USA-fakty i mity - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-01, 20:07   #61
iddqd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 74
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Zgadzam sie

Z jednej strony cenzura na kawalek biustu a z drugiej strony South Park-bajka dla doroslych(ktory moim zdaniem jest czasami duzo gorszy) a dzieci pewnie ogladaja....fakt ze pozno jest ale chyba powtarzaja w dzien...

A Rock of love to o tym rockmanie ktory wybiera sposrod skapo odzianych panienek z silikonowym biustem i ustami z ktorych wiekszosc ma pusto w glowie?Jezeli tak to widzialam.
South park puszczany jest chyba po dziesiatej - ale dzieci pewnie i tak ogladaja. Jednak uwazam, ze South Park nie jest az taki niebezpieczny, bo jest w konwencji satyry i groteski, a "Rock of Love" to toalny kicz i pokazuje "prawdziwych ludzi", nie ma tam dystansu do siebie czy humoru. Co nie przeszkadza mi tego bagna ogladac (Tak, to ten z silikonowymi biustami i ustami)
Ja tam South Park badzo lubie i uwazam, ze wiele prawdy tam jest o amerykanskiej kulturze.
iddqd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 20:10   #62
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez iddqd Pokaż wiadomość
South park puszczany jest chyba po dziesiatej - ale dzieci pewnie i tak ogladaja. Jednak uwazam, ze South Park nie jest az taki niebezpieczny, bo jest w konwencji satyry i groteski, a "Rock of Love" to toalny kicz i pokazuje "prawdziwych ludzi", nie ma tam dystansu do siebie czy humoru. Co nie przeszkadza mi tego bagna ogladac (Tak, to ten z silikonowymi biustami i ustami)
Ja tam South Park badzo lubie i uwazam, ze wiele prawdy tam jest o amerykanskiej kulturze.

Ja tez South Park bardzo lubiejednak czasami mysle o tych bajkach ktore ja mialam w dziecinstwie i tak jakos mi sie napisalo...byly to zupelnie inne bajki...

Co do silikonowych babek-widzialas jak napadly te silikony na ta jedna dziewczyne ktora byla inna od nich?Ona jedna chyba byla ubrana w normalna sukienke.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 21:13   #63
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: USA-fakty i mity

któraś z Was pisałą o tym, że baba w piżamie do sklepu pojechała? TZ mi opowiadał, ale nie wierzyłam myślałam, że żartuje
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 00:11   #64
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: USA-fakty i mity

Mnie zawsze intrygował ten słynny amerykański uśmiech, zęby zawsze idealnie proste i równe, tak białe, że aż nienaturalne
Zastanawiam się czy to kolejny stereotyp, czy mieszkańcy USA mają faktycznie lepszy stan uzębienia niż Europejczycy.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 02:43   #65
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Mnie zawsze intrygował ten słynny amerykański uśmiech, zęby zawsze idealnie proste i równe, tak białe, że aż nienaturalne
Zastanawiam się czy to kolejny stereotyp, czy mieszkańcy USA mają faktycznie lepszy stan uzębienia niż Europejczycy.
Oj maja, maja. Ja po prostu nie wiem jak mozna byc tak oszalalym na tym punkcie. Wiele osob ma zeby nienaturalnie biale, czasami chce mi sie z tego smiac, no ale coz, lepiej tak niz z prochnica i uzebieniem w koloze szaro-zoltym....
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 16:55   #66
BARBARA69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: USA-fakty i mity

Czy Ktoś Może Wie Jaie Papiery Należy Mieć Aby Urodzić W Philadelphi?
BARBARA69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 23:57   #67
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: USA-fakty i mity

Hahaha, co do zębów. Wybrałam się do sklepu z listą, na której widniały nitki do zębów. W Polsce zawsze kupowałam te same nitki, bo na wieszaczku zwykle wisiały tylko dwa typy. A tutaj? Cały szeroki regał nitek do zębów - szersze, węższe, płaskie, przeplatane, nitki dla początkujących itd... . Ale przyznaję - i tak nie potrafię używać ich codziennie - nie weszło mi to w nawyk. Polska mama mnie nie nauczyła .

