Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-05, 23:19   #691
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Kupiłam dziś olej tamanu. Rzeczywiście pachnie maggi. Wkurzający ten zapach!
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 23:51   #692
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś olej tamanu. Rzeczywiście pachnie maggi. Wkurzający ten zapach!
E tam Taman to moj faworyt, obok porzeczki, maliny i arganowego. Kocham za dzialanie i za zapach tez Na mnie na szczescie jest bardziej orzechowy niz bulionowy.
Ostatnio znowu popelnilam zamowienie mazidlane. Przylecial m in taman, czarna porzeczka i macerat z kocanki ( licze na zmiejszenie podkowek pod oczami )
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 14:21   #693
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cześć dziewczyny! Fantastyczny wątek!

Czytając wasze wypowiedzi mam po prostu wrażenie, że dotarłam do ziemi obiecanej
Od zawsze moimi ulubionymi kosmetykami były naturalne glinki i masła, zdobywane z trudem w sklepach zielarskich

Jakie są wasze ulubione "mazidła" nawilżające?
Po przekroczeniu 30tki cera zaczęła mi się niemiłosiernie przesuszać, już nie wiem co mam zrobić, bogatsze kremy które stosowałam, powodują niemiłe "skutki uboczne".

Jakie oleje i hydrolaty polecacie?
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 21:30   #694
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
E tam Taman to moj faworyt, obok porzeczki, maliny i arganowego. Kocham za dzialanie i za zapach tez Na mnie na szczescie jest bardziej orzechowy niz bulionowy.
Ostatnio znowu popelnilam zamowienie mazidlane. Przylecial m in taman, czarna porzeczka i macerat z kocanki ( licze na zmiejszenie podkowek pod oczami )
Dziś wypróbuję malinę i porzeczkę :P Wkurzyło mnie to tamanu.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 20:33   #695
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

wiem, ze moze ja tu wyskakuje teraz przed szereg i nie na miejscu, ale przeczytalam cale te kilkanascie stron i jeszcze kilka innych watkow i miesza mi sie to wszystko, a chcialabym przygode z "tymi" kosmetykami zaczac. jest tu tyle roznych informacji, ze dla kogos, kto zaczyna to za duzo.
no bo tak: wszystkie te preparaty maja na jednej lub innej stronie opisy dzialania, ale jedno mnie meczy. czy ktoras z wtajemniczonych pomocnych osob moze mi wyjasnic, ktorymi z tych kosmetykowmozna myc czy tez oczyszczac twarz? bo wiadomo, ze wszystkie te substancje sie w taki lub inny sposob naklada, wklepuje, mazia itede, ale ktorych mozna uzyc do oczyszczania? hydrolaty mozna stosowac jako tonik, to wiem ale co poza tym jesli chodzi o oczyszczanie? przeciez tonik tez w sumie nie jest tak bezposrednio do oczyszczania... czy ktoras mnie olsni?
chce oczywiscie zlozyc zamowienie i z niecierpliwoscia czekac na paczke, zeby wreszcie cus "ukrecic", ale chce zamowic z glowa. nie byle co, co mi sie podoba. mam nadzieje, ze moze tym sposobem znajde cos do najbardziej przyziemnego codziennego oczyszczania twarzy.
hoian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 01:20   #696
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hoian Pokaż wiadomość
wiem, ze moze ja tu wyskakuje teraz przed szereg i nie na miejscu, ale przeczytalam cale te kilkanascie stron i jeszcze kilka innych watkow i miesza mi sie to wszystko, a chcialabym przygode z "tymi" kosmetykami zaczac. jest tu tyle roznych informacji, ze dla kogos, kto zaczyna to za duzo.
no bo tak: wszystkie te preparaty maja na jednej lub innej stronie opisy dzialania, ale jedno mnie meczy. czy ktoras z wtajemniczonych pomocnych osob moze mi wyjasnic, ktorymi z tych kosmetykowmozna myc czy tez oczyszczac twarz? bo wiadomo, ze wszystkie te substancje sie w taki lub inny sposob naklada, wklepuje, mazia itede, ale ktorych mozna uzyc do oczyszczania? hydrolaty mozna stosowac jako tonik, to wiem ale co poza tym jesli chodzi o oczyszczanie? przeciez tonik tez w sumie nie jest tak bezposrednio do oczyszczania... czy ktoras mnie olsni?
chce oczywiscie zlozyc zamowienie i z niecierpliwoscia czekac na paczke, zeby wreszcie cus "ukrecic", ale chce zamowic z glowa. nie byle co, co mi sie podoba. mam nadzieje, ze moze tym sposobem znajde cos do najbardziej przyziemnego codziennego oczyszczania twarzy.
Do mycia twarzy sa olejki myjace z BU, ZSK lub wlasnorecznie robione z Mazidel. Nie dzialaja antybakteryjnie, wiec jesli masz problem z zanieczyszczeniem skory, powinnas sie przykwasic Najlepszy jest tonik AHA/BHA 10% - wybije wszystko co sie rusza Jesli okaze sie za ostry, mozna go rozcienczyc hydrolatem bezposrednio przed uzyciem.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 09:42   #697
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

