❤ Mamy ❤ ostatniego kwartału 2015 cz.IV - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla szczęśliwych rodziców - po porodzie, mamy dziecko, jestem mamą, wychowanie dziecka

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 16:17   #661
novakia
Zakorzenienie

Dot.: ❤ Mamy ❤ ostatniego kwartału 2015 cz.IV

O to nasz kocur wali lapa, gryzie ostrzegawczo lekko, ale najczesciej ucieka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary Wczoraj, 16:22   #662
Kasiula8708
Rozeznanie

Czekolada dokladnie i my tlumaczymy Lence ze tak nie wolno ale jak nikt nie widzi to wchodzi na niegotak to go glaszcze i tuli i caluje nawet,jest mala i nie rozumie ze za mocno go zlapie ale tlumacze jej ze to pieska boli,mam nadzieje ze z czasem zrozumie

Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:37   #663
elvegirl
uwaga, elve PACZY :P

Cytat:
Napisane przez Daisy 85 Pokaż wiadomość
ktora??? cholera nie pamiętam 😱 bo krolewna bliźniaka na samym początku straciła, nie???
Królewna właśnie. Bliźniaka straciła inna dziewczyna.

Cytat:
otóż to, ważne, że dochodzą nowe słowa. moja jest o tyle zabawna, że np. ciii oznacza "chcę sikiu" "chcę kupę" "kotek" albo "włącz matka bajkę, bo inaczej nie zjem"
a pa to jest "papa" "że coś jest gorące" albo "hopa-chcę skakać"
Haha To u nas często mówi tylko pierwszą sylabę słowa - na przykład bu to jest butla

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Dajecie juz orzechy?
Jak się dorwie... Tak to jej nie daję, ale z miseczki wygrzebać potrafi

Cytat:
Napisane przez ZieloonaTruskawka Pokaż wiadomość
Dla mnie wciaz sie wydaje, ze to jednak malo jak na taki wiek i ze to moja wina, bo moze za malo ja stymuluje do mowienia.
Ale ja to ogolnie w swoim mniemaniu zle karmie, zle ucze i jeszcze 100 innych matkowych rzeczy robie zle
Jakos nie potrafie na to obiektywnie spojrzec.
Sporo mam tak ma

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy to możliwe, żebym wymiotowała po witaminach ciążowych?
Jak najbardziej, odstaw i się przekonasz czy to to.

Cytat:

Wracajac do umiejetnosci dzieci to czy wasze ukladaja np puzzle? Moj uklada z 2, 3 i 4 czesci, poza tym ma sorter kostke na 18 ksztaltow i tez wszystkie wkłada bez problemu👀 normalnie patrzy na klocek i wie jakiego ksztaltu szuka. Nadrabia za gadanie 😀
Bardzo chętnie uczestniczy w układaniu, ale sama z siebie to tylko łączy takie dwuelementowe z obrazkiem na jednej i kolorem na drugiej części. No i sorter kocha

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Mi się kiedyś obiło o uszy, że kobieta która przechodziła toksoplazmozę kiedyś to nie urodzi córki - będzie tracić każdą ciążę z córą, ew. urodzi ale dziecko nie będzie zdrowe. To raczej bujda wymyślona przez ludzi bo żadnej takiej wzmianki nie znalazłam w całym necie co to ludzie sobie potrafią nawet wymyśleć hehegehe
Ludzie łączą fakty i potem idzie taka informacja w świat Swoją drogą są przypadki ciężkie do wytłumaczenia, nic dziwnego że ludzie próbują jakoś to wytłumaczyć. Mam znajomą, która już poroniła kilka męskich ciąż, za to między nimi miała bezproblemową ciążę żeńską. I jak, skąd, czemu? Nikt nie wie.

Cytat:
Szkoda, że taka sytuacja się wydarzyła, ale szczerze powiem, że psu się nie ma co dziwić.
Pies to pies niestety, trzeba mieć ograniczone zaufanie.
My mamy dwa, jeden pozwala sobie na wszystko, a drugi zależnie od humoru i jak się coś nie spodoba, to kłapie zębami bez uprzedzenia.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
tlumacze jej ze to pieska boli,mam nadzieje ze z czasem zrozumie
Jasne że zrozumie, tylko nie wiadomo kiedy
Stary Wczoraj, 16:48   #664
czekooczekolada
Zakorzenienie

