Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-24, 08:52   #1
jariii16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Question

Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??


Witam... Wiem, że wątek już był, ale mam takie prywatne pytanie i chciałbym otrzymać odpowiedź.. Rok temu zaczełem robić brzuszki... w prosty sposób.. nogi pod kanape wyprostowane i skłony.. robiłem tak 3x dziennie po 60... po 3 tygodniach postanowiłem robić 100 brzuszków 3x dziennie.... w Kwietniu miałem lenia i przestałem.... Kolega powiedział mi, że nogi powinny być ugięte przy skłonach... więc tak tez robiłem- z wielkim wysiłkiemale tylko po 100 dziennie az do wakacji... po wakacjach znowu robilem 100 dziennie...
aż do grudnia... i od stycznia zaczołem znowu robic 3x po 100- w pierwszym tyg mialem bardzo duze zakwasy... w 2 znikły.. ale od tygodnia nie robię już 3x po 100.... tylko 3x po 200... rano,po szkole i przed snem... przy 125 brzuszku zaczyna mi strzelac za każdym razem w kręgosłupie... Robie długo już brzuszki, a efekty są nikłe... jedynie przy sklonie moge poczu c mięsnie pod warstwa(sadełka) Czy powinienem dać odpoczywać w weekend brzuszkowi?? bo ćwiczę go dzień w dzień...

Edytowane przez jariii16
Czas edycji: 2009-01-24 o 08:53
jariii16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 08:58   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

po 3x100 , 3x200 efekty sa nikłe ponieważ nie da sie wykonac 600 brzuszków po prawnie po za tym mija sie to z celem. wystarczy 3x20 brzuszków . A najbardziej na brzuch ma wpływ dieta
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 10:03   #3
jariii16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
po 3x100 , 3x200 efekty sa nikłe ponieważ nie da sie wykonac 600 brzuszków po prawnie po za tym mija sie to z celem. wystarczy 3x20 brzuszków . A najbardziej na brzuch ma wpływ dieta
no właśnie jestem na diecie i chudne ok 1kg na tydzień..... a co do brzuszków to jak ktoś ma wprawę to się da.... 100 brzuszków robie w około 3min a 200 w 8- przy 127 zwalniam bo zadyszki dostaje;p....
jariii16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 10:05   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Cytat:
Napisane przez jariii16 Pokaż wiadomość
no właśnie jestem na diecie i chudne ok 1kg na tydzień..... a co do brzuszków to jak ktoś ma wprawę to się da.... 100 brzuszków robie w około 3min a 200 w 8- przy 127 zwalniam bo zadyszki dostaje;p....
ale po co tyle ? jaki ma to sens ? bo troche nie rozumiem. a co ćwiczysz prócz tego ? mięśnie brzucha juz dawno Ci sie przyzwyczaiły do tych ćwiczen wykonujac cały czas taki sam trening powinno sie zmieniac co ok 8 tygodni.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 11:41   #5
jariii16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Jaki sens... Hmmmm więcej kalori się spala??;D
jariii16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 11:45   #6
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Jak chcesz ćwiczyć mięśnie brzucha to nie lepiej robić 6 Weidera?

http://************/aerobiczna_6_weidera.html
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 12:09   #7
jariii16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

hmmmm
jariii16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 12:21   #8
jariii16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Zacznę ćwiczyć 6 weidera;D dzięki za rady;D Macie może jakieś propozycje co do diet??
jariii16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 13:21   #9
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Nie rozumiem, szczerze mówiąc
Skoro udaje Ci się wykonać kilkaset spięc, to na pewno wykonujesz je niepoprawnie - przy właściwym wykonaniu normalny człowiek (uprawiający sport rekreacyjnie, a nie zawodowo) daje radę zrobić 60-80 maks.
Więcej nie znaczy lepiej
Jeśli chcesz schudnąć, to dieta redukcyjna, pełnowartościowe niewielkie posiłki 6-7 razy dziennie, duża podaż białka (do 2 g na kg masy ciała). Do tego trening siłowy, ale na całe ciało, a nie spięcia - sam widzisz, że nic to nie daje, więc po co marnować czas Jako uzupełnienie warto w dni wolne od siłowego robić interwały. Ćwiczenie tego samego codziennie to w ogóle jakaś pomyłka, nie na tym polega trening
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 19:53   #10
ewlaa
Przyczajenie
 
