Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-12, 11:36   #3901
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Systematycznie? Bo moje jaśnieją
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 12:40   #3902
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Systematycznie? Bo moje jaśnieją
Kiedyś tak, ale nie widziałam zadowalającyych efektów i teraz "jak mi się przypomni" No ale chyba będę musiała wrócić do wcześniejszych nawyków...

Macie jakieś patenty na wyszczuplenie ud ?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 13:00   #3903
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość

Macie jakieś patenty na wyszczuplenie ud ?
ja bym poprosiła patent na wyszczuplenie łydek... uda mam dość ładnie umięśnione, a łydki tłuste :P mimo, że jestem drobną, szczupłą osobą jak spalić ten łydkowy tłuszczyk? rower 'poszedł' mi tylko w uda
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 13:04   #3904
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
ja bym poprosiła patent na wyszczuplenie łydek... uda mam dość ładnie umięśnione, a łydki tłuste :P mimo, że jestem drobną, szczupłą osobą jak spalić ten łydkowy tłuszczyk? rower 'poszedł' mi tylko w uda
To odstaw rower, ja też tak kiedyś miałam z treningiem siłowym, niepotrzebnie poszło mi w mięśnie nóg. Okazało się, że dodatkowo mam problem z zatrzymaną wodą w organiźmie. Nogi mi wyszczuplały po zabiegach z algami. Niestety teraz nie mogę takich znaleźć, ale szukam cały czas czegoś podobnego. Najpierw były algi czerwone rozgrzewające (skóra czerwona) przez 20 minut, potem maska z alg zimnych zielonych (ale nie śmierdziały na szczęście), gdzie przez kolejne 20 minut trzęsłam się z zimna. Efekt: gładka i naprawadę wyszczuplona skóra nóg. Wzięłam serię 8 zabiegów i jeansy były na mnie za luźne!
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 13:05   #3905
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
To odstaw rower, ja też tak kiedyś miałam z treningiem siłowym, niepotrzebnie poszło mi w mięśnie nóg. Okazało się, że dodatkowo mam problem z zatrzymaną wodą w organiźmie. Nogi mi wyszczuplały po zabiegach z algami. Niestety teraz nie mogę takich znaleźć, ale szukam cały czas czegoś podobnego. Najpierw były algi czerwone rozgrzewające (skóra czerwona) przez 20 minut, potem maska z alg zimnych zielonych (ale nie śmierdziały na szczęście), gdzie przez kolejne 20 minut trzęsłam się z zimna. Efekt: gładka i naprawadę wyszczuplona skóra nóg. Wzięłam serię 8 zabiegów i jeansy były na mnie za luźne!
rower już dawno zostawiłam, znudziło mi się teraz chcę kupić ten żel https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cy.html&next=1 tylko nie wiem gdzie go mogę dostać. będę używać na całe nogi, pupę, brzuch
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 13:50   #3906
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
rower już dawno zostawiłam, znudziło mi się teraz chcę kupić ten żel https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cy.html&next=1 tylko nie wiem gdzie go mogę dostać. będę używać na całe nogi, pupę, brzuch
Moim zdaniem sam żel niewiele da, muszą być jeszcze zabiegi, ruch, itd. Sama jestem leniwa, dlatego lubię zabiegi zamiast ruchu
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-01-12 o 13:53
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 14:31   #3907
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem sam żel niewiele da, muszą być jeszcze zabiegi, ruch, itd. Sama jestem leniwa, dlatego lubię zabiegi zamiast ruchu
ruszać to się ruszam, ale szukam też jakiegoś wspomagania
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 08:59   #3908
vanes
Wtajemniczenie
 
Avatar vanes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 2 462
GG do vanes
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

a stosowałyście na nogi peeling kawowy?? mi bardzo pomógł jeśli chodzi o łydki to zeszczuplały w najszerszym miejscu z 40cm do 35 i uwierzcie mi ze widać różnicę
a uda znowu może nie są zniewalające bo teraz ruch zabroniony ale bez cellulitu są na pewno
__________________
główny cel: powrót do dawnej sylwetki

