egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-11, 11:14   #1561
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

121ana121 kochana nie wysłałam Ci bo te 2 cery zrobiłam na szybkiego a co do pozostałych to jakoś nie chce mi się myśleć ale postaram się
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 14:01   #1562
dorc 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 48
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej izajeśli możesz to napisz zabiegi do pozostałych typu cer a może któraś z was wie jakie to umieście na forum.pozdrawiam przyszłe kosmetyczki
dorc 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 15:07   #1563
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin teoretyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kejtucha Pokaż wiadomość
Witajcie
Dziewczyny mam prośbę. Czy któraś z Was posiada test wraz z odpowiedziami ze stycznia 2010 roku?????Bardz proszę o odpowiedź k.drabik1@wp.pl Potrzebuję tego testu naprawdę bardzo pilnie
podaj e-mail to Ci prześlę test
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 15:50   #1564
dorc 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 48
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Mam prośbe mozesz mi tez przesłać testy z 2010r. jesli masz na maila:
kasienka.p1984@wp.pl z óry dziekuje bardzo
dorc 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 16:41   #1565
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

tez nie pogardze izus tymi testami to dla mnie tez poprosze
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 16:54   #1566
kejtucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin teoretyczny z kosmetologii

Hej iza233 mój mail to k.drabik1@wp.pl
kejtucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 17:46   #1567
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny przesłałam wam ten egzamin
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-11, 17:49   #1568
anulka8233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 15
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej. Ja rowniez poprosze o przeslanie jesli to nie jest problem. Moj meil: anulka8233@wp.pl
anulka8233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 18:06   #1569
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez anulka8233 Pokaż wiadomość
Hej. Ja rowniez poprosze o przeslanie jesli to nie jest problem. Moj meil: anulka8233@wp.pl
Proszę bardzo, wysłane
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 18:33   #1570
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ja też poproszę o wysłanie testu z 2010 roku z odpowiedziami jeśli to nie problem.
mój mail akaniqa@gmail.com
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 19:14   #1571
kejtucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez rozowaagus8888 Pokaż wiadomość
Ja mam testy z roku 2007, 2008, 2009 z czerwca, oraz ze stycznia 2007 2008 2009 2010r.
oraz bank pytań z kosmetologi 500 pytań. Informacje na mailu rozowaagus888@wp.pl
Witaj
Proszę o przesłanie testów które posiadasz na adres k.drabik1@wp.pl

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez iza233 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przesłałam wam ten egzamin
Dziekuję bardzo )))
kejtucha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-11, 19:18   #1572
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kejtucha Pokaż wiadomość
Witaj
Proszę o przesłanie testów które posiadasz na adres k.drabik1@wp.pl

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------


Dziekuję bardzo )))
kejtucha zapomnij, że dostaniesz te testy. Ona za nie zapłaciła i nic nie daje za darmo !!!
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 19:51   #1573
kejtucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hihihi aha dzięki za informację )))))
kejtucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 11:20   #1574
karioka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dziewczyny.mam problem z opisem makijazu wieczorowego.do gabinetu kosmetycznego zglosila sie pani ewa nowak w wieku 28 lat z jasna,matowa,gladka cera,o wlosach kruczoczarnych na wykonanie makijazu wieczorowego twarzy.klientka ma waskie usta i owalna twarz z niebieskimi blisko osadzonymi oczami,krotkimi i rzadkimi rzesami.suknia wieczorowaklientki bedzie w kolorze czarnym.u klientki nie wystepuja stany alergiczne na twarzy,nie ma zadnych dolegliwosci.na lewym policzku widoczna niewielka blizna(1,5 cm)blizna.opracuj projekt realizacji prac zwiazanych z wykonaniem u klientki zabiegu upiekszajacego.prosze o pomoc
karioka6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 11:39   #1575
beti006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

iza233 czy możesz mi przesłać test z 2010 roku z odpowiedziami to mój adres beti006@o2.pl Z góry dziękuję

Edytowane przez beti006
Czas edycji: 2010-05-12 o 11:44
beti006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 11:47   #1576
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Jakbym mogła prosic też o ten test z 2010 styczeń Będe wdzięczna. esti 1705@o2.pl
A dziewczyny macie jakieś konkretne informacje na temat laserów w kosmetyce???

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

poprawiam maila esti1705@o2.pl
__________________
07.10.2006
12.08.2013

22.08.2015



czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 15:27   #1577
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ja tez bym prosiła. mysiula@vp.pl dziękuję.
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 16:01   #1578
kasi20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez karioka6 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny.mam problem z opisem makijazu wieczorowego.do gabinetu kosmetycznego zglosila sie pani ewa nowak w wieku 28 lat z jasna,matowa,gladka cera,o wlosach kruczoczarnych na wykonanie makijazu wieczorowego twarzy.klientka ma waskie usta i owalna twarz z niebieskimi blisko osadzonymi oczami,krotkimi i rzadkimi rzesami.suknia wieczorowaklientki bedzie w kolorze czarnym.u klientki nie wystepuja stany alergiczne na twarzy,nie ma zadnych dolegliwosci.na lewym policzku widoczna niewielka blizna(1,5 cm)blizna.opracuj projekt realizacji prac zwiazanych z wykonaniem u klientki zabiegu upiekszajacego.prosze o pomoc
hej wysyłam ci makijaz dzienny moze ci sie przydac ja miałam ten sam projekt co ty do napisania i z tego korzystałam pozdrawiam hehe
Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem makijażu dziennego u 20 letniej dziewczyny z niebieskimi oczami, oliwkową cerą, brązowymi włosami.

ZAŁOŻENIA - DANE do projektu realizacji prac: kobieta lat 20, miejsce wykonywania zabiegu: gabinet kosmetyczny, Cera mieszana o kolorze oliwkowym, strefa T jest sucha, delikatnie ściągnięta, nie występuje łuszczenie naskórka, partie boczne twarzy są przetłuszczone, oczy niebieskie, brązowe włosy, typ urody: zima, cel zabiegu: wykonanie makijażu dziennego

Wykaz wskazań i przeciwskazań do wykonania zabiegu:
Wskazania: sińce pod oczami, popękane naczynka, poprawa wyglądu, poprawa kształtu twarzy,

Przeciwwskazania: opryszczka, uczulenie na kosmetyki, choroby oczu, łuszczyca, grzybica, świeże stany pooperacyjne, stany zapalne i alergiczne skóry, ubytki na skórze

W związku z brakiem przeciwskazań do wykonania makijażu mogę przystąpić do wykonywania zabiegu u klientki.

wykaz narzędzi i przyborów:
fotel kosm, prześcieradło jednorazowe, stolik na kosm, lampa bezcieniowa z lupą, pędzle, kosz na smieci worek jednorazowy na smieci, gąbka do podkładu, waciki kosm, opaska na włosy, lusterko , kosz na brudną bieliznę

Kosmetyki i preparaty:
Mleczko do demakijażu twarzy, mleczko do demakijażu oczu i ust, tonik bezalkoholowy, krem nawilżający pod makijaż, korektor, podkład dobrany pod kolor cery, puder transparentny w kamieniu, bronzing matowy, paleta cieni , tusz do rzęs, błyszczyk, preparat do dezynfekcji skóry i powierzchni

