Ile wam zajęło przyzwyczajenie się do nowego nazwiska? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-10, 13:58   #31
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Ile wam zajęło przyzwyczajenie się do nowego nazwiska?

Ja się jeszcze nie przyzwyczaiłam do nowego nazwiska - niby dopiero 2 tygodnie, ale już miałam okazję się kilkukrotnie przedstawiać i odruchowo mówię stare nazwisko. Chyba tylko z 2-3 razy przedstawiłam się nowym nazwiskiem. Nawet jak poszłam po odpis aktu małżeństwa to we wniosku wpisałam stare nazwisko Przy podpisywaniu się też nie jest to jeszcze odruch i muszę się chwilę zastanowić. Może to też dlatego, że nie do końca byłam przekonana do zmiany nazwiska. Chciałam mieć podwójne, ale nasze nazwiska niezbyt do siebie pasowały, więc jest tylko jedno.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 06:23   #32
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ile wam zajęło przyzwyczajenie się do nowego nazwiska?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Mam podwojne nazwisko ale na codzien uzywam tylko swojego. Drugie wzielam tylko dla ulatwienia sobie roznych kwestii prawnych. Nigdy nie chialam zmieniac nazwiska. I pewnie bym nie dopisala drugiego gdybym nie widziala ile problemow przez taka bzdure ma moja kolezanka. Dla swietego spokoju dodalam drugie. I teraz moge nawet wybierac listy polecone do męża

Systemy w pracy zostaly skreowane na nazwisko X i zmiana kosztowala by duzo czasu i zachodu. Bez problemu moglabym jedynie miec update skrzynki e-mail ale nie widze potrzeby. Stopki w mailu tez nie zmienilam.
Z kolegow w pracy chyba nikt nie bylby w stanie podac mojego drugiego nazwiska. Zreszta czesc osob nawet nie wie ze mam jakies drugie. Jedynie w kadrach je podalam - do PITa, reszta dowiedziala sie o drugim jak zapytala. W koncu nie jest to żadna tajemnica.

Powoli z kolejnymi wizytami u lekarzy, okulistow itd na NFZ karty uzupelniane sa o drugie nazwisko. Troche balam sie czy mnie kolejka nie minie jak zawolaja Y zamiast X, ale jednak zawsze wolaja tylko po pierwszym.
U prywatnych uslugodawcow np. dentystow, fryzjerow przedstawiam sie tylko pierwszym nazwiskiem.

Generalnie... uzywam tylko swojego, chyba ze musze to dodaje drugie.

Ludzie w rodzinie i wsrod przyjaciol tez używaja tylko mojego nazwiska. Jeszcze nikt nie zwrocil sie do mnie uzywajac tylko nazwiska meza. No moze w pierwszych kilku dniach po slubie pojawialo sie stwierdzenie "to teraz nazwyasz sie Y" ale poprawialam ze w zasadzie jestem "X-Y" (moj maz tez poprawial ). Pewnie z wygody i przezwyczajenia nadal mowia per X. I dobrze bo jakby powiedzieli Y to pewnie jeszcze zastanawialabym sie o kogo chodzi

Ok, ciotka jak wysyla kartke na swieta to wpisuje panstwo Y smiejac sie potem do tel ze zrobila mi psikusa
U mnie to samo.
Utożsamiam się raczej z tym pierwszym nazwiskiem i raczej się do zmiany i dopisku szybko nie przyzwyczaję, choć już prawie 4 lata od ślubu cywilnego minęły.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 15:22   #33
Karola_Wypych
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 61
Dot.: Ile wam zajęło przyzwyczajenie się do nowego nazwiska?

Ciekawe pytanie Sama się nad tym zastanawialam. Chyba najlepiej miec podwojne nazwisko - wtedy zmiana trochę mniejsza.
Karola_Wypych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 07:57   #34
Matilda85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 21
Dot.: Ile wam zajęło przyzwyczajenie się do nowego nazwiska?

U mnie było z tym trochę problemów. Szczególnie w pracy podczas rozmów telefonicznych. Przedstawiałam się nazwiskiem panieńskim przez jakieś miesiąc.
Matilda85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 09:48   #35
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Ile wam zajęło przyzwyczajenie się do nowego nazwiska?

Mam dwuczłonowe, więc nie było problemu.
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 16:07   #36
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Ile wam zajęło przyzwyczajenie się do nowego nazwiska?

Zaraz po ślubie zmieniłam pracę, na taką, w której muszę się często przedstawiać i podpisywać. Więc jakieś 2 tygodnie i już byłam przyzwyczajona z mówieniem. Z pisaniem trochę dłużej mi zeszło, pierwszy miesiąc każdy podpis wyglądał inaczej Teraz, po pół roku, już nawet parafkę ogarnęłam
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-01 17:07:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.