czyli wynika z tego, ze jesli chodzi o oczyszcanie to zadnego z tych specyfikow nie mozna uzyc solo, tak? dobrze mysle? draze ten temat, bo mysle, ze na poczatek dla mnie beda najlepsze najprostsze specyfiki. nie chce szalec z duza iloscia skladnikow zeby nie przedobrzyc i zeby ewentualnie moc stwierdzic co mi szkodzi, a co nie. i jeszcze jedno mam pytanie. czaje sie na macerat z kasztanowca, ma opis jakby byl stworzony wlasnie dla mnie i do tego calkiem niezle recenzje tutaj na wizazu. jak juz go bede miala to coz z nim poczac mam? mieszac na dloni z kremem bezposrednio przed nalozeniem? i czy mozna jakos zintensyfikowac jego dzialanie? dodac do maseczki czy jakos tak?
hoian jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 11:53   #698
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

hoian niektóre "specyfiki " można używać solo.Chodzi o to że np .sam olej nie oczysci dobrze skóry .To samo dotyczy hydrolatów, bo to przecież woda ,destylat po otrzymaniu olejku eterycznego.Jeśli chodzi o macerat z kasztanowca to możesz używać jak chcesz. Tzn. dodać do porcji kremu przed nałożeniem, stosować solo na mokrą skórę, wymieszać porcję z kwasem hialuronowym, dodać do maseczki- po prostu jak Ci wygodniej.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 12:38   #699
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

caffeine
a jaka masz skore?
na stronie mazidel przy kazdym produkcie jest dzialania i nawet dla jakies skory polecana dana rzecz.
ja mam sucha i mieszana w strefie T kocham maslo shea nierafinowane, maslo kakaowe tez, olej sliwkowy (mmmzaaapach...)
olej jojoba, z orzechow.
kwasy hialuronowego nie lubie, sciaga mnie bardzo
d-pantenol jest ok, witamina e z kaspulek tokowitu, czy tez aplus e.
wiele wiele rzeczy jest do wyboru i wiele wątkow
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2009-11-08 o 12:40
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 14:10   #700
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
caffeine
a jaka masz skore?
na stronie mazidel przy kazdym produkcie jest dzialania i nawet dla jakies skory polecana dana rzecz.
ja mam sucha i mieszana w strefie T kocham maslo shea nierafinowane, maslo kakaowe tez, olej sliwkowy (mmmzaaapach...)
olej jojoba, z orzechow.
kwasy hialuronowego nie lubie, sciaga mnie bardzo
d-pantenol jest ok, witamina e z kaspulek tokowitu, czy tez aplus e.
wiele wiele rzeczy jest do wyboru i wiele wątkow
Moja skóra jest dosyć delikatna i cienka, mam wrażenie że zupełnie nie trzyma wilgoci... a kiedy jest odwodniona, natychmiast zaczyna się problem z nadmiernym wydzielaniem sebum. Dotychczas najlepiej nawilżały... filtry avene. Probuję zrozumieć dlaczego...
Szukam jakiegoś prostego składnika, który wzmacnia naturalną bariere ochronną.

Zastanawiam się nad olejami, który tobie najbardziej pomaga?