Avatar ewlaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

człowieku...powiem ci, ze chyba zmarnowales duzo czasu na te brzuszki. w sumie nie wiem, czy zalezy ci na samym pozbyciu sie sadelka, czy na wymodelowaniu miesni brzucha, ale przeciez robienie brzuszkow cwiczy TYLKO OKRESLONA PARTIE BRZUCHA!!! tym nic nie zdzialasz! potrzebujesz calego ukladu cwiczen, ktory bedzie cwiczyl cala powierzchnie brzucha. tylko w ten sposob mozesz osiagnac jakikolwiek widoczny efekt (zwiazany z cwiczeniami). mysle, ze A6W bedzie bardzo dobra nawiasem mowiac, ja sie za nia zabieram od paru tygodni, ale nie mam tak silnej woli, bo ciagle to przekladam ;p ale od jutra zamierzam zaczac ;]
zycze powodzenia ;D
ewlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:26   #11
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

hm wow
troszkę za dużo
nieprawidłowe wykonanie brzuszków grozi bólami kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego bo nieprawdiłowo dociskasz kręgosłup i zaczynasz ciągnąć syją
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 20:42   #12
LargeHadronCheerleader
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Midi,

ale np. na zajęciach z BUPa średnio intensywnych wykonuje się spokojnie z 120 spięć + jakieś 16 z pulsowaniem kilka razy :/

Ja wykonuję w 60 s 37 brzuszków pełnych i jak kiedyś sprawdzałam ile jestem w stanie zrobić na maksa, to doszłam do 360 spięć :/ , a ja totalna łajza jestem, więc coś te 60-80 to chyba trochę za mało
LargeHadronCheerleader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:56   #13
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Cytat:
Napisane przez LargeHadronCheerleader Pokaż wiadomość
Midi,

ale np. na zajęciach z BUPa średnio intensywnych wykonuje się spokojnie z 120 spięć + jakieś 16 z pulsowaniem kilka razy :/

Ja wykonuję w 60 s 37 brzuszków pełnych i jak kiedyś sprawdzałam ile jestem w stanie zrobić na maksa, to doszłam do 360 spięć :/ , a ja totalna łajza jestem, więc coś te 60-80 to chyba trochę za mało
a jestes pewna ze wykonujesz je poprawnie ? , bo tak machac to ja moge nawet z 800. Ale podczas ćwiczen najwazniejsza jest jakosc a nie ilosc . po co cwiczyc tyle brzuszków jesli wykonujac 3x20 mozna osiagnac fajne efekty. tym bardziej ze autorka wątka pisze ze efekty sa nikłe.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 04:30   #14
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
a jestes pewna ze wykonujesz je poprawnie ? , bo tak machac to ja moge nawet z 800. Ale podczas ćwiczen najwazniejsza jest jakosc a nie ilosc . po co cwiczyc tyle brzuszków jesli wykonujac 3x20 mozna osiagnac fajne efekty. tym bardziej ze autorka wątka pisze ze efekty sa nikłe.
Czy moglabys w takim razie janisac JAK poprawnie i efektywnie wykonywac brzuszki?
__________________
Haslo mojego matematyka
" Tylko kilkoro z was wykorzysta ten material w przyszlosci, ale ze nie mozemy uczyc kilku studentow to uczymy wszystkich"
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 11:06   #15
Snaefridur
Raczkowanie
 
Avatar Snaefridur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 339
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Seriami,powoli i skupiając się na pracy mięśni.tedy się karku nie obciąża tak,bo ma się pewność,że pracuje to co powinno.Ja robię tzw.półbrzuszki,czyli nie unoszę głowy aż do kolan,a zatrzymuję się mniej więcej połowie drogi,a efekty są dobre.
__________________
"Miałem niepowtarzalny sen, w którym odrzuciłem wszystko, co nie było mi potrzebne..."

Edytowane przez Snaefridur
Czas edycji: 2009-01-25 o 11:10
Snaefridur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 11:46   #16
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Poprawne wykonanie spięć polega na maksymalnym napięciu mięśni brzucha podczas obu faz - i pozytywnej, i negatywnej. Faza negatywna powinna być wolniejsza lub co najmniej w tym samym tempie, co pozytywna. Całe spięcie płynne, bez "zarzucania" i szarpnięć do przodu. Należy rozluźnić barki i szyję, za to maksymalnie wciągnąć brzuch. Na ławce płaskiej tułów podnosi się w górnej części, czyli odrywasz głowę, szyję i pas barkowy, prawie nie odrywając lędźwi, do max. ok. 50-60 stopni (między górnym odcinkiem pleców a ławką). Na ławce skośnej mniej.
Ilustrację można obejrzeć na kulturystyka.pl/atlas .

