Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-26, 20:51   #3211
Jadziuuunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Fanata: nie, nie używam.
Madzia9999: ja również mam nadzieję, że coś takiego znajdę.

Może ktoś powie jaka jest moja cera?? (tłusta, mieszana czy jaka ??? )
__________________
od 30.09.2009r noszę OKULARKI



Edytowane przez Jadziuuunia
Czas edycji: 2009-09-26 o 20:54
Jadziuuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 21:11   #3212
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Jadziuuunia, masz jakieś problemy skórne, czy tylko przetłuszcza ci się skóra? W których partiach? Czy po umyciu skóra twarzy jest ściągnięta, odstają suche skórki?
Jak dla mnie mycie twarzy wodą w zupełności odpada. Po pierwsze, woda wysusza. Po drugie, spróbuj posmarować ręce olejem i umyć je wodą, zobaczysz że niedokładnie oczyszczasz skórę.

Tutaj masz recenzję żelu, którego używasz do mycia twarzy, napisaną przez osobę, która zna się na składach kosmetyków: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=313
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 21:16   #3213
Jadziuuunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Mam często(niestety) pryszcze lub zaskórniki. Skóra przetłuszcza mi się głównie na czole, choć zdarza się też koło płatków nosa.
Po umyciu twarz jest raczej sucha. Nic z niej nie odstaje.
__________________
od 30.09.2009r noszę OKULARKI


Jadziuuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 21:42   #3214
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cóż, Twoje problemy na pewno częściowo wynikają z nieodpowiedniej pielęgnacji skóry. Podstawowe zasady to oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie.

Oczyszczanie
Nie częściej niż 2 razy dziennie, zazwyczaj rano i wieczorem. Każde mycie wysusza skórę z powodu użycia wody, więc nie można z nim przesadzać. Wyprodukowane sebum wraz z zanieczyszczeniami z powietrza gromadzi się w porach, a z tego lubią się tworzyć zaskórniki.
Najlepiej używać łagodnych żeli, które nie będą dodatkowo potęgować wysuszenia.

Złuszczanie
Blokowanie porów, a w efekcie powstawanie zaskórników powoduje także martwy naskórek. Wiadomo, skóra regeneruje się i na miejsce starych komórek powstają nowe, stare są tak jakby wyrzucane na zewnątrz. W związku z tym dobrze jest używać peelingów. Przy cerze trądzikowej zalecane są raczej enzymatyczne niż mechaniczne, ponieważ mechaniczne mogą podrażniać wypryski, a przez to bakterie mogą się roznieść po większym obszarze - tak jak przy wyciskaniu. Jednak przy umiejętnym korzystaniu z tego typu peelingów raczej nie ma takich problemów.
Najlepiej jest stosować je 1-2 razy w tygodniu lub rzadziej, jeżeli nie ma takiej potrzeby.

Nawilżanie
Wysuszona skóra o tendencjach do przetłuszczania produkuje jeszcze więcej sebum, więc zaskórniki i krosty powstają szybciej. Trzeba więc utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Zewnętrznie, oczywiście kremami. Jednak kremy nie mogą zawierać pewnych składników. Niektóre z nich zwyczajnie działają na skórę tak, jak nadmiar sebum, czyli blokują pory - często wbrew zapewnieniom producenta. Metodą prób i błędów sprawdza się, czy dany krem powoduje powstawanie zaskórników.

Na koniec mogę dodać, że kosmetyki drogeryjne przeznaczone do skóry trądzikowej, nie zawsze są takie dobre, jak nam się wydaje. Żele - mogą wysuszać dodatkowo skórę, toniki - podrażniać i również wysuszać, kremy - mogą niedostatecznie nawilżać i zapychać pory.

Do odpowiedniego arsenału kosmetyków przydałaby się też wizyta u dermatologa, który przepisze jakiś środek na trądzik.

