LO Cosinus - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-29, 14:34   #1
pytanieeeee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6

LO Cosinus


Mam pytanie. Zaczęłam w tym roku 3 klasę technikum informatycznego, minął dopiero miesiąc. Chciałabym się przepisać do Liceum Zaocznego Cosinus. Czy istnieje możliwość przepisania się w czasie trwania semestru? Czy trzeba mieć ukończone 18lat? Skończę dopiero w tym roku w grudniu. Czy to jest jakiś problem? Jak by to wyglądało? Czy bym zaczynała od 2 klasy czy od 3? Bo nie mam pojęcia wcale. Proszę o odpowiedzi.
pytanieeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 14:52   #2
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: LO Cosinus

Cytat:
Napisane przez pytanieeeee Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Zaczęłam w tym roku 3 klasę technikum informatycznego, minął dopiero miesiąc. Chciałabym się przepisać do Liceum Zaocznego Cosinus. Czy istnieje możliwość przepisania się w czasie trwania semestru? Czy trzeba mieć ukończone 18lat? Skończę dopiero w tym roku w grudniu. Czy to jest jakiś problem? Jak by to wyglądało? Czy bym zaczynała od 2 klasy czy od 3? Bo nie mam pojęcia wcale. Proszę o odpowiedzi.
Zadzwon do Cosinusa, tam Ci wszystko powiedzą.
Zrób to jak najszybciej. Miesiac zaległosci to NIC ..
ale parę meisiecy moze byc juz problemem.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 15:36   #3
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: LO Cosinus

A po chcesz to zrobić?? Zostały Ci jeszcze tylko 2 lata, masz szansę zdać maturę w normalnej szkole i mieć normalny papier, iść na studia, a nie jakieś za przeproszeniem g * wno z fikcyjnej szkółki, którego będziesz się wstydziła do końca życia! Wiesz, że tam zajęcia odbywają się w weekendy co dwa tyg i poziom jest niższy niż w najgorszej zawodówce ? Zastanów się dobrze, bo potem będziesz tego gorzko żałować. Poza tym jeśli nie masz ukończonych 18 lat i to i tak prawdopodobnie będą problemy z zapisaniem. Także ja szczerze Ci to odradzam! Technikum informatyczne to porządna szkoła i będziesz coś kiedyś z tego miała Pomyśl sobie jak przyszły pracodawca zobaczy w CV jakie "liceum" skończyłaś - będziesz skreślona już na samym wstępie, bo każdy wie, że ludzie ambitni i chcący do czegoś dojść w życiu nie wybierają takiego czegoś
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem

Edytowane przez basiek0109
Czas edycji: 2011-09-29 o 15:40
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 16:16   #4
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: LO Cosinus

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
A po chcesz to zrobić?? Zostały Ci jeszcze tylko 2 lata, masz szansę zdać maturę w normalnej szkole i mieć normalny papier, iść na studia, a nie jakieś za przeproszeniem g * wno z fikcyjnej szkółki, którego będziesz się wstydziła do końca życia! Wiesz, że tam zajęcia odbywają się w weekendy co dwa tyg i poziom jest niższy niż w najgorszej zawodówce ? Zastanów się dobrze, bo potem będziesz tego gorzko żałować. Poza tym jeśli nie masz ukończonych 18 lat i to i tak prawdopodobnie będą problemy z zapisaniem. Także ja szczerze Ci to odradzam! Technikum informatyczne to porządna szkoła i będziesz coś kiedyś z tego miała Pomyśl sobie jak przyszły pracodawca zobaczy w CV jakie "liceum" skończyłaś - będziesz skreślona już na samym wstępie, bo każdy wie, że ludzie ambitni i chcący do czegoś dojść w życiu nie wybierają takiego czegoś
Troszkę przesadzasz!
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 16:18   #5
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: LO Cosinus

Nie sądzę.
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 16:45   #6
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: LO Cosinus

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
A po chcesz to zrobić?? Zostały Ci jeszcze tylko 2 lata, masz szansę zdać maturę w normalnej szkole i mieć normalny papier, iść na studia, a nie jakieś za przeproszeniem g * wno z fikcyjnej szkółki, którego będziesz się wstydziła do końca życia! Wiesz, że tam zajęcia odbywają się w weekendy co dwa tyg i poziom jest niższy niż w najgorszej zawodówce ? Zastanów się dobrze, bo potem będziesz tego gorzko żałować. Poza tym jeśli nie masz ukończonych 18 lat i to i tak prawdopodobnie będą problemy z zapisaniem. Także ja szczerze Ci to odradzam! Technikum informatyczne to porządna szkoła i będziesz coś kiedyś z tego miała Pomyśl sobie jak przyszły pracodawca zobaczy w CV jakie "liceum" skończyłaś - będziesz skreślona już na samym wstępie, bo każdy wie, że ludzie ambitni i chcący do czegoś dojść w życiu nie wybierają takiego czegoś
Jak ktoś się chce uczyć to się nauczy wszędzie i maturę zda. Trochę silnej woli i pracy, a się uda. I wybacz, ale pracodawca po średniej może patrzeć najwyżej na świadectwo maturalne, a nie nazwę ukończonej szkoły.

Jak Autorka zda maturę, może iść na studia i guzik będzie obchodziło potencjalnego pracodawcę, że skończyła zaoczne liceum w Cosinusie.
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 17:18   #7
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: LO Cosinus

Ja nie zaprzeczam temu, że jeśli ktoś chce się uczyć, ma ambicje, chce zdać maturę i iść na studia to w takiej szkole da się to zrobić, ale PO CO?? Po co rezygnować z dobrej szkoły i zaniżać się do poziomu jaki prezentują tego typu szkoły? Tam chodzą z reguły osoby, które np. zaszły w ciąże bardzo wcześnie i były zmuszone przerwać naukę, osoby, którym noga się powinęła i nie przeszły, albo po prostu lenie, które same z własnej woli postanowiły rzucić szkołę i sobie "ułatwić" życie - bo przecież wygodniej jest przejść się na zajęcia dwa razy w miesiącu niż dzień w dzień chodzić do szkoły, co by nie i maturę można zdać, owszem, ale prawda jest taka, tak jak wyżej napisałam, że potem świadectwa z tego typu szkoły będziesz się po prostu wstydzić, nawet jakbyś skończyła potem nie wiadomo jakie studia I to nie prawda, że pracodawcy nie patrzą na to, jaką skończyłaś szkołę średnią - w CV i tak musisz to wpisać, chcąc czy nie chcąc. Więc moim zdaniem, jeśli autorka jest osobą, której zależy na swojej przyszłości i ma troszkę ambicji to ja myślę że to nie jest miejsce dla niej
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-29, 17:50   #8
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: LO Cosinus

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
A po chcesz to zrobić?? Zostały Ci jeszcze tylko 2 lata, masz szansę zdać maturę w normalnej szkole i mieć normalny papier, iść na studia, a nie jakieś za przeproszeniem g * wno z fikcyjnej szkółki, którego będziesz się wstydziła do końca życia! Wiesz, że tam zajęcia odbywają się w weekendy co dwa tyg i poziom jest niższy niż w najgorszej zawodówce ? Zastanów się dobrze, bo potem będziesz tego gorzko żałować. Poza tym jeśli nie masz ukończonych 18 lat i to i tak prawdopodobnie będą problemy z zapisaniem. Także ja szczerze Ci to odradzam! Technikum informatyczne to porządna szkoła i będziesz coś kiedyś z tego miała Pomyśl sobie jak przyszły pracodawca zobaczy w CV jakie "liceum" skończyłaś - będziesz skreślona już na samym wstępie, bo każdy wie, że ludzie ambitni i chcący do czegoś dojść w życiu nie wybierają takiego czegoś
Hm.. zakładasz, że absolwenci Cosinusa i innych tego typu szkół dostają zestaw maturalny dla upośledzonych?

