Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie Porady i dyskusje na tematy związane z profilaktyką, rozpoznawaniem, przebiegiem i leczeniem chorób człowieka. Pamiętaj: porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza i ma jedynie funkcję informacyjną!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-09-22, 12:21   #3211
Armara
Raczkowanie

Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez kocica27 Pokaż wiadomość
No to malutko do tej pory brałaś - 25. To teraz na 125 - nic nie czujesz? Zero zmian? Tylko tyle, że wynik TSH inny?
Tylko że ja przedtem startowałam z TSH 4.5, a teraz z TSH 98.

Na początku miałam trochę problemów, ponieważ pierwsze dwa tygodnie to leciałam z dawką leku 150, no i wtedy jak zombi, ledwo co funkcjonowałam. Teraz już jest ok i śmieję się że w końcu wróciłam do żywych. Natomiast nie czuję różnicy w porównaniu z tym jak się czułam na dawce 25, a jak teraz na 125.
Armara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 12:26   #3212
agnieszka_2612
Zakorzenienie

No mi lekarz mówił, że starsze już kobiety mają wyższą tą "normę"... mi mówił ze w moim wieku powinnam mieć 1 - 1.5 ewentualnie do 2 póki się nie staram... no i takie się zaleca starają się o dziecko, ja póki co nie planuję, TSH 1,84 póki co. Ja mam dawkę 50, a co do wagi to ja nic nie przytyłam przed i w trakcie ... wciąż ważę 52-53 kg.

agnieszka_2612 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 12:58   #3213
emilythorne
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
No mi lekarz mówił, że starsze już kobiety mają wyższą tą "normę"... mi mówił ze w moim wieku powinnam mieć 1 - 1.5
Lekarz dobrze Ci mówił
emilythorne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 17:41   #3214
kocica27
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
No mi lekarz mówił, że starsze już kobiety mają wyższą tą "normę"... mi mówił ze w moim wieku powinnam mieć 1 - 1.5 ewentualnie do 2 póki się nie staram... no i takie się zaleca starają się o dziecko, ja póki co nie planuję, TSH 1,84 póki co. Ja mam dawkę 50, a co do wagi to ja nic nie przytyłam przed i w trakcie ... wciąż ważę 52-53 kg.
Ja ważyłam 48kg, przytyłam do 90kg (ciąża) i teraz znowu 48kg.
kocica27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 19:32   #3215
emilythorne
Przyczajenie

Cytat:
Straszna zmiana
U mnie ani leczenie, ani sama choroba (Hashimoto, czyli wahania od nadczynności w niedoczynność) nie powodowały zmian w wadze, ale to raczej sprawa osobnicza (choć faktycznie większość osób w niedoczynności tyje, a w nadczynności chudnie).
Stary 2017-09-22, 22:53   #3216
kocica27
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez emilythorne Pokaż wiadomość
Straszna zmiana
U mnie ani leczenie, ani sama choroba (Hashimoto, czyli wahania od nadczynności w niedoczynność) nie powodowały zmian w wadze, ale to raczej sprawa osobnicza (choć faktycznie większość osób w niedoczynności tyje, a w nadczynności chudnie).
Lista objawów w hashi jest długa i chyba u nikogo nie występuje w całości.
U mnie główny objaw to tycie (na razie). Uczę się to kontrolować.

Jaki masz staż w tej chorobie? Jakie objawy?
Stary 2017-09-23, 14:03   #3217
Kamea2000
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Jak to zrobiłaś?

Kiedyś ja też ważyłam 48 kg
Kamea2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 14:24   #3218
kocica27
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Jak to zrobiłaś?

Kiedyś ja też ważyłam 48 kg
Przytyłam, bo przegapiłam początek choroby - zaczęło się w ciąży i ja myślałam na początku, że tyję przez ciążę. Potem zaczęłam brać leki i byłam na diecie, ale nic nie schudłam, a nawet pod koniec ciąży jeszcze przytyłam. Nie dało się z tym nic zrobić w ciąży.