Cytat:
Czekolada dokladnie i my tlumaczymy Lence ze tak nie wolno ale jak nikt nie widzi to wchodzi na niegotak to go glaszcze i tuli i caluje nawet,jest mala i nie rozumie ze za mocno go zlapie ale tlumacze jej ze to pieska boli,mam nadzieje ze z czasem zrozumie

Zrozumie na pewno, narazie jest za mała ale mimo że jeszcze nie kuma to i tak lepiej od początku wbijać do głowy

60 ----->55

czekooczekolada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 18:34   #665
Gryzelda88
Zakorzenienie

Tylko królewna to nie na Waszym październikowym wątku straciła córkę w 40tc chyba? Bo ją kojarzę z Aniołkowych Mam

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

MAMA 9.12.2015 Aleks

M - 16.02.2014 r. [*]
D - 13.11.2014 r. [*]
Gryzelda88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:54   #666
Daisy 85
Wtajemniczenie

Cytat:
Olilina ja tez bralam w 1 ciazy femibion, a po ile kupujesz? Ja kupowalam po ok.43zl a teraz zrobilo sie cholernie drogie ponad 60 i zastanawiam sie czy to brac czy moze folik, lekarz tez mi polecal ale to nie ma dha chyba

z tych tanszych opcji to vitaminer dha jest, ale mi lekarz polecał tylko pregnę lub femibiona
Cytat:
U nas tez rozwalanie wszystkiego na topie,nijak sie jej doprosic nie moge zeby sprzatala po sobie:-\
Dzis ja pies prawie pogryzl:-(plakalam razem z nia=-O tescie maja tego psa juz kilka lat i on jest w sumie lagodny ale Lenka strasznie go zaczepia i dokucza mu,dzis chciala poskakac na nim i zanim sie obejrzalam przewrocil ja na ziemie i chcial gryz,na szczescie doskoczylam,skonczylo sie na wardze rozcietej i guzie na czole

oj to nieciekawa akcja z pieskiem 😕
Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Królewna właśnie. Bliźniaka straciła inna dziewczyna.

Haha To u nas często mówi tylko pierwszą sylabę słowa - na przykład bu to jest butla

Jak się dorwie... Tak to jej nie daję, ale z miseczki wygrzebać potrafi

Sporo mam tak ma

Jak najbardziej, odstaw i się przekonasz czy to to.

Bardzo chętnie uczestniczy w układaniu, ale sama z siebie to tylko łączy takie dwuelementowe z obrazkiem na jednej i kolorem na drugiej części. No i sorter kocha

Ludzie łączą fakty i potem idzie taka informacja w świat Swoją drogą są przypadki ciężkie do wytłumaczenia, nic dziwnego że ludzie próbują jakoś to wytłumaczyć. Mam znajomą, która już poroniła kilka męskich ciąż, za to między nimi miała bezproblemową ciążę żeńską. I jak, skąd, czemu? Nikt nie wie.

Pies to pies niestety, trzeba mieć ograniczone zaufanie.
My mamy dwa, jeden pozwala sobie na wszystko, a drugi zależnie od humoru i jak się coś nie spodoba, to kłapie zębami bez uprzedzenia.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Jasne że zrozumie, tylko nie wiadomo kiedy
.
Cytat:
Napisane przez Gryzelda88 Pokaż wiadomość
Tylko królewna to nie na Waszym październikowym wątku straciła córkę w 40tc chyba? Bo ją kojarzę z Aniołkowych Mam

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
.
to ja już zgupiałam... która to dziewczyna bo ja na prawdè nie kojarzę 😨😨😨 w pamięci mam tylko królewnę, ale szczegołów nie znam, bo wtedy się jeszcze nie udzielałam, to były początki i sama się wtedy obawiałam straty...

Daisy 85 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:24   #667
Robusta
Zadomowienie

Nadrobilam kilka ostatnich stron

Kasiula
u Nas ostatnio sa cyrki ze spaniem. Mala przesypiala juz noce, co najwyzej budzila sie zeby sie napic wody a teraz kilka razy w nocy placze, budzi sie i chce do mamy. Zastanawiam soe czy to nie z zazdrosci przy Malym. Choc w dzien Mielnka nie jest zazdrosna. Sama wola ze dzidzius placze i trzeba isc, daje mu kocyk itd. Mowi, ze go lubi. nawet chrzenicy kiedys nie pozwolila Malego poglaskac bo dzidzius jest jej :P

Olilina
Bedzie dobrze, nie zamartwiaj sie na zapas ja tak mialam z tokso i po dokladnych badaniach wyjasniolo sie

