kremy, kosmetyki matujące. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-17, 11:33   #421
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Cytat:
Napisane przez verde Pokaż wiadomość
Ja ostatnio odkryłam Nivea Visage matujący krem nawilżający. Jest super!!! Matowi mi skórę na cały dzień i nie wysusza policzków (mam mieszaną). Poza tym jest niedrogi (ja zapłaciłam 15,20 zł w Geant).
także mam ten krem i jest dobry a na dosatek bardzo wydajny, wystarczy tylko troszeczke i starczy na całą twarz, u mnie matwoi na z 6 godz ale moja cera juz taka jest ze jej chyba nic nie zmatowi na dłużej
__________________
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 11:54   #422
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

A mnie pasowal vabra dodatek do maseczki lerosett

Edytowane przez justinak25
Czas edycji: 2009-10-17 o 13:19
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 12:02   #423
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Najlepszy? https://wizaz.pl/produkty/baza/produkt-13386.htm
Nie tylko naprawdę matował i wygładzał nie wysuszając mi skory, ale i poprawiał jej stan kiedy miałam z nią problemy.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 15:16   #424
FEATHER1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 25
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Wczoraj kupiłam sobie nivea visage. Dzisiaj przetestowałam go na sobie i powiem szczerze ze wydaje sie byc dobry. Zobaczymy po dluzszym czasie stosowania czy nie wysuszy cery.
FEATHER1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 15:33   #425
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

W czasach kiedy jeszcze stosowałam kremy matujące, to ten Nivea Visage zielony był najlepszy. Ale teraz już wiem, że matowanie to zło
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 11:38   #426
korni89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 8
zmatowic cere

czesc jestem posiadaczka cery tradzikowej, tłustej(niestety) i potrzebuje jakiegos dobrego podkladu matujacego ktory by nie zapychal porow oczywiscie i kremu matujaco nawilzajacego bo raczej bez tego chyba sam podklad nie pomoze zmatowic cery. maktualnie mam podklad z aa matujaco kryjacy lecz po ok 2 godz sie blyszcze co mozecie polecic?
korni89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 11:41   #427
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: zmatowic cere

Lekarza dermatologa.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 11:54   #428
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: zmatowic cere

Na podklad nakladaj jeszcze puder i uzywaj dodatkowo bibulek matujacych
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 13:11   #429
bliblablo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Z brzucha Mamy
Wiadomości: 24
Dot.: zmatowic cere

Zgadzam się z szugarbejb. Jesli uważasz, że Twój problem jest duży zacznij od dermatologa. Zaproponuje nie tylko leczenie, ale i odpowiednią pielęgnację. Inaczej stracisz fortunę na polecane kosmetyki bo każdemu odpowiada co innego, a przy tym na bank zaszkodzisz skórze.
Na dzień dzisiejszy do pielęgnacji mogłabym z czystym sumieniem polecić kosmetyki naturalne na bazie glinek, wszelkie hydrolaty. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=257652 zajrzyj, poczytaj, ale do dermatologa koniecznie się wybierz.
bliblablo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 16:33   #430
magnoliada
Raczkowanie
 
Avatar magnoliada
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 227
Dot.: zmatowic cere

no dobrze, dziewczyny: polecacie dermatologa. A skąd lekarz ma wiedzieć jakie kosmetyki sprawdzą się w danym przypadku? Najczęściej również przepisuje w ciemno kremy i leki, na zasadzie może to pomoże, a jeśli nie - wtedy przepisuje coś innego (podbnie wygląda schemat dobierania np pigułek anty u gina - najczęściej w ciemno).
Na forach mnóstwo dziewczyn skarży się, że kremy przepisywane przez dermatologów nie działają albo strasznie wysuszają cerę.

Rozumiem, jeżeli ktoś ma trądzik ropny, bardzo nasilony, problemowy - wtedy przyda się dermatolog.
A co jeżeli ktoś ma tylko skłonną do przetłuszczania cerę, bez trądziku lub z niewielkim trądzikiem? Dermatolog go wyśmieje, bo de facto tłusta cera nie jest chorobą tylko jednym z typów skóry.

Dziewczyna prosi o radę, jakie kremy i podkłady możecie polecić.

Ja np mam cerę tłustą, bez trądziku. Czy ktoś jest w stanie polecić mi krem matujący, który nie zawiera paraffinum liquidum, PEG, mineral oil, propylene/buthylene glycol i tym podobnych szkodliwych składników?
Popularne marki takie jak Garnier, Nivea, L`Oreal ładują do swoich kremów mnóstwo niepotrzebnych wręcz szkodliwych składników. Nie potrzebuję kremu, który mi zaszkodzi.

Uważam, że dyskusja pt. DOBRY KREM MATUJĄCY jest potrzebna.
magnoliada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 17:22   #431
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: zmatowic cere

Cytat:
Napisane przez magnoliada Pokaż wiadomość
Ja np mam cerę tłustą, bez trądziku. Czy ktoś jest w stanie polecić mi krem matujący, który nie zawiera paraffinum liquidum, PEG, mineral oil, propylene/buthylene glycol i tym podobnych szkodliwych składników?
To nie są szkodliwe skladniki.

Babydream z cynkiem na ten przyklad.

Cytat:
Uważam, że dyskusja pt. DOBRY KREM MATUJĄCY jest potrzebna.
Nie jest potrzebna, bo takich dyskusji jest na Wizażu ogrom. Pojęcie "dobry matujący krem" jest oksymoronem - nie istnieje coś takiego. Skóra tlusta potrzebuje nawilżania, nie matowienia. Gdy matujesz i wysuszasz cerę tlusta, ona dostaje sygnal, że ją wysuszasz i produkuje jeszcze więcej sebum. Gdy ją nawilżasz - dostaje "tluszcz" z zewnątrz, więc ogranicza produkowanie sebum i się reguluje. Logiczne, prawda ? Więc zanim zaczniesz się wynaturzać - przejrzyj podforum "Biochemia" lub choćby "Dermatologia".
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 19:00   #432
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomości: 559
GG do Robaczywka
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Mąka ziemniaczana przesypana do słoiczka po pudrze sypkim
Nie ma niczego lepszego do matowienia, przynajmniej dla mnie
Ale jeśli już mam coś polecać, to na pewno Garnier Czysta Skóra
Robaczywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 19:08   #433
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
W czasach kiedy jeszcze stosowałam kremy matujące, to ten Nivea Visage zielony był najlepszy. Ale teraz już wiem, że matowanie to zło
Czemu matowienie to zło ?
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 19:43   #434
jovvinka
Raczkowanie
 
Avatar jovvinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 44
Dot.: zmatowic cere

ja polecam ci zainwestować w jakiś dobry krem-typowo dla cery trądzikowej, bo to on jest najważniejszy przy zmatowieniu skóry. może coś z la roche posay? ja ostatnio miałam próbkę właśnie z la roche takiego kremu Effaclar duo - fajny był, bo nawilżał i jednocześnie matowił, no i nie robiły sie po nim zaskórniki. a co do podkładu, to polecam takie o konsystencji musu, u mnie się jakoś trzymają

Edytowane przez jovvinka
Czas edycji: 2009-10-19 o 19:58
jovvinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 20:03   #435
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Czemu matowienie to zło ?
Matowienie w końcu prowadzi do wysuszenia cery, a więc paradoksalnie z czasem powoduje wydzielanie większej ilości sebum -> czyli większe błyszczenie cery. Takie błędne koło.

Teraz staram się używać lekkich kremów nawilżających, przypruszam pudrem i jest o niebo lepiej
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 21:43   #436
magnoliada
Raczkowanie
 
Avatar magnoliada
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 227
Dot.: zmatowic cere

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
To nie są szkodliwe skladniki.

Babydream z cynkiem na ten przyklad.


