze ginekologa, ale to nic strasznego. Poza tym niektórzy ginekolodzy myślę, że przepiszą coś na grzybicę nawet bez badania, jeśli się bardzo wstydzisz.

Zastanawiam się czy nawet lekarz rodzinny by czegoś nie przepisał, ale powiedziałabym że lepiej iść do ginekologa. Samo się nie wyleczy, a antybiotyki i globulki dopochwowe są jedynie na receptę.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 16:28   #4
freeabe
Przyczajenie
 
Avatar freeabe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mała wioska pod Opolem.
Wiadomości: 11
Dot.: dojrzewanie,pochwa.

o kurcze.. ale skoro koleżankii też twierdzą,że to miały i im przeszło po tych naparach .. nie macie żadnych lekarstw bez recepty? jejkuu , błaagaaam waaasss. niedawno już sie tyle nabiegałam po endokrynologach i tez mi sprawdzali tam, mam już dosyć, to dla mnie taki wstyd że wiecie.. boziu,grzybica ;oo
__________________
F r e e a b e .
god made only one you, be the best YOU only YOU can be.

moim marzeniem jest 164 cm. wzrostu .
pomożecie ?
freeabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 18:11   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: dojrzewanie,pochwa.

Cytat:
Napisane przez freeabe Pokaż wiadomość
o kurcze.. ale skoro koleżankii też twierdzą,że to miały i im przeszło po tych naparach .. nie macie żadnych lekarstw bez recepty? jejkuu , błaagaaam waaasss. niedawno już sie tyle nabiegałam po endokrynologach i tez mi sprawdzali tam, mam już dosyć, to dla mnie taki wstyd że wiecie.. boziu,grzybica ;oo
Koleżanki skończyły medycyne tak ?i stąd wiedzą co miały ?

Wstydzic to się można nie dbania o swoje zdrowie i posiadanie nieleczonego grzyba a nie wizyty u lekarza.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 09:44   #6
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: dojrzewanie,pochwa.

Ginekolog.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 16:40   #7
Ettariel_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: dojrzewanie,pochwa.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=198764
Zaraz na początku masz wymienione leki bez recepty. Ale zgadzam się - idź do ginekologa. Nie musisz z mamą, wystarczy starsza koleżanka albo siostra. Nie masz 17 lat (bo chyba od tylu można chodzić bez opiekuna, nie? Nie dam głowy), więc żeby nie było problemu weź kogoś pełnoletniego. Wiem, że to trudne.
Ettariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 19:57   #8
ewelinucha
Zadomowienie
 
Avatar ewelinucha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z pewnej odległej krainy...
Wiadomości: 941
Dot.: dojrzewanie,pochwa.

Też to miałam tylko bez upławów ale byłam zdecydowanie młodsza od ciebie, wstydziłam sie komukolwiek powiedzieć ale przeszło samo.
__________________
Moje cele:
-przytyć z 2 kg
-nie obcinać włosów i dbać o nie
-dobrze zdać mature cel osiagniety
- poleciec do USA, byc w Nowym Jorku, Miami i Los Angeles
- skonczyc studia


ewelinucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.