Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-09, 14:02   #1
anathalla
Raczkowanie
 
Avatar anathalla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 402

Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?


Dziewczyny staram się pomóc mojej przyjaciółce w przygotowaniach do ślubu z jej narzeczonym. On pochodzi z Turcji ale mieszka obecnie w Polsce i wybiera się do swojego kraju aby tam załątwić formalności. Moje pytanko brzmi, jakie dokumenty są mu potrzebne aby zawszeć ślub cywilny w Polsce ? Jak wygląda cały proces ?
__________________
MAKIJAŻE, STYLIZACJA, CIUCHLANDOWE ŁOWY
i różne inne rzeczy ...
anathalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:38   #2
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

odsyłam tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=389688&page=31
są tam dziewczyny w związkach z obcokrajowcami i myślę, że mogą Ci dużo pomoc
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 23:21   #3
ewelinka21
Raczkowanie
 
Avatar ewelinka21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Ślub z Turkiem to ryzykowna sprawa... Turcy są prawie jak Arabowie którzy traktują kobietę jak swoją własność
Wiele słyszałam historii że facet do momentu ślubu zachowywał się normalnie a po ślubie stał się despotycznym tyranem... I trzeba było uciekać i się ratować...

To taka malutka dygresja, bo na pytanie nie mam zielonego pojęcia co odpowiedzieć
ewelinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 10:36   #4
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Cytat:
Napisane przez ewelinka21 Pokaż wiadomość
Ślub z Turkiem to ryzykowna sprawa... Turcy są prawie jak Arabowie którzy traktują kobietę jak swoją własność
Wiele słyszałam historii że facet do momentu ślubu zachowywał się normalnie a po ślubie stał się despotycznym tyranem... I trzeba było uciekać i się ratować...

To taka malutka dygresja, bo na pytanie nie mam zielonego pojęcia co odpowiedzieć
Niby tak, ale po co robić dygresje przy okazji że "jakaś przyjaciółka" chce brać ślub z "jakimś Turkiem", którego sie na oczy nie widziało.
Zasłyszane historie to jedno, a konkretnie ten Turek to inna sprawa. Wbrew historiom, legendom i stereotypom może to być w porzu facet. Tego nie wiemy.
Nie ma co narzucać obcej osobie, że ślub z Turkiem jest ryzykowny, zwłaszcza gdy nie znamy ani tej dziewczyny ani Turka. Po drugie nie ma sensu mówić komuś, co jest dla niego dobre a co nie. Każdy ma prawo do własnych wyborów i ich konsekwencji
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 13:31   #5
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

poelcam isc do usc gdzie ma byc zawarty zwiazek i sie dopytac. bo tak nprawde co urzad to delikatnie inne zasady moga byc

(w lubelskim usc chciano ode mnie skroconego odpisu aktu ur, w katowickim do tej samej sprawy juz pelny)
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 15:41   #6
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
poelcam isc do usc gdzie ma byc zawarty zwiazek i sie dopytac. bo tak nprawde co urzad to delikatnie inne zasady moga byc

(w lubelskim usc chciano ode mnie skroconego odpisu aktu ur, w katowickim do tej samej sprawy juz pelny)
Dokladnie od tego jest USC tam powiedza co potrzeba
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 19:41   #7
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

na pewno akt urodzenia pelny
a pozatym
zaswadczenie o stanie cywilnym ( bigamia jest tepiona)
zaswiadczenie o nieposiadaniu dlugow ( bo po slubie dlugi staja sie wspolne)
zaswiadczenie o niekaralnosci ( nie chca seryjnych mordercow )
wszystko przetlumaczone przez tlumacza przysieglego
niestety nie wiem czy to wszystko czy nie trzeba jeszcze czegos

nie ma konsulatu badz ambasady Turcji w Polsce??
moga byc bardzo pomocni szczegolnie jesli by byly problemy z tlumaczeniem
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 09:50   #8
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Lo matko to ja slubowalam w DE i od emnie chcieli tylko akt uridzenia, zaswiadczenie o tym ze jestem wolna , paszport i zaswiadczenie o zameldowaniu. zadnych zaswiadczen o dluchacz czy o karalnosci nie chcieli.
W Pl troche przesadzaja
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 12:38   #9
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Lo matko to ja slubowalam w DE i od emnie chcieli tylko akt uridzenia, zaswiadczenie o tym ze jestem wolna , paszport i zaswiadczenie o zameldowaniu. zadnych zaswiadczen o dluchacz czy o karalnosci nie chcieli.
W Pl troche przesadzaja
Dokladnie, przesadzaja i to nie troche, a mocno, w kazdej dziedzinie zycia (nie tylko slubno - cywilnej)

Edytowane przez Blushy
Czas edycji: 2010-02-13 o 12:39 Powód: blad
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 00:00   #10
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

hmmm czy ja wiem
panstwu po prostu sie wydaje ze choc czesciowo chroni swoich obywateli przed pomylka
albo po prostu lubi swoim obywatelom stwarzac beriery do pokonania

Turcja nie jest w Unii z tego co mi wiadomo

pewnie po naszym wstapieniu restrykcje sie troche zmienily dla uniowcow

Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2010-02-14 o 00:03
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 00:33   #11
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

.

Edytowane przez Reign of light
Czas edycji: 2012-08-14 o 16:52
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 00:55   #12
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Lo matko to ja slubowalam w DE i od emnie chcieli tylko akt uridzenia, zaswiadczenie o tym ze jestem wolna , paszport i zaswiadczenie o zameldowaniu. zadnych zaswiadczen o dluchacz czy o karalnosci nie chcieli.
W Pl troche przesadzaja

monis troche przesadzaj????? Hehehhehe ja moglabym ksiazke napisac o tym jak legalizowalismy mojego malzona w Polsce))))).Tutaj biurokracja zawsze bedzie jak za komuny.Kazdy papier musi na biurku odlezec swoje aby nabrac mocy prawnej.Swoja droga dawno Cie nie widzialam))) Pozdrawiam
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 13:46   #13
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

sunapee tez cie dawno nie widzialam. Widze ze juz na stale w Pl jestes? Opowiedz co potrzebowalas, zeby maz moj byc tutaj z toba.

Reign of light a co im da zaswiadczenie o niekaralnosci. jak chlop bedzie chcial zle traktowac ja po slubie to i tak to zrobi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 17:59   #14
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

a z czystej ciekawosci - jaki papier mowi o tym, ze jestes wolna??
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 15:23   #15
bonita88
Raczkowanie
 
Avatar bonita88
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?


__________________
M.
www.blondnotes.blogspot.com

Edytowane przez bonita88
Czas edycji: 2011-08-05 o 18:58
bonita88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 16:14   #16
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
a z czystej ciekawosci - jaki papier mowi o tym, ze jestes wolna??

Dawno tu nie wchodzilam, a widze ze minal rok wiec nie wiem czy ci ta wiadomosc jeszcze potrzebna.

Ja bralam slub jak PL jeszcze w UE nie byla i jak wyzej napisalam potrzebowalam takie a nie inne dokumenty. Poszlam do USC w moim miejscie i powiedzielam ze potrzebuje zastwiadczenie ze jestem stanu wolnego. na co pani kaprysnym/zlosliwym glosem zapytala mi sie czy wychodze za maz za granica. Ja zdziwiona odpowiedzialam ze tak i czy takie oczywiste. Na co ona mi ze jak bym slubowala w Pl to bym tego zaswiadczenia nie potrzebowala.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:59   #17
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Cytat:
Napisane przez bonita88 Pokaż wiadomość
dziewczyny zapraszam do mnie na blog bede opisywac moja przeprowadzke do turcji slub i nie tylko ))))) poki co czekam tez na rady przed moim wyjazdem ))


http://polkaiturek.blogspot.com/
nie rozumiem takich dziewczyn. dlaczego nie ma blogow typu polkainiemiec, polkaanglik? tylko blogi polek z "mezczyznami" z kultury Islamu. czemu ma to sluzyc? chcesz obalac stereotypy...