Co do puzzli i sorterow to Milenka raczej ich nie opnowala, nie chcr jej sie. Woli odkryc sorter i powrzucac klocki jak leci :P choc dzis ulozyla dobrze misia z puzzli. Za to gada jak najeta wiec cos za cos. A moja chrzesnica w jej wieku to juz puzzle ukladala i tp nie byle jakie. Drewniane zwierzatka z 20 kilku elementow... Ale mowic za to pozno zaczela wiec cos w tym jest :P

Jesli chodzi o witaminy to ja i przy Milence i teraz bralam wlSnir vitaminer dha i jakos nie zwracalam na to uwagi. W ciazy trzeba sie zdrowo odzywiac, a te wszystkie suplementy o witaminy to tylko dodatki. Przedtem tego nie bylo i dzieci glupsze ani gorsze sie nie rodzily

Diablica
To juz CC tuz tuz powiem, ze po pierwszym tygodniu kiedy mialam baby bluesa i nawet nie chcialam z Mlodym sama w domu zpstac, bo brakowlo mi Milenki kied wychodzila z TZtem na dwor teraz jestem wpatrzona jak w obrazek choc staram sie Milnce poswiecac wiecej czasu niz Mlodemu, ale odpukac Mlody mi na to pozwala bo jest mniej wymagajacy niz Milenka e jego wieku
Co do obawy, ze nie dacie rady dziewczyny to trudno powiedzoec bo wszystko zalezy od dzieci i organizacji. Ja siedze sama w domu z dziecmi i narazie nie jest zle oby tak bylo dalej Nawet w tym tygodniu 3 razy bylismy sami na placu zabaw i bylo spoko,

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20141018580820.html
Robusta jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:36   #668
elvegirl

Cytat:
Napisane przez Gryzelda88 Pokaż wiadomość
Tak, ona z nami szczęśliwie donosiła ale ma takie doświadczenie, dlatego o niej wspomniałam. Sporo mam październikowych wcześniej poroniło, ale chyba tylko ta jedna tak późną ciążę.

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
to ja już zgupiałam... która to dziewczyna bo ja na prawdè nie kojarzę 😨😨😨
Nie musisz przecież Też nie jestem pewna, trochę czasu minęło... z tego co kojarzę to Amelia.

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Robusta
Co do puzzli i sorterow to Milenka raczej ich nie opnowala, nie chcr jej sie. Woli odkryc sorter i powrzucac klocki jak leci :P choc dzis ulozyla dobrze misia z puzzli. Za to gada jak najeta wiec cos za cos. A moja chrzesnica w jej wieku to juz puzzle ukladala i tp nie byle jakie. Drewniane zwierzatka z 20 kilku elementow... Ale mowic za to pozno zaczela wiec cos w tym jest :P
Jest jest, podobnie było z chodzeniem, część zaczęła później, bo była zajęta doskonaleniem innych umiejętności
Stary Wczoraj, 23:09   #669
acapella
Rozeznanie

Ja teraz zażywam witaminy prenatalne z Solgara i osobno dha mam z omegamed, bo one jako jedne z niewielu są z alg a nie ryb. Mój ginekolog uważa, że w ogóle nie są potrzebne dodatkowe witaminy (oprócz kwasu foliowego wiadomo) i wystarczy się racjonalnie odżywiać. Tak.też robiłam w pierwszej ciąży i nie jest mój syn jakoś wybrakowany teraz zażywam witaminy, bo jednak jeszcze karmię, wiec to inna sytuacja, duże obciążenie organizmu...
Co do ceny to niektóre firmy rzeczywiście sporo sobie życzą... jednak warto kupić w internecie i nie oszczędzać, przede wszystkim na dha. Lepiej nie przyjmować w ogóle niż tez najtańszy, bo to produkty odzwierzece i tanie produkty najpewniej nie są oczyszczone w odpowiedni sposób z metali ciężkich. Dlatego albo roślinne dha albo z wyższej półki albo żadne, bo można tylko zaszkodzić maluszkowi no j sobie. Pamiętajcie, że suplementów diety nikt nie bada (z zewnątrz) i może tam być wszystko i nic, wystarczy zgłosić projekt ulotki przez internet do sanepidu i następnego dnia produkt może być w sprzedaży- tyle. Produkty będące na rynku od lat już by z niego zniknęły, gdyby były słabej jakości, wiec warto im zaufać
acapella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 00:06   #670
czekooczekolada
Zakorzenienie

