Zielona herbata- - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-17, 22:31   #31
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez bardotka_a
Ja dzisiaj zaszalałam
Od niedawna pije zielona herbate i juz sie do niej przekonałam
Do tej pory piłam tylko tą dostępna w marketach najbardziej zasmakowała mi Liptona( W Tesco jest dostepne opakowanie zbiorcze to taki mix wszystkich smaków)
dzisiaj jednak wybrałam sie do herbaciarni i kupilam
- truskawki w śmietanie
- banan z czymś nie moge doczytac na opakowaniu
- ogon smoka
-kaktusowa
Jak narazie wypiłam tylko truskawki w śmietanie i jest pyszna. Od razu czuje różnice od tej kupowanej w markecie
Polecam odwiedzenie herbaciarni
Poczytałam ostatnio sporo na temat zielonej herbaty i dowiedziałam się, że ta marketowa jest pozbawiona większości tych "dobrych" składników w większości robiona jest z "odpadków" które są odrzucane wcześniej
Dzisiaj pan w sklepie wszystko mi wytłumaczył jak ją przygotowywać, wcześniej zalewałam ja od razu wrzątkiem co jest dużym błędem (ktoś już chyba tu o tym pisał) więc nie dość, że piłam wybrakowaną to jeszcze pozbawiałam ją resztek tych zdrowych właściwości.
Teraz przynajmniej już wiem co i jak robić

Naczytałam się o zakupach Bardotki i nabyłam wczoraj herbatę zieloną Banana Colada. Po czym siedziałam pół wieczoru wąchając i zachwycając się smakiem i aromatem. Podsuwałam sąsiadce i Teżetowi pod nosy mój nowy nabytek oczekując zrozumienia, ale oni tylko wywracali oczami. Nie rozumieją mojej herbacianej słabości;-)
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 23:40   #32
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez green_tea
Naczytałam się o zakupach Bardotki i nabyłam wczoraj herbatę zieloną Banana Colada. Po czym siedziałam pół wieczoru wąchając i zachwycając się smakiem i aromatem. Podsuwałam sąsiadce i Teżetowi pod nosy mój nowy nabytek oczekując zrozumienia, ale oni tylko wywracali oczami. Nie rozumieją mojej herbacianej słabości;-)
Ja Cię bardzo dobrze rozumiem
Moja nowa namietność to zielona herbata
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 07:59   #33
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez bardotka_a
Ja Cię bardzo dobrze rozumiem
Moja nowa namietność to zielona herbata

__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 09:43   #34
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Zielona herbata- dieta

Ja od dawna pije zieloną herbate, ale zawsze ekspresową z torebki, kupioną w supermarkecie dzięki waszym postom skusiłam sie na taką z herbaciarni Możecie mi powiedzieć ile będzie kosztować zielona herbata kupiona w profesjonalnej herbaciarni? I czy tam kupuje sie herbatki paczkowane, czy ekspedientka daje nam herbaty tyle ile potrzebujemy?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 10:21   #35
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez kas!a
Ja od dawna pije zieloną herbate, ale zawsze ekspresową z torebki, kupioną w supermarkecie dzięki waszym postom skusiłam sie na taką z herbaciarni Możecie mi powiedzieć ile będzie kosztować zielona herbata kupiona w profesjonalnej herbaciarni? I czy tam kupuje sie herbatki paczkowane, czy ekspedientka daje nam herbaty tyle ile potrzebujemy?
W herbaciarni herbaty stoja w takich dużych puszkach, możesz kupić tyle ile chcesz. Tam gdzie ja kupowałam najmniej można było kupić 30g.(nie wiem dlaczego) 100g kosztuje ok 14-15 zł
Sprzedawca nasypuje Ci herbate do woreczka, w domu najlepiej jest przesypać ja do jakieś puszki aby nie straciły aromatu
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 20:34   #36
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: Zielona herbata- dieta

ja takze uwielbiam zielona herbatke
__________________
zapraszam na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 14:09   #37
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Zielona herbata- dieta

Oj, zielona herbata jest pyszna, ale trzeba sie przyzwyczaic. Wiele tez zalezy od herbaty, bo sa z roznymi dodatkami, np. mietowa, cytrynowa itd... . Ceny sa bardzo rozne 3- 10 zl (pewnie sa i drozsze, ale takich ja juz nie kupuje ). Ostatnio pije tylko zielona herbate (czarna tylko okazjonalnie, w czasie wyjsc itp.), nie zauwazylam aby dzialala odchudzajaco specjalnie (ale tez tego nie potrzebuje), jednak dzieki niej odzwyczailam sie od slodzenia herbaty
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-17, 16:47   #38
cappucino
Rozeznanie
 
Avatar cappucino
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sin City
Wiadomości: 968
GG do cappucino
Dot.: Zielona herbata- dieta

Ja tez piję zieloną herbatę, ale tylko chyba z przyzwyczajenia, bo jest zdrowa i nie wiem dlaczego dla mnie wogóle nie ma smaku, a żeby widzieć róznice pomiędzy pierwszym zaparzeniem a drugim to już wogóle nie ma mowy
__________________
"Na imię miał Lo, po prostu Lo,
z samego rana i w jednej skarpetce.
W spodniah była Lolą.
W szkole-Dolly. W rubrykach-Dolores.
Lecz w moich ramionach zawsze była Lolitą."

cappucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 08:39   #39
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: Zielona herbata- dieta

Nie przepadam za smakiem zielonej hernaty, wolę czerwoną. Ma bardziej intensywny smak, a zielona jest mdła.
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 14:44   #40
Kacha17
Raczkowanie
 
Avatar Kacha17
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Zielona herbata, jaka?

No właśnie od kilku tygodni wzięłam się za zastępowanie czarnej herbaty zieloną, nie ukrywam zachęciły mnie te wszystkie głosy mówiące jaka ona jest dobroczynna dla przemiany materii, cery itp. Narazie miała okazję wypróbować 3 różne firmy...takie najłatwiej dostępne w hipermarketach. Zaskoczyło mnie to, że każda zwie się 'zieloną', ale każdą się inaczej przyrządza(jak podają na opakowaniu) każda ma inny smak...a o właściwościach też nie jestem przekonana. Na razie wypróbowałam:

-irving tea (w reklamie mówili,ze jak kupie ich herbate to bede mega szczęsliwa i bede miała bana na twarzy od świtu do nocy - bredzą ) no więc na opakowaniu piszą, żeby parzyć ją w ok. 80 stopniach..tak też robię...w ilości wody ok. 230ml na 1 torebkę czyli wychodzi niecała szklanka...i ok 2 minut(to górna granica) herbata wychodzi tak niewiarygodnie słaba, rozwodniona ze właściwie czuje się jakbym piła przegotowaną wode, kombinowałam na milion sposobów za każdym razem wychodzi taka sama :/

-posti robi sie w kubku żółtawa...widać ze łądnie sie 'naciąga' smak ma identico jak ta irving...a własciwosci trudno ocenic.

-lipton grean tea...tą aromatyzowaną..i co do tej mam największe wątpliwości, bo poprzednie obydwie smaki mają zblizone...to lipton ma zupelnie inny. Właściwie to najwieksze wątpliwosci to mam co do jej działania...nie wierze jakos tym produktom 'komercyjnym'

Wątek zakładałam w zamyśle, żeby może któraś z Was poleciła jakąś dobrą herbate, która jest orzeźwiająca i na dłuższą mete coś 'daje'. Lepsze są włąsnie takie w torebkach czy 'fusiaste' ? Czy w ogole może kupować je w sklepach specjalistycznych jakiś? JAkieś wskazówki co do parzenia..?

Wiem, że moze na googlach jest sporo rzeczy o tym, ale nie wiadomo czy są sprawdzone itp, itd, wole mieć info z pewnego źródła.
Kacha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 17:03   #41
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Zielona herbata, jaka?

Cytat:
Napisane przez Kacha17 Pokaż wiadomość
No właśnie od kilku tygodni wzięłam się za zastępowanie czarnej herbaty zieloną, nie ukrywam zachęciły mnie te wszystkie głosy mówiące jaka ona jest dobroczynna dla przemiany materii, cery itp. Narazie miała okazję wypróbować 3 różne firmy...takie najłatwiej dostępne w hipermarketach. Zaskoczyło mnie to, że każda zwie się 'zieloną', ale każdą się inaczej przyrządza(jak podają na opakowaniu) każda ma inny smak...a o właściwościach też nie jestem przekonana. Na razie wypróbowałam:

-irving tea (w reklamie mówili,ze jak kupie ich herbate to bede mega szczęsliwa i bede miała bana na twarzy od świtu do nocy - bredzą ) no więc na opakowaniu piszą, żeby parzyć ją w ok. 80 stopniach..tak też robię...w ilości wody ok. 230ml na 1 torebkę czyli wychodzi niecała szklanka...i ok 2 minut(to górna granica) herbata wychodzi tak niewiarygodnie słaba, rozwodniona ze właściwie czuje się jakbym piła przegotowaną wode, kombinowałam na milion sposobów za każdym razem wychodzi taka sama :/

-posti robi sie w kubku żółtawa...widać ze łądnie sie 'naciąga' smak ma identico jak ta irving...a własciwosci trudno ocenic.

-lipton grean tea...tą aromatyzowaną..i co do tej mam największe wątpliwości, bo poprzednie obydwie smaki mają zblizone...to lipton ma zupelnie inny. Właściwie to najwieksze wątpliwosci to mam co do jej działania...nie wierze jakos tym produktom 'komercyjnym'

Wątek zakładałam w zamyśle, żeby może któraś z Was poleciła jakąś dobrą herbate, która jest orzeźwiająca i na dłuższą mete coś 'daje'. Lepsze są włąsnie takie w torebkach czy 'fusiaste' ? Czy w ogole może kupować je w sklepach specjalistycznych jakiś? JAkieś wskazówki co do parzenia..?

Wiem, że moze na googlach jest sporo rzeczy o tym, ale nie wiadomo czy są sprawdzone itp, itd, wole mieć info z pewnego źródła.
Ja jestem maniaczką zielonej herbaty . Otóż, radze się nazbytnio nie sugerować tym co piszą tam z tyłu na temat sposobu parzenia. Trzeba przyjąć, że herbate zieloną parzy się w 70-80 st.C Długość jej parzenia to co najmniej 5 minut. Najprawdopodobniej herbata, którą robiłaś była nie do końca zaparzona i dlatego tak wodnista. Osobiście najbardziej polecam wszelkie fusiaste i liściaste. Jednak wiem, że czasem nie ma czasu bawić się w odcedzanie etc. więc w torebkach mogę spokojnie polecić herbatę firmy 'Dilmah' i liptona 'orient' oraz 'mint'.
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-24, 17:18   #42
Kacha17
Raczkowanie
 
Avatar Kacha17
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Zielona herbata, jaka?

5 minut? czytałam gdzieś ze jak się ją parzy za długo(powyżej 3 minut) robi sie bardzo gorzka:P chyba ze to bujda jakaś?
Kacha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 19:37   #43
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Zielona herbata, jaka?

Cytat:
Napisane przez Kacha17 Pokaż wiadomość
5 minut? czytałam gdzieś ze jak się ją parzy za długo(powyżej 3 minut) robi sie bardzo gorzka:P chyba ze to bujda jakaś?
Szczerze, to ja czasem w ogóle nie wyjmuje torebki , albo parze aż się zrobi zimna. Herbaty nie słodzę. I nie czuję, żeby była gorzka :P
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 09:42   #44
Ravenne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 330
Dot.: Zielona herbata, jaka?

Ja parzę, około 4 minuty, ale czasem zdarza mi się czymś zająć w trakcie parzenia i wtedy jest mocniejsza, ale nie gorzka.

Ja polecam posti w torebkach z cytryną lub naturalna.
Yunan liściasta.