Nie jest potrzebna, bo takich dyskusji jest na Wizażu ogrom. Pojęcie "dobry matujący krem" jest oksymoronem - nie istnieje coś takiego. Skóra tlusta potrzebuje nawilżania, nie matowienia. Gdy matujesz i wysuszasz cerę tlusta, ona dostaje sygnal, że ją wysuszasz i produkuje jeszcze więcej sebum. Gdy ją nawilżasz - dostaje "tluszcz" z zewnątrz, więc ogranicza produkowanie sebum i się reguluje. Logiczne, prawda ? Więc zanim zaczniesz się wynaturzać - przejrzyj podforum "Biochemia" lub choćby "Dermatologia".
Tak, ja wiem to wszystko, jednak używając właśnie Babydream (bez cynku) jako nawilżacza moja cera niemiłosiernie się tłuści- wygląda dosłownie jak nasmarowana oliwką!
Może polecisz mi nawilżacz który nie da takiego tłustego efektu?
Babydream z cynkiem okropnie mnie zapycha, mam po nim wysyp krostek.

Nie wygląda to zbyt ładnie. Uważam, że lepiej nałożyć na dzień sam krem matujący niż nawilżacz +podkład + puder, po prostu - nie mam ochoty obciążać skóry nieskończoną warstwą mazideł i pudrów.

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez jovvinka Pokaż wiadomość
ja polecam ci zainwestować w jakiś dobry krem-typowo dla cery trądzikowej, bo to on jest najważniejszy przy zmatowieniu skóry. może coś z la roche posay? ja ostatnio miałam próbkę właśnie z la roche takiego kremu Effaclar duo - fajny był, bo nawilżał i jednocześnie matowił, no i nie robiły sie po nim zaskórniki. a co do podkładu, to polecam takie o konsystencji musu, u mnie się jakoś trzymają
Dzięki za radę, niestety LRP z kolei przesusza moją cerę. jednoczesne stosowanie nawilżacza i kremu matującego to chyba jedyne wyjście u mnie. Teraz na dzień nakładam siarkową moc + odrobinę Babydream niebieskiego i efekt jest zadowalający.

Problem w tym, że szukam kremu matującego z minimalną zawartością składników typu oleje mineralne i tym podobne.

Edytowane przez magnoliada
Czas edycji: 2009-10-19 o 21:36
magnoliada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 20:57   #437
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Dziękuje za odpowiedź, ale temat nadal mnie gnębi z dwóch powodów:
1) tyle różnych firm kosmetycznych produkuje kremy matujące, czy świadomie chcą nam szkodzić?
2) a krem matująco-nawilżający czy byłby dobrym rozwiązaniem?
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 18:47   #438
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź, ale temat nadal mnie gnębi z dwóch powodów:
1) tyle różnych firm kosmetycznych produkuje kremy matujące, czy świadomie chcą nam szkodzić?
2) a krem matująco-nawilżający czy byłby dobrym rozwiązaniem?
Nie jestem ekspertem, żeby odpowiadać na takie pytania. Ale prawda jest taka - jest popyt, jest podaż. Każdy chce mieć matową cerę, a nieświadomy klient zawsze sięgnie po krem matujący.
Co do kremu matująco-nawilżającego - chyba najlepiej obserwować reakcje skóry, czy nie szkodzi, jakie są efekty. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Trzeba samemu testować.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 19:05   #439
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź, ale temat nadal mnie gnębi z dwóch powodów:
1) tyle różnych firm kosmetycznych produkuje kremy matujące, czy świadomie chcą nam szkodzić?
Jeśli ktoś ma na tyle rozumu żeby pójść do sklepu i kupić kosmetyk a potem go używać, powinien znać tego konsekwencje. Jeśli nie zna, nie powinien obarczać wina za swoja ignorancje producenta kosmetyku.

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
2) a krem matująco-nawilżający czy byłby dobrym rozwiązaniem?
Pewnie lepszym.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 19:48   #440
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

[QUOTE=gramwzielone;148518 11]Jeśli ktoś ma na tyle rozumu żeby pójść do sklepu i kupić kosmetyk a potem go używać, powinien znać tego konsekwencje. Jeśli nie zna, nie powinien obarczać wina za swoja ignorancje producenta kosmetyku.

Nie jestem dermatologiem, kosmetologiem, kosmetyczką, tylko przeciętną klientką. Moim problemem jest błyszczenie skóry. Idę zatem do sklepu kosmetycznego czy też gabinetu kosmetycznego i tu proponują mi na moją przypadłość kremy matujące. W zależności od zasobności portfela mogę kupić takie zarówno firmy Bandi jak i Guerlain, czy też gabinetowej marki Guinot i oczywiście jeszcze wiele innych. Dlaczego mam zakładać, że działają w złej wierze i produkują kremy szkodliwe dla użytkowników?
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 20:15   #441
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś ma na tyle rozumu żeby pójść do sklepu i kupić kosmetyk a potem go używać, powinien znać tego konsekwencje. Jeśli nie zna, nie powinien obarczać wina za swoja ignorancje producenta kosmetyku.
Nie jestem dermatologiem, kosmetologiem, kosmetyczką, tylko przeciętną klientką. Moim problemem jest błyszczenie skóry. Idę zatem do sklepu kosmetycznego czy też gabinetu kosmetycznego i tu proponują mi na moją przypadłość kremy matujące. W zależności od zasobności portfela mogę kupić takie zarówno firmy Bandi jak i Guerlain, czy też gabinetowej marki Guinot i oczywiście jeszcze wiele innych. Dlaczego mam zakładać, że działają w złej wierze i produkują kremy szkodliwe dla użytkowników?
Ale dlaczego szkodliwe? Same w sobie nie są szkodliwe, negatywne skutki wywoływane są bezmyślne podejście do długości i częstotliwości używania tych kosmetyków. A to już kwestia klientek, które bez zastanowienia smarują twarze najróżniejszymi specyfikami i przez myśl im nawet nie przebiegną pytania w stylu: czy ten kosmetyk jest odpowiedni dla akurat mojej skory? A to jest przecież twarz.
Nie trzeba być geniuszem zeby wpasc na to, ze jesli bedziemy cos wysuszac to to bedzie sie potem jeszcze mocniej przetłuszczać. Poza tym - mamy dosyć szeroki dostep do internetu, mnóstwo czasopism z poradami urodowymi, badania skory - jak ktoś chce wiedzieć jaki ma rodzaj skory i jak dbać o nią dbać to się dowie.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 22:02   #442
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Właśnie dlatego, że nie jestem geniuszem kosmetycznym skorzystałam z pomocy forum, nie oczekiwałam jednak takiej napastliwości jaką prezentuje "gramwzielone".
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 06:24   #443
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

jelonki nie pochlebiaj sobie Osobiście w nosie mam jaka wiedzę masz o kosmetykach, jakich kremów używasz i co robisz ze swoja twarzą. Poważnie mnie to nie obchodzi i nigdy nie interesowało.
Odniosłam się tylko do prób tworzenia nowej spiskowej teorii dziejów o podstępnych producentach kosmetyków celowo przetłuszczających kobiece twarze.

Z kremami matującymi, jak ze wszystkim zresztą, ważny jest rozsądek i umiar.

pozdrawiam
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 22:53   #444
chicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Ja używam krem z Vichy, stosuje go rano i pod makijaż, ale wydaje mi się, że nie matuje zbyt dobrze, bo i tak po paru godzinach cera mi się błyszczy, co prawda nie tak jak wcześniej no ale jednak nadal się świeci Zastanawiam się nad zakupem z Garniera bo widzę, że ma dosyć dobre opinie...

Edytowane przez chicaa
Czas edycji: 2009-10-23 o 00:09
chicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 08:20   #445
martika26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Witam,
nie zgodzę się z teorią, że kremy matujące szkodzą (oczywiście dobre kremy). Dobry krem matujący ma tak dobrane składniki, że nawilża i matowi skórę. Ponieważ na noc nie potrzebujemy matowienia najlepiej wybrać jakiś krem głęboko nawilżający i regulujący wydzielanie sebum. Jest mnóstwo firm, które takie kosmetyki mają w swojej ofercie. Nie ma niestety jednego dobrego dla wszystkich. Każda cera jest inna i inaczej reaguje na składniki tych kremów.
Ja ponieważ mam cerę problematyczną osobiście rano twarz leczniczym żelem evosebor, który nie wysusza i nie narusza warstwy lipidowej skóry (
częste mycie twarzy środkami silnie odtłuszczającymi jak wiadomo powoduje przesuszenie i podrażnienie skóry). Potem nakładam moc siarkową krem matujący. Tutaj opinie są skrajne, jedni są zachwyceni a inni uważają, że za bardzo wysusza. To sprawa indywidualna predyspozycji cery, ale ja akurat należę do zwolenników. Wieczorem znów myję twarz żelem evosebor (bez spłukiwania) i nakładam krem. Teraz akurat testuję AA therapy. Ma on za zadanie normalizować wydzielanie sebum, łagodzić podrażnienia i poprawiać nawilżenie skóry. Spisuje się całkiem nieźle.
Osobiście doradzam kupowanie próbek, gdyż jeśli krem nie będzie odpowiedni to nie wydamy tylu pieniędzy a krem nie wyląduje w koszu.

martika26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 14:34   #446
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Od siebie polecam krem matująco-normalizujący Clarinsa, jestem zadowolona i myśle że warto przetestować, może nie jest tani ale na pewno wydajny. Krem-żel jest bardzo lekki i bardzo szybciutko się wchłania. Idealnie nadaje sie pod makijaż.
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 08:11   #447
martika26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Jak pisałam wyżej używam mocy siarkowej, ale jeśli dla kogoś jest za mocna to gorąco polecam również wypróbowany jakiś czas temu kremik firmy IsisPharma teen derm K http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...radzikowej.htm
Jest bardzo lekki, mega szybko się wchłania, nie pozostawia uczucia ściągnięcia, dobrze nawilża a jednocześnie matuje. Po 15 - 30 sekundach od nałożenia skóra jest matowa, nawilżona i co genialne niesamowicie gładka. Dotykając twarzy ma się wrażenie, że dopiero co zrobiło się peeling. Udało mi się go dużo taniej kupić na allegro.
Z tańszych kremików nawilżających polecam Ziaja Nuno antybakteryjny. świetnie nawilża i wchłania się do matu mimo, że matujący nie jest.
martika26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 14:37   #448
magge
Rozeznanie
 
Avatar magge
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 851
Dot.: Najlepszy krem matujący jaki miałaś

Witam) Polecam garnier -czysta skóra.Naprawdę dobrze matuje i jednocześnie nawilża,skóra gladziutka.
magge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 12:25   #449
lennyGIRL
Raczkowanie
 
Avatar lennyGIRL
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 246
Dot.: zmatowic cere

Cytat:
Napisane przez magnoliada Pokaż wiadomość
Dzięki za radę, niestety LRP z kolei przesusza moją cerę. jednoczesne stosowanie nawilżacza i kremu matującego to chyba jedyne wyjście u mnie. Teraz na dzień nakładam siarkową moc + odrobinę Babydream niebieskiego i efekt jest zadowalający.

Problem w tym, że szukam kremu matującego z minimalną zawartością składników typu oleje mineralne i tym podobne.
Też stosowałam siarkową moc, nigdzie w aptekach nie mogłam tego znaleźć a kiedy już dostałam to okazało się że matuje ale na godz, góra dwie, a potem znowu tłuszcz na twarzy
Szczerze mówiąc to nie miałam jeszcze takiego kremu który by mnie zadowolił ;/ Muszę wybrać się do dermatologa niedługo bo nic nie działa.. Podkład Diora który nakładałam niedawno się rozpłynął, nawet mama już pytała 'dlaczego się tak błyszcze'..
__________________

Life is like a coin
you can spend it any way you want to
but you can only spend it once
l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n . . .
lennyGIRL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 09:18   #450
kukurydzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
GG do kukurydzianka
Kremy rzeczywiście matujące...?

Witam kobietki Jeśli trafiłam na złe forum proszę panią Moderator o przesunięcie Do sedna: zmagam się całe życie z tłustą, no można powiedzieć mieszaną skórą... I tu moje pytanie, jakich kremów używacie, żeby się skutecznie zmatowić? Wczoraj dostałam próbkę kremu matującego Vichy pro-mat, taki zielony. W ogóle zauważyłam, że sklepy/apteki nie czują się zobowiązane dawać nam próbki. I jak tu wydać na krem z 70 zł skoro nie wiemy, jak będzie się zachowywał z naszą skórą...Krótko - jakie polecacie kremy matujące? Pozdrawiam
__________________




kukurydzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-27 10:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.