Metodyka zabiegu :
Etap I : Przygotowanie stanowiska pracy :
Przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac.
Przygotowanie fotela kosmetycznego pod względem estetycznym i higienicznym ( przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem i zabezpieczenia podnóżka ręcznikiem).
Przygotowanie stoliczka kosmetycznego, gdzie gromadzimy wszystkie niezbędne preparaty kosmetyczne, miskę z wodą oraz inne rzeczy wymienione w punkcie wcześniejszym.
Przygotowanie lampy bezcieniowej.
Wkładam worek jednorazowy do kosza na smieci
Przygotowuję opaskę na włosy
Etap II : Przygotowanie klientki :
Przywitanie Klientki
Wskazanie miejsca, gdzie można się przebrać
Wskazanie fotela na którym Klientka ma się wygodnie ułożyć
Umycie rąk mydłem w płynie
Dezynfekcja skóry rąk preparatem do dezynfekcji skóry
Zabezpieczamy włosy, nakładamy na głowę Klientki opaskę na okolice włosów
Zawsze należy pamiętać o wygodzie Klienta i pytać się go o odczucia
Diagnoza skóry i wywiad z klientką: konieczna czynność przed przystapieniem do wykonywania zbiegu
diagnoza skóry
Pierwszym etapem prawidłowej diagnozy jest demakijaż, ocena wizualna przy pomocy lampy bezcieniowej z lupą, bądź przy pomocy lampy Wooda, która wykorzystuje zjawisko fluorescencji. Następnym etapem jest badanie za pomocą dotyku - badamy gładkość, napięcie i elastyczność
Do czynienia mamy ze skórą młodą , kobieta ma 20 lat, cerę mieszaną o kolorze oliwkowym, strefa T jest sucha, delikatnie ściągnięta, w okolicy nosa występują popękane naczynka krwionośne, skóra nie łuszczy się, pod oczami występują sińce, boczne partie twarzy są przetłuszczone
wywiad z klientką :
Pomocna podczas wywiadu może okazać się gotowa „ Kartka klienta" w której znajdują się następujące informacje :
KARTA KLIENTA
IMIĘ I NAZWISKO:
WIEK:
ADRES:
RODZAJ SKÓRY:
DOKŁADNY OPIS WYGLĄDU SKÓRY:
NAWILŻENIE SKÓRY:
UCZULENIA:
CZY NA SKÓRZE ZNAJDUJĄ SIĘ ZMIANY, BĄDŹ DOLEGLIWOŚCI?:
DOTYCHCZASOWA (DOMOWA)PIELĘGNACJA SKÓRY:
DOTYCHCZASOWA GABINETOWA PIELĘGNACJA SKÓRY:
STAN ZDROWIA:
SPOSÓB ODŻYWIANIA:
OPALANIA W SOLARIUM:
PRZEBYTE CHOROBY:
PRZEBYTE OPERACJE:
IMPLANTY, CUKRZYCA:
AKTUALNE ZAŻYWANIE LEKARSTW:
CIĄŻA, KARMIENIE PIERSIĄ:
TRYB ŻYCIA:
WARUNKI PRACY:
RODZAJ WYKONYWANEJ PRACY:
STOSOWANE UŻYWKI:
RODZAJ ZABIEGU ORAZ ZASTOSOWANE PREPARATY:
ZALECENIA DO DOMOWEJ PIELĘGNACJI:
INFORMACJE DODATKOWE:
DATA NASTĘPNEJ WIZYTY:
Etap III : Metodyka zabiegu z opisem wykonywania poszczególnych czynności i uwzględnieniem poprawnej kolejności czynności oraz zasadami BHP
Po przeprowadzeniu wywiadu i dokładnej obserwacji skóry moge przystąpić do wykonywania makijażu.
Wykonać demakijaż oczu i twarzy (przy pomocy płatka bawełnianego wykonuję delikatny demakijaż oczu i twarzy Klientki). Przemywam tonikiem w celu przywrócenia pH skórze. Za pomoa szpatułki nabieram niewielka ilośc kremu pod makijaż do cery mieszanej, nanoszę na skóre twarzy klientki w celu zmiękczenia, nawilżenia skóry przed nałożeniem podkładu aby się lepiej rozprowadzał. Za pomocą patyczka kosm nakładam korektor na sińce pod oczami w celu ich ukrycia, wklepuje delikatnie palcem, następnie nanoszę beżowy korektor na naczynka w okolicy nosa. Dobieram odpowiedni kolor podkładu dla klientki nanosząc niewielkie ilości w okolicy szyi. Gdy podkład jest już dobrany nakładam odpowiednią ilośc podkładu na swoją dłoń i za pomocą gąbki zwilżonej w wodzie wklepuje podkład na twarzy klientki. Zaczynając od środkowych partii twarzy przechodząc na boki. Za pomocą dużego pędzla nanoszę transparentny puder w kamieniu na twarz i szyję klientki w celu utrwalenia makijażu. Za pomocą mniejszego pędzla modeluję twarz klientki bronzingiem. Podkreślam kości policzkowe klientki. Za pomocą pędzli do cieni nakładam jasny beżowy cień na powieki, następnie ciemniejszy cień w kolorze szarym po zewnętrznej stronie oka oraz jasny fiolet po wewnętrznej stronie oka zacierając granicę miedzy cieniami. Przy dolnych rzęsach nakładam pędzlem jasny szary cień. Tuszuję górne rzęsy, nastepnie dolne. Przeczesuję brwi szczoteczką nadając im odpowiedni kształt, podkreślając delikatnie cieniem zbliżonym do koloru brwi. Podkreślam usta obrysowując je konturówką następnie pędzelkiem do ust nakładam błyszczyk na usta klientki w kolorze o jeden ton ciemniejszy od naturalnego koloru ust. Ściągam opaske z włosów klientki. Na koniec podaje jej lusterk w celu oceny efektu , klientka jest zadowolona. Dziękuję klientce, zalecam pielegnacje domową twarzy, doradzam w jakie kolory może się malowac, zapraszam ponownie.
Etap IV : Czynności końcowe:
Uporządkowanie stanowiska pracy
Zdjęcie pokrowca
Dezynfekcja blatów, szafek, stolika kosmetycznego płynem do dezynfekcji powierzchni Dezynfekcja narzędzi
Sterylizacja narzędzi.
Usunięcie odpadów higienicznych (zamknięcie w szczelnych pojemnikach zaopatrzonych w folię)
Odłożenie preparatów kosmetycznych na swoje miejsce.
Umycie i dezynfekcja rąk
Pielęgnacja domowa:
Systematyczna pielęgnacja twarzy i ciała, stosowanie raz w tygodniu peelingów , stosowanie kremów nawilżających na partie suche, stosowanie kremów normalizujących na partie tłuste, stos. Kremów ochronnych na lato, kremy pod oczy, kremy z Wit C, serum na naczynka, odpowiednia dieta bogata w witaminy, odpowiednia ilośc snu, wypoczynek, przebywanie na świeżym powietrzu, picie wody mineralnej. Unikanie stresu, tonizacja tonikiem bezalk.,unikanie ciepłych kolorów, wskazane zimne, stosowanie korektorów pod oczy w celu zatuszowania sińców
kasi20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 18:14   #1579
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny co byście zaproponowały kobiecie z rozstępami ?

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

testy z 2007 roku

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=240473&page=13

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

testy styczeń 2009

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=240473&page=14
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 19:45   #1580
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez iza233 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co byście zaproponowały kobiecie z rozstępami ?

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

testy z 2007 roku

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=240473&page=13

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

testy styczeń 2009

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=240473&page=14

Co do tych rozstępów to chodzi ci o pielęgnacje w gabinecie kosmetycznym czy pielęgnacja w domu??
__________________
07.10.2006
12.08.2013

22.08.2015



czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 20:12   #1581
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

W gabinecie kosmetycznym. Myślałam o body wrappingu ale nie wiem co jeszcze ?
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 20:16   #1582
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kasi20 Pokaż wiadomość
hej wysyłam ci makijaz dzienny moze ci sie przydac ja miałam ten sam projekt co ty do napisania i z tego korzystałam pozdrawiam hehe
Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem makijażu dziennego u 20 letniej dziewczyny z niebieskimi oczami, oliwkową cerą, brązowymi włosami.