w tym przypadku to niemozliwe, w Turcji sytuacja kobiet jest coraz gorsza. polecam watek polka i kurd, tam zamiescilam kilka ciekawych art. i statystyk na temat Turcji. problem zabijanych kobiet za splamienie honoru jest tam coraz wiekszy. nie mowie juz o przemocy, tam to normalka. poczytaj troche o tych zaslepionych polkach, jak to sie moze skonczyc. Turcja choc laicka, jest panstwem, gdzie kobiety nie znacza wiele. w przypadku przemocy, czy pobicia, na policje raczej nie masz co liczysz... odwiaza cie do meza (wlasciciela). szanse na udany zwiazek sa, ale powiedzmy sobie szczerze, z 5 % ze przetrwa to 5 lat. tak wedlug mnie. znajdz adres ambasady, w razie czego tam bedziesz bezpieczna. jakies kontakty do innych polek (napewno sie znajda, choc pewnie wiekszosc z malym stazem). o europejkach nie maja tam dobrego zdania, wiec pewnie bedziesz zaczepiana jak wyjdziesz sama przez miejscowych. jezyk turecki ... powodzenia
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 13:34   #18
bonita88
Raczkowanie
 
Avatar bonita88
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
nie rozumiem takich dziewczyn. dlaczego nie ma blogow typu polkainiemiec, polkaanglik? tylko blogi polek z "mezczyznami" z kultury Islamu. czemu ma to sluzyc? chcesz obalac stereotypy...

w tym przypadku to niemozliwe, w Turcji sytuacja kobiet jest coraz gorsza. polecam watek polka i kurd, tam zamiescilam kilka ciekawych art. i statystyk na temat Turcji. problem zabijanych kobiet za splamienie honoru jest tam coraz wiekszy. nie mowie juz o przemocy, tam to normalka. poczytaj troche o tych zaslepionych polkach, jak to sie moze skonczyc. Turcja choc laicka, jest panstwem, gdzie kobiety nie znacza wiele. w przypadku przemocy, czy pobicia, na policje raczej nie masz co liczysz... odwiaza cie do meza (wlasciciela). szanse na udany zwiazek sa, ale powiedzmy sobie szczerze, z 5 % ze przetrwa to 5 lat. tak wedlug mnie. znajdz adres ambasady, w razie czego tam bedziesz bezpieczna. jakies kontakty do innych polek (napewno sie znajda, choc pewnie wiekszosc z malym stazem). o europejkach nie maja tam dobrego zdania, wiec pewnie bedziesz zaczepiana jak wyjdziesz sama przez miejscowych. jezyk turecki ... powodzenia
moze dlatego ze poprostu ten kraj jest zupelnie inny od naszego i przyzwyczajanie sie do niego jest duzo trudniejsze niz do niemca, tam tylko inny jest jezyk a zwyczaje bardzo podobne do naszych... zreszta nie zalezy zebys mnie rozumiala, zalozylam tego boga zeby dzielic sie doswiadczeniami z innymi dziewczynami, ktore sa w takiej samej sytuacji

A tak poza tym to nie jestem idiotka zeby sie wiazac z kim kto by mnie potem bil, znam mojego chlopaka bardzo dobrze, jego rodzine tez i sa to 100000 razy lepsi ludzie od nie jednego polaka, pozatym kazdy ma prawo do swojego wyboru i co tak sie bulwersujesz... sama rob sobie co chcesz i nie krytykuj wyborow innych osob jak nie znasz sytuacji danej osoby



A co do Ciebie to Ty tkwisz caly czas w stereotypach i masz klapki na oczach, dobrze Ci radzę, nie dziel ludzi na Turek-Polak , Chrzescianin-Młuzumanin bo na czlowieka sie patrzy w calosci a nie porzez ogolnik... al coz... daremne moje trudy w pojejmowaniu próby wytlumaczenia Ci tego bo z pewnoscia te sterotypy nienawiśc i ocenę ludzi poprzez pochodzenie masz już zakorzenione głęboko w środku siebie... trudno jest juz Ci myśleć inaczej
__________________
M.
www.blondnotes.blogspot.com

Edytowane przez bonita88
Czas edycji: 2011-08-04 o 13:37
bonita88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 14:00   #19
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

a dlaczego w takim razie niema takich blogow (albo praktycznie nie spotykane) polka i hindus? tez inna kultura...

takie blogi to jakas forma uspokainia sie, tlumienia obaw? wiadomo, ze zwiazki z nimi (z kregu kultury Islamu) praktycznie zawsze koncza sie zle. szanse sa, ale malutkie.

