Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-12, 18:09   #211
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Umowa zlecenie, o pracę czy o dzieło to zawsze dochód. To się liczy na pewno.

Nieletni i uczący się do 26. roku życia wliczają się do dochodu rodziny, więc Twój brat raczej się wlicza.

Z zasiłkami to wyższa szkoła jazdy, bo niektóre się wliczają, inne nie. Zasiłek rodzinny się na przykład nie wlicza. Ale o zagranicznych to nawet nie ma chyba w ustawie.Czy ten pracujący za granicą rodzić rozliczał się z tego w Polsce czy tylko za granicą? Żeby się nie okazało, że musisz do tego mieć zagraniczne dokumenty i ich tłumaczenia poświadczone. Spora część studentów takie zagraniczne dochody po prostu ordynarnie ukrywa i dzięki temu bierze socjal.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 22:40   #212
xKlaudia
Raczkowanie
 
Avatar xKlaudia
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 63
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Kurcze, rozliczać to się zawsze z zagranicą rozlicza, tutaj tylko poświadcza, że miał dochód i tyle jak dobrze pamiętam. musiałabym chyba na uczelnię zadzwonić czy coś, przydałoby się na 100% wiedzieć co i jak, bo w przyszłym tygodniu muszę mieć to już złożone
xKlaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 08:32   #213
PlayboyBunny828
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 14
Stypendia KUL

Hej
Jestem obecnie studentką V roku pedagogiki na KULu. Przez cały wcześniejszy cykl kształcenia mieszkałam w akademiku, a utrzymywałam się ze stypendium socjalnego (w zależności od roku akademickiego było to 350-600 zł)+ dostawałam alimenty od ojca (500 zł). Alimenty zostały mi w tamtym roku (w grudniu) zabrane decyzją sądu, więc w tej chwili nie mam żadnego dochodu. Nie rozstrzygajcie proszę, czy były mi zabrane słusznie, czy nie, nie wysyłajcie mnie do pracy za wszelką cenę, ale jeśli ktoś będzie znał odpowiedzi na moje pytania, to niech pomoże i odpowie.
Na ten rok akademicki złożyłam już wniosek o przyznanie stypendium socjalnego+ o przyznanie miejsca w akademiku, ale nawet jeśli dostanę to stypendium, to nie będę w stanie się za 500, czy 600 zł utrzymać samodzielnie.
1. Czy to prawda, że alimenty które uzyskiwałam w roku 2015 będą mi wliczane do dochodu na ten rok akademicki? Wyczytałam na stronie uczelni, że to nie jest dochód utracony.
2. Czy jeśli poszłabym do pracy powiedzmy na weekendy, czy wieczorowej to muszę powiadomić o tym uczelnię? To trochę bez sensu, bo zarobię wtedy pewnie tyle, ile będzie wynosiło moje stypendium, dodadzą mi to do dochodu za tamten rok, którego w tej chwili już nie mam i wtedy obniżą stypendium socjalne, albo w ogóle zabiorą. Zostanę bez stypendium i z musem chodzenia do pracy i może zawalania studiów, za takie same pieniądze jakie dostawałabym od uczelni.
3. Czy to, ze utraciłam alimenty (ojciec uzyskał 3 stopień niepełnosprawności i jest niezdolny do pracy zarobkowej) jest podstawą do uzyskania zapomogi? Ile może wynosić taka zapomoga od uczelni? Dostał ktoś z Was?
4. Co to są stypendia fundowane na KULu? Czytam o tym na stronie uczelni i myslę, że na coś mogłabym się załapać, ale nie mogę znaleźć nigdzie wniosku o przyznanie takiej pomocy materialnej. Dodam, że moja średnia w tym roku akademickim wynosi 4,70. Ktoś może wie coś na ten temat?
Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi !
PlayboyBunny828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 12:38   #214
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Stypendia KUL

1. Prawdopodobnie tak
2. Pewnie i tak byś nie dostała umowy, więc nic nikomu nie musisz mówić
3. Zapomoga jest jednorazowa, kiedyś wynosiła chyba ok 1000 zł, ale to mogło się zmienić. Chyba maksymalni dwa razy można uzyskać zapomogę.
4. Są stypendia rektora dla 10% najzdolniejszych osób z danego kierunku. Do 30.09 można chyba składac wnioski.