ZAŁOŻENIA - DANE do projektu realizacji prac: kobieta lat 20, miejsce wykonywania zabiegu: gabinet kosmetyczny, Cera mieszana o kolorze oliwkowym, strefa T jest sucha, delikatnie ściągnięta, nie występuje łuszczenie naskórka, partie boczne twarzy są przetłuszczone, oczy niebieskie, brązowe włosy, typ urody: zima, cel zabiegu: wykonanie makijażu dziennego

Wykaz wskazań i przeciwskazań do wykonania zabiegu:
Wskazania: sińce pod oczami, popękane naczynka, poprawa wyglądu, poprawa kształtu twarzy,

Przeciwwskazania: opryszczka, uczulenie na kosmetyki, choroby oczu, łuszczyca, grzybica, świeże stany pooperacyjne, stany zapalne i alergiczne skóry, ubytki na skórze

W związku z brakiem przeciwskazań do wykonania makijażu mogę przystąpić do wykonywania zabiegu u klientki.

wykaz narzędzi i przyborów:
fotel kosm, prześcieradło jednorazowe, stolik na kosm, lampa bezcieniowa z lupą, pędzle, kosz na smieci worek jednorazowy na smieci, gąbka do podkładu, waciki kosm, opaska na włosy, lusterko , kosz na brudną bieliznę

Kosmetyki i preparaty:
Mleczko do demakijażu twarzy, mleczko do demakijażu oczu i ust, tonik bezalkoholowy, krem nawilżający pod makijaż, korektor, podkład dobrany pod kolor cery, puder transparentny w kamieniu, bronzing matowy, paleta cieni , tusz do rzęs, błyszczyk, preparat do dezynfekcji skóry i powierzchni

Metodyka zabiegu :
Etap I : Przygotowanie stanowiska pracy :
Przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac.
Przygotowanie fotela kosmetycznego pod względem estetycznym i higienicznym ( przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem i zabezpieczenia podnóżka ręcznikiem).
Przygotowanie stoliczka kosmetycznego, gdzie gromadzimy wszystkie niezbędne preparaty kosmetyczne, miskę z wodą oraz inne rzeczy wymienione w punkcie wcześniejszym.
Przygotowanie lampy bezcieniowej.
Wkładam worek jednorazowy do kosza na smieci
Przygotowuję opaskę na włosy
Etap II : Przygotowanie klientki :
Przywitanie Klientki
Wskazanie miejsca, gdzie można się przebrać
Wskazanie fotela na którym Klientka ma się wygodnie ułożyć
Umycie rąk mydłem w płynie
Dezynfekcja skóry rąk preparatem do dezynfekcji skóry
Zabezpieczamy włosy, nakładamy na głowę Klientki opaskę na okolice włosów
Zawsze należy pamiętać o wygodzie Klienta i pytać się go o odczucia
Diagnoza skóry i wywiad z klientką: konieczna czynność przed przystapieniem do wykonywania zbiegu
diagnoza skóry
Pierwszym etapem prawidłowej diagnozy jest demakijaż, ocena wizualna przy pomocy lampy bezcieniowej z lupą, bądź przy pomocy lampy Wooda, która wykorzystuje zjawisko fluorescencji. Następnym etapem jest badanie za pomocą dotyku - badamy gładkość, napięcie i elastyczność
Do czynienia mamy ze skórą młodą , kobieta ma 20 lat, cerę mieszaną o kolorze oliwkowym, strefa T jest sucha, delikatnie ściągnięta, w okolicy nosa występują popękane naczynka krwionośne, skóra nie łuszczy się, pod oczami występują sińce, boczne partie twarzy są przetłuszczone
wywiad z klientką :
Pomocna podczas wywiadu może okazać się gotowa „ Kartka klienta" w której znajdują się następujące informacje :
KARTA KLIENTA
IMIĘ I NAZWISKO:
WIEK:
ADRES:
RODZAJ SKÓRY:
DOKŁADNY OPIS WYGLĄDU SKÓRY:
NAWILŻENIE SKÓRY:
UCZULENIA:
CZY NA SKÓRZE ZNAJDUJĄ SIĘ ZMIANY, BĄDŹ DOLEGLIWOŚCI?:
DOTYCHCZASOWA (DOMOWA)PIELĘGNACJA SKÓRY:
DOTYCHCZASOWA GABINETOWA PIELĘGNACJA SKÓRY:
STAN ZDROWIA:
SPOSÓB ODŻYWIANIA:
OPALANIA W SOLARIUM:
PRZEBYTE CHOROBY:
PRZEBYTE OPERACJE:
IMPLANTY, CUKRZYCA:
AKTUALNE ZAŻYWANIE LEKARSTW:
CIĄŻA, KARMIENIE PIERSIĄ:
TRYB ŻYCIA:
WARUNKI PRACY:
RODZAJ WYKONYWANEJ PRACY:
STOSOWANE UŻYWKI:
RODZAJ ZABIEGU ORAZ ZASTOSOWANE PREPARATY:
ZALECENIA DO DOMOWEJ PIELĘGNACJI:
INFORMACJE DODATKOWE:
DATA NASTĘPNEJ WIZYTY:
Etap III : Metodyka zabiegu z opisem wykonywania poszczególnych czynności i uwzględnieniem poprawnej kolejności czynności oraz zasadami BHP
Po przeprowadzeniu wywiadu i dokładnej obserwacji skóry moge przystąpić do wykonywania makijażu.
Wykonać demakijaż oczu i twarzy (przy pomocy płatka bawełnianego wykonuję delikatny demakijaż oczu i twarzy Klientki). Przemywam tonikiem w celu przywrócenia pH skórze. Za pomoa szpatułki nabieram niewielka ilośc kremu pod makijaż do cery mieszanej, nanoszę na skóre twarzy klientki w celu zmiękczenia, nawilżenia skóry przed nałożeniem podkładu aby się lepiej rozprowadzał. Za pomocą patyczka kosm nakładam korektor na sińce pod oczami w celu ich ukrycia, wklepuje delikatnie palcem, następnie nanoszę beżowy korektor na naczynka w okolicy nosa. Dobieram odpowiedni kolor podkładu dla klientki nanosząc niewielkie ilości w okolicy szyi. Gdy podkład jest już dobrany nakładam odpowiednią ilośc podkładu na swoją dłoń i za pomocą gąbki zwilżonej w wodzie wklepuje podkład na twarzy klientki. Zaczynając od środkowych partii twarzy przechodząc na boki. Za pomocą dużego pędzla nanoszę transparentny puder w kamieniu na twarz i szyję klientki w celu utrwalenia makijażu. Za pomocą mniejszego pędzla modeluję twarz klientki bronzingiem. Podkreślam kości policzkowe klientki. Za pomocą pędzli do cieni nakładam jasny beżowy cień na powieki, następnie ciemniejszy cień w kolorze szarym po zewnętrznej stronie oka oraz jasny fiolet po wewnętrznej stronie oka zacierając granicę miedzy cieniami. Przy dolnych rzęsach nakładam pędzlem jasny szary cień. Tuszuję górne rzęsy, nastepnie dolne. Przeczesuję brwi szczoteczką nadając im odpowiedni kształt, podkreślając delikatnie cieniem zbliżonym do koloru brwi. Podkreślam usta obrysowując je konturówką następnie pędzelkiem do ust nakładam błyszczyk na usta klientki w kolorze o jeden ton ciemniejszy od naturalnego koloru ust. Ściągam opaske z włosów klientki. Na koniec podaje jej lusterk w celu oceny efektu , klientka jest zadowolona. Dziękuję klientce, zalecam pielegnacje domową twarzy, doradzam w jakie kolory może się malowac, zapraszam ponownie.
Etap IV : Czynności końcowe:
Uporządkowanie stanowiska pracy
Zdjęcie pokrowca
Dezynfekcja blatów, szafek, stolika kosmetycznego płynem do dezynfekcji powierzchni Dezynfekcja narzędzi
Sterylizacja narzędzi.
Usunięcie odpadów higienicznych (zamknięcie w szczelnych pojemnikach zaopatrzonych w folię)
Odłożenie preparatów kosmetycznych na swoje miejsce.
Umycie i dezynfekcja rąk
Pielęgnacja domowa:
Systematyczna pielęgnacja twarzy i ciała, stosowanie raz w tygodniu peelingów , stosowanie kremów nawilżających na partie suche, stosowanie kremów normalizujących na partie tłuste, stos. Kremów ochronnych na lato, kremy pod oczy, kremy z Wit C, serum na naczynka, odpowiednia dieta bogata w witaminy, odpowiednia ilośc snu, wypoczynek, przebywanie na świeżym powietrzu, picie wody mineralnej. Unikanie stresu, tonizacja tonikiem bezalk.,unikanie ciepłych kolorów, wskazane zimne, stosowanie korektorów pod oczy w celu zatuszowania sińców
Jeżeli mogę to chciałabym poradzic Ci moje sugestie
Jeżeli mówimy o cerze mieszanej to strefa "T" czyli czoło nos i broda przetłuszczają się,a policzki są suche.
Na sińce pod oczami nakładamy korektor w odcieniu żółtym,a na naczynka w odcieniu zielonym

