Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-10, 12:19   #1
aguniaaaaa041986
Zakorzenienie
 
Avatar aguniaaaaa041986
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tam Gdzie Jest Mi Najlepiej;)
Wiadomości: 18 150
Question

Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?


W klubie fitness , do którego chodze jest sauna infrared, po przeczytaniu opisu zastanawiam sie czy ne zacząć z niej korzystac Czy któras z Was korzystała? jakie były efekty? z góry dziekuje za odpowiedzi

taki opis jest na stronie :

Seans w InfraRed odchudza!
  • seans w podczerwieni to pasywny trening fitness, który bez obciążania stawów i intensywnych ćwiczeń przyspiesza nam przemianę materii o ok. 40%
  • w ciągu 30-minutowego seansu spalamy od 900 do 2400 kcal, czyli 3 razy więcej niż podczas joggingu czy szybkiej gry w tenisa!
  • w wyniku intensywnego pocenia się w temperaturze 60oC, wydalamy o 250% więcej płynów niż w 100oC mikroklimatu tradycyjnej sauny czy tureckiej łaźni
Działa upiększająco:
  • oczyszcza organizm z toksyn - w cieple IR wraz z wodą wydalane są: zbędne produkty przemiany materii, cholesterol oraz tłuszczi rozpuszczone w nim toksyny
  • szybsze pod wpływem IR krążenie krwi, otwieranie się porów oraz intensywne pocenie się przyspiesza wydalanie zanieczyszczeń przez skórę i złuszczanie martwego naskórka, co poprawia koloryt i gładkość skóry, nadając jej zdrowy, promienny wygląd
  • likwidując nadwyżki tkanki tłuszczowej, redukuje cellulit, przywracając młodzieńczą jędrność skórze
  • zmniejsza łupież i trądzik, przyspiesza gojenie ran, oparzeń, blizn
__________________

Think happy - be happy

M






aguniaaaaa041986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 22:41   #2
sherines
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 6
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

byłam tylko raz i jestem mega zadowolona. ale koleżanka chodzi cześciej, poprawiła się jej cera. zdecydowanie polecam lepsza od zwykłych saun
sherines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 08:00   #3
agnieszyszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

moja tesciowa ma w domu saune, takze kozystalam, jak lubisz saune to idz ale nie wierz co pisza o niej w tym klubie!!! napewno nie zastapi ci ona fitnesu ! z tym spalaniem kalorii to tez troche przegieli, spalenie 7000 tys kCal to utrata 1 kg tluszczu (tluszczu nie wody!!!), czyli wg nich 1,5 do 6 godzin w saunie i pozbedziesz sie 1 kg tluszczu! zebu to bylo takie proste... sauna powoduje ze wydalasz wode z organizmu w postaci potu , dlatego po seansie wazysz mniej i mozesz miec mniej cm w obwodzie ciala ale to tylko chwilowe wystarczy ze uzupelnisz wode pijac a wszystko wroci do normy. no i jestem bardzo ciekawa jak ta sauna ma usunac martwy naskorek....sauna dla relaxu-tak, dla odchudzenia-nie decyzja nalezy do ciebie
agnieszyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 13:52   #4
aguniaaaaa041986
Zakorzenienie
 
Avatar aguniaaaaa041986
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tam Gdzie Jest Mi Najlepiej;)
Wiadomości: 18 150
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

Dziekuje ogolnie saune traktuje jako dodatek do odchudzania oczywiscie ze nie zastapi diety i cwiczen
__________________

Think happy - be happy

M






aguniaaaaa041986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 16:33   #5
rubi11
Raczkowanie
 
Avatar rubi11
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 224
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

Odświeżam wątek.
Czy ktoś z was ma jeszcze jakieś spostrzeżenia dotyczące tej sauny?
Ja od ok. miesiąca chodzę na infrared 2-3 razy w tygodniu. Jeszcze nie widzę efektów, ale też nie wierzę w cuda że zastąpi mi to fitness. Ale może pomoże w walce z cellulitenm.
__________________
Slim in 6
  • Start it up 13.11.2012r.
Sauna Infrared
rubi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 12:17   #6
martyna86wawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

hej Sauna tonie sposób na efektywne odchudzanie. Dziwi mnie podejście dużej liczby osób że jak będą chodzić na saunę bez np. diety, najważniejsze ćwiczeń itp. to będą efekty. Saunę można jedynie dodać jako element procesu odchudzania. Dobrze jest nabyć jakiś sprzęt do ćwiczeń orbitrek, rower lub wioślarz.
martyna86wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 14:44   #7
SabinaActive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