80 79 78 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66
6564 63 62 61 60 59 58 57 56 55
vanes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 10:52   #3909
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez vanes Pokaż wiadomość
a stosowałyście na nogi peeling kawowy?? mi bardzo pomógł jeśli chodzi o łydki to zeszczuplały w najszerszym miejscu z 40cm do 35 i uwierzcie mi ze widać różnicę
a uda znowu może nie są zniewalające bo teraz ruch zabroniony ale bez cellulitu są na pewno
Po peelingu kawowym zeszczuplały Ci uda?
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 12:13   #3910
vanes
Wtajemniczenie
 
Avatar vanes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 2 462
GG do vanes
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

nie zeszczuplały mi uda ale na pewno wygladaja bardziej ponetnie niz kiedys nie ma na nich ani grama cellulitu nawet teraz kiedy jestem w ciazy

jesli chodzi o lydki to ja robiłam tylko jedno cwiczenie dziennie
wtedy kiedy sie malowalam po prostu stawalam na palce na 5 sekund i na 3 sekundy spowrotem stawałam na ziemi mi to pomogło
__________________
główny cel: powrót do dawnej sylwetki

80 79 78 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66
6564 63 62 61 60 59 58 57 56 55
vanes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 11:55   #3911
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

A jak dokładnie robić ten peeling kawowy? i jak często go używać?

Poza tym, jak ktoś pyta o gąbkę syrenkę to dziewczyny zawsze wysyłają do rossmanna, wczoraj widziałam ją także w Auchan, także może i w innych marketach/drogeriach też są, warto się rozejrzeć. Ja dzisiaj powracam do szorowania się syrenką .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 22:44   #3912
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Maqua a jak tam Twoje ręce po tych maściach od dermatologa?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 08:16   #3913
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Ratunku

Od dłuższego czasu mam dosyć spore zmarszczki na czole (mam 15 lat). Teraz mi się strasznie pogłębiły, skóra jest sucha, czerwona, mam pełno odstających skórek, do tego pryszcze, zaskórniki, wielkie pory... Staram się porządnie nawilżać i używałam do tej pory nawilżającej Calmy HLC, oleju jojoba, oliwki Hipp, kapsułkę z wit. A+E (także wewnętrznie), nawet Babydreama sutkowego opartego na lanolinie... I im bardziej się nawilżam, tym bardziej cera jest sucha, pomarszczona jakbym miała ze trzydzieści lat i o siebie wcale nie dbała... A jeśli się nie posmaruję niczym to w ogóle tragedia Doradzicie mi coś mocno odżywczego i nawilżającego? Wszystko jedno czy mnie zapcha, trudno, mogę mieć całą twarz w gulach, żeby tylko nie była taka...
Zmarszczki na czole najprawdopodobniej pojawiły się na skutek przesuszenia. Używasz agresywnych środków przeciwtrądzikowych? Jeżeli tak to konieczne jest nawilżanie.
Ja mam podobny problem jak dam za dużo warstw Atredermu na raz - korzystam z metody Kligmana: skóra nie dość że pomarszona, napięta, łuszcząca, czerwona, nie da się dotknąć i wszystko z wyjątkiem 2 kremów ją podrażnia). Zaczęłaś w miarę okey - ja bym zrobiła tak:
~kapsułki z wit. A i E w największej możliwej dawce, dodatkowo cynk
~na skórę jako nawilżacz http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=11040&next=1 (jest do kupienia w rossmanie - szukaj na półkach przy podłodze , na początku sahary skóra pije i ja co pół godziny dosmarowuje, więc używam nawet do kilkunastu razy dziennie, jak jest już trochę lepiej mieszam z żelem HA), później można dołączyć Cetaphil, ale on nawilża zdecydowanie mniej niż mieszanka emulsji i żelu, więc to raczej dla kogoś kto nie ma na stanie żelu
~na noc peeling enzymatyczny (używam tego http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=28043&next=1), przy bardzo dużym podrażnieniu nie da się wytrzymać pieczenia, więc to jak się już wszystko trochę uspokoi

Jak robię sobie Kligmana to nie wychodzę z domu, po ok. 3-4 dniach (zależy ile warstw położę) po podrażnieniu nie ma ani śladu, za to skóra jest wygładzona, koloryt ujednolicony, zaskórników mniej, reszta się rozjaśnia. Więc efekty są.