przy przepisywaniu zadań z innego forum warto przejrzec go i wyłapac błędy w nim popełnione,lepiej samemu to zroic aby miec wszystko dobrze

Dziewczyny ja jutro piszę próbny z etapu praktycznego,dzisiaj tak sobie powtarzałam wszystko,ale niewiem jak mi pójdzie.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-05-12 o 22:15
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 20:30   #1583
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Basia8212 trzymam kciuki za jutro. Nie denerwuj się bo moim zdaniem masz bardzo dużo wiadomości i spokojnie dasz sobie radę Jak wrócisz napisz jak poszło. Powodzonka
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 20:34   #1584
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=121ana121;19170930]Mam taki temat:
Do gabienetu kosmetycznego zglosila sie pani Y na zabieg likwidujacy cellulit.Klientka wybiera sie na wakacje i chce zgrabnie wygladac.Prowadzi siedzący tryb zycia i nie uprawia zadnych sportow.przeszkadza jej odkladajacy sie na biodrach zbedny tluszcz oraz widoczna"pomaranczowa skorka"

w zalacznikach mam galwan,urzadzenie do kawitacji i sonoferezy,d'arsonwal,wap ozon z ozonem,
zał 2.
zel oczyszczajacy, peeling scrub,gommage,cukrowy,ser um normalizujace,ampułka witaminowa,maska rozpulchniajaca,maska termiczna,termoaktywna,ma ska algi gumowe,krem do masazu,algi mikronizowane,krem do masazu wyszczuplajacego,maska rozgrzewajaca.