Turcja to kraj niebezpieczny dla kobiet, w rejonach turystycznych pewnie ujdzie, ale poza... tam rzada faceci. ich premier publicznie mowi, ze turczynki nie maja myslec o karierach, tylko o rodzeniu dzieci... minimum 3 bez jezyka to bedziesz siedziala w domu, nawet jakbys znala turecki (notabene 1 z najciezszych jezykow, wiele lat nauki) ta z praca mialabys bardzo ciezko. tam kobieta musi naprawde postarac by miec zajecie. musi miec mocne kwalifikacje. zaczepki z ich strony sa norma, jesli bedziesz chodzic sama, tym bardziej blondynka, wiec od razu zobacza, ze nie zTurcji, wiec mysla ooo zepsuta europejka! i nie pisz, ze sie bulwersuje czy cos w tym stylu. pisze swoja opinie. znasz go? tak mu ufasz? staz macie krociutki, wiec ostroznie. zreszta czasami mozna byc z kims 10 lat i tak w koncu okaze sie lajza. w ich przypadku to praktycznie zawsze tak jest. 80% turkow za zony chce dziewice... taka mala ciekawostka, przy czym wiekszosc przyznaje sie do zdrad...
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 14:22   #20
bonita88
Raczkowanie
 
Avatar bonita88
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

ja nie wiem czy sa takie blogi polka hindus... nie sprawdzalam, ale jesli nie ma albo jest mniej to moze dlatego ze to jest daleko i malo kto tam jezdzi.... ja swoj tak poprostu nazwalam bo nie mialam innego pomyslu nie wiem sczerze mowiac sie nie zastanawialam nad tym ale nie wazne...
ja moze zalozylam tego bloga dlatego ze boje sie ale nie tego ze zle wybralam tylko samego otoczenia.... pozatym jesli czytalas mojego bloga to moj chlopak jest z Bosni.


Ja to wszystko wiem, wszystko naprawde mam przemyslane sprawdzonne
tylko ze chodzi o to ze ty go nie znasz.. zauwazylas tylko haslo:polka turek i juz wyobrazilas sobie "typowego" turka... masz duzo racji ze tam tak jest i zdarza sie bardzo czesto. co do tych dzieci to ja sama od dawna chce mies 3 dzieci zanim go poznalam juz tak myslalam nawet jak mialam ok 12 lat ))) a

co do siedzenia w domu to na 100% nie bede kura domowa, duzo sie mozna dowiedziec patrzac na malzenstwo ich rodzicow.. a tam jest calkiem normalnie.

Wspome ci jeszcze przykal moich wujków polaków z polski gdzie mojej cioci maz gdera ze nie pracuje ze sam musi tyrac a ona nie chce isc do pracy..... w turcji byloby to nie do pomyslenia a tu.... sama widzisz trzeba sie poprostu dopasowac ze swoim partnerem, duzo rozmawiac o przyszlosci... my sobie wszystko obgadalismy i jestem na milon % pewna swego wyboru... troche sie zdenerwowalam, wybacz ale tak po przemysleniach to co ty mowiz mogloby miec miejsce ale ja jestem perna ze pewne symptomy da sie zauwazyc...ja k dziewczyna na blogu pisze ze poznala jakiegos tam kelnera spotkala sie 2 razy na wakacjach a potem gadali na skype i sie zakochala..... ja na pocztku dokladniego obserwowalam, probawalam wylapac niepokojace sygnaly... ale okazalo sie wszstko w porzadku