Sauna Infrared jest sauną bardzo silnie detoksykującą - czyli mocno się w niej pocimy jest super jeżeli chodzi o oczyszczenie organizmu z toksyn (polecana dla osób z problemami z trądzikiem), jako pomoc w walce z cellulitem, usuwanie nadmiaru wody z organizmu a także zmniejsza napięcie mięśniowe, łagodzi bóle. Co do fitnessu - sauna po zajęciach jak najbardziej tak, ponieważ usuwa skutki zmęczenia i przyspiesza usuwanie kwasu mlekowego - czyli niweluje ryzyko zakwasów
SabinaActive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-10, 16:15   #8
Zielony Nurt
Przyczajenie
 
Avatar Zielony Nurt
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

Sauna pomogła mi na cerę. Na odchudzanie nie
__________________
Leinöl „Gold Olivin“
Zielony Nurt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 15:31   #9
twojmotyl
Raczkowanie
 
Avatar twojmotyl
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EL
Wiadomości: 185
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

A ja uważam, że ta sauna zdecydowanie odgrywa rolę w procesie utraty tkanki tłuszczowej.
Ciepło przenika w głąb tkanek na kilka centymetrów co ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej.
Ja uwielbiałam w niej przebywać. Czuć jak krąży krew oraz przyśpieszone tętno. Wpływa to na spalanie kalorii.
Ja z przyjemnością kończyłam w niej treningi (robiłam brzuszki oraz spięcia mięśni grzbietu) czy się w niej rozciągałam.
I widziałam efekty.

Tylko niech nikt mnie źle nie zrozumie. Nic nie będzie działać gdy w międzyczasie przegryza się pączusie. Mówię o sytuacji, w której moje treningi były intensywne i codzienne a dieta nie widziała wpadek.

Edytowane przez twojmotyl
Czas edycji: 2013-07-16 o 15:33
twojmotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 07:37   #10
Lalina91
Raczkowanie
 
Avatar Lalina91
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 128
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

Ja się wybieram na saune infrared w pt po calym tygodniu przyda mi sie pol h relaksu... Juz się nie moge doczekac choć dziś dopiero wtorek... Pracujący studenci zrozumieją;P
Chodzę na siłownie 3 razy w tygodniu, i na zumbe raz w tyg do tego chce raz w tygodniu wprowadzic pod koniec relaks w saunie)
Lalina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 11:54   #11
ZanetB
Przyczajenie
 
Avatar ZanetB
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 19
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

Dziewczyny!
Odgrzebuję wątek ale mam pytanie trochę z innej beczki. Czy któraś z Was miała do czynienia z sauną typu Infrared zrobioną w domu (czy to własnym czy u znajomych)? Miałam okazję kilka razy z takiej korzystać mieszkając w większym mieście i byłam bardzo zadowolona ale po przeprowadzce na wieś już nie mam takiej możliwości. I zastanawiam się jak wygląda instalacja takiej w domu, jakie są koszty tej przyjemności itp.
ZanetB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 08:11   #12
ZanetB
Przyczajenie
 
Avatar ZanetB
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 19
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

Halo, halo!
Naprawdę żadna z Was nie miała styczności z taką sauną? Wszelkie informacje na wagę złota
Znalazłam taką:
http://www.igan.pl/sauny-infrared.html
Co o niej sądzicie?
ZanetB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 07:47   #13
lilo
Raczkowanie
 
Avatar lilo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 403
Dot.: Sauna Infrared- czy któras z Was korzystała?

Podbijam temat.
Ktoś coś?
I jakie efekty na dłuższą metę?

Generalnie ja chodzę do tej sauny od jakiś 3 tygodni, 3-4 razy w tygodniu, po treningu aerobowym, na pół godziny. Z sauną miałam nie raz do czynienia, ale latem (zwłaszcza przy upałach) jest mi w fińskich zbyt duszno... W moim fitnesie sauna ir była ale nigdy się nią nie interesowałam za bardzo, ostatnio jednak poczytałam, poszłam i... Jestem nią zachwycona Pocę się bardziej niż w fińskiej i nie czuje się po niej źle- a bywały zawroty głowy i inne takie. Nie widzę na razie wiekszych efektów w stylu mega schudnięcia (gdzieś czytałam o efekcie -1kg/seans w saunie ir), ale zauważam gładszą skórę, zwłaszcza na brzuchu i udach, i ładniejszą buzię
lilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-04 08:47:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.