Jak i preparaty do wybielania - od razu zakupiłam pudełeczko pasków wybielających, i teraz nie mogę patrzeć na swoje zdjęcia sprzed roku, gdzie mam zęby wyraźnie żółtsze. Fuj!

Co do dentystów - różnica jest ogromna. W Warszawie wydawałam krocie na "najlepszych stomatologów" a tutaj musiano po nich poprawiać. Strasznie jest do demotywujące, kiedy kupę pieniędzy zostawiasz u lekarza, a później siadasz na fotelu amerykańskiego stomatologa, i on kręci głową... No ale fakt - ceny dentysty tutaj są nieporównywalnie wyższe do nawet tych kosmicznych z WWa. Czasami naprawa jednego ząbka to wydatek rzędu 1000$ :/.
Zakłady mają też tutaj lepsze wyposażenie. Standardem jest robienie zdjęcia panoramicznego RTG zębów... i to, że nigdy nic mnie tutaj nie bolało w trakcie zabiegu.

Co jeszcze? Może trochę to nachalne, ale dentysta po poważniejszym zabiegu dzwoni do ciebie i pyta, czy wszystko w porządku, czy nie boli itd. Albo panie z recepcji telefonicznie przypominają ci, że przydałoby się kolejne czyszczenie.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 00:33   #68
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja tez South Park bardzo lubiejednak czasami mysle o tych bajkach ktore ja mialam w dziecinstwie i tak jakos mi sie napisalo...byly to zupelnie inne bajki...
Ale to jest apples & oranges. South Park nie jest bajka tj. kreskowka przeznaczona dla dzieci, tylko serialem dla doroslych. Bajki dla dzieci to sa na CN czy Nicku...

Cytat:
Mnie zawsze intrygował ten słynny amerykański uśmiech, zęby zawsze idealnie proste i równe, tak białe, że aż nienaturalne
Zastanawiam się czy to kolejny stereotyp, czy mieszkańcy USA mają faktycznie lepszy stan uzębienia niż Europejczycy.
Maja przede wszystkim duzo bardziej rozwinieta stomatologie kosmetyczna

Cytat:
tania benzyna? pierwszo slysze
To sie akurat zgadza, tj. skoczyla strasznie w ciagu kilku lat ale i tak jest duzo duzo tansza niz w jakimkolwiek znanym mi kraju europejskim.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 03:24   #69
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: USA-fakty i mity

Bardzo tania benzyna. 1 galon = okolo 3 $ ( w Oregonie)
a w Europie, np. we Francji 1 litr = 1,5 Euro

dla pomocy dodam, ze 1 galon to okolo 3, 8 litrow.......

W Europie, to bede chyba rowerem jezdzic !
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 21:10   #70
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: USA-fakty i mity

Byłam w Wisconsin w małym miasteczku Portage, no i cóż nie nastawiałam sie na to ze to mijesce mnie zauroczy, ale kompletnie mnie rozczarowało
Ludzie otyli i zaniedbani - nikt ale to nikt nie dbał o to jak wyglada i w co sie ubiera - przeważały obszerne t-shirty i luźne jeansy
Kompletnie zaskoczył mnie brak ludzi np w centrum miasta, tak jakby nagle opustoszało, jakby nawiedziły go zombi (film I am Legend) ludzi nie spaceruja tylko wszedzie dojezdzaja samochodami, nawet 200metrów do pralni wolą podjechać samochodem
Jedzenie bardzo słodkie (ohydna przesłodzona coca-cola itp) i jak dla mnie pozbawione smaku - nic nie smakowało tak jak u nas
Niski pziom intelektualny moich rozmówców - rozmawiałam z mężczyzną w wieku mniej wiecej 40 lat i opowiadałam mu o Europie ze tam mieszkam itp a potem powiedzialam ze mieszkam w Polsce a on na to " to gdzie ty mieszkasz w koncu w europie czy w polsce" ompletnie mnie to zaskoczyło
Ogólnie to ludzie wygladają na starszych niz w rzeczywistosci są
Podobało mi sie to ze ludzie sa bardzo otwarci, szybko sie zaprzyjazniaja, sa pomocni itp ale jednoczesnie fałszywi
Podobało mi sie tez to ze wszystko mozna tak łatwo załatwić nie to co u nas
No i chyba najwiekszy plus dla Amerykanów - to świetni kierowcy, najlepsi na swiecie, mogłaym powiedziec, jeżdżą bardzo przepisowo i ostrożnie, kiedy widza ze ktos wchodzi na ulice to odrazu sie zatrzymuja, nie denerwuja sie tak jak u nas ze ktos im wlazł na droge, po prostu bajka nie do pomyslenia u nas


Tyle o Portage, napewno nigdy tam nie wróce, życie nie dla mnie
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 21:25   #71
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Byłam w Wisconsin w małym miasteczku Portage, no i cóż nie nastawiałam sie na to ze to mijesce mnie zauroczy, ale kompletnie mnie rozczarowało
Ludzie otyli i zaniedbani - nikt ale to nikt nie dbał o to jak wyglada i w co sie ubiera - przeważały obszerne t-shirty i luźne jeansy
Kompletnie zaskoczył mnie brak ludzi np w centrum miasta, tak jakby nagle opustoszało, jakby nawiedziły go zombi (film I am Legend) ludzi nie spaceruja tylko wszedzie dojezdzaja samochodami, nawet 200metrów do pralni wolą podjechać samochodem
Jedzenie bardzo słodkie (ohydna przesłodzona coca-cola itp) i jak dla mnie pozbawione smaku - nic nie smakowało tak jak u nasNiski pziom intelektualny moich rozmówców - rozmawiałam z mężczyzną w wieku mniej wiecej 40 lat i opowiadałam mu o Europie ze tam mieszkam itp a potem powiedzialam ze mieszkam w Polsce a on na to " to gdzie ty mieszkasz w koncu w europie czy w polsce" ompletnie mnie to zaskoczyło
Ogólnie to ludzie wygladają na starszych niz w rzeczywistosci są
Podobało mi sie to ze ludzie sa bardzo otwarci, szybko sie zaprzyjazniaja, sa pomocni itp ale jednoczesnie fałszywi
Podobało mi sie tez to ze wszystko mozna tak łatwo załatwić nie to co u nas
No i chyba najwiekszy plus dla Amerykanów - to świetni kierowcy, najlepsi na swiecie, mogłaym powiedziec, jeżdżą bardzo przepisowo i ostrożnie, kiedy widza ze ktos wchodzi na ulice to odrazu sie zatrzymuja, nie denerwuja sie tak jak u nas ze ktos im wlazł na droge, po prostu bajka nie do pomyslenia u nas


Tyle o Portage, napewno nigdy tam nie wróce, życie nie dla mnie
Pogrubione fragmenty pasuja mi w 100% do malego miasteczka Springfield Illinois(mieszkalam tam prawie 3 lata i nienawidzilam tego miasta).Szczegolnie fragment o opustoszalym miescie mnie poruszyl-to samo czulam kazdego dnia mieszkajac w Springfield-masakra.Male miasteczka w Usa wlasnie tak wygladaja(zalezy jeszce w jakim stanie)-jak ktos np przeprowadzil sie tam mieszkajac np w stolicy w Polsce(tak jak ja) to moze byc to dla tej osoby niezlym szokiem.

Tu gdzie mieszkam teraz jest troche inaczej(ciekawsze zycie).


BTW- co do nie dbania o wyglad-wczoraj bylam na walentynkowej kolacjii w dosc dobrej restauracjii i zaskoczyl mnie troche widok faceta w ogrodniczkachNo wygladal jakby prosto z pracy przyszedl.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2008-02-15 o 22:15
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-15, 22:28   #72
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Pogrubione fragmenty pasuja mi w 100% do malego miasteczka Springfield Illinois(mieszkalam tam prawie 3 lata i nienawidzilam tego miasta).Szczegolnie fragment o opustoszalym miescie mnie poruszyl-to samo czulam kazdego dnia mieszkajac w Springfield-masakra.Male miasteczka w Usa wlasnie tak wygladaja(zalezy jeszce w jakim stanie)-jak ktos np przeprowadzil sie tam mieszkajac np w stolicy w Polsce(tak jak ja) to moze byc to dla tej osoby niezlym szokiem.

Tu gdzie mieszkam teraz jest troche inaczej(ciekawsze zycie).


