Pokój:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-09, 19:02   #1
EffCiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15

Pokój:)


Hej
Mam mały dylemat. Według mnie mój pokój jest pusty i brakuje w nim dodatków. Dwie ściany w moim pokoju są w fioletowe kwiaty, a dwie w białą tapete w pionowe paseczki. Meble są w odcieniach ciemnego i bardzo jasnego brązu, tak samo wersalka tyle że w kwiaty. Macie jakieś ciekawe pomysły na dodatki do mojego pokoju?
Z góry dziękuję
EffCiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 09:01   #2
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Pokój:)

Ok, więc podsumujmy - na dwóch ścianach i wersalce są wzory kwiatowe, na pozostałych ścianach - paski. Mogłabyś wstawić jakieś fotki, bo z opisu jest to dużo kontrastujących wzorów jak na jedno pomieszczenie i na tę chwilę wydaje mi się, że powinnaś unikać dodawania kolejnych i raczej wybierać jednokolorowe rzeczy. Nawet nie jestem pewna ile dekoracji jest koniecznych, skoro tak dużo już się w nim dzieje (jest to oczywiście spekulacja, jako że w rzeczywistości może się to prezentować zupełnie inaczej niż w mojej wyobraźni). Przy wybieraniu dodatków kieruj się swoimi potrzebami, tzn. nie wybieraj samych bezużytecznych drobiazgów, ale zastanów się co by mogło upiększyć pokój a zarazem być przydatnym np. duże lustro w pięknej ramie, fantazyjnie upięte firanki etc. Poza tym pomyśl o ogólnym stylu wnętrza (zgaduję, że nie wstawisz dywanu z myszką Micky ) , a także swoich zainteresowaniach. Pochodź po sklepach, a także pooglądaj aranżacje wnętrz i zastanów się, które najbardziej się Tobie podobają i dlaczego, bo może one nakierują Cię na właściwe tory. Zawsze możesz udać się do dekoratora wnętrz, ale chyba szkoda przy tak błahej sprawie.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 11:50   #3
Wenuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 35
Dot.: Pokój:)

Kochanie, dużo łatwiej będzie nam coś powiedzieć jak podrzucisz jakieś foteczki. Kwestia dodatków to bardzo rozległy temat, ja zawsze zastanawiam się które miejsca w pokoju potrzebują pomocy i atakuje sklepy. W kwestii dodatków polecam IKEA, tam zawsze jest coś... świeczniki, świeczki, szklaneczki, doniczki....masę różnych fajnych pierdółek
Wenuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 22:46   #4
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Pokój:)

Widziałam fajne drzwi w sklepie Komfort, takie w stylu pop-art, wydaje mi się, że one mogłyby być genialnym dodatkiem.

Pozdrawiam.
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 14:31   #5
doradcaIKEA_Warszawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pokój:)

Korzystając z okazji dystrybucji nowego katalogu IKEA 2011, zapraszam do nas po dodatki(wersja elektroniczna: http://onlinecatalogue.ikea.com/2011/ikea_catalogue/PL/). Jeden z naszych klientów kiedyś powiedział, że sprzedajemy meble, a pomysły dajemy w prezencie i chyba trafił w sedno. Odwiedź nas, coś poradzimy
doradcaIKEA_Warszawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 19:40   #6
kasiax86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 57
Dot.: Pokój:)

Moim zdaniem wystarczy jakiś szczegól, bo przeciez diabel tkwi w szczegółach . U mnie np. w biurze wystarczył fajny obraz na ścianie i super donica w kącie i od razu lepiej
kasiax86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 10:00   #7
doradcaIKEA_Warszawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pokój:)

Zgadza się Kasiax, cały charakter wnętrza nadawany jest przez dodatki. Jeden, dwa elementy mogą całkowicie odmienić ogólny wygląd pomieszczenia. Sztuką jest jednak odpowiednie dobranie ich, kompozycja.
doradcaIKEA_Warszawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 12:47   #8
Archi_Good
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Pokój:)

Dodatki to najważniejsze elementy każdego wnętrza. Dzięki nim wnętrze zaczyna nabierać osobowości. Dodatkiem może być ciekawy obraz, donica, ramka ze zdjęciem, rzeźba, fajna lampka, wazon z kwiatami, serwetka na stoliku. Ważne aby dodatki dobierane były z rozwagą i dopasowane były do pokoju kolorystycznie. Najlepiej gdy dodatki tworzą kontrapunkt kolorystyczny. Powinny mieć inny kolor, który będzie je wyróżniał na tle pokoju.
__________________
http://www.roomdesign.pl- internetowy przewodnik po firmach wyposażenia wnętrz. Znajdź to co dla Ciebie najodpowiedniejsze.
Archi_Good jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 08:35   #9
doradcaIKEA_Warszawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pokój:)