Jako fanka emulsji muszę podzielę się jeszcze jednym zastosowaniem emulsji. Jako że jest bardzo tłusta, a przy retinoidach łuszczenie to standard to jeśli muszę wyjść z domu podczas wylinki to smaruje dosyć grubo przed wyjściem, i pudruje delikatnie mieszanką kukurydziano-ryżową. Dzięki temu skóra nie jest wysuszona po całym dniu, a nie świecę się jak latarnia.

Nie wiem, czy ktoś jest zainteresowany, ale mam też niezły sposób na włosy. Od 2 lat stosuję tą metodę i rozdwajanie końcówek nie jest już moim problemem. Po każdym myciu używam odżywki w sprayu (polecam waxa, ale rossmanowskie też są okey). Suszę włosy suszarką średniociepłym nawiewem. Jak są prawie suche to w końcówki wcierem solidną porcję Alantanu w piance http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=35876&next=1 Używam mango, bo ma cudowny zapach. Na koniec, jak są całkiem wysuszone to jeszcze czasami (nie zawsze) daję jedwab (polecam wax, zapachu joanny nie mogę znieść).
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 10:19   #3914
agik25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Witam. Mam podobny problem co dotka95 i chciałabym Was prosić dziewczyny o poradę. Moja skóra tuż pod oczami jest starsznie sucha, i taka spękana jak mocno wysuszona ziemia( I to tylko w jednym miejscu - taki paseczek szerokości może z pól centymetra. Zmieniłam krem pod oczy na bardziej treściwy, teraz na noc wcieram maść z wit. A, masło shea lub oliwkę babydream - w zalezności co ma pod ręką. Jest niby lepiej, ale jak tylko zrobię kilka dni przerwy od kuracji problem powraca. Mogłybyście mi poradzić jak z tym skutecznie walczyć?
agik25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 11:00   #3915
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Nie używam silnych kosmetyków przeciwtrądzikowych, twarz myję uniwersalnym Babydreamem lub Białym Jeleniem. Na noc olej jojoba wymieszany z odrobiną oleju rokitnikowego). Raz w tygodniu peeling. Od trzech tygodni łykam wit. A+E i właśnie to mi bardzo pomogło Zmarszczki się spłyciły, nic mi przez ten czas nie wyskoczyło, skóra jest coraz gładsza Zostały jeszcze rozszerzone pory, zaskórniki i trochę gojących się śladów po pryszczach

Tylko nie wiem, po jakim czasie mam sobie robić przerwę od łykania. Boję się przerywać "kuracji", bo twarz wróci do porzedniego stanu, ale nie chcę się nabawić hiperwitaminozy

Mimo że już się jako tako z tym uporałam i tak dziękuję za rady, aisha_

A mogłybyście mi polecić jakiś dobry korektor pod oczy? Bo nawet mocno kryjący Elemong (tak, i ja padłam ofiarą nowej wizażowej bb-creamo-manii ) sobie z nimi nie radzi...
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia

Edytowane przez dotka95
Czas edycji: 2011-01-16 o 11:02
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 12:05   #3916
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

a ja mam takie pytanie: gdzie mogę dostać ten balsam alantan? bo do tej pory nie widzialam go nigdzie..
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 14:31   #3917
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie: gdzie mogę dostać ten balsam alantan? bo do tej pory nie widzialam go nigdzie..
w aptece
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 17:39   #3918
tadyszka
Raczkowanie
 
Avatar tadyszka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 79
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

witajcie dziewczyny. od tygodnia nalogowo czytam wasz watek. przeczytalam jedna czesc i jestem juz na 77 stronie drugiej.
w 2 czesci byl podany link do watku o takiej miesiecznej extraopiece ciala?
no i ja ten watek zgubilam.a na swoim laptopie nie mam histori mozecie wkleic go raz jeszcze? baaaaaaaaaardzo prosze
__________________
Ale tylko nieliczni mają cos do powiedzenia,
bo tylko nieliczni potrafią zniesc ciszę,
i napiecie, konieczne, kiedy się
myśli.
PANIE POMÓŻ MI
TRZYMAC JEZYK ZA ZEBAMI,
DOPOKI NIE BEDE WIEDZIALA
CO CHCE POWIEDZIEC. AMEN
tadyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 18:32   #3919
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Maqua a jak tam Twoje ręce po tych maściach od dermatologa?
używałam obu zaledwie parę razy przez 3/4 dni i wszystko się zagoiło teraz tylko stosuję prewencyjnie (czyt. jak mi się przypomni). jak bym wiedziała, że tak szybko można się z tym uporać to od razu był pobiegła do lekarza
najbardziej pomogła mi maść Elosone
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 20:29   #3920
Krakovianka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 647
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Elosone to niestety silny steryd, wiec prewencyjnie raczej odpada.
Krakovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 20:54   #3921
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Krakovianka Pokaż wiadomość
Elosone to niestety silny steryd, wiec prewencyjnie raczej odpada.
nie znam się, z zalecenia dermatologa mam używać do końca zimy, żeby problemy nie wróciły
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 22:41   #3922
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

aisha, mogłabyś opisać jak stosujesz metodę Kligmana atredermem? tzn. ile warstw, co ile i ile dni z rzędu?
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 20:25   #3923
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
aisha, mogłabyś opisać jak stosujesz metodę Kligmana atredermem? tzn. ile warstw, co ile i ile dni z rzędu?
Szczerze to zależy w jakim stanie jest moja twarz. Najczęściej robię od czwartku, żeby w weekend pocierpieć, a w poniedziałek być już w stanie pójść na uczelnię. Czasami zapomnę jak mam jakoś więcej nauki, więc robię piątek-sobota.
Jak zaczynam w czwartek to kładę 4 albo 5 warstw w odstępach 30-40 min. Na noc grubo emulsja, o której pisałam wcześniej. W piątek jak drobno coś się łuszczy to emulsja i tylko mieszanka kukurydziano - ryżowa na twarz. I w piątek po powrocie z uczelni tyle samo warstw co dzień wcześniej, ale kładę już popołudniu - dzięki temu już wieczorem zaczynam się łuszczyć (czasami zdarza się, że nie, ale to widać jak skóra się zachowuje, jak widzę że nie będzie wylinki to dosmarowuje jeszcze ze 2 warstwy i dorzucam na noc zorac albo retin, ale wole zorac bo jest tłustszy). Podczas Kligmana w weekendy nie opuszczam domu, więc w sobotę i niedzielę chodzę ze świecącym burakiem na twarzy, piję dużo wody, łykam kapsułki z wit A i E w maksymalnej dawce. Tym sposobem efekty są niezłe
Teraz mam ukręcony tonik migdałowy i żel HA i spróbuję wzmocnić przenikanie. Ale to dopiero jak będę miałą trochę luzu na uczelni - nie jestem w stanie się uczyć, jak twarz mnie boli Więc pewnie gdzieś za 2 tygodnie dopiero.
Raz rozgrzewałam retinoid, położyłam 6 warstw i nic praktycznie mnie nie ruszyło - więc muszę znaleźć jakiś mocniejszy sposób.

Ostrzegam: to co napisałam jest przeznaczone dla osób, które znają swoją skórę (i wiedzą że są pancerni), znają zasady stosowania retinoidów i wiedzą, że tak silna jednorazowa dawka może doprowadzić nawet do poparzenia skóry. Także bardzo ostrożnie proszę
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 21:16   #3924
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Szczerze to zależy w jakim stanie jest moja twarz. Najczęściej robię od czwartku, żeby w weekend pocierpieć, a w poniedziałek być już w stanie pójść na uczelnię. Czasami zapomnę jak mam jakoś więcej nauki, więc robię piątek-sobota.
Jak zaczynam w czwartek to kładę 4 albo 5 warstw w odstępach 30-40 min. Na noc grubo emulsja, o której pisałam wcześniej. W piątek jak drobno coś się łuszczy to emulsja i tylko mieszanka kukurydziano - ryżowa na twarz. I w piątek po powrocie z uczelni tyle samo warstw co dzień wcześniej, ale kładę już popołudniu - dzięki temu już wieczorem zaczynam się łuszczyć (czasami zdarza się, że nie, ale to widać jak skóra się zachowuje, jak widzę że nie będzie wylinki to dosmarowuje jeszcze ze 2 warstwy i dorzucam na noc zorac albo retin, ale wole zorac bo jest tłustszy). Podczas Kligmana w weekendy nie opuszczam domu, więc w sobotę i niedzielę chodzę ze świecącym burakiem na twarzy, piję dużo wody, łykam kapsułki z wit A i E w maksymalnej dawce. Tym sposobem efekty są niezłe
Teraz mam ukręcony tonik migdałowy i żel HA i spróbuję wzmocnić przenikanie. Ale to dopiero jak będę miałą trochę luzu na uczelni - nie jestem w stanie się uczyć, jak twarz mnie boli Więc pewnie gdzieś za 2 tygodnie dopiero.
Raz rozgrzewałam retinoid, położyłam 6 warstw i nic praktycznie mnie nie ruszyło - więc muszę znaleźć jakiś mocniejszy sposób.

Ostrzegam: to co napisałam jest przeznaczone dla osób, które znają swoją skórę (i wiedzą że są pancerni), znają zasady stosowania retinoidów i wiedzą, że tak silna jednorazowa dawka może doprowadzić nawet do poparzenia skóry. Także bardzo ostrożnie proszę
dziękuję za odpowiedź ja "korzystając z bezrobocia" też próbowałam tej metody ale mój atrederm chyba zwietrzał bo żeby się cokolwiek złuszczyło muszę się nieźle namęczyć.
a powiedz, jak efekty?
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 21:46   #3925
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ratunku
Moja mama jest święcie przekonana, że jeśli będę używać do pielęgnacji twarzy wyłącznie mydła wszystkie moje problemy z cerą znikną Ja już nie wiem, co mam zrobić, żeby ją przekonać, że to tak nie działa. Wmawia mi, że to, że cera mi się poprawiła po wit A+E to zbieg okoliczności i na pewno to już mi się wszystko goi i nie zamierza nic zrobić, żeby mi pomóc.. Mam dość tego braku oparcia

Rozglądałam się za jakimś dermatologiem u mnie w mieście, ale podobno żaden się nie zna naprawdę na swoim fachu... Gdyby był tu jakiś dobry lekarz mogłabym iść do niego sama, a tak
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 22:11   #3926
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź ja "korzystając z bezrobocia" też próbowałam tej metody ale mój atrederm chyba zwietrzał bo żeby się cokolwiek złuszczyło muszę się nieźle namęczyć.
a powiedz, jak efekty?
Blizny potrądzikowe spłycone do tego stopnia (po jednym megamocnym Kligmanie), że koleżanki z roku pytały u jakiej kosmetyczki byłam i na czym bo one też chcą. Oprócz tego sukcesywne spłycanie zaskórników, wygładzanie zmarszczek mimicznych (bardzo marszczę czoło, ale miałam większe zmarszczki w wieku 18 lat )
Wiesz, jak zwietrzał to można położyć z 10 warstw na rozgrzaną, wilgotną skórę, poprawić żelem ha i na pewno coś ruszy. Chociaż nawet jak zwietrzały to w aż tak dużej dawce bym się chyba nie odważyła. Ale... kto wie dla efektów warto cierpieć
ja teraz będę próbować kombinacji z migdałem i salicylem - jestem bardzo ciekawa interakcji