dziewczyny za ch...nie wiem co dac, pomozcie mi potrzebuje opis zabiegu krok po kroku tylko nie wiem czy dawac do tego jeszcze opis masazu ktorego niestety nie mam

HELP ME

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Izus moze ty mi cos poradzisz??
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 20:43   #1585
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=121ana121;19257175]
Cytat:
Napisane przez 121ana121 Pokaż wiadomość
Mam taki temat:
Do gabienetu kosmetycznego zglosila sie pani Y na zabieg likwidujacy cellulit.Klientka wybiera sie na wakacje i chce zgrabnie wygladac.Prowadzi siedzący tryb zycia i nie uprawia zadnych sportow.przeszkadza jej odkladajacy sie na biodrach zbedny tluszcz oraz widoczna"pomaranczowa skorka"

w zalacznikach mam galwan,urzadzenie do kawitacji i sonoferezy,d'arsonwal,wap ozon z ozonem,
zał 2.
zel oczyszczajacy, peeling scrub,gommage,cukrowy,ser um normalizujace,ampułka witaminowa,maska rozpulchniajaca,maska termiczna,termoaktywna,ma ska algi gumowe,krem do masazu,algi mikronizowane,krem do masazu wyszczuplajacego,maska rozgrzewajaca.

dziewczyny za ch...nie wiem co dac, pomozcie mi potrzebuje opis zabiegu krok po kroku tylko nie wiem czy dawac do tego jeszcze opis masazu ktorego niestety nie mam

HELP ME

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Izus moze ty mi cos poradzisz??
Znalazłam jakiś projekt na cellulit ale sama musisz ocenić czy jest dobry bo ja go nawet nie czytałam
Mam nadzieję, że chociaż troszeczkę Ci pomoże

Do Gabinetu Kosmetycznego zgłasza się po raz pierwszy klientka w wieku 30 lat z nadwagą, która chciałaby zrobić coś w kierunku poprawy swej skóry z związku z nadchodzącym ociepleniem. Klientka prowadzi siedzący tryb życia , dużo pracuje, nałogowo pali papierosy, często w powodu zmęczenia i brak czasu nie stosuje odpowiednich środków do pielęgnacji skóry , co spowodowało że jej skóra stała się sucha, zmęczona , szara.
1. Tytuł: Projekt Realizacji Prac do wykonania pierwszego zabiegu ujędrniająco- odmładzająco antycellulitowego dla skóry suchej, zmęczonej, szarej.

2. Dane do projektu:
a)Założenia :
-pierwszy zabieg klientki w salonie kosmetycznym ,
-wiek klientki 30 lat
-kobieta z lekką nadwagą
-skóra klientki jest zanieczyszczona, zmęczona, sucha, szara,
- kobieta pali nałogowo papierosy
- prowadzi siedzący tryb życia
Miejsce wykonania zabiegu: Gabinet kosmetyczny jest utrzymany w czystości, odpowiednio wyposażony, znajdują się w nim sprawne sprzęty i urządzenia, kable urządzeń są zabezpieczone. Narzędzia są zdezynfekowane. Pomieszczenie ma sprawną wentylację.
b) Cele zabiegu :
-odmłodzenie, ujędrnienie i wygładzenie skóry,
-redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu,
- intensywne nawilżenie,
- eliminacja toksyn ( detoks)
- poprawa metabolizmu oraz mikrocyrkulację
3. Diagnoza stanu skóry
- widoczne nierównomierne zgrubienia, zauważalny efekt pomarańczowej skórki
- nadmierna tkanka tłuszczowa w okolicy ud, bioder i pośladków.
-skóra zanieczyszczona , zmęczona , sucha , szara
- skóra pozbawiona jędrności
Po uprzedniej rozmowie ze swoją klientką uzyskałam następujące informację :
-pacjentka nieregularnie się odżywia ,
-spożywa często jedzenia typu fast- food
- dostarcza sporą ilość kofeiny swojemu organizmowi
-jej praca jest związana z trybem siedzącym, w pomieszczeniu zamkniętym z dużą ilością nadgodzin ,
- występują u niej zaburzenia ze strony układu trawiennego
Po dokonaniu analizy stanu skóry stwierdzam , że jest to skóra szorstka , sucha w drugim stadium rozwoju cellulitu o charakterystycznych nierównościach , zgrubieniach i bruzdach
Na podstawie przeprowadzonej diagnozy proponuje klientce zabieg Body Wrapping czyli szczelnie owijanie ciała . Jest to jedna z metod walki z cellulitem , polega ona na aromaterapii oraz obandażowaniu uciskowym . Kuracja ta obejmuje 7-10 zabiegów wykonanych w odstępach 3-4 dni . Do zabiegu wykorzystam preparaty z firmy Bielenda oraz ultradźwięki.
4. Do przeprowadzenia zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego użyję następujących preparatów i sprzętu
Aparatura spełnia normy BHP oraz normy Unii Europejskiej potwierdzone znakiem CE jest sprawdzana okresowo i sprawna technicznie .
-fotel kosmetyczny,
-ultradźwięki,
-koc termiczny,
-stolik podręczny ,
-folię kosmetyczną do owijania ciała
-chusteczki kosmetyczne
-miski, miseczki, pędzelki, szpatułki,
-peeling do ciała Czerwone Wino składniki aktywne ; mielone pestki winogron, mikronizowane koncentrat winogrona , olej winogronowy, koncentrat wody morskiej , witamina E
- Maska odmładzająco- ujędrniająca do ciała Body Wrapping składniki aktywne; koncentrat czerwonego wina, mikronizowane czerwone winogrona , Witamina E , hibiskus, i Centella Asiatica, Garcinia cambogia , morszczyn i kofeina, glinka Ghassoul- marokańskie błoto.
- Ampułka Czerwone Wino koncentrat odmładzająco- ujędrniający składniki aktywne; koncentrat czerwonego wina , mikrokolagen, arnika, bluszcz, Centella Asiatica, kompleks napinający skórę
-Płyn do dezynfekujący do spryskiwania powierzchni i narzędzi INCIDIN
- Preparat do chirurgicznego odkażania rąk HOSPISEPT
- mydło antybakteryjne – składnik aktywny TRICLOSAN
5. Harmonogram prac związany z wykonaniem zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
Cały zabieg trwa około 120 minut
-Przygotowanie stanowiska i klientki do zabiegu ok.10 min.
- Analiza i diagnoza skóry ok. 10 min.
- Nałożenie i wsmarowanie peelingu ok.10 min.
- Wykonanie masażu 10 min.
- Nałożenia maski , owinięcie folią ok.10 min.
- Ułożenia klientki w wygodnej pozycji i pozostawienie na czas ok. 40 min.
-Ściągnięcie folii , zmycie maski ok.8 min.
-Nałożenie ampułki i wprowadzenia jej za pomocą ultradźwięków ok. 10 min.
- Zalecenia pielęgnacji domowej ok.7 min.
- Uporządkowanie stanowiska pracy 5 min.
6. Przeciwwskazania i wskazania do zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
a)Przeciwwskazania
-zapalenie żył
-niewydolność nerek
- stany zapalne
-stany alergiczne
- miesiączka
Przeciwwskazania przy użyciu ultradźwięków jest także:
- choroba nowotworowa
- po wstrzepieniu rozrusznika serca
- obecność implantów metalowych w okolicy wykonywanego zabiegu,
-czynna gruźlica
-choroba naczyń krwionośnych
U mojej klientki brak przeciwwskazań do przeprowadzenia serii zabiegów
b) Wskazania do zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
-utrata jędrności i przedwczesne starzenia się skóry ,
-Skóra sucha i zwiotczała,
-Zaburzenia wydalania substancji toksycznych,
- Skóra zanieczyszczona , zmęczona, sucha, szara,
- Nadmierna tkanka tłuszczowa,
- Wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki
- Zwarty cellulit w fazie zaawansowanej i widocznej grudkami
Wskazania dla zastosowania ultradźwięków jest spłycenia zmarszczek , ujędrnienie, nawilżenia i wygładzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień , odżywienie skóry, stymulacja mięśni. Ultradźwięki przyspieszają metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych dzięki czemu wspomagają odchudzanie i likwiduje cellulit. Ultradźwięki mają także właściwości głębszej penetracji w głąb skóry przy zastosowaniu preparatów do jej wchłonięcia
7. Plan realizacji prac które wykonam podczas przeprowadzenia zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego
Etap I : Przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody, przygotowanie fotela pod względem estetycznym i higienicznym (przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem . Przygotowanie stoliczka na którym będą ułożone narzędzia i preparaty kosmetyczne , środki potrzebne do wykonania tego zabiegu, Przygotowanie bielizny zabiegowej
Etap II : Witamy klientkę, przeprowadzenie wywiadu z klientką w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu
-informuję klientkę o sposobie przeprowadzenia zabiegu
-ustalam z klientką czy wcześniej występowały objawy lub zmiany alergiczne na skórze po zastosowaniu kosmetyków przeznaczonych do zwalczania cellulitu
-proszę klientkę by w czasie trwania zabiegu informowała mnie o odczuciach związanych z zabiegiem jak również dolegliwościami i ewentualnym złym samopoczuciu
-informuję klientkę o możliwych odczuciach związanych z wykonaniem zabiegu
-zwracam się z prośbą do klientki o przebranie się w jednorazową bieliznę zabiegową i o ściągnięcie biżuterii jeżeli ją ma na sobie a szczególnie w dolnych partiach ciała,
Następnie pomagam ułożyć się klientce w wygodnej pozycji na fotelu kosmetycznym na którym znajduje się jednorazowy pokrowiec, Myję ręce mydłem antybakteryjnym ,
Etap III: Przechodzę kolejno do nałożenia peelingu Czerwone wino z pestkami winogron i wcieram peeling całymi dłońmi na partie ciała objęte zabiegiem . Wykonuję masaż z zachowaniem podstawowych ruchów; głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja zgonie z przebiegiem mięśni. Po zakończeniu masażu zmywam peeling jednorazowymi chusteczkami kosmetycznymi i nakładam maskę odmładzająco-ujędrniającą i szczelnie owijam ciało klientki folią. Układam klientkę w wygodnej pozycji na fotelu kosmetycznym i przykrywam kocem termicznym . Pozostawiam w takim ułożeniu na około 40 min. Podczas trwania zabiegu włączam klientce muzykę relaksacyjną w celu odprężenia i relaksu dla klientki. Po upływie 40 min. Ściągam folię i zmywam maskę jednorazowymi chusteczkami kosmetycznymi . Następnie rozprowadzam ampułkę Czerwone Wino koncentrat odmładzająco- ujędrniający na ciało objęte zabiegiem i wprowadzam za pomocą ultradźwięków, dzięki temu ampułka szybciej się wchłonie i będzie głęboko penetrować w skórze.
Wykończeniem zabiegu jest ocena końcowego efektu gdzie stwierdzam że obwód miejsc owiniętych uległ zmniejszeniu , przez co też mobilizuję klientkę do dalszych zabiegów oraz omawiam z klientką pielęgnację domową w celu ułatwienia jej dbania o ładny i zdrowy wygląd swojej skóry. Proszę klientkę o przebranie się , na koniec dziękuje klientce za zaufanie i skorzystanie z moich usług zapisując ją na następny termin wykonania serii zabiegów na ciało.
Etap IV: Gdy klientka opuści gabinet przystępuję do uporządkowania stanowiska pracy:
- odkładam preparaty i środki kosmetyczne w odpowiednia miejsce
- ściągam pokrowiec z fotela kosmetycznego wraz z bielizną zabiegową wrzucam do pojemnika na odpady komunalne
-folię kosmetyczną i jednorazowe chusteczki kosmetyczne wrzucam do kosza na odpady specyficzne nieskażone
- myję środki użyte do zabiegu tj. miski, miseczki, pędzel , szpatułkę, osuszam i spryskuję płynem dezynfekującym po 20 min. Myję , osuszam i wkładam do sanityzatora UV na dwa razy po 15 min.
-dezynfekuje i wycieram powierzchnię blatów i stolików płynem do dezynfekcji powierzchni INCIDIN
-głowicę do ultradźwięków przecieram wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym
- Chowam aparaturę i sprzęt
- Myję ręce mydłem antybakteryjnym i spryskuję płynem do dezynfekcji rąk
8. Analiza i ocena końcowego zabiegu ujędrniająco- odmładzającego antycellulitowego w odniesieniu do diagnozy:
Przeprowadzony przeze mnie zabieg z zastosowaniem odpowiednich środków i aparatury , spowodował znaczną poprawę wyglądu skóry klientki , nawilżenie i napięcie jej, poprawiła koloryt skóry i wygładzenia złogi tkanki tłuszczowej
9. Zalecenia do pielęgnacji domowej
Do stosowania w domu zalecam odmładzające mleczko kokosowe do ciała z olejkiem baobabu , luksusowe serum ujędrniająco- modelujące z kawiorem . Zalecam klientce właściwą dietę , która polega na przyjmowaniu odpowiednich i odpowiedniej ilości płynów i prawidłowym , regularnym odżywianiu sięgając również po owoce i warzywa sugerując iż tymczasowe jej odżywianie jest nie właściwe. Zalecam krótkie ćwiczenia które może wykonać nawet w czasie pracy ,które działają stymulująco na mięśnie , namawiam do ograniczenia lub rzucenia nałogu tytoniowego iż ma on zły wpływ zarówno na jej skórę jak i zdrowie .
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 20:45   #1586
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

