Pomocy- łysieje !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-01, 13:32   #1
jola123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11

Pomocy- łysieje !!!


Zwracam sie do Was, jak po ostatnia deske ratunku, bo jestem okropnie zrozpoaczona, a wlasciwie przerazona! Od ponad 4 lat sukcesywnie wypadaja mi wlosy w ilosciach znacznie przekraczajacych deklarowane normy. Wlosy wypadaja mi ciagle, podczas mycia, czesania, przeciagniecie reka po glowie... W ciagu tego okresu stracilam ponad 2/3 wlosow, a na dzien dzisiejszy sytuacja wyglada tragicznie, bo szczyt glowy przerzedzil mi sie maksymalnie,az do lysych przeswitow. Przed ta cala sytuacja bralam dosc regularnie tabletki antykoncepcyjne(triquilar ), i wlasciwie nie jestem pewna czy ten proces zaczal sie w trakcie brania czy tez po odstawieniu lekow. Mialam wykonane badanie struktury wlosa i przez ponad pol roku przyjmowalam zalecone pierwiastki- nie przynioslo to spodziewanego efektu, zadne wcierania preparatow rowniez nie pomagaja /Vichy, Vax/. Dodam jeszcze, ze badania hormonalne nie wykazaly zadnych anomalii. Prosze pomozcie, bo jestem przerazona i bliska zalamaniu...
Jola
jola123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-13, 15:52   #2
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: Pomocy- łysieje !!!

Cześć!
Czy badałaś wszystkie hormony? - tzn. też czynnościową Prolaktynę - ona czasem rozrabia.
A u dermatologa Pani Szanowna była?
Może on poda przyczynę.
Czy włosy się przetłuszcają - tłusta skóra czasem lubi wypychać włosy w świat [img]icons/icon9.gif[/img]
A jak nie, to zaryzykuj polecany przez dziewczyny i moją zaprzyjaźnioną kosmetyczkę PILOXIDIL ( czy pilidoxil - taj nazwy nie jestem w stanie zapamiętać).
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-15, 06:15   #3
jola123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
Re: Pomocy- łysieje !!!

Bylam u niejednego dermatologa... Poza tym badanie homonalne mialam wykonywane wlasnie na prolaktyne i chyba jeszcze progesteron - i wg tych badan powinnam byc okazem zdrowia, a tak niestety nie jest
jola123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-17, 12:08   #4
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Pomocy- łysieje !!!

Może powinnaś iść do endokrynologa, bo może masz jakieś problemy z tarczycą ???
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 21:17   #5
jola123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
Re: Pomocy- łysieje !!!

Nie, robilam badania na TSH i wszystko bylo ok [img]icons/icon9.gif[/img] O Boze, co mi jest ?!
jola123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 23:02   #6
Olla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 24
Re: Pomocy- łysieje !!!

Kochana Jolu!

nie jestem lekarzem i nie mogę Ci powiedzieć czym spowodowane jest łysienie, mogę natomiast zarekomendować Ci wg mnie - niezawodną metodę na włosy.
To najzwyklejsza w świecie rycyna...
Raz w tygodniu nakładasz sobie cieplutką rycynę na skórę głowy, zawijasz w stary ręczink i trzymasz tak koło 8 godzin.
Nie jest to specjalnie estetyczne ani wygodne - i naprawdę - po pierwszych 2 razach ma się dość...Ale warto...

Ja zawsze miałam delikatne jaśniutkie włoski - i w pewnym momencie zaczęły mi wypadać coraz mocniej...
Zamiast "dozwolonych"60 włosów było ich - najpierw 100, potem 200, 300...
Rekordowo - po myciu wychodzilo nawet 500 (wiem wiem - jestem dziwna że je liczyłam)
Gdyby trwało to do dziś pewnie była bym już łysawa bo mój kucyk bardzo szybko stawał się coraz bardziej cienki...

Stosowałam kurację rycynową 3 miesiące - czasem 2 razy, czasem 1 na tydzień, starałam się rzadko myć włosy pomiędzy zabiegami
Jednocześnie troszkę podcięłam końcowki i brałam witaminy ( Merz, Revalid) - choc b. nieregularnie i mniej niż kazali...
Po 3 miesiącach wypadało mi w porywach do 15 włosów dziennie...

Wg mnie kuracje powinnać stosować co najmniej pół roku.
Pomogło to także 2 moim przyjaciółkom.

Nie neguję działania preparatów Vichy czy innych aptecznych lotionów ale wg mnie to zdecydowanie najskuteczniejsze...
Olla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-20, 23:17   #7
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Pomocy- łysieje !!!

Wiadomość dobra i zła. Dobra że pomóc można a zła że jest to niemożliwe korespondencyjnie. Rzeczywiście badania hormonalne to podstawa - endokrynolog. Później badania analityczne na obecność pierwiastków śladowych (niedobory ale też ew. działanie toksyczne) Do tego jeszcze badania w kierunku ew. grzybicy i na koniec najpaskudniejsza przypadłość - łysienie autoimmunologiczne, łysienie złośliwe. Ale to wszystko wymaga jednego zaufanego i znającego się na rzeczy dermatologa, który kompleksowo podejmie się diagnostyki i leczenia. Niestety nie korespondencyjnie i najlepiej w miejscu zamieszkania, bo wizyty mogą być dość częste.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-21, 11:34   #8
jola123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 11
Re: Pomocy- łysieje !!!

Dziekuje, za odpowiedz. Mam tylko jedna zasadnicza prosbe - o kontakt do dobrego dermatologa, najchetniej w Warszawie, specjalizujacego sie w tego typu przypadlosciach
jola123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 20:59   #9
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: Pomocy- łysieje !!!

Cześć!
Najlepiej by bylo gdyby lekarz rodzinny dał Ci skierowanie do kliniki dermatologicznej na Koszykowej - do "zwykłego" dermatologa to nie potrzebne, ale tam - owszem.
Tamtejsi lekarze sa ściśle wyspecjalizowani i bardzo pomocni.
Pzodrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 13:39   #10
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17 358
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

mam ten sam problem i też nie wiem co jest nie tak
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 15:54   #11
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

[1=57c4259f21315203964a8ed 20878b337431f4de9_625f3ef 28e370;18463040]mam ten sam problem i też nie wiem co jest nie tak[/QUOTE]


traxx-czy odwiedziłaś dermatologa? Pierwsze co powinnaś to pójść do dermatologa Przydałaby się także wizyta u endokrynologa
Może to łysienie plackowate? Tu masz trochę informacji o tej chorobie.
I pamiętaj!Odwiedź lekarza!


Łysienie plackowate - choroba skórna o nieustalonej dotąd etiopatogenezie. Cechuje się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk wyłysienia, w obrębie których skóra nie jest zapalnie zmieniona[1]. Dotyczy 2% pacjentów zgłaszających się do dermatologa[2]. Z uwagi na częste występowanie długotrwałego i rozległego wyłysienia, łysienie plackowate może doprowadzać do poważnych zaburzeń psychologicznych, spowodowanych brakiem akceptacji swojego wyglądu[3].
Choroba może pojawić się w każdym momencie życia, najczęściej jednak następuje to w dzieciństwie lub w młodym wieku[4]. Postęp choroby może doprowadzić do całkowitej utraty owłosienia skóry głowy, brwi, rzęs, włosów łonowych i pozostałego owłosienia[5]. W ciężkich przypadkach chorobie tej często towarzyszą zmiany paznokciowe o rozmaitej morfologii i nasileniu, będące niekorzystną cechą prognostyczną[6].
Prawdopodobnie na obraz chorobowy składa się wiele czynników o wspólnym podłożu genetycznym[7]. Wśród czynników tych mogą mieć znaczenie zjawiska autoimmunologiczne, naczyniowe, czynniki psychiczne i zaburzenia w zakresie układu nerwowego. Najprawdopodobniej dominujące w ostrej fazie choroby są zjawiska immunologiczne. Przemawia za tym częste współistnienie łysienia plackowatego z innymi chorobami, w których występują zjawiska autoimmunologiczne: bielactwem[8], toczniem rumieniowatym[9], cukrzycą typu I[10], czy zapaleniem tarczycy typu Hashimoto[11]. Choroba nierzadko występuje rodzinnie.

źródło wikipedia
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-09, 16:04   #12
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17 358
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

to jest bardzo prawdopodobne, ale problemy zaczęły występowac dopiero gdy zaczęłam sie odchudzac, wczesniej miałam grube, mocne włosy.
jeszcze nie byłam u lekarza, moja mama ma tak samo ale w moim wieku tych problemów nie miała, badała hormony i wszystko było w porządku, dermatolog przepisał jakieś leki, które zahamowały wypadanie, ale nowych włosów nie widac.
nie chce byc łysa
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 14:43   #13
famme111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 16
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

Mi pomogła mezoterapia. Jestem z Wrocławia i leczyłam się u dr Rafała Szulca. Naprawdę warto spróbować. Polecam
famme111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 01:39   #14
Dawidos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 9
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

Ja co prawda jestem mężczyzną ale też borykam się z tym problemem. Niestety pechowo na mężczyznom żadne mezoterapie , witaminki, suplementy itd nie pomagają. Tylko ciężka artyleria, sterydy itp. Polecam wejść na łysienie forum. Jest tam kilka ciekawych artykułów o różnych lekach także na łysienie u kobiet.
Dawidos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 19:29   #15
Wafelek77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 15
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

Tu: http://urszulabrumer.pl/komorki-maci...apii-lysienia/ znajdziesz informacje o terapii z komórkami macierzystymi. Może taka forma terapii pomoże na Twoje problemy z włosami? Swoją drogą współczuję i trzymam kciuki. Będzie dobrze, musi być
Wafelek77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 15:12   #16
Polin9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 27
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

A ja polecam tonik i szampon Novoxidyl. Znajoma dermatolog poleciła to przy wypadających włosach i łysieniu, równiez u mężczyzn. Ten tonik ma 4 substancje czynne, a tego typu preparaty mają z reguły 2. Może Ci pomoże?
Polin9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 09:35   #17
krysiamaz75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

Mi pomogła zdrowa dieta, masaże skóry głowy, płukanki z czarnej rzepy, maseczka jajkowa z dodatkiem witamin. Wcześniej próbowałam różnych chemicznych szamponów, odżywek i innych specyfików i nic tak nie pomogło jak naturalna pielęgnacja, a i picie skrzypu i pokrzywy obowiązkowe!
krysiamaz75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 07:07   #18
ruby007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

Witaj. Mam niesyty podobny problem a właściwie to miałam. Podobnie jak u Ciebie włosy wylatywały mi garściami. Byłam zrozpaczona, bo włosy to moja chluba i duma. Na którymś forum znalazłam pozytywne opinie na temat "NR 07" Oczywiście niezwłocznie zaczęłam kurację. Po codziennym stosowaniu już po dwóch tygodniach włosy przestały wypadać. Cała kuracja trwała u mnie pół roku. W tym czasie zauważyłam znaczną poprawę. Włosy zagęściły się i wzmocniły. Jeżeli masz ochotę poczytaj sobie o tym produkcie na www.nr-07.eu

Edytowane przez ruby007
Czas edycji: 2014-11-04 o 07:09
ruby007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 14:27   #19
mar35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 16
Rogaine

czytałam dużo, przerobiłam dużo produktów na sobie - jedne bardziej skuteczne, inne mniej ale od ponad roku stosuję Rogaine dla kobiet (przekopałam cały internet, też za granicą w tym temacie i wiele osób poleca). u mnie też się sprawdza lepiej niż jakikolwiek inny. teraz planuję jeszcze zakup "kasku" Theradome - widziałam u kolegi
mar35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-03, 16:55   #20
UrszulaKonieczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

Wiem dobrze jakie okropne jest wypadanie włosów sama ostatnio zauważyłam, że tracę ich o wiele za dużo. Zaczęłam szukać jakiś informacji w Internecie i znalazłam stronę xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-07-03 o 20:22 Powód: reklama
UrszulaKonieczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 10:44   #21
mar35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 16
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

ja mam tylko prośbę - stosujcie sprawdzone produkty, a nie jakieś cuda z reklam TV.. najlepiej trochę poczytać przed wcieraniem w siebie wynalazków.
mar35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 03:56   #22
Teresssa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 54
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

zgadzam się z mar35. Dodałabym do tego jeszcze, że najlepiej udać się wcześniej do dermatologa...
Teresssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 18:23   #23
mar35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 16
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

a ja jeszcze dodam, że mam już kask Theradome - stosuję 2 miesiąc i czekam na efekty może sobie wmawiam, ale powoli widać mocniejsze włosy..
mar35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 21:20   #24
Lena783
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 187
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

Cytat:
Napisane przez Teresssa Pokaż wiadomość
zgadzam się z mar35. Dodałabym do tego jeszcze, że najlepiej udać się wcześniej do dermatologa...

raczej do trychologa przede wszystkim. U mnie w rodzinie to akurat niestety dziedziczny problem, ze mną akurat los sie łagodniej obszedl, ale bez wizyty w hair medica sie nie obylo (łojotokowe zapalenie skóry), moja siostra ma juz gorzej, nalatała sie po endokrynologach, robila badania zeby potwierdzić czy to genetyczne) z teraz kolei chodzi do trychologa (teraz jest trakcie kuracji, ma sesje zabiegów mezoterapii) i na szczescie jest lepiej. włosów jej przybywa. mi specjalistka powiedziala, ze raczje mi to nie grozi, włosy są mocne i zdrowie, wypadają w normalnych ilosciach wiec nie powinnam sie martwic
Lena783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 17:49   #25
Marri32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

Ja wypróbowałam wszystkie już chyba leki dostępne w internecie ale jedyny jaki coś mi tam pomógł to ten http://profolan.lt.pl
Efekty zauważyłam po miesiącu tylko jeden minus to cena.

Pozdrawiam
Marri32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 14:27   #26
DeeDeeDee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 13
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

A stosowałaś Loxon? Mniejsze stężenie można kupić bez recepty w aptece. Z bardziej "kosmetycznych" rozwiązań polecam Farmona Jantar i Kaminomoto.
DeeDeeDee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 09:56   #27
Zuzka_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy- łysieje !!!

Cześć!
Mi dermatolog powiedział, że mojego łysienia plackowatego nie da się wyleczyć. Strasznie się wtedy załamałam, bo już nawet zaczesywanie nic nie pomagało. Peruki też nie chciałam nosić. Moja przyjaciółka wyciągnęła mnie z tego dołka. Dała mi w prezencie preparat keep professional. Byłam do niego negatywnie nastawiona, bo wcześniejsze środki, tabletki nic nie pomagały, a sam dermatolog okazał się takim specjalistą, że ręce opadają. Po 2 dniach placki przestały się poszerzać, a po miesiącu sama nie mogłam uwierzyć w to, co widzę
Pojawiły się nowe włosy
Zuzka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-27 10:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.