BTW- co do nie dbania o wyglad-wczoraj bylam na walentynkowej kolacjii w dosc dobrej restauracjii i zaskoczyl mnie troche widok faceta w ogrodniczkachNo wygladal jakby prosto z pracy przyszedl.
Malomiasteczkowa Ameryka, a wielkomiejska, to dwa rozne swiaty. Lacznie z tym, ze kierowcy w miastach to gorsi debile niz w Polsce
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 22:47   #73
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Malomiasteczkowa Ameryka, a wielkomiejska, to dwa rozne swiaty. Lacznie z tym, ze kierowcy w miastach to gorsi debile niz w Polsce
Zgadza sie
Bylam i w wiekszym miescie w USA-jednak zycie tam jest meczace-napewno nie moglabym mieszkac w NY npNatomiast jestem zakochana we Florydzie.Colorado tez moze byc.Ale np Kansas,Ohio,Illinois to nie moja bajka(mowa o malych miastach)Gorzej niz na wsi w Polsce

Co do kierowcow-tez sie zgadza
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 01:54   #74
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Zgadza sie
Bylam i w wiekszym miescie w USA-jednak zycie tam jest meczace-napewno nie moglabym mieszkac w NY npNatomiast jestem zakochana we Florydzie.Colorado tez moze byc.Ale np Kansas,Ohio,Illinois to nie moja bajka(mowa o malych miastach)Gorzej niz na wsi w Polsce

Co do kierowcow-tez sie zgadza
Czemu, NY jest taki fajny, np. romantyczny intymny spacer Times Square - tylko Ty, ta druga osoba, 2 miliony osob i miliony megawatow w neonach

Ja wlasnie uwazam, ze duze miasta sa wygodniejsze, a konkretnie to suburbs...

Srodek Ameryki (choc nie bylem, ale mam naprawde wiarygodne relacje) rysuje sie jako jedno wielkie wy****ziejewo (przepraszam za dobor slownictwa, ale to slowko pieknie oddaje stan faktyczny).

Przede wszystkim, Stany sa strasznie rozne, co stan, to obyczaj, wiec chyba ciezko generalizowac?
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 02:51   #75
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Czemu, NY jest taki fajny, np. romantyczny intymny spacer Times Square - tylko Ty, ta druga osoba, 2 miliony osob i miliony megawatow w neonach

Ja wlasnie uwazam, ze duze miasta sa wygodniejsze, a konkretnie to suburbs...

Srodek Ameryki (choc nie bylem, ale mam naprawde wiarygodne relacje) rysuje sie jako jedno wielkie wy****ziejewo (przepraszam za dobor slownictwa, ale to slowko pieknie oddaje stan faktyczny).

Przede wszystkim, Stany sa strasznie rozne, co stan, to obyczaj, wiec chyba ciezko generalizowac?
hehe prawda z tym NYi z W..........m tez

Tak tak co stan to obyczaj-wszedzie jest inaczej



Odnosnie Colorado-tutaj jezeli chodzi o mode to jej praktycznie nie ma(tak jak w wiekszosci mniejszych miasteczek).Ludzie tutaj preferuja styl:jeansy,wygodne bluzy i buty typu sportowe adidasy lub takie buty w stylu do lazenia po gorach.

Pamietam jak 6 lat temu przylecialam do Colorado Springs(duze miasto ale tu tez panuje taki styl ubierania) i rodzina mojego Tz zobaczyla moja walizke z ciuchami z Polski-byli w ciezkim szoku ale raczej zainteresowani moimi ubraniami(kazdy chcial ogladac)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 03:58   #76
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: USA-fakty i mity

Ze swojej wycieczki po NY pamiętam:

- szczury biegające po metrze
- Walls street = brudna, śmierdząca, pełna dziur ulica
- luuuudzie wszędzie

Ale poza tym całkiem mi sie tam podobało, choć żyć i mieszkać raczej nie chciałabym. Ale znam całą masę ludzi którzy uwielbiają to miejsce, i najchętniej nie wyjeżdzaliby z tamtąd. Ja chciałabym wrócić tam w tylko jedym celu - by zobaczyć wszystkie sztuki na Broadwayu.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 06:34   #77
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: USA-fakty i mity