Co do spięć na zajęciach aerobiku, to też kiedyś chodziłam i widziałam - nie ma to nic wspólnego z ćwiczeniem mięśni brzucha, bo angażowane jest jeszcze dużo innych partii, a co do poprawności, to u nas było z nią kiepsko - sama instruktorka nie robiła ich idealnie, nie mówiąc o ćwiczących... Jasne, że jak pociągnięsz mięśniami grzbietu, rękami i barkami, to można zrobić i 500, tylko po co?
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 11:52   #17
takajakja93
Raczkowanie
 
Avatar takajakja93
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 30
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Doradzam kupno rolek, sama przyjemność a mięśnie pracują
__________________
`The Reason`

Teraz już z górki


W zamkniętym rozdziele życia...
takajakja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 14:31   #18
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Poprawne wykonanie spięć polega na maksymalnym napięciu mięśni brzucha podczas obu faz - i pozytywnej, i negatywnej. Faza negatywna powinna być wolniejsza lub co najmniej w tym samym tempie, co pozytywna. Całe spięcie płynne, bez "zarzucania" i szarpnięć do przodu. Należy rozluźnić barki i szyję, za to maksymalnie wciągnąć brzuch. Na ławce płaskiej tułów podnosi się w górnej części, czyli odrywasz głowę, szyję i pas barkowy, prawie nie odrywając lędźwi, do max. ok. 50-60 stopni (między górnym odcinkiem pleców a ławką). Na ławce skośnej mniej.
Ilustrację można obejrzeć na kulturystyka.pl/atlas .

Co do spięć na zajęciach aerobiku, to też kiedyś chodziłam i widziałam - nie ma to nic wspólnego z ćwiczeniem mięśni brzucha, bo angażowane jest jeszcze dużo innych partii, a co do poprawności, to u nas było z nią kiepsko - sama instruktorka nie robiła ich idealnie, nie mówiąc o ćwiczących... Jasne, że jak pociągnięsz mięśniami grzbietu, rękami i barkami, to można zrobić i 500, tylko po co?
miałam kiedyś podobne zdanie, że na brzuch wystarczy mało powtórzeń itd.
no cóż, nie mam jak tego potwierdzić, jeśli ewentualnie byście nie wierzyły, ale sama staram się naprawdę poprawnie wykonywać spięcia brzucha, prowadzę zajęcia jako instruktor i robię różne serie, jest dużo powtórzeń to prawda, być może pod koniec wprowadzam ich w katabolizm, ale osobiście (sic) zauważyłam że to daje o wiele lepsze rezultaty. są ćwiczenia w których 15 powtórzeń to maksimum. są ćwiczenia w których modyfikujesz liczbę powtórzeń zmieniając tempo, dociągnięcie barku itd, by zintensyfikować efekt.
mięśnie pieką jak ** (zakładam że mamy do czyniania z osobami, które robią to w 99-100% poprawnie)

to jest tak jak z bieganiem, zależy od celu
można biec na 800 m równym tempem, można biegać interwały ale są też biegi na 5000 m ze zmiennym tempem
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 19:16   #19
jariii16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

A więc tak..... OD jutra zaczynam robić 6 w....... Rolki mam i nawet jeździłem na nich długo.... tylko, że nie miałem kondycji.... teraz mi się poprawiła i chętnie bym pojeździł ale jest śnieg... W Wakacje biegałem.... i nawet nieźle było.... ale coś mi się odechciało..... moja kariera w bieganiu trwała 5 tygodni... Codziennie 1.5km.... jaka jest odpowiednia dieta np do nabrania masy- nie tłuszczu;D
jariii16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 19:58   #20
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Cytat:
Napisane przez inch Pokaż wiadomość
miałam kiedyś podobne zdanie, że na brzuch wystarczy mało powtórzeń itd.
no cóż, nie mam jak tego potwierdzić, jeśli ewentualnie byście nie wierzyły, ale sama staram się naprawdę poprawnie wykonywać spięcia brzucha, prowadzę zajęcia jako instruktor i robię różne serie, jest dużo powtórzeń to prawda, być może pod koniec wprowadzam ich w katabolizm, ale osobiście (sic) zauważyłam że to daje o wiele lepsze rezultaty. są ćwiczenia w których 15 powtórzeń to maksimum. są ćwiczenia w których modyfikujesz liczbę powtórzeń zmieniając tempo, dociągnięcie barku itd, by zintensyfikować efekt.
mięśnie pieką jak ** (zakładam że mamy do czyniania z osobami, które robią to w 99-100% poprawnie)