inny przykład : mojej kolezanki kolezanka np mameza z turcji tu w polsce i go utrzymuje a on tak ja wykorzystuje nie pracuje nie stara sie o nia juz nawet tylko mieszka u niej je jej jedzenie kupuje sobie wszystko za jej pieniadze a poznala go wlasnie jak byla rezydentem tak w turcji jest zaslepiona.... mnie to nie dotyczy w zadnym stopniu
__________________
M.
www.blondnotes.blogspot.com
bonita88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 15:00   #21
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

dlatego nie ma takich blogow, bo takie zwiazki sa jeszcze jako tako akceptowane (z hindusami). nie slyszalam by w uk hindus zabil np. jakos angielke w imie honoru, czy religii, a wsrod ludzi z kregu Islamu to juz bardzo czesto. co jakisz czas opisuja takie historie, czasami sa to polki niestety. dziewczyny takie jak ty, zazwyczja staraja sie pokazac, ze zyja w normalnych zwiazkach, ze odbiegaja od stereotypu. chca czuc akceptacje. lapac kontakt z dziewczynami w podobych sytuacjach, by sie uspokoic, ze jednak mozna.

no, ale... zazwyczaj sa dramaty. na pewno to pisanie, ze ufam na milion % jest glupota. nigdy nie mozna byc pewnym partnera, a juz na pewno nie przy tak niskim stazem zwiazku. i ludzmi z obcej kultury, ktorzy sa czesto nie mal urodzonymi aktorami. kuro domowa raczej bedziesz, no bo chyba nie bedzie tak, ze on bedzie pracowal i zajmowal sie domem caly czas. na prace to tam nie licz. dzieci? wiesz w ogole jakiego maja byc wyznania? same wybiora. jesli nie jest Alewi lub niewierzacy, to beda wyznawac Islam z automatu. malo to jest tych polek, ktore sa teraz umeczone gromadka muslimow, traktowane niczym niewolnice, ale zawsze byly pewne, moj jest inny itd.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 15:25   #22
bonita88
Raczkowanie
 
Avatar bonita88
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Po piersze to ty mowisz o jakims odlamie islamu a nie o czystym islamie,

czy ty znasz choc jedna taka osobę?
nie chce z toba dyskutowac, ale swiat europy i ameryki chce specjalnie stworzyc taki wizerunek islamu, zeby moc tam prowadzic wojny i zdobywac rope itp. czy wiesz ze sa teorie na to ze atak na wtc byl zaplanowany przez ameryke aby ludnosc poparla wczęcie wojny na bliskim wschodzie? nie bede juz z toba polemizowac bo poprostu mam odmienne zdanie na ten temat i na pewno nie przekonasz mnie ze to wszystko wina islamu bo to jest poproatu manipulacja ta religia i opinia o niej aby osiagnac swoje cele polityczne na swiecie i nienawidzic tych ludzi tylko za to ze sa mluzumanami.... idz poogladaj sobie jeszcze tv duzo sie dowiesz w mediach... tego co oni chca zebyc myslała

po drugie to bede miala gosposie, a prace juz mam


jak jestes tak nastawiona ze nigdy nie zaufasz partnerowi to lepeij nie zaczynaj zadnego zwiazku
---------

a tap poza tym to hindusi tez sa mluzumanami z wyznania
__________________
M.
www.blondnotes.blogspot.com

Edytowane przez bonita88
Czas edycji: 2011-08-04 o 15:27
bonita88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 16:27   #23
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Cytat:
Napisane przez bonita88 Pokaż wiadomość
Po piersze to ty mowisz o jakims odlamie islamu a nie o czystym islamie,

czy ty znasz choc jedna taka osobę?
nie chce z toba dyskutowac, ale swiat europy i ameryki chce specjalnie stworzyc taki wizerunek islamu, zeby moc tam prowadzic wojny i zdobywac rope itp. czy wiesz ze sa teorie na to ze atak na wtc byl zaplanowany przez ameryke aby ludnosc poparla wczęcie wojny na bliskim wschodzie? nie bede juz z toba polemizowac bo poprostu mam odmienne zdanie na ten temat i na pewno nie przekonasz mnie ze to wszystko wina islamu bo to jest poproatu manipulacja ta religia i opinia o niej aby osiagnac swoje cele polityczne na swiecie i nienawidzic tych ludzi tylko za to ze sa mluzumanami.... idz poogladaj sobie jeszcze tv duzo sie dowiesz w mediach... tego co oni chca zebyc myslała