Moja siotra mieszkała w Wyoming oraz w Californi.
1. Biurokracja - załatwiając dokumenty rezydenta, mieszkając w WY, czekała ponad rok. Zmiana kontraktu przeprowadzka do CA, dokumenty w biureze w LA od nowa, od nowa oczekiwanie na status rezydenta. Porażka.
2. Jedzonko - bary za 3-5$ jesz co chcesz. Szkoda że tak dużo jedzenia się tam marnuje.
3. Barbecue - grollowanie ze znajomymi. całkiem przyjemna forma spędzania wolnego czasu.
4. Padło już tu stwierdzenie odnośnie poczty - popieram.
5. Sieci handlowe typu Walmart (pojawiają się również w filmach) duużo towaru, tanio, lecz nie zawsze dobrej jakości.
6. Wszytsko made in China

Co do rozmiarów XXL wszytskiego, całkiem niedawno na zajęciach z marketingu opracowywaliśmy studium przypadku dla Grupy Ikea. Produkty Ikea standardowe dla Europy nie przyjęły się w Stanach, bo były za małe. Kupowali wazony - stosując je jako szklanki.
Oni lubią duże i komfortowe.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 11:24   #78
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
Co do rozmiarów XXL wszytskiego, całkiem niedawno na zajęciach z marketingu opracowywaliśmy studium przypadku dla Grupy Ikea. Produkty Ikea standardowe dla Europy nie przyjęły się w Stanach, bo były za małe. Kupowali wazony - stosując je jako szklanki.
Oni lubią duże i komfortowe.
chyba studiujesz coś pokrewnogo z moim kierunkiem studium przypadków i Ikea coś mi to mówi

a co do USA to ja słyszałam, że jak taki amerykanin idzie do salonu samochodowego to sprawdza ile samochód ma miejsc na kubki z kawą bez tego ani rusz
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 18:08   #79
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Ze swojej wycieczki po NY pamiętam:

- szczury biegające po metrze
- Walls street = brudna, śmierdząca, pełna dziur ulica
- luuuudzie wszędzie.
- ponoć w nowojorskim metrze jest gatunek szczurów tylko tam występujący. Samo metro jest bardzo stare, co widać po wielu stacjach ze śmiesznymi stropami i malutkimi peronami. Do tego, niestety przy każdym większym deszczu jest pandemonium...
- Wall Street brudna, śmierdząca itd.???
Cytat:
1. Biurokracja - załatwiając dokumenty rezydenta, mieszkając w WY, czekała ponad rok. Zmiana kontraktu przeprowadzka do CA, dokumenty w biureze w LA od nowa, od nowa oczekiwanie na status rezydenta. Porażka.
Moim zdaniem podajesz zły, bo ekstremalny przykład, łatwość życia w US polega miedzy innymi na tym, że się tej biurokracji nie odczuwa...

Cytat:
a co do USA to ja słyszałam, że jak taki amerykanin idzie do salonu samochodowego to sprawdza ile samochód ma miejsc na kubki z kawą bez tego ani rusz
To zupełna prawda - nie widziałem amerykańskiego samochodu, który miałby mniej niż 2 cupholdrs. Z tym, że to żadna fanaberia, a praktyczna sprawa, bo przecież niemal każdy dojeżdża do pracy i spożycie kawki przy staniu w korku jest wygodne

CzarnyElf - po tym bardzo łatwo poznać obcokrajowców, szczególnie Europejczyków, po sposobie ubierania się na co dzień...

Swoją drogą, czy wiesz, że mieszkasz w części Stanów, w której się najdłużej żyje ?
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 18:18   #80
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: USA-fakty i mity

Wyrak-tak slyszalam ze w stanie CO jest najmniej otylych ludzi
I podobno w tym miescie w ktorym mieszkam jest najmniejszy procent bezrobotnych.W sumie chyba nie powinnam narzekac na miejsce zamieszkania
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 11:17   #81
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez Helga20 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewcząt mieszkających w USA.Otóż przeciętnemu Europejczykowi kraj ten kojarzy sie z powszechną otyłością,niskim poziomem w szkołach publicznych,brutalną policją i surowym prawem.Czy mogłybyście wypowiedzieć sie na temat tych stereotypów?
takie sterotypy sa prawda w bienych miastach i biednych czesiach duzych miast