to jest tak jak z bieganiem, zależy od celu
można biec na 800 m równym tempem, można biegać interwały ale są też biegi na 5000 m ze zmiennym tempem
Inch ale 60 spięć to nijak nie jest 'mało powtórzeń'
No i fakt, wszystko zależy od celu treningu.
Jeśli ktoś chce uwidocznić mięśnie brzucha, to przy odpowiednio niskim poziomie tłuszczu wystarczy te 60 spięć raz czy 2 razy w tyg., bo na mięśnie brzucha działa też trening siłowy innych partii ciała. Ale jak ktoś ma za duży poziom tłuszczu, to na pewno problemu nie rozwiąże ani 500 spięć, ani A6W
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 07:12   #21
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Midi, 60 powtórzeń to m.w. 3x20 czyli dużo, ale zależy przy jakim treningu. O wyglądzie brzucha, masz racje, głównie decyduje bf i sama liczba powtórzeń tu nic nie da.
Przyznaję więc rację!
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:56   #22
coll
Raczkowanie
 
Avatar coll
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 107
GG do coll
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Hej, ja robię 100 brzuszków 4/5 razy w tygodniu a przed ich wykonaniem kręce hula hop ok 40-50 min. mam niedużą oponkę na brzuchu , nie jest może taka straszna ale chciałabym ją zlikwidować, czy zna ktoś jakieś sposoby żeby się jej pozbyć ?
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam gdzie chcą...
coll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 15:52   #23
kora777
Raczkowanie
 
Avatar kora777
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 274
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

jariii najlepsza jest regularna siłownia z trenerem i dieta bogatobiałkowa. tylko siłownia pod okiem kogoś, kto pokaże ci zestaw ćwiczeń na wszystkie (!) mięsnie brzucha ma sens i nie doprowadzi do kontuzji. siłownia to nie pakowanie 100 kilo który lepszy na czas. czego niektórzy faceci nie pojmują dlatego zajęcia z trenerem są droższe ale za pierwszym razem się przydadzą, plus niektórzy za darmo skomponują ci dietę.
i nie przeginaj z setkami brzuszków bo nabawisz się przepuklin :P a to nie jest sexy u żadnego faceta - czy jest gruby czy chudy
kora777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 20:24   #24
feniksica
Raczkowanie
 
Avatar feniksica
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 351
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

127 brzuszkow i zadyszka? moze to ja robie zle, ale na pewno nie mam zadyszki przy dopiero takiej ilosci. Poza tym nalezy robic brzuszki takie polowkowe, bo jak sie robi cale (kladzie sie tulow na powierzchnie za kazdym razem) to to bardzo obciaza kregoslup, tak samo z trzymaniem splecionych dloni na karku.
feniksica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 20:32   #25
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ile Brzuszków dziennie i czy są groźne??

Cytat:
Napisane przez kora777 Pokaż wiadomość
jariii najlepsza jest regularna siłownia z trenerem i dieta bogatobiałkowa. tylko siłownia pod okiem kogoś, kto pokaże ci zestaw ćwiczeń na wszystkie (!) mięsnie brzucha ma sens i nie doprowadzi do kontuzji. siłownia to nie pakowanie 100 kilo który lepszy na czas. czego niektórzy faceci nie pojmują dlatego zajęcia z trenerem są droższe ale za pierwszym razem się przydadzą, plus niektórzy za darmo skomponują ci dietę.
i nie przeginaj z setkami brzuszków bo nabawisz się przepuklin :P a to nie jest sexy u żadnego faceta - czy jest gruby czy chudy
Na kulturystyka atlas są pokazane wszystkie ćwiczenia na mięsnie brzucha wiec nie trzeba miec specjalnie do tego trenera troche nie rozumiem tego na wszystkie , ja znam tylko miesien prosty oraz miesien skosny sa jeszcze jakies inne?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..


Edytowane przez anniaa
Czas edycji: 2009-01-28 o 20:34
anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.