Nie powiedziałbym, że są najważniejsze Wszystko co pozwala nam zaadoptować przestrzeń naszych "czterach ścian" ma przede wszystkim być praktyczne, czyli spełniać jakieś określone funkcje. Sprawą istotną, ale jednak drugorzędną jest wygląd. Natomiast, zgadzam się, że dodatki nadają charakteru danemu miejscu i nie wolno z nimi przesadzić (są jak przyprawy przy gotowaniu).
doradcaIKEA_Warszawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 09:41   #10
EVKUS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 68
GG do EVKUS
Dot.: Pokój:)

Uwielbiam IKEA, właśnie szukam inspiracji do mojego DUŻego pokoju.(600x400) może jakieś pomysły Doradco!!!! Potrzebuje szafy na ciuszki dla mnie i mojego męża, sofkę z pojemnikiem na pościel, jakiś koącik towarzyski, ech i może miejsce na telewizorek pozdrawiam cieplutko!
EVKUS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 10:33   #11
doradcaIKEA_Warszawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pokój:)

Proponuje sofkę MANSTAD, duża i wygodna do siedzenia i spania, z lukiem ładunkowym można połączyć przestrzeń sypialnianą z koncikiem TV. Jeżeli chodzi o pojemne szafy to tylko PAX To tego jakąś większą ławę(szklana?)

Pozdrawiam
doradcaIKEA_Warszawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 10:48   #12
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Pokój:)

Cytat:
Napisane przez EVKUS Pokaż wiadomość
Uwielbiam IKEA, właśnie szukam inspiracji do mojego DUŻego pokoju.(600x400) może jakieś pomysły Doradco!!!! Potrzebuje szafy na ciuszki dla mnie i mojego męża, sofkę z pojemnikiem na pościel, jakiś koącik towarzyski, ech i może miejsce na telewizorek pozdrawiam cieplutko!
W takim razie radzę zmienić program. Te wizualizacje, co zrobiłaś to chyba z net+, albo czegoś podobnego, a skoro lubisz Ikeę, to skorzystaj z któregoś z ich Plannerów, bo będziesz mogła ustawić w nich meble z Ikei, co pomoże Tobie przy aranżacji pokoju.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 08:37   #13
EVKUS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 68
GG do EVKUS
Dot.: Pokój:)

Zgadza się milla-to jest net+. Niestety jestem laikiem w programach internetowych, pomaga mi moja kuzynka. Koniecznie zajrzę w IKEA, dzięki wielkie;-)
EVKUS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 14:27   #14
rooddah
Przyczajenie
 
Avatar rooddah
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 6
Dot.: Pokój:)

hej dziewczyny,
pozwolę się włączyć do tematu. Otóż też planuję remont generalny i najgorsze jest to, że nie mogę się zdecydować na styl. Podoba mi się klasyka i do tego biała (!!)l uważam, że wygląda obłędnie, np. cos w ten deseń: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/ca.../series/12194/ ale trochę ryzykowne, nie wiem czy nie będzie się kojarzył z pokojem małej dziewczynki. Boje się też, że nowoczesne akcenty (np. plazma) nie będzie dobrze się komponowała z tym stylem. co więcej modern elementy nie będą pasowały.. Macie jakieś doświadczenia z białymi meblami? Z drugiej strony ciemne drewno.. Podobało mi się od zawsze i dostępność nowoczesnych dodatków jest większa, ale tez bardzo oklepana.
Wiem, że to moja decyzja i style dość rozbieżne ale te białe meble.. ciężko sobie to wyobrazić no i jest ten strach, że zobaczysz całość i będzie "yy, inaczej to miało być".
to mówicie, że są jakieś plannery...?
__________________
i still haven't found what i'm looking for
rooddah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 09:46   #15
doradcaIKEA_Warszawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pokój:)

Podsyłam w takim razie linka do IKEA plannerów życząc miłej aranżacji http://www.ikea.com/ms/pl_PL/rooms_i...hplanners.html



(mam nadzieje że wklejenie tego linka nie zostanie źle odebrane przez administratora biorąc pod uwagę kontekst wypowiedzi, jeżeli jest to problem proszę go usunąć)
doradcaIKEA_Warszawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.