P.S. Sprawdźcie moje 'wypracowanie', ponieważ wydaje mi się, że mogłam się pomylić lub o czymś zapomnieć
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 07:53   #3215
Jadziuuunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Fanata, bardzo dziękuję za pomoc . Niestety mieszkam w małej miejscowości, więc nie mam możliwości skorzystania z usług dermatologa :|

Hmm.. czyli nie powinnam używać tego żelu-peelingu z Nivea? ;>


Może ktoś doradzi mi kremy/żele/peelingi??
Ja w tych sprawach jestem zielona.. co z resztą widać
__________________
od 30.09.2009r noszę OKULARKI



Edytowane przez Jadziuuunia
Czas edycji: 2009-09-27 o 10:11
Jadziuuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 08:27   #3216
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

kurcze i poległam nie wytrzymałam. chyba ten stres związany z przeprowadzką na studia dał się we znaki..
to nic, od dzisiaj znowu 7 dni. tym razem sie uda!
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 10:16   #3217
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Nie macie tam żadnego dermatologa? Mimo wszystko myślę, że warto by się do jakiegoś wybrać. W to, że kosmetyki drogeryjne pomogą Ci pokonać trądzik bym nie wierzyła, bo one raczej tylko wspomagają. Mogą działać dla kogoś kto ma 2 krostki miesięcznie, w taki sposób, że będzie miał o jedną mniej No i jeszcze masz problem ze zbyt przetłuszczającą się skórą, ale może najpierw nawilżaj ją odpowiednio przez kilka tygodni. Problem może zniknąć lub trochę się zmniejszyć.
Do pielęgnacji codziennej używałabym czegoś bardziej odpowiedniego, a ten żel Nivea zostawiłabym może jako peeling (nie przepadam za marnowaniem, więc z czasem bym go zużyła), chyba że nie dawałby rady.
Tak z innej beczki, co za producent pisze, żeby żel-peeling stosować 2 razy dziennie? Im częściej ściera się martwy naskórek, tym szybciej skóra go produkuje, czyli pory mogą się szybciej zapychać. No i dla samej skóry codzienne ścieranie, nawet lekkie, z pewnością ma zły wpływ. A Nivea to przecież taka dobra firma... Na etykietach mogliby chociaż nie pisać takich rzeczy.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-27, 11:19   #3218
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Witam. Powracam tu do Was... Znowu pojawiły się zaskórniki i wągry... Zwłaszcza na brodzie i polikach. Nie wiem już co mam robić ;/
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 12:00   #3219
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Ja też poległam. Po weselu i nałożeniu na twarzy warstwy makijażu mam kilku nowych lokatorów mojej twarzy. Staram się nie ruszać, bo już we wtorek wyjeżdżam na studia. Jak ja tam będe wyglądała?
soulone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 13:02   #3220
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

coccinelle7 Ważne, że udało Ci się wyrzymać te parę dni bez wyciskania, i mam nadzieję, że widziałaś efekty jakie daje nie ''szperanie'' przy krostkach będzie to dla Ciebie motywacją to dalszych prób nie wyciskania.
Też mam stresa przed przerpowadzką, tym bardziej, że nie wiem z kim będę mieszkała i w ogóle takie zamotanie mam z tym akademikiem jak nigdy:/

ImmortalLover hey witamy w Naszym skromnym gronie

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Ja też poległam. Po weselu i nałożeniu na twarzy warstwy makijażu mam kilku nowych lokatorów mojej twarzy. Staram się nie ruszać, bo już we wtorek wyjeżdżam na studia. Jak ja tam będe wyglądała?
dokładnie nie ruszaj Tak będzie lepiej, ratuj się maściami zrobią więcej pożytku niż wyciśnięcie, blizny zostaną i będzie jeszcze gorzej.
Ja też w tym tygodniu wyjeżdzam na studia, twarzy rewelacyjnie nie wygląda. Co prawda nie wyciskam, jakoś o dziwo mi się to udaje, ale dotykam odruchowo twarzy muszę się tego oduczyć!
Na brodzie z tych małych podskórnych krostek wyskoczyły mi pryszcze,2takie bolące gulki-ale już potraktowałam je maścią ichtiolową. Dobrze, że te krostki podskórne ''wychodzą'' może to znak, że cera się oczyszcza, ehh... chciałbym bardzo.Muszę to doprowadzić do porządku i wziąć się za walkę z zaskórnikami bo na lewy policzku mi ich przybyło, zwykle na prawym miałam a na lewym nie a teraz jak na złość sa tu i tu

Dziewczynki, Wy jesteście bardziej zorientowane: Czy ten kremik z Rossmana Babydream z cynkiem ma właściwości nawilżające czy nie? W rozszczyfrowywaniu składu kosmetyków jestem dopiero poczatkująca.
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 13:14   #3221
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Madzia9999, tutaj masz link z opisem składników tego kremu http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=646