Dzizas nie wiem o czym w ogóle mówicie i jakiejś królowej

60 ----->55

Stary Dzisiaj, 05:23   #671
elvegirl

Czeko, jedna z mam październikowych 2015, nic dziwnego że nie wiesz

---------- Dopisano o 06:23 ---------- Poprzedni post napisano o 06:16 ----------

Cytat:
Napisane przez acapella
Mój ginekolog uważa, że w ogóle nie są potrzebne dodatkowe witaminy (oprócz kwasu foliowego wiadomo) i wystarczy się racjonalnie odżywiać.
Mój też Ja się suplementowałam przygotowując do ciąży, potem już non stop zapominałam
Stary Dzisiaj, 06:42   #672
novakia
Zakorzenienie

Acapella Ty to masz wiedze, fajnie ze ktos sie zna i moze podpowiedzieć w takim razie zostane przy samym foliku

Stary Dzisiaj, 08:31   #673
Daisy 85
Wtajemniczenie

Cytat:
Dzizas nie wiem o czym w ogóle mówicie i jakiejś królowej

inny wątek 😉
Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Tak, ona z nami szczęśliwie donosiła ale ma takie doświadczenie, dlatego o niej wspomniałam. Sporo mam październikowych wcześniej poroniło, ale chyba tylko ta jedna tak późną ciążę.

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Nie musisz przecież Też nie jestem pewna, trochę czasu minęło... z tego co kojarzę to Amelia.

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Jest jest, podobnie było z chodzeniem, część zaczęła później, bo była zajęta doskonaleniem innych umiejętności
niestety z tymi poronieniami to prawda...

a o Królewnie nie wiedziałam, byłam pewna, że to był wczesny etap... 😐

Acapella słyszałam o tych dha w algach, ale jak dla mnie to takie świeże, że postanowiłam zostać przy rybnych, tyle, że wolę dołożyć i wierzę, że ta pregna dha jest ok skoro lekarz mi ją polecił 😊 biorę 2kapsułki bo ja ryb w ogole nie jadam a dha zmniejszają ryzyko przedwczesnego porodu...

Stary Dzisiaj, 09:36   #674
diablica80
Zakorzenienie

Też biorę Pregna dha - ze względu na te roślinne dha ... ryby w ciąży wyjątkowo mi nie smakują... z Grześkiem miałam tak samo 😂😂😂

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Stary Dzisiaj, 09:51   #675
elvegirl

Hah, a ja w ciąży mogłam się głównie rybami żywić niewiele mi tak bardzo smakowało jak rybki
Stary Dzisiaj, 10:05   #676
diablica80
Zakorzenienie

Poza ciążą to ryby u nas często na talerzu goszczą.... a teraz patrzeć na nie nie mogę 😀

Stary Dzisiaj, 10:17   #677
elvegirl

Ja chyba nie miałam takiej rzeczy, od której by mnie w ciąży odrzucało...natomiast poznałam aż za dobrze czym jest zgaga
Stary Dzisiaj, 10:24   #678
diablica80
Zakorzenienie

Oooo to ja też.... uwielbiam na pomidora...do pomidora... cebulę - umieram później

Stary Dzisiaj, 11:04   #679
novakia
Zakorzenienie

Ja mam od początku faze na kanapki z serem edamskim i pomidorem, o maj got jaki rarytas

Stary Dzisiaj, 13:58   #680
Daisy 85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez diablica80 Pokaż wiadomość
Też biorę Pregna dha - ze względu na te roślinne dha ... ryby w ciąży wyjątkowo mi nie smakują... z Grześkiem miałam tak samo 😂😂😂

ale pregna ma olej rybi...

ten z alg ma omega med

Stary Dzisiaj, 14:47   #681
diablica80
Zakorzenienie

Cytat:
ale pregna ma olej rybi...

ten z alg ma omega med

Kurde... ale ja omega med jem.. musze juz rodzic bo bzdury piszę

Stary Dzisiaj, 14:57   #682
czekooczekolada
Zakorzenienie

A jak jest z mamadha? Ja jadłam mamadha premium. Ginka mi tak kazała.

Mnie w ciąży odrzuciło w 1 trymestrze od mięsa co ja miesozerca okropny jestem a tu taka niespodzianka

60 ----->55

Stary Dzisiaj, 16:17   #683
lelowa
Rozeznanie

Ja po 1 trym bralam omegamed z dha, teraz chyba tez to bede brac o ile nie bede wymiotowac, wtedy cp dwa dni az przejdzie.
A brala ktoras ten prevomit co tu byl polecany, dawalo cos?
lelowa jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości