pilnie potrzebuję rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-02, 11:41   #1
Joanna_G
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 31

usunięte


usunięte przez moderatora

Edytowane przez Mariqa
Czas edycji: 2006-08-18 o 09:18
Joanna_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 17:32   #2
Joanna_G
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 31
pilnie potrzebuję rady

w niedzielę moja Agatka ma chrzciny. Własnie miałam zamiar nałożyc na włosy płukankę (kolorek) ale dobra dusza;-) stwierdziła, że mi nie wolno bo karmię piersią a to może zaszkodzić dziecku?! Czy to prawda?
Joanna_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 21:34   #3
beata78
Raczkowanie
 
Avatar beata78
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 72
Re: oddam lek potrzebującej

Tak nieśmiało spytam, czy oferta jeszcze aktualna?
Jakby co to chetnię przyjmę, bo niestety muszę a to niestety drogi lek.
Pozdrawiam!
beata78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 07:47   #4
silna1980
Raczkowanie
 
Avatar silna1980
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 83
Re: pilnie potrzebuję rady

Najlepiej zapytaj sie poloznej o te sprawe.Ta doradzi Tobie fachowo na ten temat.Pozdrawiam


Asik napisał(a):
> w niedzielę moja Agatka ma chrzciny. Własnie miałam zamiar nałożyc na włosy płukankę (kolorek) ale dobra dusza;-) stwierdziła, że mi nie wolno bo karmię piersią a to może zaszkodzić dziecku?! Czy to prawda?
silna1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 08:19   #5
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: pilnie potrzebuję rady

Nie prawda. Barwniki do włosów nie przenikają do krwi, a tym samym nie ma możliwości, żeby dostały się do mleka matki

Pozdrawiam młodą, piękną mamusię

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-10, 09:05   #6
Joanna_G
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 31
Re: oddam lek potrzebującej

daj znać na jaki adres przesłac lek
Joanna_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-11, 10:24   #7
Joanna_G
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 31
pilnie potrzebuję rady

czy jesli po urlopie macierzyńskim chciałabym iść na ok pół roku wychowawczego to po tym okresie jeśli szef mnie zwolni będzie przysługiwał mi zasiłek dla bezrobotnych? Przed zajściem w ciążę pracowałam w tej firmie (prywatnej) 5 lat, całą ciążę byłam na zwolnieniu lekarskim. Czy szef może po urolpie macierzyńskim nie dać mi wychowawczego? Chciałabym też bezpośrednio po macierzyńskim wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy i dopiero wychowawczy - czy tak mogę? Proszę poradźcie gdzie szukać informacji? - pozdrawiam Asik
Joanna_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-11, 11:19   #8
Yulla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 12
Re: pilnie potrzebuję rady

Podobnie jak Ty, w czasie ciąży byłam na zwolnieniu. Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego wykorzystałam cały zaległy urlop wypoczynkowy + kilkanaście dni z (wtedy) bieżącego. Nikt nie robił mi problemów z udzieleniem urlopu wypoczynkowego, jest to praktyka ogólnie stosowana. Nastepnie złożyłam wniosek o urlop wychowawczy (w moim przypadku był niestety bezpłatny). Z tego co wiem, szef ma obowiązek udzielić Ci takiego urlopu, musisz jedynie złożyć stosowny wniosek, w którym należy napisać ile i czy w ogóle korzystałaś już z takiego urlopu na dane dziecko i do kiedy zamierzasz na nim przebywać. Do wniosku konieczne jest również dołączenie zobowiązania ojca dziecka o braku zamiaru korzystania przez niego z tego urlopu (chodzi po prostu o wykazanie, że tylko jedno z Was będzie ten urlop wykorzystywać). Po powrocie szef MA OBOWIĄZEK przyjąć Cię do pracy na dotychczasowe stanowisko z wynagrodzeniem nie gorszym niż te, które otrzymywałaś przed urlopem lub zaproponować stanowisko równorzędne. Praktyka niestety jest taka, że często matki po urlopach wychowawczych następnego dnia po powrocie do pracy otrzymują wypowiedzenie... Mnie się udało, ale też swoje przeżyłam. Szczegóły znajdziesz napewno w Kodeksie pracy oraz w rozporządzeniu dot. szczegółowych zasad udzielania urlopów wychowawczych. Głowa do góry i pamiętaj, że urlop to Twoje prawo (a niewiele ich nam zostało...) i nie robisz nic złego postanawiając zostać z dzieckiem dłużej w domu.
Yulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-11, 11:57   #9
Joanna_G
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 31
Re: pilnie potrzebuję rady

dzięki tristi - w moim przypadku tez byłby bezpłatny więcnie wiem czy się zdecyduje - mam nadzieję, że szef szczerze się okresli czy chce mnie zwolnic czy na mnie czeka - ułatwiłoby mi to decyzję, ale czy dziś można na taką szczerość liczyć? Miłego dnia
Joanna_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.