Kupiłam kiedys masło shea naturalne, (w jakimś sklepie eko) ale strasznie trudno sie rozsmarowywalo i wchłanialo, byłam rozczarowana.
Są rózne postacie masła shea, ale nie znam się
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 14:33   #701
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Moja skóra jest dosyć delikatna i cienka, mam wrażenie że zupełnie nie trzyma wilgoci... a kiedy jest odwodniona, natychmiast zaczyna się problem z nadmiernym wydzielaniem sebum. Dotychczas najlepiej nawilżały... filtry avene. Probuję zrozumieć dlaczego...
Szukam jakiegoś prostego składnika, który wzmacnia naturalną bariere ochronną.

Zastanawiam się nad olejami, który tobie najbardziej pomaga?

Kupiłam kiedys masło shea naturalne, (w jakimś sklepie eko) ale strasznie trudno sie rozsmarowywalo i wchłanialo, byłam rozczarowana.
Są rózne postacie masła shea, ale nie znam się
Naturalne oleje nalozone solo sciagaja i obsuszaja skore. Troche lepiej jest w przypadku masel, oleju jojoba,kokosowego ale tu jest wieksze ryzyko zapchania.
Mnie bardzo pomaga Hydreane Riche La Roche z Cyclohexasiloxane i caprylic/capric triglyceride - to lepsze emolienty niz np paraffinum liquidum.
Jak masz taki przesusz to rozejrzyj sie za kremem typowo emolientowym, i nie przejmuj sie ze nic wiecej nie ma w skladzie, bo to zawsze mozna uzupelnic innym kremem.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 14:52   #702
kirkewrozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Do mycia twarzy sa olejki myjace z BU, ZSK lub wlasnorecznie robione z Mazidel. Nie dzialaja antybakteryjnie, wiec jesli masz problem z zanieczyszczeniem skory, powinnas sie przykwasic
Jeśli będę się myć olejkiem myjącym (z BU), to wystarczy, że raz na tydzień przeczyszczę skórę tonikiem cytrynowym - w ramach tego zakwaszenia? Mam skórę mieszaną, więc może to wystarczy?
kirkewrozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 15:06   #703
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kirkewrozka Pokaż wiadomość
Jeśli będę się myć olejkiem myjącym (z BU), to wystarczy, że raz na tydzień przeczyszczę skórę tonikiem cytrynowym - w ramach tego zakwaszenia? Mam skórę mieszaną, więc może to wystarczy?
Z czego sie sklada tonik cytrynowy?
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 15:10   #704
kirkewrozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Z czego sie sklada tonik cytrynowy?
Chodzi mi o ten przepis z forum, a to znaczy, że tonik składa się z przegotowanej wody i cytryny
kirkewrozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 15:19   #705
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kirkewrozka Pokaż wiadomość
Chodzi mi o ten przepis z forum, a to znaczy, że tonik składa się z przegotowanej wody i cytryny
Nie znam, nie uzywalam. Jesli nie masz zaskornikow i wiekszych problemow ze skora, to moze wystarczy.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 21:57   #706
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

wielkie dzieki za pomoc. obawialam sie,ze zaraz mnie tu jakis moderator postraszy, ze nie szukam tylko zasmiecam watek ;P narazie nie mam wiecej pytam. watpliwosci wstepnie zostal rozwiane, ale jeszcze tu wroce cos mi sie wydaje z nowymi pytaniami ;D
hoian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 22:15   #707
milosz1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 43
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam. Posiadam cere mocno przetluszczona. Posiadam juz: Oleje z zsk - jojoba, konopy, lniany, krokosz,Tamanu slonecznikowy, czarnuszka, pachotla, wiesiolek, szałwia, maceraty z arniki i ziellonej herbaty i wyciag z aloesu 10x zatezony. Mam takze z bu hydrolat oczarowy, zel hialurynowy 1%, tonika bha2%, olejek myjacy drzewo rozane. Stosuje juz prawie miesiac i efektow wiekszych nie widze, jedynie od tamanu widze, ze zredukowal blizny po syfkach. Stosuje na dzien zel h1% solo a na noc zel h1% duza kropla , tamanu maal kropla i lniany duza kropla, wklepuje to , ale nie wszystko wchlania moja cera. Co bedzie najlepszym polaczeniem? Posiadam takze probki z zsk witamina b3 -niacynamid, ekstrakt p/tradzikowy.Chce robic sobie gotowe serum i jakie macie propozycje byz zrobic sobie serum 2-4 olejowe i czy potrzebne sa mi jeszcze jakies inne dodatki typu kwas salicynowy, emulgator czy coskolwiek innego.Ogolnie jak laczyc czy potrzebny mi tez jakis mocniejszy tonik lub stosowac go czesciej niz 2-3 razy w tygodniu? Dodam, ze nie moge sobie dobrze oczyscic i uspokoic cery hydroalatem jak i olejkiem myjacym - nie lagodzi to moich podraznien.Z gory dzieki za odpowiedzi i pomocne rady
milosz1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 09:46   #708
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witajcie

Dawno mnie tu nie było, nie wchodziłam na ten wątek kuszący. Ale wracam, idzie zima, to może cos nowego mnie zainspiruje

Jesli chodzi o tonik cytrynowy, ja praktykowałam tez w swoim czasie z octu i cytryn - zalewało się plastry cytryny octem odstawiało na dwa tygodnie chyba, potem odcedzić, rozcieńczyc z wodą, dodać pare kropli olesku eterycznego cytrynowego i SIĘ MAZIAĆ

Teraz używam toniku z octu ziołowego wg przepisu Niezamiennej (na podobnej zasadzie - czyli zalewa się różniaste zioła)

pozdrawiam
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 15:17   #709
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witajcie dziewczeta, po dlugiej nieobecnosci na tym watku. pojawiam sie, zeby siac zamieszanie
mam pytanie glownie do pan/panow uzywajacych oleju z orzechow wloskich. czy ktoras z was ma cere problematyczna, tlusta sklonna do zapychania i tradziku? jesli tak? to jak tego typu olej sprawuje sie na waszej twarzy?
na mazidlach polecaja go wlasnie do cery tradzikowej.
0,5 litra tego oleju zalega w mojej lodowce. tzn. zasadniczo z przeznaczeniem do salatek. strasznie mnie kusi, zeby go wyprobowac na twarz. ale po roznorakich doswiadczeniach z przed kilku miesiecy, strasznym wysypie- jakos sie trzese, ze spowoduje on spustoszenie na mojej twarzy.
za cenne uwagi z gory dziekuje)
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-13, 16:11   #710
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Miłosz, do czystego serum olejowego emulgatory są niepotrzebne, natomiast dla cery tłustej i trądzikowej warto dodać do oleju kwasu salicylowego (przepis jest na Mazidłach). Jeśli masz cerę podrażnioną, spróbuj może kwasów PHA - są w ZSK i w Naturalisie (glukonolakton), przepisy są na stronie ZSK, a i BU ma gotowy zestaw do zrobienia toniku z PHA.
Jeśli masz ekstrakt przeciwtrądzikowy i B3, warto zrobić prosty tonik z liposomami: hydrolat, 5% B3, 6-7% liposomów i ewentualnie aloes.

Polu, Dau, witajcie, kochane Olejomaniaczki. Dawno was tu nie było

Dau, niestety nie używam tego oleju - miałam próbkę i w sumie była ok, ale teraz jakoś mi nie po drodze do niego.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-11-13 o 16:14
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 16:46   #711
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niezamienna

Dau, ja też niestety oleju z orzechów nie znam...

Mnie za to kusi olej lniany - kupujemy na targu do jedzenia, idzie nam litrami, dodajemy go do wszystkiego i mam ochotę go użyć też zewnętrznie
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 17:46   #712
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witajcie, witajcie!
powiem wam, ze chyba musze wchodzic w klapkach na oczy na ten watek. wprawdzie niczego sie nie dowiem, ale to i dobrze- ten watek to istne samobojstwo, omatkosauatko!
jak dotad zaden z wyprobowanych olejow mi nie pomogl, baa wrecz wszystkie szkodzily. tzn. nie, przepraszam- szkodzilo mi ich aplikowanie na twarz. na ciele i wlosach sprawuja sie znakomicie. ale jak sobie poczytam ta olewcza lekturke, to dochodze do wniosku, ze wszystko musze miec, bez wzgledu na to czy pomaga, czy szkodzi. to jakies nienormalne!!
ostatnio tak skolowalam nawet moja kolezanke, ze chyba zrobilam jej z mozgu, jak nie wode, to olej! dziewczyna uznala, ze wszystko czego do tej pory uzywala, jest wstretna chemia i z niecierpliwoscia wyczekuje paczki z mazidel. ale sie bede miala, jak jej nieposluzy;DDD
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 17:54   #713
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
Mnie za to kusi olej lniany - kupujemy na targu do jedzenia, idzie nam litrami, dodajemy go do wszystkiego i mam ochotę go użyć też zewnętrznie
Uzywałam lnianego z ZSK-u. Zrobiłam sobie z olejek z BHA z niego (z dodatkiej oleju sosjowego i krokoszowego), ale najbardziej lubiłam robić sobie masaż tym olekiem. Mieszałam lniany z rycynowym i twarz tak z 30-40 minut masowalam. bardzo ladnie oczyszczało pory
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 18:23   #714
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

a ja rzucilam sie do lodowki i wyprobowalam ten olej z orzechow wloskich. zrobilam to jednak tylko na czesci twarzy, szyi i rekach. niesamowicie ladnie i latwo sie wchlania, az anie chce sie wiezyc. tak sam z siebie, bez zadnych pomocy, typu zwilzanie skory.oj teraz czekam, az mnie po nim wyspie. ojoj
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 19:34   #715
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
ostatnio tak skolowalam nawet moja kolezanke, ze chyba zrobilam jej z mozgu, jak nie wode, to olej! dziewczyna uznala, ze wszystko czego do tej pory uzywala, jest wstretna chemia i z niecierpliwoscia wyczekuje paczki z mazidel. ale sie bede miala, jak jej nieposluzy;DDD
Skąd ja to znam

Smerfny_Paczusiu, 30-40 min. Podziwiam cierpliwość. U mnie masaż trwa najwyżej 15 min. A swoją drogą, olej lniany też lubię - używam i wewnętrznie, i do ciała, i do twarzy, i w olejku myjącym, i we wszystkich zastosowaniach bardzo mi odpowiada.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 09:21   #716
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

kurczę, masaż ponad pół godziny... Podziwiam

Dau, może tym razem nie wysypie, trzymam kciuki

Ja się maziam ostatnio namiętnie tamanu, dodaję go do wszystkich innych olejów - mam jeszcze troche blizny po ostatnim pryszczowym ataku, poprzednio pomógł bardzo pieknie.

I generalnie wykańczam zapasy, niedługo szykuje mi się chyba wieksze zamówienie mazidłowe...

A, miałam sie jeszcze zapytać o olej porzeczkowy - nie wiecie czy cos się zmieniło, bo kiedys był tak ciemno zielony, a teraz jest brązowy i ma jakieś farfocle...
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 19:19   #717
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
A, miałam sie jeszcze zapytać o olej porzeczkowy - nie wiecie czy cos się zmieniło, bo kiedys był tak ciemno zielony, a teraz jest brązowy i ma jakieś farfocle...
Ten nowy olej jest surowy i niefiltrowany, stąd "farfrocle". Ja nadal bardzo go lubię, ale już nie używam solo, jak starej wersji, tylko w miksie z frakcją sojową i jakimś innym olejem (ostatnio tamanu albo dyniowym) - sama porzeczka daje u mnie efekt brudnej twarzy, a tym samym i brudnej poduszki, niestety.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 21:22   #718
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość

A, miałam sie jeszcze zapytać o olej porzeczkowy - nie wiecie czy cos się zmieniło, bo kiedys był tak ciemno zielony, a teraz jest brązowy i ma jakieś farfocle...
Faktycznie kiedys byl zielony Teraz jest prawie czarny, smierdzacy i z farfoclami Ale za to dzialanie boskie i na bal Halloweenowy jak znalazl efekt bezdomnego tudziez zombiaka z grobu...
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 10:31   #719
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dzięki za wyjasnienia. Ja też wolałam zielony, milszy w użyciu i mam wrażenie że odnosił lepsze efekty
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 14:14   #720
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

hmm polu, no wlasnie bardzo bym chciala znalezc jakas naturalniejsza i bardziej ekonomiczna alternatywe do obecnego kremu. wczoraj przelamalam sie i rzucilam sie na ten olej orzechowy. zaaplikowalam tym razem na twarz. i na razie cicho. ale, kto to wie? i poki co niedzwiedz spi. a ja latam do lustra i kontroluje czy nie pojawilo sie cos nowego
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.