Jaką sztukę walki wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2016-12-27, 21:19   #1
bb8329x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2

Jaką sztukę walki wybrać?


Cześć. Razem z koleżanką chciałybyśmy zacząć chodzić na którąś że stuk walki, ale nie wiemy na którą. Ogólnie odpada boks i judo. Za niedługo będziemy miały 17at. Ja mam 164cm wzrostu i ważę 55kg, a koleżanka ma 160cm wzrostu i waży 58kg. Co proponujecie? I co sądzicie o muay thai?☺
bb8329x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-27, 21:38   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

A co w ogóle masz do wyboru?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-27, 21:43   #3
bb8329x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Raczej mamy duży wybór, więc z dostępnością nie będzie problemu. Ale chcemy jakaś sztukę walki, w której używa się rąk i nóg i która byłaby przydatna, a nie tylko na pokaz.
bb8329x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-27, 21:51   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

To w takim razie polecam karate (styl kyokushin) albo taekwondo. Zauważ też jedną rzecz: sztuka walki i sport walki to dwie różne rzeczy. Sztuka walki zawsze niesie za sobą pewne elementy 'na pokaz' oraz pewnego rodzaju filozofie czy elementy kultury kraju, z jakiego dana sztuka się wywodzi. Są też style walki całkowicie pozbawione tej tradycyjnej otoczki, np. krav maga.
Najlepiej poczytaj trochę na wstępie o różnych sztukach/stylach/systemach walki i wybierz coś dla siebie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-29, 19:04   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Do takiej masy i wzrostu dobre jest aikido, krav maga też ok.
Muay thai- tak sobie. Mam trenujących to znajomych, głównie mężczyzn. W starciu z przeciwnikiem o większej masie czy wzroście raczej przy takich wymiarach za bardzo się nie popiszecie. Już prędzej jakiś styl karate. Choć lepiej aikido bo tam Twoja masa ciała jest atutem przy starciu z kimś o większej masie czy wzroście.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:31   #6
anitka142
padawan
 
Avatar anitka142
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 47
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

muay thai wybierz dopiero jak opanujesz podstawy boksu. To najlepsze rozwiązanie bo na boksie nauczą Cię postawy i technik. W mt dochodzą Ci nogi i jest dużo więcej tych ruchów i uczenie się wszystkiego na raz bez doświadczenia w sztukach walki jest dość ciężkie. Niesamowicie rozwijające jest bjj. Proponuję ćwiczyć równolegle. Przydatne bo wiesz jak powalić kogoś jednym ruchem.
anitka142 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 21:46   #7
martekM
Raczkowanie
 
Avatar martekM
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 67
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

ja tez bym chciała zaczac treningi w jakiejs sztuce walki ale sama nie wiem co.cos co rzezbi sylwetke i pozwala sie wyżyć
martekM jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-24, 11:03   #8
Likona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

też uważam że aikido będzie dla Was idealne
Likona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-16, 08:21   #9
Ka_Wu
Raczkowanie
 
Avatar Ka_Wu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 66
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Pytanie główne jakie powinno tutaj paść: "w jakim celu chcecie uprawiać sztuki walki?" i dopiero po odpowiedzi na to pytanie można próbować dobrać odpowiednią.

Z góry jednak podbiję wypowiedź @anitka142, że MT to sztuka zaawansowana, do której trzeba mieć szereg podstaw / a także kondycję (która w niektórych sztukach walki stopniowo sobie wyrabiacie) bo od razu jest znacznie głębiej niż gdybyście poszły na karate czy aikido


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ka_Wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-19, 10:57   #10
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Polecam BJJ. Pieknie rozwija całe ciało. Uczy sie skutecznie bronić ale również atakować. Cudowny sport.
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 09:59   #11
aniszonekk
Psiejsko czarodziejsko :)
 
Avatar aniszonekk
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 708
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Owszem, ale w bjj trzeba się liczyć z tym, że niektóre techniki wymagają leżenia na sobie, siadania na kimś itp.
Więc nie będzie dobre, dla osób, które nie przepadają za aż tak bliskim kontaktem cielesnym, najlepiej zacząć przygodę z bjj z koleżanką w parze, potem już się człowiek oswaja
Natomiast niewątpliwie brazylijskie jiu jitsu uelastycznia i rozciąga sylwetkę, poprawia koordynację ruchową, refleks i wzmacnia całe ciało. W trakcie ćwiczeń pracują mięśnie, o których istnieniu nie wiedzieliśmy Fajnie wyrabia się brzuszek, bo brazylijskie często opiera się na leżeniu na plecach i wykonywaniu technik przy jednoczesnym spinaniu mięśni brzucha.
Jeśli chodzi o sporty kopane / uderzane, to też nie ma się co bać, dziewczyny. Na początku nikt nie każe Wam się okładać
Treningi zaczynają się od nauki kroków, trzymania gardy, ustawienia ciała, wyprowadzania ciosów i synchronizacji pracy na nogach z zadawaniem ciosów, czy kopnięciami.
Wszystko robi się najpierw w powietrzu, potem na tarczę ( taka poducha obita skórą, która udaje głowę lub ciało ) trzymaną przez partnera z pary), czasem na worek.
Potem dochodzą techniki uderzania, kopania, obrony. Do sparingów jest daleka droga i też nie widziałam , aby ktoś był do nich zmuszany,
Te sporty wyrabiają siłę, wyczucie dystansu, umiejętność reakcji na czyjś atak, ogólny refleks, koordynację i pięknie spalają tkankę tłuszczową Fajne jest też to, że ogromną rolę odgrywa praca nóg, więc mogą pomóc osobom, które " człapią" na piętach ,czy całych stopach", bo w czasie treningu bokserskiego, czy np taja dużo się "tańczy".
__________________
wymianka zapachowa, kolorowa, pielęgnacyjna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1288132
aniszonekk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-05, 11:40   #12
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Cytat:
Napisane przez aniszonekk Pokaż wiadomość
Owszem, ale w bjj trzeba się liczyć z tym, że niektóre techniki wymagają leżenia na sobie, siadania na kimś itp.
Więc nie będzie dobre, dla osób, które nie przepadają za aż tak bliskim kontaktem cielesnym, najlepiej zacząć przygodę z bjj z koleżanką w parze, potem już się człowiek oswaja
Natomiast niewątpliwie brazylijskie jiu jitsu uelastycznia i rozciąga sylwetkę, poprawia koordynację ruchową, refleks i wzmacnia całe ciało. W trakcie ćwiczeń pracują mięśnie, o których istnieniu nie wiedzieliśmy Fajnie wyrabia się brzuszek, bo brazylijskie często opiera się na leżeniu na plecach i wykonywaniu technik przy jednoczesnym spinaniu mięśni brzucha.
Jeśli chodzi o sporty kopane / uderzane, to też nie ma się co bać, dziewczyny. Na początku nikt nie każe Wam się okładać
Treningi zaczynają się od nauki kroków, trzymania gardy, ustawienia ciała, wyprowadzania ciosów i synchronizacji pracy na nogach z zadawaniem ciosów, czy kopnięciami.
Wszystko robi się najpierw w powietrzu, potem na tarczę ( taka poducha obita skórą, która udaje głowę lub ciało ) trzymaną przez partnera z pary), czasem na worek.
Potem dochodzą techniki uderzania, kopania, obrony. Do sparingów jest daleka droga i też nie widziałam , aby ktoś był do nich zmuszany,
Te sporty wyrabiają siłę, wyczucie dystansu, umiejętność reakcji na czyjś atak, ogólny refleks, koordynację i pięknie spalają tkankę tłuszczową Fajne jest też to, że ogromną rolę odgrywa praca nóg, więc mogą pomóc osobom, które " człapią" na piętach ,czy całych stopach", bo w czasie treningu bokserskiego, czy np taja dużo się "tańczy".

Dobrze napisane
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-22, 12:47   #13
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Polecam gorąco BJJ.
Trenuje całe ciało, sylwetka świetnie się rzeźbi, rośnie wytrzymałość.

No i sparingi. Niewiele jest dyscyplin, w których od samego początku możesz próbować swoich sił w walce. Brzmi strasznie, ale uzależnia

Co do bliskiego kontaktu fizycznego - jasne, może być niezręcznie na początku. Po paru razach przechodzi i masz ochtę próbować swoich sił z nowymi ludźmi. Byłam zawsze MEGA niedotykalska. Trenuję dopiero jakieś pół roku z hakiem i totalnie mi przeszło.

MMA też jest super (łączy różne techniki w użyteczną formę), ale osobiście wolę walkę bez ciosów. W BJJ walczysz na chwyty, nikt Ci buzi nie obija (przynajmniej nie specjalnie )
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-23, 18:53   #14
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Najlepiej pójść na trening i zobaczyć samemu czy dana sztuka (sport) się podoba. Ja uwielbiam kickboxing, więc mogę polecić.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-28, 10:24   #15
ida779
Przyczajenie
 
Avatar ida779
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 15
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Aikido jest super, polecam każdemu
ida779 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-09, 14:25   #16
przemyslawa1J
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 9
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Ja tam polecę karate Kyokushin. Jest wiele naprawdę dobrych szkół do których warto pójść. Nie wiem jak Judo, czy nadacie się do niego. Jest sportem, w którym zawody były rozgrywane na Olimpiadzie.
przemyslawa1J jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-09, 10:51   #17
Marsjanka_W
Raczkowanie
 
Avatar Marsjanka_W
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 41
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Cytat:
Napisane przez przemyslawa1J Pokaż wiadomość
Ja tam polecę karate Kyokushin. Jest wiele naprawdę dobrych szkół do których warto pójść. Nie wiem jak Judo, czy nadacie się do niego. Jest sportem, w którym zawody były rozgrywane na Olimpiadzie.
a na czym sie w ogóle on opiera?
Marsjanka_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-19, 10:24   #18
RadoslawaPB
Przyczajenie
 
Avatar RadoslawaPB
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 9
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Polecam taekwondo. Zawsze coś nowego.
RadoslawaPB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-11, 14:20   #19
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

Cytat:
Napisane przez bb8329x Pokaż wiadomość
Cześć. Razem z koleżanką chciałybyśmy zacząć chodzić na którąś że stuk walki, ale nie wiemy na którą. Ogólnie odpada boks i judo. Za niedługo będziemy miały 17at. Ja mam 164cm wzrostu i ważę 55kg, a koleżanka ma 160cm wzrostu i waży 58kg. Co proponujecie? I co sądzicie o muay thai?☺
Polecam krav magę
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-25, 23:06   #20
JacekBalon
Przyczajenie
 
Avatar JacekBalon
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jaką sztukę walki wybrać?

A dlaczego boks odpada? Jeżeli odpada boks, to większość siła rzeczy raczej również - każda sztuka walki ma elementy czy to boksu, czy kopania - w stójce i w parterze.
JacekBalon jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-25 23:06:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.