5* - awaryjnie rozejrzałabym się za jakąś pracą. Na V roku to chyba już aż tak cięzko nie jest, a i łatwiej ci będzie, kiedy już się obronisz.
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 14:14   #215
Ssanders
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 37
Stypendium socjalne

Hej dziewczyny,

Chciałam się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z złożeniem stypendium socjalnego? Jaki jest termin, jak to wygląda?
Chciałabym iść na wymarzone studia i z kwestii pieniężnych nie mogę sobie na to pozwolić, mam w domu ciężką sytuacje i sama zarabiam na siebie. Pomożecie coś?
Ssanders jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 14:38   #216
bezy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 21
Dot.: Stypendium socjalne

Na stronie danej uczelni powinny być informacje odnośnie stypendiów, więc poszukaj...
Jest też coś takiego jak pożyczka studencka - co miesiąc dostawałabyś 800zł, poszukaj w internecie więcej informacji na ten temat.
bezy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 13:13   #217
kayokosan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 92
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

1) pracowałam na umowę zlecenie od listopada 2015 r. do czerwca 2016 r. - czy to się uznaje za dochód utracony? i muszę to uwzględnić we wniosku? czy będzie brany pod uwagę, jako dochód? w momencie składania wniosku nigdzie nie pracuję.

2) brat nie mieszka już z nami, po 26 r. ż i pracuje - będę musiała pokazać jego dochody?

będę wdzięczna za odpowiedzi
kayokosan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 13:45   #218
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kayokosan Pokaż wiadomość
1) pracowałam na umowę zlecenie od listopada 2015 r. do czerwca 2016 r. - czy to się uznaje za dochód utracony? i muszę to uwzględnić we wniosku? czy będzie brany pod uwagę, jako dochód? w momencie składania wniosku nigdzie nie pracuję.

2) brat nie mieszka już z nami, po 26 r. ż i pracuje - będę musiała pokazać jego dochody?

będę wdzięczna za odpowiedzi
2) nie.
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 14:30   #219
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kayokosan Pokaż wiadomość
1) pracowałam na umowę zlecenie od listopada 2015 r. do czerwca 2016 r. - czy to się uznaje za dochód utracony? i muszę to uwzględnić we wniosku? czy będzie brany pod uwagę, jako dochód? w momencie składania wniosku nigdzie nie pracuję.

2) brat nie mieszka już z nami, po 26 r. ż i pracuje - będę musiała pokazać jego dochody?

będę wdzięczna za odpowiedzi
1) sprawdz w regulaminie jakie dochody sa brane pod uwage. U mnie biora pod uwage ubiegly rok i obecne jesli pracujesz na uop badz na stazu jestes np. Ze zlecenia nie brali pod uwage biezacego roku
2) nie uwzgledniasz go

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 15:04   #220
kayokosan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 92
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

"Źródłem stałego dochodu studenta są wszelkie dochody, a w szczególności: (...) cyklicznie zawierane umowy zlecenia (...). Stałe źródło dochodu oznacza generalnie nieprzerwane źródło dochodu w roku, czyli dla ostatniego roku podatkowego przez 12 miesięcy w roku."

mam tak napisane w regulaminie, czyli nie mam stałego dochodu, skoro w roku 2015 pracowałam tylko 2 miesiące plus 6 miesięcy w roku 2016.
proszę poprawić, jeśli źle coś zrozumiałam.

"W przypadku utraty dochodu przez członka rodziny, osobę uczącą się lub dziecko pozostające pod opieką opiekuna prawnego w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy lub po tym roku, ustalając ich dochód, nie uwzględnia się dochodu utraconego."

a jak mam rozumieć ten cytat?
kayokosan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 09:29   #221
bartes19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Stypendium socjalne - dochód utracony?

Witam, staram się o stypendium socjalne, w zeszłym roku dostałem nagrodę z gminy za osiągnięcia sportowe. W jaki sposób wlicza sie taka nagroda do dochodu na osobe w rodzinie? Czy zalicza się to jako dochód utracony?
bartes19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-08, 22:56   #222
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Stypendium socjalne - dochód utracony?

Cytat:
Napisane przez bartes19 Pokaż wiadomość
Witam, staram się o stypendium socjalne, w zeszłym roku dostałem nagrodę z gminy za osiągnięcia sportowe. W jaki sposób wlicza sie taka nagroda do dochodu na osobe w rodzinie? Czy zalicza się to jako dochód utracony?
A jesteś pewien, że taka nagroda w ogóle wlicza się w dochód?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 12:33   #223
dariamaz00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 26
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Witajcie, w tym roku zaczęłam studia i postanowiłam starać się o stypendium socjalne. Mam jednak problem z wyliczeniem dochodu - z powodu utraty i uzyskania dochodów rodziców.

Sytuacja przedstawia się następująco: w zeszłym roku rodzice mieli dochody (zasiłek dla bezrobotnych) - to jest jasne. Natomiast utracili prawo do zasiłku kolejno w lutym i marcu. Rozumiem, że należy potraktować to jako dochód utracony. Tylko jak to zaznaczyć? Cały dochód z zeszłego roku się kasuje?