jak wejdziesz w klase srednia to szkoly sa dobre a nawet bardzo dobre, ludzie bardziej dbaja o sibie, lepiej sie ozywiaja i sporty uprawiaja, a policija jest od pisania mandatow za przekroczenie predkosci (bo poprostu nie maja co robic)

fakt spotkasz pania w pizamje na ulicy co odprowoadza dziecko do autobusu

Ale tez jest mase ludzi ktorzy dbaja o siebie i super sie ubieraja
ale to wszystko zalerzy od tego gdzie sie mieszka i w jakim srodowisku sie przebywa
chodz fakt ze na ulicy mozna spotkac bardzo otylch ludzi i tylko sie zastanawiasz jak mozna sie doprowadzic do tekiego stanu
wczoraj np widzialam pania co pewno z 200kg wazy a jadla sobie batonika

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2009-05-28 o 11:20
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 12:23   #82
diva vel olo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z emigracji
Wiadomości: 92
Dot.: USA-fakty i mity

fakt otylosc jest bardzo duzym problemem w USA,faktem tez sa pewne luki i braki w edukacji,sama wiem bo chodze do school,ale to tez ogromny plus,madre i inteligentne osoby koncza dobre kierunki,moga zajsc dalekobo tutaj im sie pomaga,sa stypendia,dofinansowania pod tym wzgledem napewno jest lepiej niz w naszym kraju!


no wlasnie nie kumam tych portek do spania i klapek=basenowych nieraz nie dwa w srodku zimy?
diva vel olo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 16:03   #83
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: USA-fakty i mity

Mnie fascynuje praktyczne podejscie do wszystkiego Nawet kartki informacyjne na sklepach czy w sklepach pisane sa na byle czym i byle jak aby informacja byla widoczna, np. na tekturze czarnym markerem W Polsce zawsze najmniejsza informacja musi byc wydrukowana z kompa i jeszcze czesto w koszulce foliowej badz zalaminowana
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 15:33   #84
Vonnie
Raczkowanie
 
Avatar Vonnie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 269
Dot.: USA-fakty i mity

Zastanawiam sie nad wyjazdem do USA na jakis czas, kilka osob mowilo mi ze: opieka zdrowotna jest bardzo droga i bez ubezpieczenia ani rusz oraz ze nie ma platnych urlopow. Czy to prawda?
Vonnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 17:05   #85
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez Vonnie Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad wyjazdem do USA na jakis czas, kilka osob mowilo mi ze: opieka zdrowotna jest bardzo droga i bez ubezpieczenia ani rusz oraz ze nie ma platnych urlopow. Czy to prawda?
tu nam za nic nie placa, jak w niewolnictwie

tak bez ubezpieczenia ani rusz
a za urlop placa - chyba ze pracujesz nie legalnie
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 17:24   #86
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
tu nam za nic nie placa, jak w niewolnictwie

tak bez ubezpieczenia ani rusz
a za urlop placa - chyba ze pracujesz nie legalnie
a co za maja ci placic? nie przesadzajmy.
Fakt, opieka zdrowotna jest droga, no ale o niebo lepsza niz w PL. Wystarczy wejsc tylko do szpitala i sie mozna przekonac na pierwszy rzut oka.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 17:41   #87
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
a co za maja ci placic? nie przesadzajmy.
Fakt, opieka zdrowotna jest droga, no ale o niebo lepsza niz w PL. Wystarczy wejsc tylko do szpitala i sie mozna przekonac na pierwszy rzut oka.
jak to za co? za urlop, za prace, za chorobowe, za nadgodziny itd

i nikt nie kwestionuje opieki medycznej,
tylko ze jest droga i bez upezpieczenia ani rusz, oczywiscie nikt ci pomocy medycznej nie odmowi ale rachunki to jeszcze twoje dzieci beda splacac
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 18:53   #88
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
jak to za co? za urlop, za prace, za chorobowe, za nadgodziny itd

i nikt nie kwestionuje opieki medycznej,
tylko ze jest droga i bez upezpieczenia ani rusz, oczywiscie nikt ci pomocy medycznej nie odmowi ale rachunki to jeszcze twoje dzieci beda splacac
wiem, tylko wczesniej napisalas "tu nam za nic nie placa - jak w niewolnictwie", no to sie pytam ze niby za co maja placic? wiadomo, ze placa za to co maja placic.
A do do ubezpieczen to wiem co i jak
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 19:05   #89
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: USA-fakty i mity

Opieka zdrowotna w USA jest platna i to sporo. A jakosc uslog zalezy od ubezpieczenia. Jezli masz srednie ubezpieczenie to i srednie uslugi, jezeli masz dobre to i dobre itd.... Jak nie masz zadnego to mozesz liczyc sie z tym, ze nikt ci pomocy nie udzieli. W niektorych stanach sa tez "spoleczne" ubezpieczenia, ale zeby je miec trzeba spelnic wiele warunkow i nalezec do ubogiej warstwy spoleczenstwa.
Ja jak tam mieszkalam mialam ubezpieczenie placone przez pracodawce i bylo dosyc dobre, choc mogloby byc lepsze.... zalezy na co sie patrzy.
Bez ubezpieczenia ja bym w USA mieszkac sie bala.

Z platnymi urlopami bywa roznie. Wszystko zalezy od stanu i od pracodawcy. Tam gdzie ja pracowalam (w szkole) byly 2 tygodnie platnego urlopu rocznie dla kadr, a nauczyciele to wiadomo maja wakacje, ferje, week endy itd.... Moja kolezanka pracowala w firmie marketingowej i miala 3 tygodnie platnego urlopu rocznie. To chyba tez zalezy od stazu pracy. Ale sa podobno i takie miejsca, gdzie nie ma w ogole urlopu platnego.
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 02:09   #90
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: USA-fakty i mity

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Hahaha, co do zębów. Wybrałam się do sklepu z listą, na której widniały nitki do zębów. W Polsce zawsze kupowałam te same nitki, bo na wieszaczku zwykle wisiały tylko dwa typy. A tutaj? Cały szeroki regał nitek do zębów - szersze, węższe, płaskie, przeplatane, nitki dla początkujących itd... . Ale przyznaję - i tak nie potrafię używać ich codziennie - nie weszło mi to w nawyk. Polska mama mnie nie nauczyła .

Jak i preparaty do wybielania - od razu zakupiłam pudełeczko pasków wybielających, i teraz nie mogę patrzeć na swoje zdjęcia sprzed roku, gdzie mam zęby wyraźnie żółtsze. Fuj!

Co do dentystów - różnica jest ogromna. W Warszawie wydawałam krocie na "najlepszych stomatologów" a tutaj musiano po nich poprawiać. Strasznie jest do demotywujące, kiedy kupę pieniędzy zostawiasz u lekarza, a później siadasz na fotelu amerykańskiego stomatologa, i on kręci głową... No ale fakt - ceny dentysty tutaj są nieporównywalnie wyższe do nawet tych kosmicznych z WWa. Czasami naprawa jednego ząbka to wydatek rzędu 1000$ :/.
Zakłady mają też tutaj lepsze wyposażenie. Standardem jest robienie zdjęcia panoramicznego RTG zębów... i to, że nigdy nic mnie tutaj nie bolało w trakcie zabiegu.



Co jeszcze? Może trochę to nachalne, ale dentysta po poważniejszym zabiegu dzwoni do ciebie i pyta, czy wszystko w porządku, czy nie boli itd. Albo panie z recepcji telefonicznie przypominają ci, że przydałoby się kolejne czyszczenie.

No wiec jaka to ronica pomiedzy amerykanskimi i polskimi stomatologami.Uwazasz,ze tylko dentysci w USA sa super i rewelacyjnie lecza zabki???Oj bardzo sie mylisz,bo takich co kiche odwalaja nie brakujeOd razu dodam,ze w Polsce mamy podobnie-bardzo dobrych specjalistow i "stomatolkow"...niestety. ...
Nie wiem gdzie sie leczylas w Polsce,ale najwodczniej w bardzo skromnutkim gabineciku,bo tak sie slada,ze polskie gabinety sa wyposazone na bardzo wysokim poziomie-oczywiscie-nie wszystkie....Tak jak nie wszystkie gabinety w USA maja dobre wyposaznie...ot co...Co do zdjec...come on...w Polsce rowniez to standart...no ludzie...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość



Maja przede wszystkim duzo bardziej rozwinieta stomatologie kosmetyczna


Nic bardziej mylnego.
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.