Po porodzie schudłam ok. 22kg samoistnie. Zeszły wody płodowe, karmiłam piersią itd. Byłam cały czas na tzw. zdrowej diecie oczywiście. Ale po 3 miesiącach zatrzymało się chudnięcie i musiałam zacząć "pomagać". Trochę ćwiczyłam, ale tylko 2-3 razy w tygodniu 1,5h rowerek stacjonarny. Czyli tyle, co kot napłakał. Chudłam w tempie 1-1,5kg na miesiąc. W kwietniu postanowiłam wziąć się konkretnie za siebie, bo lato było za pasem. Zaczęłam marszobiegi 2h codziennie i zaczęłam chudnąć 1kg tygodniowo. Aha, w kwietniu przestałam karmić i wywaliłam gluten z diety. W czerwcu miałam już poniżej 55kg, a w sierpniu 48kg. Zobaczymy, co będzie dalej....
Widzę, że u mnie najbardziej działa ruch, dobra dieta co najwyżej powoduje, że nie tyję.
Stary 2017-09-23, 15:23   #3219
Kamea2000
Wtajemniczenie

Cytat:
Przytyłam, bo przegapiłam początek choroby - zaczęło się w ciąży i ja myślałam na początku, że tyję przez ciążę. Potem zaczęłam brać leki i byłam na diecie, ale nic nie schudłam, a nawet pod koniec ciąży jeszcze przytyłam. Nie dało się z tym nic zrobić w ciąży.

Po porodzie schudłam ok. 22kg samoistnie. Zeszły wody płodowe, karmiłam piersią itd. Byłam cały czas na tzw. zdrowej diecie oczywiście. Ale po 3 miesiącach zatrzymało się chudnięcie i musiałam zacząć "pomagać". Trochę ćwiczyłam, ale tylko 2-3 razy w tygodniu 1,5h rowerek stacjonarny. Czyli tyle, co kot napłakał. Chudłam w tempie 1-1,5kg na miesiąc. W kwietniu postanowiłam wziąć się konkretnie za siebie, bo lato było za pasem. Zaczęłam marszobiegi 2h codziennie i zaczęłam chudnąć 1kg tygodniowo. Aha, w kwietniu przestałam karmić i wywaliłam gluten z diety. W czerwcu miałam już poniżej 55kg, a w sierpniu 48kg. Zobaczymy, co będzie dalej....
Widzę, że u mnie najbardziej działa ruch, dobra dieta co najwyżej powoduje, że nie tyję.

Świetny wynik, zwłaszcza przy tej parszywej niedoczynności.
Stary 2017-09-23, 15:46   #3220
kocica27
Rozeznanie

Cytat:

Świetny wynik, zwłaszcza przy tej parszywej niedoczynności.
Też uważam, że nieźle, no i najważniejsze, że znowu jestem normalna. Bo nagle przytyć kilka rozmiarów, to całkowicie zmienia wszystko....
Stary Wczoraj, 07:52   #3221
emilythorne
Przyczajenie

Cytat:
Lista objawów w hashi jest długa i chyba u nikogo nie występuje w całości.
U mnie główny objaw to tycie (na razie). Uczę się to kontrolować.

Jaki masz staż w tej chorobie? Jakie objawy?
Staz to kilkanascie lat. Co do objawow, to mnostwo, ale te, ktore najbardziej zatruwaja mi zycie, to oslabienie, depresja, bole glowy, bol kosci i stawow i nasilanie objawow endometriozy, ktora tez mam przyjemnosc posiadac.
Oczywiscie wszystko maleje gdy hormony sie stabilizuja, ale to ciagla hustawka i nigdy nie jest idealnie.
Jesli chodzi o wage, to raczej chudne niz tyje, aczkolwiek to bardziej moja natura niz choroba. W niedoczynnosci jednak puchne - np. na twarzy, jak przed okresem, taka "nalana" troche sie robie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez emilythorne
Czas edycji: Wczoraj o 08:03
Stary Wczoraj, 09:50   #3222
damdalena
Raczkowanie

Cytat:
Staz to kilkanascie lat. Co do objawow, to mnostwo, ale te, ktore najbardziej zatruwaja mi zycie, to oslabienie, depresja, bole glowy, bol kosci i stawow i nasilanie objawow endometriozy, ktora tez mam przyjemnosc posiadac.
Oczywiscie wszystko maleje gdy hormony sie stabilizuja, ale to ciagla hustawka i nigdy nie jest idealnie.
Jesli chodzi o wage, to raczej chudne niz tyje, aczkolwiek to bardziej moja natura niz choroba. W niedoczynnosci jednak puchne - np. na twarzy, jak przed okresem, taka "nalana" troche sie robie.
Badałaś poziom witaminy D3?
damdalena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 10:12   #3223
emilythorne
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Badałaś poziom witaminy D3?
Tak, tez suplementuje