Dla mnie jednak najlepszym smakiem jest herbata zielona z opuncją, polecam serdecznie wszystkim. Firma nie jest ważna, zawsze ma ten sam cudowny aromat i pyszny smak
Ravenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 11:48   #45
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zielona herbata, jaka?

ja kupuję zieloną liściastą, najlepiej z dużą ilością srebrnych tipsów, czyli pąków liściowych,
woda powinna być do takiej herbaty świeżo zagotowana i odstana 7-11 minut w zależności od stopnia zwarcia herbaty (gunpowder można zalewać już 5 min. po zagotowaniu wody, białą ok. 11 minut po)
po zalaniu czekam jakieś 4 minuty i oddzielam liście od naparu.
Nie słodzę. Czasem dodaję mały plasterek limonki.
Polecam bardzo gunpowdera, ma silny i aromatyczny napar, lekko gorzkawy, ale orzeźwiający
albo esencjonalną białą herbatę, delikatną w smaku.
Fajna jest jeszcze zielona aromatyzowana parą z jaśminu i suszonymi kwiatami, aromatyczna, lekko cierpka i słodka zarazem.
Z herbat do codziennego picia używam zielonego yunnana i zwykłej senchy z dużych liści.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 13:00   #46
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Zielona herbata, jaka?

ja najbardziej lubię zieloną o smaku pomarańczy z miętą.
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 13:13   #47
Kacha17
Raczkowanie
 
Avatar Kacha17
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Zielona herbata, jaka?

na szczescie nie musze czekać po zagotowaniu wody żeby ostygła, bo mam szpanerski czajnik z takim dzyndzolem co temperature sie nim ustawia wczoraj specjalnie b. długo parzylam herbate i fakt nie była gorzka (coś ostatnio za bardzo bredzą na tych googlach). Dzisiaj chyba pojadę poszukać jakiejś innej zielonej poprzednie mi sie skonczyły. A są jakieś ograniczenia co do picia jej?
Kacha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 14:33   #48
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Zielona herbata, jaka?

Ja ostatnio zakupiłam zielona z orientalnym posmakiem
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 15:37   #49
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Zielona herbata, jaka?

Ja piję cały czas zieloną cytrynową Liptona i też mam wątpliwości co do jej dobroczynnego działania
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 16:04   #50
Kacha17
Raczkowanie
 
Avatar Kacha17
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Zielona herbata, jaka?

dzisiaj zaopatrzyłam się w teekanne brzoskwiniową, zapach ma cudowny w smaku w sumie nie przypomina zielonej herbaty...następnym razem chyba zaopatrze sie w kubek z sitkiem i fusiastą herbate.
Kacha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 16:15   #51
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Zielona herbata, jaka?

ja od dawna pije zielona, nauczyla mnie mama
a pije Bastka (original, cytrynowa luib brzoskwiniowa-najbardziej mi smakuje) pije tylko lisciasta dlatego ze w torebkach zaparza sie tez papier a ma byc zdrowo tak?
jesli chodzi o liscie to na poczatku mnie obrzydzaly i uzywalam takiego kubka z sitkiem a teraz juz pije normalnie ;D
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 16:28   #52
mysiuniunia
Raczkowanie
 
Avatar mysiuniunia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 101
Dot.: Zielona herbata, jaka?

ja też już od długiego czasu piję tylko zieloną herbatę, na opakowaniach powinno byc napisane ile się parzy, ale nie powinno to być więcej niż 3-4 minuty, bo po tym czasie coś tam jest uwalniane i herbata traci swoje właściwości, no i nie powinna być zalewana wrzątkiem, powinna mieć ok 80 stopni. Najlepsza jest herbata która ma zwinięte całe liście, te które są rozdrobnione sa gorszej jakości, a najgorsze są ekspresowe, sa to tak jakby odpadki ja kupuję herbaty w herbaciarni na wagę i są przeróżne smaki, duży wybór też jest w rossmannie w takich torebeczkach- również sa bardzo dobre
__________________
http://www.pajacyk.pl/
mysiuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 18:40   #53
bitter
Zadomowienie
 
Avatar bitter
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 432
Dot.: Zielona herbata, jaka?