Od lipca mama podjęła pracę. Tutaj występuje dochód uzyskany. Należy jednak liczyć ten dochód jako sumę pensji od lipca do końca roku/ liczbę miesięcy przepracowanych czy na 12 miesięcy?/ liczbę osób; czy jako sumę dochodu z całego roku?

I ostatnia wątpliwość: czy zasiłek rodzinny należy wliczać do dochodu rodziny? Czy jest to dochód nieopodatkowany, który jest uwzględniany w dochodzie czy jednak można to pominąć?

Proszę o pomoc!

Edytowane przez dariamaz00
Czas edycji: 2016-10-09 o 12:39
dariamaz00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 12:45   #224
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: stypendium socjalne, alimenty a zmiana dochodu

Zasiłek rodzinny nie wlicza się do dochodu ani nie jest dochodem nieopodatkowanym. Wystarczy papierek z mopsu ze macie zasiłek rodzinny i w tamtym roku tyle i tyle uzyskaliście
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 17:56   #225
Vunia
Przyczajenie
 
Avatar Vunia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Hej, orientuje się ktoś jak wygląda sprawa stypendium socjalnego jeśli zmieniłam kierunek? tzn. wiem że ,,Stypendium socjalne nie przysługuje studentowi, który po ukończeniu jednego kierunku studiów kontynuuje naukę na drugim kierunku studiów, chyba że kontynuuje on studia po ukończeniu studiów pierwszego stopnia w celu uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego, jednakże nie dłużej niż przez okres trzech lat''. ale co w sytuacji kiedy przerwałam kierunek i rozpoczęłam zupełnie inny na tej samej uczelni? czy mam prawo ubiegać sie o stypendium? czy ktoś był w podobnej sytuacji?
Vunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 17:58   #226
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Vunia Pokaż wiadomość
Hej, orientuje się ktoś jak wygląda sprawa stypendium socjalnego jeśli zmieniłam kierunek? tzn. wiem że ,,Stypendium socjalne nie przysługuje studentowi, który po ukończeniu jednego kierunku studiów kontynuuje naukę na drugim kierunku studiów, chyba że kontynuuje on studia po ukończeniu studiów pierwszego stopnia w celu uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego, jednakże nie dłużej niż przez okres trzech lat''. ale co w sytuacji kiedy przerwałam kierunek i rozpoczęłam zupełnie inny na tej samej uczelni? czy mam prawo ubiegać sie o stypendium? czy ktoś był w podobnej sytuacji?
Nie dostaniesz stypendium tylko w przypadku, jeżeli ukończyłaś inne studia.
Ty żadnych studiów nie ukończyłaś, więc stypendium Ci przysługuje.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 12:42   #227
sinpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Hej! Mam problem z wygenerowaniem średnich dochodów za rok 2015 w systemie USOS.
Od listopada do teraz pracuję w sklepie. Dochód za listopad i grudzień zaznaczyłam jako uzyskany, natomiast poprosili ode mnie umowę za luty a w systemie wyliczyło za listopad i się nie zgadzało i nie wiem teraz jak zaznaczyć dochód z listopada i grudnia a jak za ten rok, ponieważ nie jest to nowy dochód w 2016 bo dostaję go od listopada.
sinpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 08:28   #228
szklankawkropki
.
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 223
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć. Mam pytanie - na podstawie dochodów z którego roku będą przyznawane stypendia w nadchodzącym semestrze letnim - 2015 czy 2016?
szklankawkropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 08:29   #229
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez szklankawkropki Pokaż wiadomość
Cześć. Mam pytanie - na podstawie dochodów z którego roku będą przyznawane stypendia w nadchodzącym semestrze letnim - 2015 czy 2016?
2016. Przynajmniej u mnie na uczelni
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-12, 01:41   #230
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez szklankawkropki Pokaż wiadomość
cześć. Mam pytanie - na podstawie dochodów z którego roku będą przyznawane stypendia w nadchodzącym semestrze letnim - 2015 czy 2016?
2016
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 07:10   #231
szklankawkropki
.
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 223
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Dziękuję. Jeszcze jedno pytanie - czy pieniądze pobierane przez bezrobotnego w ramach zwolnień lekarskich wliczają się do dochodu?
szklankawkropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 12:14   #232
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez szklankawkropki Pokaż wiadomość
Dziękuję. Jeszcze jedno pytanie - czy pieniądze pobierane przez bezrobotnego w ramach zwolnień lekarskich wliczają się do dochodu?
W sensie zasiłek jakiś?
W regulaminie przyznawania stypendiów na mojej uczelni było wszystko dokładnie opisane, co wlicza się do dochodu a co nie. Zajrzyj do swojego regulaminu.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 09:34   #233
kampiotr326
Przyczajenie
 
Avatar kampiotr326
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 18
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Witam, w tym roku zaczynam studia na UWRze - chcę się starać o akademik i muszę tylko podać kwotę netto na jednego członka rodziny za rok 2016. Z tego co sprawdzałem i się orientowałem nie wliczam tam zasiłku rodzinnego, pielęgnacyjnego i ?500 + na brata?, a wliczam jedynie rentę taty. Mógłby ktoś to potwierdzić? Chcę się upewnić, bo bardzo się boję, że czegoś nie dopatrzę i narobię sobie problemów.
kampiotr326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 12:59   #234
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kampiotr326 Pokaż wiadomość
Witam, w tym roku zaczynam studia na UWRze - chcę się starać o akademik i muszę tylko podać kwotę netto na jednego członka rodziny za rok 2016. Z tego co sprawdzałem i się orientowałem nie wliczam tam zasiłku rodzinnego, pielęgnacyjnego i ?500 + na brata?, a wliczam jedynie rentę taty. Mógłby ktoś to potwierdzić? Chcę się upewnić, bo bardzo się boję, że czegoś nie dopatrzę i narobię sobie problemów.
Patrz post wyżej. Nie dam sobie ręki uciąć, że wszędzie jest tak samo, dlatego najlepiej przeczytać regulamin
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 13:04   #235
anelkaa96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Witajcie mam nadzieję, że mi pomożecie.
W tym roku chciałabym złożyć podanie stypendium socjalne, bo diametralnie zmieniła się moja sytuacja finansowa. Mimo, że nie mam jeszcze ukończonych 26 lat, samodzielnie prowadzę gospodarstwo domowe, z którego mam dochody (po prostu wynajmuję to mieszkanie i odprowadzam podatek do US). Na mojej uczelni jest taka możliwość, z tym że muszę 1) mieć stały dochód za rok poprzedni (czyli z tego, z którego się rozliczam) 2) stały dochód z roku bieżącego 3) uzyskać min. 930 zł tego dochodu do października i 1025 zł od listopada. Mam też przysądzone alimenty od rodziców w wysokości 300 zł (dostaję je najczęściej tylko co drugi miesiąc). Z moich wyliczeń wyszło, że załapałabym się tylko na tą "pierwszą" sumę (930 zł), bo dochód mi wyszedł coś ok 950 zł, jesli dobrze go wyliczam.
W związku z tym mam pytanie: czy jest sens bawić się w załatwianie tych dokumentów? Pozdrawiam.
anelkaa96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 06:55   #236
Zosia001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Witam, pobieram w tym roku stypendium socjalne. Moja mama posiada dochód najniższą krajową, który jest rozdzielany na trzy osoby w rodzinie. Przy składaniu wniosku o stypendium wykazywałam uzyskane dochody za rok poprzedni. Od sierpnia do stycznia (5 miesięcy), w tym dwa miesiące wakacyjne, pracowałam na umowę zlecenie. Jednak co miesiąc posiadałam inny dochód na tej umowie, który prawdopodobnie skutkowałby obniżeniem stypendium. Z powodu niedoinformowania i niejasności nie wykazałam tego dochodu w tym roku, myśląc, że będzie się wliczał dopiero w następnym. Narazie otrzymuje stypendium normalnie, jednak przy składaniu w następnym roku mogą być z tego powodu niejasności. Czy ktoś wie jakie mogą grozić konsekwencje? Czy będę musiała zwracać całość stypendium czy tylko pobraną nadwyżkę za te miesiące? Przy czym w jednym miesiącu dochód wynosi np 1400 zł (w wakacje) a w innych 400-700 zł. Jest to umowa zlecenie, podpisywana dopiero na końcu miesiąca.
Zosia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-26, 22:06   #237
rogola668
Przyczajenie
 
Avatar rogola668
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 18
Dot.: Stypendium socjalne - WĄTEK ZBIORCZY

Żebyś poniosła jakieś konsekwencje, ktoś musiałby dobrze pogrzebać w papierach i mieć jakąś informację, że taka sytuacja miała miejsce. Jeśli masz miłego człowieka w dziekanacie, nie powinno być problemów. Miałam podobną sytuację i nie było żadnej afery. Wiadomo, każdy może się pomylić.
__________________
Zupełnie inaczej jest, jeżeli masz kogoś, kto cię kocha. To ci daje setkę powodów, aby żyć. Ja ich nie mam
rogola668 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-26 23:06:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.