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
I to nie prawda, że pracodawcy nie patrzą na to, jaką skończyłaś szkołę średnią -
Jasne, że patrzą. W rekrutacji na zastępcę pomocnika piekarza.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 18:41   #9
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: LO Cosinus

Widzę, że się nie rozumiemy. Matura we wszystkich typach szkół, czy to liceum, technikum, liceum dla dorosłych itp. jest wszędzie taka sama i ja doskonale o tym wiem, wiem również, że jeśli ktoś chce może ją zdać bardzo dobrze i dostać się nawet na najlepsze studia (chociaż w praktyce jest tak, że większość uczniów takich szkół w ogóle nie podchodzi do matury, a wśród pozostałych zdawalność jest bardzo niska) Mi chodzi po prostu o to, że świadectwo ukończenia takiej szkoły, dla osoby którą stać na dużo więcej to jest po prostu porażka. Gdyby było inaczej, to każdy by sobie powiedział, po co mam skończyć dobre liceum i chodzić codziennie do szkoły, jak przecież dużo prościej jest zapisać się do liceum zaocznego typu cosinus, bo to gdzie się zda maturę i tak nie ma znaczenia Ja po prostu próbuję ostrzec autorkę jak to wszystko wygląda "w praktyce" i że skutki takiej głupiej i nie przemyślanej decyzji może odczuć bardzo prędko. Także moim zdaniem, jeśli sytuacja życiowa nie zmusza kogoś do rezygnowania z normalnej szkoły, to nie powinien tego robić
Napisałaś, że pracodawca patrzy na typ ukończonej szkoły średniej zatrudniając kogoś na stanowisko pomocy piekarza - więc pomyśl sobie jak dużą rolę (wbrew pozorom) odgrywa ona przy rekrutacji na bardziej odpowiedzialne i prestiżowe stanowiska
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 21:19   #10
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: LO Cosinus

Jeśli sytuacja zmusza Cię do pójścia do zaocznej szkoły - idź, nie wiem jak w innych miastach, ale u mnie w ten weekend był dopiero pierwszy zjazd, chyba przyjmują jeszcze osoby. Co prawda sama mam zajęcia w policealnej, ale słyszałam rozmowę chłopaka z liceum.
Prawda jest taka, że jeśli się przyłożysz to zdasz maturę wszędzie, jako, że Cosinus jest zaoczny i zjazdy są co 2 tygodnie to na pewno będziesz miała tych zajęć mniej i możliwe, że będziesz musiała się sama douczać. Moim zdaniem nie warto patrzeć na poziom szkoły tylko na siebie, oczywiście, jeśli jest możliwość iść do lepszej, ale jeśli nie to wszędzie dasz sobie radę jak się przyłożysz. Czemu właściwie chcesz zmieniać szkołę jeśli można wiedzieć? Ja bym została w technikum na Twoim miejscu .
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 21:47   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: LO Cosinus

pytanie tylko - co jest motywacja do zmiany szkoly?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-29, 23:02   #12
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: LO Cosinus

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
Widzę, że się nie rozumiemy. Matura we wszystkich typach szkół, czy to liceum, technikum, liceum dla dorosłych itp. jest wszędzie taka sama i ja doskonale o tym wiem, wiem również, że jeśli ktoś chce może ją zdać bardzo dobrze i dostać się nawet na najlepsze studia (chociaż w praktyce jest tak, że większość uczniów takich szkół w ogóle nie podchodzi do matury, a wśród pozostałych zdawalność jest bardzo niska) Mi chodzi po prostu o to, że świadectwo ukończenia takiej szkoły, dla osoby którą stać na dużo więcej to jest po prostu porażka. Gdyby było inaczej, to każdy by sobie powiedział, po co mam skończyć dobre liceum i chodzić codziennie do szkoły, jak przecież dużo prościej jest zapisać się do liceum zaocznego typu cosinus, bo to gdzie się zda maturę i tak nie ma znaczenia Ja po prostu próbuję ostrzec autorkę jak to wszystko wygląda "w praktyce" i że skutki takiej głupiej i nie przemyślanej decyzji może odczuć bardzo prędko. Także moim zdaniem, jeśli sytuacja życiowa nie zmusza kogoś do rezygnowania z normalnej szkoły, to nie powinien tego robić
Napisałaś, że pracodawca patrzy na typ ukończonej szkoły średniej zatrudniając kogoś na stanowisko pomocy piekarza - więc pomyśl sobie jak dużą rolę (wbrew pozorom) odgrywa ona przy rekrutacji na bardziej odpowiedzialne i prestiżowe stanowiska
Ty tylko pokazujesz jej jak na dłoni wzorcową definicję stereotypowego postrzegania rzeczywistości.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 06:17   #13
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: LO Cosinus

.

---------- Dopisano o 07:17 ---------- Poprzedni post napisano o 07:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Kloe Pokaż wiadomość
Jeśli sytuacja zmusza Cię do pójścia do zaocznej szkoły - idź, nie wiem jak w innych miastach, ale u mnie w ten weekend był dopiero pierwszy zjazd, chyba przyjmują jeszcze osoby. Co prawda sama mam zajęcia w policealnej, ale słyszałam rozmowę chłopaka z liceum.
Prawda jest taka, że jeśli się przyłożysz to zdasz maturę wszędzie, jako, że Cosinus jest zaoczny i zjazdy są co 2 tygodnie to na pewno będziesz miała tych zajęć mniej i możliwe, że będziesz musiała się sama douczać. Moim zdaniem nie warto patrzeć na poziom szkoły tylko na siebie, oczywiście, jeśli jest możliwość iść do lepszej, ale jeśli nie to wszędzie dasz sobie radę jak się przyłożysz. Czemu właściwie chcesz zmieniać szkołę jeśli można wiedzieć? Ja bym została w technikum na Twoim miejscu .

Z tym się akurat zgadzam, jeśli sytuacja życiowa naprawdę zmusza do tego autorkę np. ciąża itp. to nie ma wyjścia - nie napisała w końcu z jakiego powodu chce to zrobić - ale jeśli robi to z własnego lenistwa (bo inaczej tego nie można nazwać) no to już co innego
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem

Edytowane przez basiek0109
Czas edycji: 2011-09-30 o 07:08
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 09:01   #14
pytanieeeee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: LO Cosinus

Chce zmienić szkole na zaoczna Ponieważ nie chce mi się za bardzo uczyć, denerwuje mnie już moja szkoła, nauczyciele, atmosfera... a przede wszystkim chce w tygodniu iść do pracy, znaleźć jakąś pracę dorywcza bo chcemy razem z chłopakiem zamieszkac w bloku

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

A Później po liceum iść do policealnej i jakiś zawód sobie zrobić.
pytanieeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 22:46   #15
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: LO Cosinus

Te pseudomdrości przyprawiają mnie o ból głowy

Autorko-
ważne, to robić to, co się czuje. Jesteś młoda wiec poradzę Ci, żebyś wzięła też pod uwage to, że mozesz sie rozstac z facetem..pomyśl, czy wtedy bedziesz zadowolona z tej rezygnacji z liceum. Dobrze to przemyśl. Powodzenia
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 06:30   #16
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: LO Cosinus

Cytat:
Napisane przez pytanieeeee Pokaż wiadomość
Chce zmienić szkole na zaoczna Ponieważ nie chce mi się za bardzo uczyć, denerwuje mnie już moja szkoła, nauczyciele, atmosfera... a przede wszystkim chce w tygodniu iść do pracy, znaleźć jakąś pracę dorywcza bo chcemy razem z chłopakiem zamieszkac w bloku

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

A Później po liceum iść do policealnej i jakiś zawód sobie zrobić.
No i wszystko jasne Skoro Ci się nie chce uczyć to faktycznie szkoła zaoczna może i będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem - moje powyższe jak to ktoś wyżej złośliwie ujął "pseudomądrości" skierowane były do osób nieco bardziej ambitnych, a nieświadomych jak taka "szkoła" naprawdę wygląda.
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem

Edytowane przez basiek0109
Czas edycji: 2011-10-03 o 06:33
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 19:20   #17
pytanieeeee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: LO Cosinus

nie rozstaniemy sie, jestemy juz razemponad 3 lata i zdecydowalismy ze znajdziemy mieszkanie i bedziemy wynajmowac. tak nie chce mi sie uczuc i chce isc na zaoczne i mam nadzieje ze uda mi sie znalesc jak narazie jakas prace dorywcza bo chce zaczac juz na siebie zarabiac.tez w mojej rodzinie jest nie za ciekawa sytuacji. mam zamiar skonczyc te zaoczne napisac mature i pozzniej jakas szkola policealna

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

jest ktos kto moze chodzi do gorzowa do cosinusa? bo chcialabym dowiedziec sie jak to tam jest w tej szkole cosinus
pytanieeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.