Stary Wczoraj, 10:48   #3224
Kamea2000
Wtajemniczenie

Cytat:
Też uważam, że nieźle, no i najważniejsze, że znowu jestem normalna. Bo nagle przytyć kilka rozmiarów, to całkowicie zmienia wszystko....
To może i dla mnie jest szansa, stracić dodatkowe 10 kg

Cieszę się z tych informacji tutaj, bałam się że coś jest nie tak, zwłaszcza jak chodziło o myślenie i straszne spowolnienie myślenia, nawet bałam się, że to jakieś początki poważnej choroby, może i umysłowej
A teraz widzę, że to można powiedzieć norma przy tym schorzeniu i należy poczekać na efekt leczenia.
Dla mnie to duża ulga czytać, że to kwestia niedoczynności, a nie niewiadomo czego.
Stary Wczoraj, 13:25   #3225
kocica27
Rozeznanie

Cytat:
To może i dla mnie jest szansa, stracić dodatkowe 10 kg

Cieszę się z tych informacji tutaj, bałam się że coś jest nie tak, zwłaszcza jak chodziło o myślenie i straszne spowolnienie myślenia, nawet bałam się, że to jakieś początki poważnej choroby, może i umysłowej
A teraz widzę, że to można powiedzieć norma przy tym schorzeniu i należy poczekać na efekt leczenia.
Dla mnie to duża ulga czytać, że to kwestia niedoczynności, a nie niewiadomo czego.
Na pewno jest szansa schudnąć, tylko jest nam trudniej niż innym. U mnie eliminacja glutenu i ruch.

Ostatnio czytałam, że gluten jest odpowiedzialny za "mgłę mózgową" i że powinno się go bezwzględnie eliminować. Ja mam Hashi, więc u mnie to na pewno ma znaczenie. Z tym, że ja nigdy dużo glutenu nie jadłam. Od wielu lat jestem na zdrowej diecie z przewagą warzyw.
Stary Wczoraj, 13:59   #3226
damdalena
Raczkowanie

'Brain fog' znika nie tylko po odstawieniu glutenu. U mnie wystarczył Letrox i czas.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Tak, tez suplementuje
Suplementacja niestety nie oznacza, że z automatu poziom D3 w organizmie jest wystarczający. Wiele objawów wskazuje, że powinnaś zrobić to badanie.
damdalena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:36   #3227
Adrianna_8
Zakorzenienie

Cytat:
Na pewno jest szansa schudnąć, tylko jest nam trudniej niż innym. U mnie eliminacja glutenu i ruch.

Ostatnio czytałam, że gluten jest odpowiedzialny za "mgłę mózgową" i że powinno się go bezwzględnie eliminować. Ja mam Hashi, więc u mnie to na pewno ma znaczenie. Z tym, że ja nigdy dużo glutenu nie jadłam. Od wielu lat jestem na zdrowej diecie z przewagą warzyw.
No bez przesady z tym "bezwzględnie eliminować". Czasem wystarczy ograniczenie lub można jeść tak, jak się jadło i tyle. Wszystko zależy od poszczególnego przypadku.

Mi na brain fog też wystarczyły leki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:12   #3228
kocica27
Rozeznanie

Ja nigdy nie miałam brain fog, ale po prostu czytałam u dr Kharraziana, że przy hashi bardzo często występują przeciwciała nie tylko przeciwko tarczycy, ale również przeciwciała skierowane przeciwko mózgowi. Zaleca on całkowitą rezygnację z glutenu, nawet jeśli nie ma celiakii ani nietolerancji glutenu.
Ja nikomu nie każę rezygnować z glutenu, nie każdy tutaj na forum ma hashi, niektórzy mają zwykłą niedoczynność.

Po prostu czepiam się każdej możliwości, żeby nie dopuścić do rozwoju choroby, bo mam jeszcze trochę lat do przeżycia i chcę je przeżyć we względnym komforcie, a nie żeby mi się rozwinęły dodatkowe choroby autoimmunologiczne.
Stary Wczoraj, 21:11   #3229
emilythorne
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
'Brain fog' znika nie tylko po odstawieniu glutenu. U mnie wystarczył Letrox i czas.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Suplementacja niestety nie oznacza, że z automatu poziom D3 w organizmie jest wystarczający. Wiele objawów wskazuje, że powinnaś zrobić to badanie.
Wiem, jestem pod kontrola. Niestety jestem pewna, ze akurat w moim przypadku to kwestia glownie niedoczynnosci, bo widze wyrazna korelacje. Suplementacja wit. D nie poprawia mojego samopoczucia.

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
macmiki
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości