czerwone plamy na przedramionach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-22, 19:27   #1
janebw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 149
GG do janebw

czerwone plamy na przedramionach


wyglada to tak: pojawia sie czerwona plama, ma to zazwyczaj ksztalt okregu, ok 1 cm wielkosci, albo mniejsze, plama ta jest chropowata, nie raz widac takie czerwone punkciki; tych plamek jest zazwyczaj kilka, nie swedza; po jakis 3 dniach znikaja i w tym miejscu pozostaje bielsza skora; nie wiem co to jest, widzialam to u wielu dziewczyn;
bylam u lekarza, ktory stwierdzil, ze to grzybica i wypisla mi masc; ale ja nie mysle, ze to grzybicia, bo nikt inny w domu tego nie ma, a masci nie wiele pomogly;
widzialam w telewizji dziewczyne z podobnymi plamami, tyle ze na buzi i lekarz stwierdzij, ze to bakteria i dostala leki; moja mama czytala gdzies, ze sa wlasnie takie bakterie, ktore jakby "jedza" skore, robiac to wlasnie w ksztalcie okregow; wiem ze moge isc do lekarza, ale nie chce znow uslyszec ze to grzybica, bo wydaje mi sie, ze nia nie jest, a nie zajde nie nie powiem, ze pani sie nie zna
moze ktos cos wie na ten temat?
dostalam od cioci wyciag z grejfruta i wysmarowalam rece, najpierw szczypalo, plamy sie zrobilo bardzo czerwone, az sie przerazilam, ale podzialalo; ale co jakis czas mam nawrot, juz nie jest tych plam tak duzo, ale sa; wiec moze ktos wie co to jest dokladnie, i czy leczy sie to farmakologicznie?
janebw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 22:16   #2
Aribeth
Raczkowanie
 
Avatar Aribeth
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 161
Dot.: czerwone plamy na przedramionach

Kwasne srodowisko ogolnie hamuje rozwoj grzybow czy tez bakterii dlatego czasowo grejfrut Ci pomaga. Dobrze byloby znalezc dobrego dermatologa tam gdzie mieszkasz i pojsc jeszcze do niego bo jesli to jednak grzybica to trzeba to leczyc. Niestety leczenie grzybicy jest uciazliwe i dlugie.
Aribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 06:46   #3
little_princess
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 76
Dot.: czerwone plamy na przedramionach

Moim zdaniem to jest grzybica! Nawroty moga powodować np długie kapiele (bo jak wiadomo grzyby lubia wilgoć...itd) Mogłas sie zarazic przez zwierzęta (kot, pies) Moge polecic Ci LUBEX, to taki płyn dezynfekujący..całkowicie nie leczy, jest tylko dodatkiem do specjalnych masci. Przemywa się nim skorę. Zawiera substancje przeciwgrzybicze! Mam nadzieje ze sie wyleczysz, bo grzybica jest uciazliwa! Cos o tym wiem Pozdrawiam
little_princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 16:45   #4
janebw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 149
GG do janebw
Dot.: czerwone plamy na przedramionach

hmmm no nie wiem, moja kolezanka tez to miala i samo jej ustapilo, mowi, ze ma to po opalaniu, a zima znika zupelnie; ja narazie nie mam nawrotu od kilku miesiecy wiec bardzo sie ciesze, zobaczymy co bedzie po lecie; pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi
janebw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.