Jadziuuunia, przejrzyj trochę wątek lub przeszukaj pod kątem słów kluczowych, np. 'krem', 'peeling', 'żel'. Znajdziesz wtedy kilka ciekawych pozycji. Polecam jeszcze skorzystanie z KWC. O opinie o danym produkcie zawsze możesz spytać.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-27, 13:48   #3222
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Witam
Ja również robie sobie tydzień bez wyciskania i bez dotykania twarzy oraz włosów. W tym celu gdy siedzę w domu, zwiazuję/spinam włosy a na małe krostki coś nakładam żeby ich nie widzeć .
Dziś mija czwarty dzień i jak narazie dobrze mi idzie. Kiedyś nie było dnia żebym czegoś nie wydusiła. Teraz moja buzia wygląda dość ładnie. Stosuję brevoxyl a na pojedyncze krostki czasem mi sie zdarzy nałożyc pastę do zębów. Wiem, wiem ten sposób był potępiany na forum, ale ja nakładam dosłownie maciupeńką kropeczkę na krostkę i rzeczywiście pomaga (robię to bo nie mam żadnego punktowego zasuszacza. Myslałam nad olejkiem z drzewa herbacianego, ale właśnie przeczytałam, że nie można go stosować razem z preparatami zawierającymi nadtlenek benzylu. A zdaje się, że jest on obecny właśnie w brevoxylu). Zobacze jak moja skóra będzie wyglądała do końca września- wtedy wyjeżdżam na studia. Mam nadzieje, że stresik nie przyczyni się do wyżywania się na swojej cerze .
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 15:18   #3223
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Fanta dziękuję bardzo za link

Aniela88
witam w temacie i oczywiście trzymam kciuki, żeby udało Ci sie wytrzymać jak najdłużej bez wyciskania. Może zamiast pasty do zębów spróbuj smarować pojedyńcze krostki maścią cynkową lub pastą lassari-obydwa specyfiki działają zasuszajaco a są pewnie łagodniejsze od pasty do zębów.
A koszt tych maści jest niewielki.
A właśnie gdzie można kupić olejek herbaciany (poza internetem)?
Odstawiłam teraz na jakiś czas brevoxyl (skórę miałam po nim za bardzo wysuszoną) i tak się zastanawiam nad zastosowanie olejku herbacianego.
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 15:30   #3224
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Aniela88 witam w temacie i oczywiście trzymam kciuki, żeby udało Ci sie wytrzymać jak najdłużej bez wyciskania. Może zamiast pasty do zębów spróbuj smarować pojedyńcze krostki maścią cynkową lub pastą lassari-obydwa specyfiki działają zasuszajaco a są pewnie łagodniejsze od pasty do zębów.
A koszt tych maści jest niewielki.
A właśnie gdzie można kupić olejek herbaciany (poza internetem)?
Odstawiłam teraz na jakiś czas brevoxyl (skórę miałam po nim za bardzo wysuszoną) i tak się zastanawiam nad zastosowanie olejku herbacianego.
dziękuję
Jeśli chodzi o maść cynkową to mam ją w domu, ale niestety wcale mi nie pomaga. Nie wiem jak jest z pastą Lassari, słyszałam że jest dobra, ale nie wiem czy kupować. Boję się, że będzie tak samo jak z maścią cynkową. A co do olejku z drzewa herbacianego to myślę, że powinien być w aptekach (widzę że jest w aptekach internetowych, więc sądzę że nie powinno być problemu ze znalezieniem).

Ile czasu dokładnie stosowałaś brevoxyl?
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 16:08   #3225
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Brevoxyl stosowałam jakieś z przerwami, ale tak jednorazowo ok 3m-ce. Nie wiem czy nie za długo:/ Ja smarowałam nim twarz na noc, na poczatku widziałam efekty, wygładzenie i mniej krostek na zaskórniki nie działał aż tak dobrze, chociaż lekka poprawa była. Poczekam trochę aż zregenreuję skórę i wrócę pewnie do brevoxylu albo kupię acne derm i wypróbuję tego specyfiku.
Bo moją największą zmorą są zaskórniki, i trochę podskórnych krostek zamieniających się na krostki z ropą.
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 16:29   #3226
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Brevoxyl stosowałam jakieś z przerwami, ale tak jednorazowo ok 3m-ce. Nie wiem czy nie za długo:/ Ja smarowałam nim twarz na noc, na poczatku widziałam efekty, wygładzenie i mniej krostek na zaskórniki nie działał aż tak dobrze, chociaż lekka poprawa była. Poczekam trochę aż zregenreuję skórę i wrócę pewnie do brevoxylu albo kupię acne derm i wypróbuję tego specyfiku.
Bo moją największą zmorą są zaskórniki, i trochę podskórnych krostek zamieniających się na krostki z ropą.

Mi brevoxyl bardzo pomógł (jednak czasem nadal coś wyskakuje- krostki z ropą, lub podskórne grudki). Stosuję go prawie 4 miesiące (w ulotce jest informacja :"terapię należy kontynuować przez conajmniej 3 miesiące"), a wysuszył mnie tylko na początku. Już jakiś czas temu czytałam, że Acne derm jest niezły i wiem, że jeśli sie tak stanie, że Brevoxyl przestanie mi pomagać, to go kupię. Cholercia cały czas mi chodzi po głowie ten olejek z drzewa herbacianego. Chyba się przejdę do apteki i popytam o niego.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 17:12   #3227
Jadziuuunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Fanata, dziękuję ślicznie za pomoc

Madzia9999, Tobie również dziekuję ;*
__________________
od 30.09.2009r noszę OKULARKI


Jadziuuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 17:22   #3228
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Olejek z drzewa herbacianego powinien być dostępny w aptekach lub sklepach zielarskich. Z tego co sobie przypominam, moja mama kupowała olejek goździkowy (ten co odstrasza meszki) właśnie w aptece. Może nie każda sprowadza olejki, trzeba pochodzić i sprawdzić.

Ja używałam Brevoxylu około 9 miesięcy i nie zauważyłam, żeby przestał działać. Dobrze działał na grudki i super radził sobie z zaskórnikami. Od 3 miesięcy używam Benzacne, bo miałam dosyć zapachu Brevoxylu i tego, że żaden krem nie mógł sobie poradzić z przesuszeniem (no poza jednym, którego ostatnio nigdzie kupić nie mogę). Mogę śmiało powiedzieć, że dalej obserwuję efekty działania nadtlenku benzoilu który jest substancją czynną obu wymienionych leków (mają inne podłoża). Niestety przy trądziku grudkowo-zaskórnikowym trzeba uzbroić się w mega cierpliwość. Dużo czasu zajmuje, żeby grudki wyszły na zewnątrz, a przeważnie tworzą się z nich krostki. Przede mną jeszcze ładne kilka miesięcy walki, ale mam na brodzie jeden mały i jeden całkiem spory placek gładkiej skóry, a jeszcze jakiś czas temu miałam masę grudek. To motywuje. Z zaskórnikami mam do czynienia sporadycznie. Na szczęście.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 18:10   #3229
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Olejek z drzewa herbacianego powinien być dostępny w aptekach lub sklepach zielarskich. Z tego co sobie przypominam, moja mama kupowała olejek goździkowy (ten co odstrasza meszki) właśnie w aptece. Może nie każda sprowadza olejki, trzeba pochodzić i sprawdzić.

Ja używałam Brevoxylu około 9 miesięcy i nie zauważyłam, żeby przestał działać. Dobrze działał na grudki i super radził sobie z zaskórnikami. Od 3 miesięcy używam Benzacne, bo miałam dosyć zapachu Brevoxylu i tego, że żaden krem nie mógł sobie poradzić z przesuszeniem (no poza jednym, którego ostatnio nigdzie kupić nie mogę). Mogę śmiało powiedzieć, że dalej obserwuję efekty działania nadtlenku benzoilu który jest substancją czynną obu wymienionych leków (mają inne podłoża). Niestety przy trądziku grudkowo-zaskórnikowym trzeba uzbroić się w mega cierpliwość. Dużo czasu zajmuje, żeby grudki wyszły na zewnątrz, a przeważnie tworzą się z nich krostki. Przede mną jeszcze ładne kilka miesięcy walki, ale mam na brodzie jeden mały i jeden całkiem spory placek gładkiej skóry, a jeszcze jakiś czas temu miałam masę grudek. To motywuje. Z zaskórnikami mam do czynienia sporadycznie. Na szczęście.
Z tymi grudkami to święta racja, zwykle tworzą się z nich krostki. Teraz mam taką sytaucję na brodzie, zwykle właśnie te grudki lub krostki mam na brodzie, na nosie jak już coś to zaskórniki, na policzkach małe zaskórniki i parę rozszerzonych porów. Odczekam do początku października i wtedy od nowa zacznę stosowanie brevoxylu. Może ja za krótko go używałam i za szybko się zniechęciłam.
Fanta a Ty jak używasz benzacne/brevoxylu to nakładałaś potem jakiś krem nawilżający? (czytałam na wizażu, że niektóre dziewczyny po upływie godziny lub dwóch nakładają właśnie krem nawilżający)
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-27, 18:17   #3230
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Benzacne używam tak samo, jak używałam Brevoxylu, z tym wyjątkiem, że z początku skórę przyzwyczaiłam do nadtlenku benzoilu - smarowałam co dwa dni przez około tydzień. Potem codziennie wieczorem, czasem rano punktowo lub miejscowo, jeżeli 'coś' rośnie. Krem nawilżający jest obowiązkowy. Zazwyczaj nakładam go zaraz albo pół godziny/godzinę po Benzacne.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 19:19   #3231
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

zgadzam się, że bez kremu się nie obejdzie. Nawet nie chcę myśleć jak by wyglądała moja cera gdybym jej nie nawilżała... Ja stosuję krem po umyciu buzi a dopiero po jakimś czasie nakładam brevoxyl. U mnie ten sposób się sprawdza.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 19:38   #3232
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

uf, trafił swój do swojego
mogę się przyłączyć?

- przez ostatnie kilka miesięcy mam potworne problemy z cerą ;| nigdy nie była ona jakaś strasznie kłopotliwa, a teraz wygląda potwornie niestety. najgorzej u mnie jest na policzkach- czerwone ropniaki, które nie chcą wyjść + przebarwienia po wyciskaniu i na brodzie, gdzie mam pełno zaskórników i jak przesuwam palcem, to normalnie czuję te grudki. na razie jestem na etapie leczenia się kwasami, ale najgorsze jest właśnie to wyciskanie ;p
nie wiedziałam, że na wizażu jest wspólny wątek ludzi z takimi problemami jak ja XD
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 20:21   #3233
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Ja właśnie po Brevoxylu nie nakładałam nic nawilżającego. Teraz to zmienię, uważacie, że Humektan będzie dobry? (przetestowałam go i nie zapycha mnie)Jednak chodzi mi o to czy będzie dobrze nawilżał;>

dontknow Witamy Kochana pewnie, że możesz dołączyć. Przyjmiemy Cię z otwartymi
ramionami

Kurczę, czuję, że po lewej stronie na brodzie ''rośnie'' mała gula :[ wrrr. Nie znoszę tych pparu dni przed @, w czasie i paru dni po! ehhh, i muszę gdzieś sobie ponarzekać.
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 20:22   #3234
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Witaj dontknow
Ja też się zdziwiłam, że problem wyciskania jest tak powszechny.
Jeszcze jakiś czas temu gdy siadałam wieczorem przy lusterku to nic się na mojej twarzy nie uchowało . teraz jest już lepiej. Razem damy radę.

Madzia999 nawilżaj koniecznie. Humektanu nie stosowałam więc niestety nie mogę nic na ten temat powiedzieć. Ja w każdym razie przy brevoxylu nakładam na buzię krem Babydream i jak dla mnie jest bardzo dobry.
Oj chyba wszytskie wiemy jak to jest mieć wysyp przed okresem . Grrr nienawidzę

Edytowane przez Aniela88
Czas edycji: 2009-09-27 o 20:28
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 20:36   #3235
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Madzia9999, musisz sama sprawdzić, czy będzie ok. Jedne kremy będą Ci służyć lepiej, a inne gorzej niż pozostałym osobom. Humektan jest dość popularny na wizażu, więc można wnioskować, że nieźle nawilża. Ja go nie stosowałam, ponieważ pytałam w 5 aptekach i farmaceutki nawet nie wiedziały co to jest....
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 20:40   #3236
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
Witaj dontknow
Ja też się zdziwiłam, że problem wyciskania jest tak powszechny.
Jeszcze jakiś czas temu gdy siadałam wieczorem przy lusterku to nic się na mojej twarzy nie uchowało . teraz jest już lepiej. Razem damy radę.

Madzia999 nawilżaj koniecznie. Humektanu nie stosowałam więc niestety nie mogę nic na ten temat powiedzieć. Ja w każdym razie przy brevoxylu nakładam na buzię krem Babydream i jak dla mnie jest bardzo dobry.
Oj chyba wszytskie wiemy jak to jest mieć wysyp przed okresem . Grrr nienawidzę
Aniela88 kiedyś też miałam to samo, wyciskałam wszystko co się dało Teraz też czasem coś wycisnę, ale to już sporadycznie, potem jestem na siebie o to cholernie zła i wiem, że świadomie robię krzywdę mojej twarzy Więc nie wyciskam, musze jeszcze opanować kwestię nie dotykania twarzy, bo to robię odruchowo przy kompie/tv/jak coś czytam lub się uczę
A i mam pytanie, którego kremu babydream używasz?
Bo jest parę z tej serii, ja posiadam ten z cynkiem i nagietkiem (w tubce) i mam jeszcze taki w słoiczku z rumiankiem i patnenolem.
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 21:04   #3237
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Aniela88 kiedyś też miałam to samo, wyciskałam wszystko co się dało Teraz też czasem coś wycisnę, ale to już sporadycznie, potem jestem na siebie o to cholernie zła i wiem, że świadomie robię krzywdę mojej twarzy Więc nie wyciskam, musze jeszcze opanować kwestię nie dotykania twarzy, bo to robię odruchowo przy kompie/tv/jak coś czytam lub się uczę
A i mam pytanie, którego kremu babydream używasz?
Bo jest parę z tej serii, ja posiadam ten z cynkiem i nagietkiem (w tubce) i mam jeszcze taki w słoiczku z rumiankiem i patnenolem.

Mam nagietkowy, ale bez cynku (ten z cynkiem zamierzam dopiero kupić. Jak się sprawuje?) i posiadam jeszcze ten do twarzy i ciała (tylko że ja mam w tubce) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16936
Mam wrażenie, że mam ten sam co Ty. Tak?
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 21:36   #3238
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Aniela88 Pokaż wiadomość
Mam nagietkowy, ale bez cynku (ten z cynkiem zamierzam dopiero kupić. Jak się sprawuje?) i posiadam jeszcze ten do twarzy i ciała (tylko że ja mam w tubce) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16936
Mam wrażenie, że mam ten sam co Ty. Tak?
Babydream z cynkiem jak na razie sprawuje się dobrze, uzywam go od czwartku na noc. Rano buźka jest matowa, wydaje mi się, że te czerwone miejsca po krostkach blakną i ładniej się podrażnienia goją. Tyle na chwile obecną mogę powiedzieć.
To ja mam taki sam jak Ty. Tylko, że w słoiczku. Parę razy go użyłam, ale nie myslałam o tym, żeby go codziennie używać. Więc podsunełaś mi świetny pomysł
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 21:51   #3239
Nadeel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 413
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Ja ostatnio uzywam żelu Garniera 3 w 1 na wieczór, a na rano mydło siarkowe. Działa to na mnie idealnie, pryszczy juz nie mam, lecze pozostałości.

Od wygniatania się powstrzymałam, bo zapuścilam sobie paznokcie i robią się straszne blizny przy wygniataniu :P

Same mi schodzą pryszcze po tych preparatach co napisalam wyżej.

Przydałoby sie tylko usunąć wągry. Chyba sie wybiorę do jakieś kosmetyczki.
Nadeel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 08:42   #3240
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Babydream z cynkiem jak na razie sprawuje się dobrze, uzywam go od czwartku na noc. Rano buźka jest matowa, wydaje mi się, że te czerwone miejsca po krostkach blakną i ładniej się podrażnienia goją. Tyle na chwile obecną mogę powiedzieć.
To ja mam taki sam jak Ty. Tylko, że w słoiczku. Parę razy go użyłam, ale nie myslałam o tym, żeby go codziennie używać. Więc podsunełaś mi świetny pomysł
Hehe dzięki za opis działania kremu i cieszę się, że mogłam pomóc . Spróbuj, może akurat będzie dla Ciebie dobry. Ja używam ich na zmianę. Jak dla mnie, poza zapachem, one się wiele nie różnią.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.