jako była pracowniczka herbaciarni z prawdziwego zdarzenia muszę uświadomić autorkę i resztę wizażanek, że herbaty z supermarketu raczej nie dają efektów. wszelakie 'o smaku' są sztucznie aromatyzowane, co nie jest zdrowe. coś jak czekolada LIGHT jeśli chce się efektów to potrzebne jest długofalowe picie niearomatyzowanych herbat (SYPANYCH, nie w torebkach). całkiem przyzwoite za w miarę (zieloną herbatę można parzyć 2 razy) niezłą cenę można znaleźć w herbaciarniach. i co do różnicy w parzeniu - jeśli przetrzyma się chociażby dwie trzy minuty za długo zaczynają się wydzielać szkodliwe garbniki - im dłużej, tym więcej. podobno zimna czarna herbata szkodzi jak kawa więc picie zielonej herbaty zdrowo wymaga trochę ortodoksyjnego podejścia
__________________
NIE KORZYSTAM JUŻ Z TEGO KONTA
bitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 09:30   #54
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Zielona herbata, jaka?

u mnie nie ma żadnej herbaciarni, wiec nie mam szans na zakupienie takiej (chyba ze znacie jakis sklep internetowy)

Ja lubie zielona Bio Activ ale czy ona ma takie dzialanie czy to tez taki chwyt reklamowy jak inne sklepowe?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 10:37   #55
Anu666
Raczkowanie
 
Avatar Anu666
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nibylandii
Wiadomości: 68
Dot.: Zielona herbata, jaka?

Nie ma nic pyszniejszego i bardziej odprężającego niż kubeczek dobrej zielonej herbatki
Moja przygoda zaczęla sie dość nie dawno pod wplywem koleżanki, wielkiej entuzjastki zielonej i białej herbaty,
Ostatnio zakupiłam senchę milleniu z nutą miętową oraz suszonymi owocami, wspaniale orzeźwia...
sencha truskawkowa średnio mi smakowała, winogronowa rownież - zazwyczaj strasznie trudni jest mi się zdecydować jaką herbatkę kupić ^^
__________________

Anu666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 14:43   #56
OOlciaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 138
Dot.: Zielona herbata-

czesc dziewczyny
chcialam sie was zapytac czy zauwazylyscie na poczatku picia "zielonki" ze troszke was wysypalo? bo ja tak zaczelam pic od 2 tyg i pije wiecej wody mineralnej i tak sie zastanawiam czy to od tego, czy moj organizm sie oczyszcza i to przez to?? dzieki z gory na odp.pozdr
__________________
pustamiska.pl <----- koniecznie dziewczyny



OOlciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 13:01   #57
JagodaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Post Dot.: Zielona herbata, jaka?

Zielona herbata Irving ma na opakowaniu napisane 80-90 C podnieś temperaturę z 80 do 90 i zobaczysz, że jest wspaniała w smaku i delikatna. Sama ją piję i polecam. Dopasuj ją do swojego smaku, jak zalejesz ją mniejszą ilością wody będzie bardziej intensywna, gdy dłużej ją będziesz parzyła smak będzie bardziej wyrazisty - producent pewnie podał minimalny czas parzenia - bo w zielonych herbatach po 2 minutach uwalnia się najwięcej korzystnych związków z zielonej herbaty.
JagodaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 21:48   #58
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: Zielona herbata, jaka?

Ja pijam własciwie tylko zieloną herbatę, czasem jakieś owocowe. Teraz na upalne dni zaparzam sobie 1.5 w butelce po kubusiu, dodaje cytryny i gdy ostygnie trzymam w lodowce. Cos jak lipton ice tea tyle ze bez cukru
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 11:23   #59
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Zielona herbata-

Skoro już o herbacie mowa, wiecie może gdzie w Łodzi idzie kupić tzw. matcha, czyli zieloną sproszkowaną? W Five`o`Clock nie ma (Może w herbaciarniach popytać??) Planuję zrobić słodkie kulki z herbaty i tam właśnie ingrediencja taka jest potrzebna.
Dzięki.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 15:24   #60
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Zielona herbata-

a ja mam dwa pytania
czy zielona herbate mozna slodzic? nie lubie gorzkich smakow...
mozna ja pic na zimno? tzn ze mozna to wiem, ale czy nie traci swoich wlasciwosci?:
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 15:46:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.