Trądzik, nadmierne owłosienie - problem z hormonami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-02, 11:54   #1
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127

Trądzik, nadmierne owłosienie - problem z hormonami?


1)
Witajcie,
na wstępie informacje o mnie.
Mam 18 lat, jestem chłopakiem, leczę trądzik pospolity od grudnia ubiegłego roku. Od tamtego czasu widać poprawę, lecz nie jest ona zadowalająca. Krosty znajdują się głównie na plecach, trochę też na ramionach, a jeśli chodzi o twarz to utrzymuje się tam kilka mniejszych, mało widocznych krost, czasem takich z białyi główkami. Od początku przyjmowałem różne kremy i maści, a od 3 miesięcy biorę antybiotyk Tetralysal. Jednak jak już wspomniałem efekty są że tak powiem minimalne. Pomyślałem, że to może jest wina zaburzenia hormonów?

Kolejnym problemem jest nadmierne owłosienie na całym ciele. Teraz w porze letniej szczególnie mam z tym kompleksy. Moi rówieśnicy na nogach rzadko mają jakieś włoski, czasem troszkę, a u mnie nie dość, że jest ich dużo, to są mocno czarne. To samo przy innych częściach ciała. Np. takie brwi muszę regulować u kosmetyczki (sam tego nie ogarniam) bardzo często, ręce też mam porośniętę włosami, to samo brzuch itp.

-Co mam robić ? Zdobyć skierowanie do endokrynologa?
-Jak przebiega takie leczenie tabletkami? Są jakieś efekty uboczne?
-Czy po takim leczeniu ustąpi trądzik, a włosy hmmm tu nawet sam nie wiem co się stanie.

2)
Kolejnym problemem (nie wiem czy to odpowiedni dział) jest to, że zauważyłem, że mniej więcej od początku tego roku znacznie zwiększyła się ilość plamek, które są płaskie, nie wyczówalne i wyglądają jak małe pieprzyki. Obecnie mam ich na twarzy około 15-20 a jeszcze rok temu mialem może z 2.
Co mogę z tym robić? Czy są jakieś zabiegi usuwania tego? Strasznie mi one przeszkadzają (głównie psychicznie, chyba wiecie o co chodzi) Czy takie zabiegi są drogie? A może są jakieś inne sposoby?

3)
I kolejny problem ..
Rozszerzone pory.
Zauważyłem że odkąd leczę się u dermatologa jeszcze bardziej się rozszerzyły.
Mam cerę, tłustą, skłonną do zaskórników. Stosuję peelingi gruboziarniste i glinki zielone.
Jak sobie z nimi poradzić? To również wygląda okropnie, takie kratery pod oczami.

Z góry dziękuje za każdą okazaną pomoc.
Jeszcze rok temu nie interesowałem się w ogóle pielęgnacją twarzy (wtf? ), ale szczerze to odkąd dbam o twarz to myślę, że jej stan jeszcze pogorszył mnie, każda krosta, plamka są dla mnie straszne :/
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 15:33   #2
maustthings
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik, nadmierne owłosienie - problem z hormonami?

Cytat:
Napisane przez BehindU Pokaż wiadomość
1)
Stosuję peelingi gruboziarniste
Nie nie nie. W przypadku trądziku nie można stosować peeligów gruboziarnistych, jedynie enzymatyczne. W przeciwnym razie, rozsiewasz sobie bakterie po całej twarzy.
maustthings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 11:23   #3
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Trądzik, nadmierne owłosienie - problem z hormonami?

Dodam jeszcze, że na rozszerzenie por (porów) mogły wpłynąć także parówki ziołowe (zrobiłem ich kilka, ale już nie robię).
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 12:15   #4
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Trądzik, nadmierne owłosienie - problem z hormonami?

Odświeżam.
Każda pomoc się przyda!
Najgorsze jest to, że odczuwam przez to dyskomfort psychiczny...
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 12:55   #5
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Trądzik, nadmierne owłosienie - problem z hormonami?

Witaj też mam tłustą cerę z tendencją do zaskórników i to bardzo uporczywych, na mnie nie działają żadne peelingi grubo ani drobnoziarniste, żadne maseczki. Jedyne co pomaga to oczyszczanie u kosmetyczki średnio raz na miesiąc przy mojej cerze. A co do meritum ja bym na twoim miejscu udała się do endokrynologa bo twoje dolegliwości faktycznie odbiegają od normy. Ja również brałam antybiotyk tetrarysal (już chyba ze 3 razy) dla mnie okazał się skuteczny (w sumie tylko doraźnie, ponieważ po ok pół roku trądzik i tak wracał).
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 15:28   #6
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Trądzik, nadmierne owłosienie - problem z hormonami?

Delikatna pielęgnacja! Żadnych pilingów gruboziarnistych. Zapytaj o coś delikatnego w aptece. Jesteś mężczyzną, czyli masz wysoki poziom męskich hormonów. Endokrynolog może pomóc kobietom, u których nienormalne jest, że mają wysoki poziom np. testosteronu, który w okresie dojrzewania u chłopców jest podwyższony. U mężczyzn norma jest 10 razy większa niż u kobiet. Popatrz na swojego tatę. Też ma takie owłosienie jak Ty? Ew. dziadka ze strony taty, mamy. Jeśli mają taki sam problem - nadmierne owłosienie dostałeś w spadku. W sumie badania hormonów nie zaszkodzą. Spróbuj.

Mężczyźni mają zazwyczaj mocniejszy trądzik, ale kończy się on raczej wraz z okresem dojrzewania. Możesz zapytać o Izotek lub inny odpowiednik tego leku. Ze swojego doświadczenia wiem, że Tetralysal pomaga tylko doraźnie, Izotek powinien się rozprawić z Twoim problemem.
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 19:36   #7
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Trądzik, nadmierne owłosienie - problem z hormonami?

Dziękuję za odpowiedź !
Jutro udam się na badania, które zalecił mi dermatolog (morfologia krwi oraz chemia kliniczna ALT i AST). Wiecie może co dermatolog chce sprawdzić?
w sumie podniosłaś mnie na duchy mówiąc, że u mężczyzn trądzik przechodzi łatwiej U mnie został głównie na plecach, na twarzy jest go mało (małe wypryski - może przez peelingi mechaniczne?).
Po badaniach mam wizytę u dermatologa, poradzę się, jakie dermokosmetyki do pielęgnacji wybrać. Myślałem o żelu Vichy Normaderm, tonik mam z Iwostinu i myślę daje rade, nie wiem też jaki krem nawilżający na dzień wybrać (wiem że nie może zapychać) Czy mogę stosować rano krem a potem filtr? Czy szukać kremu od razu z filtrem? i jeszcze jedno pytanie : jaki peeling enzymatyczny jest skuteczny, tzn. który byście mi poleciły? Dodam, że chcialbym też optycznie zmniejszyć pory.
I oczywiście popytam derma o sprawy z hormonami.
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-06, 20:50   #8
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Trądzik, nadmierne owłosienie - problem z hormonami?

Polecam dermokosmetyki Avene, niestety nie należą do tanich, ale peeling, który kosztował 57 zł używałam przez prawie rok, więc myślę, że warto . Do pielęgnacji używam Cetaphil. Fajnie usuwa zanieczyszczenia. Raczej unikaj kosmetyków antybakteryjnych, bo z doświadczenia wiem, że one tylko pogarszają sprawę. Rozdrapane krostki są głębsze i pozostawiają blizny, a także rozsiewają się na skórze.
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.