po drugie to bede miala gosposie, a prace juz mam


jak jestes tak nastawiona ze nigdy nie zaufasz partnerowi to lepeij nie zaczynaj zadnego zwiazku
---------

a tap poza tym to hindusi tez sa mluzumanami z wyznania


a co to czysty Islam? niech zgadne sunnicki? taki to jakiego nalezy wiekszosc Turkow mieszkajach w Turcji... jest to najmniej tolerancyjny odlam. czyli dzieci w razie czego beda sunnitami?

przykro mi, ale to nie swiat tworzy taki wizerunek, ale sami wyznawcy tej religii. jesli zaczynasz wierzyc w teorie spiskowe, ze niby europejczycy oplacali terrorystow itd. ze Amerykanie chca ropy, dlatego jest tam wojna... to niestety jestes bardzo naiwna. o wiele wiecej kosztuje ich ta wojna niz maja zyskow z ropy. to im zwraca czesc kosztow, ale chodzi glownie o reformowanie tych krajow, by nie stanowily zagrozenia w przyszlosci. Islam jest religia agresywna, nietolerancyjna, i to nie podlega dyskusji.

z tym zaufaniem piszesz, ze mu tak ufasz. owszem ufaj, ale pewnosci co do tego jaki jest czlowiek nie masz. czlowiek moze sie szybko zmienic. zasada bezgranicznego zaufania w przypadku europejek zadluzonych w muslimach jest glupota.

bedziesz miala gosposie... gratuluje. prca bez jezyka tureckiego w Turcji. fajnie...

tak w Indiach tez sa wyznawcy Islamu.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 17:40   #24
bonita88
Raczkowanie
 
Avatar bonita88
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Widzisz Ty to wszystko piszesz tak ogolnie, a ja tylko patrze na jedna osobe i nie bede sie spierac w kwestii religi bo to nie ma sensu
Ciebie nikt do niczego nie zmusza, uwazasz ze to zle topostepuj inaczej... ja bede odpowiedzialna za swe decyzje i na tym proponuje zakonczyc ta rozmowe
__________________
M.
www.blondnotes.blogspot.com
bonita88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 18:46   #25
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

obiektywnie, ogolnie i indywidualnie. ty patrzysz... no jak w zasadzie kazda dziewczyna wyznawcy Islamu z tego forum, czyli nieobiektywnie (szukasz pozytywow na sile), nie przyjmujesz do wiadomosci ogolnej tendecji w takich zwiazkach. patrzysz przez rozowe okulary. ok. twoja sprawa. tylko jak juz sie decydujesz pisac publicznie, to musisz sie liczyc z tym, ze ktos ma inne zdanie. ze, mozesz byc podanna krytyce.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 09:07   #26
bonita88
Raczkowanie
 
Avatar bonita88
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

A skad Ty cos mozesz mi doradzac i widziec wszystko obiektywnie jak nigdy czlowieka na oczy nie widziałas? D Ciebie nic nie dociera... dalej poslugujesz sie ogolnikami i nadal slepo gadasz to co wczesniej. I tak twoje pisanie nie zmieni nic w mojej decyzji wiec juz daruj sobie to obrazanie mnie i moich wyborów.

Jak Ty mnie możesz poddawać krytyce jak nie znasz sytuacji mojej... mozesz mi jedynie dac rade zebym uwazala bo na swiecie jest taka opinia o ludziach tego pochodzenia , ale napwno mie masz prawa nic tu krytykowac!