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Ratunku
Moja mama jest święcie przekonana, że jeśli będę używać do pielęgnacji twarzy wyłącznie mydła wszystkie moje problemy z cerą znikną Ja już nie wiem, co mam zrobić, żeby ją przekonać, że to tak nie działa. Wmawia mi, że to, że cera mi się poprawiła po wit A+E to zbieg okoliczności i na pewno to już mi się wszystko goi i nie zamierza nic zrobić, żeby mi pomóc.. Mam dość tego braku oparcia
Rozglądałam się za jakimś dermatologiem u mnie w mieście, ale podobno żaden się nie zna naprawdę na swoim fachu... Gdyby był tu jakiś dobry lekarz mogłabym iść do niego sama, a tak :dupa:
To wytłumacz mamie, że mydło wysusza skórę, a wysuszona, broniąc się produkuje więcej sebum, a duże wydzielanie sebum = problemy ze skórą. Powiedz jej, że jak Twoje pomysły nie zadziałają to wrócisz do mydła, tak jak ona chce.
Twój problem z przesuszeniem to właśnie wina szarego mydła. Ja się przyznam, że używam, ale bardzo rzadko, w przypadkach, kiedy podczas @ lub podczas PMS, kiedy wyskoczy coś niepożądanego. Ale wtedy rezygnuję z wszelkich innych wysuszaczy i nawilżam jak zwykle.
Szczerze to ja niby znam kilku dobrych dermatologów estetycznych (jestem po kuracji Izotekiem), ale całą swoją pielęgnację układam od początku do końca sama, a do lekarza chodzę wyłącznie po recepty (czasami dostanę próbki) i po wskazówki. Jedna lekarka chciała mi zrobić TCA, ale ja się trochę wtedy obawiałam, a teraz byłabym w stanie zrobić go sama. Wszystko, co wiem wyczytałam na wizazu, forum Basi Kwiatkowskiej oraz LU. I efekty są niezłe, chociaż do ideału nadal mi daleko. Także polecam dużo czytać, w przypadku wątpliwości pytać.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 22:26   #3927
tadyszka
Raczkowanie
 
Avatar tadyszka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 79
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

skonczylam czytac oba watki
__________________
Ale tylko nieliczni mają cos do powiedzenia,
bo tylko nieliczni potrafią zniesc ciszę,
i napiecie, konieczne, kiedy się
myśli.
PANIE POMÓŻ MI
TRZYMAC JEZYK ZA ZEBAMI,
DOPOKI NIE BEDE WIEDZIALA
CO CHCE POWIEDZIEC. AMEN
tadyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 01:22   #3928
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

o ratujecie tą witaminą A+E muszę w nią zainwestować, bo jeszcze do niedawna buźkę miałam super - maści od dermatologa - maści się skończyły i znowu wyglądam jak wcześniej ;(
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 09:37   #3929
Czarna Orchidea
Zakorzenienie
 
Avatar Czarna Orchidea
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 595
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny które stosują pod oczy cevikap lub coś podobnego - po jakim czasie pojawiły się jakieś efekty, zmniejszenie sińców? Bo ja już stostuję ze 2 tygodnie, i efektów nie widać, zastanawiam się czy mogę się jeszcze łudzić..
ja uzywam, ale niestety krocej niz Ty i nie wiem czy jakies efekty sa.
cevikapowi dalam 3 miesiace, jak nic sie nie zmieni to go rzucam.

stosujesz sam czy ukrecone serum?

tez uzywam bambino, ten w blaszaku i bardzo go lubie, skora jest nawilzona, mieciutka, mnie nie zapycha
__________________
Czarna Orchidea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 15:28   #3930
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

dziewczyny a jak to jest z płynami do higieny intymniej?słyszałam ze maja kswasny odczyn,tak jak pochwa co moze potem sprzyjac infekcjom a jakich wy uzywacie?mozecie polecic jakis z prostym składem taki w miare łagodny? pozdr.
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.