Ja chce poprostu podzielic sie doswiadczeniami z innymi. I bardzo mozliwe ze moja osoba bedzie przykladem udanego zwiazku pomimo roznic kulturowych. Może choc jedna osoba przeczyta kiedys mojego bloga i zobaczy ze poslugiwanie sie szablonem pokazujacym co jest dobre a co złe i odrzucanie innych tylko ze wzglegu na religie czy pochodzenie nie ma sensu... Ja nic nie szukam na sile. Wież mi nie patrze przez rozowe okulary, moja rodzina i znajomi go znają i nie jedna osoba ma o nim dobra opinie. Zycze tobie abys ze swoim partnerem byla przynajmniej w polowie tak szczesliwa jak ja
__________________
M.
www.blondnotes.blogspot.com
bonita88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 17:23   #27
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

Cytat:
Napisane przez bonita88 Pokaż wiadomość
A skad Ty cos mozesz mi doradzac i widziec wszystko obiektywnie jak nigdy czlowieka na oczy nie widziałas? D Ciebie nic nie dociera... dalej poslugujesz sie ogolnikami i nadal slepo gadasz to co wczesniej. I tak twoje pisanie nie zmieni nic w mojej decyzji wiec juz daruj sobie to obrazanie mnie i moich wyborów.

Jak Ty mnie możesz poddawać krytyce jak nie znasz sytuacji mojej... mozesz mi jedynie dac rade zebym uwazala bo na swiecie jest taka opinia o ludziach tego pochodzenia , ale napwno mie masz prawa nic tu krytykowac!

Ja chce poprostu podzielic sie doswiadczeniami z innymi. I bardzo mozliwe ze moja osoba bedzie przykladem udanego zwiazku pomimo roznic kulturowych. Może choc jedna osoba przeczyta kiedys mojego bloga i zobaczy ze poslugiwanie sie szablonem pokazujacym co jest dobre a co złe i odrzucanie innych tylko ze wzglegu na religie czy pochodzenie nie ma sensu... Ja nic nie szukam na sile. Wież mi nie patrze przez rozowe okulary, moja rodzina i znajomi go znają i nie jedna osoba ma o nim dobra opinie. Zycze tobie abys ze swoim partnerem byla przynajmniej w polowie tak szczesliwa jak ja
nie jest tak opinia, tylko takie sa fakty na ich temat. dajesz tu reklame tego bloga, chcesz pokazac, jak fajnie jest byc z turkiem. po co? przeciez wiemy, ze zdarzaja sie takie zwiazki z sukcesem, ale to maly %. wiec logiczne, ze stereotyp w tym przypadku jest prawidlowy. takie zwiazki sa bezsensu wedlug mnie, i tyle. moze sie uda, moze nie. raczej nie. rozsadny czlowiek nie postawilby 1 zl na to, ze to sie uda, bo praktycznie pewna wtopa. ty jestes hazardzistka widocznie jak nie chcesz krytyki to nie pisz. jak piszesz to sie licz z odpowiedziami. sam fakt bycia z wyznawca Islamu, mozna krytykowac. a juz propagowanie takich zwiazkow tymbardziej.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 17:57   #28
bonita88
Raczkowanie
 
Avatar bonita88
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

ja nic nie propaguje, opisuje swoje przezycia, a rutaj jest forum dla osob co biora slub z turkiem wiec nie wiem co tu robisz...
__________________
M.
www.blondnotes.blogspot.com
bonita88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 18:28   #29
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

no i co z tego? pisze co mi sie podoba, staram sie jednoczesnie dostosowac do regulaminu twoje posty (na blogu, ktory juz skasowalas) byly bardzo infantylne, nie zglebilas tematu, nie ma refleksji. najlepiej udac sie na jakies forum zamkniete dla dziewczyn w podobnej sytuacji. tam mozecie sie klepac po pleckach do woli
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 18:57   #30
bonita88
Raczkowanie
 
Avatar bonita88
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Ślub z Turkiem ! Jakie dokumenty potrzebne ?

nie usunelam tylko zmienilam nazwe strony a co chcesz jeszcze poczytac? posty byly pisane na szybko bo teraz nie mam czasu sie nim zajac, mam zamiar zaczac wszystko jak bede ma miejscu
__________________
M.
www.blondnotes.blogspot.com
bonita88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.