I tu jeszcze jeden projekt

Tytuł: Projekt realizacji prac związany z zabiegiem ujędrniająco-wyszczuplającym dla kobiety w wieku 30 lat.

2. Założenia: Klientka ma 30 lat. Jej skóra jest szorstka i wiotka, szczególnie w okolicach ud, pośladków i brzucha. Kobieta ma lekką nadwagę oraz cellulit.

3. Diagnoza: Skóra klientki jest szorstka i wiotka. Problem ten występuje głównie w okolicach ud, pośladków i brzucha. Występuje u niej cellulit.

4. Wskazania do zabiegu:
• sucha skóra
• brak elastyczności skóry
• cellulit
• lekka nadwaga
• nadmiar tkanki tłuszczowej
Przeciwwskazania:
• choroby skóry np. łuszczyca
• przerwana ciągłość tkanki
• owrzodzenia
• alergie
• żylaki
• choroby ukł. krążenia
5. Wykaz środków i preparatów kosmetycznych:
• peeling średnioziarnisty
• maska antycellulitowa z kofeiną
• olejek do masażu z kofeiną
• ampułka ujędrniająco-wyszczuplająca z kofeiną
• wyszczuplający balsam do ciała
• preparat do dezynfekcji skóry
• preparat do dezynfekcji narzędzi i blatów
• tonik do ciała
6. Wykaz aparatury, sprzętu i przyborów kosmetycznych:
• gaza
• gruby pędzel do nakładania maski
• szpatułki do nakładania preparatów
• folia do owijania ciała
• kocyk
• ręczniki
• nożyczki
• jednorazowa bielizna
• jednorazowe prześcieradło
7. Metodyka wykonania zabiegu:

a) przygotowanie stanowiska pracy:
Rozpoczynam od przygotowania fotela. Rozkładam na nim jednorazowe prześcieradło. Układam fotel w pozycji półsiedzącej lub leżącej, w zależności od tego jak wygodniej będzie klientce. Obok fotela stawiam stolik, dezynfekuję go płynem do dezynfekcji narzędzi i blatów. Następnie układam na nim potrzebne do zabiegu preparaty. Na fotelu kładę jednorazową bielizną. którą klientka założy do zabiegu oraz duży ręcznik którym będzie mogła się okryć. Ubieram czysty fartuszek.

b) wykaz prac wchodzących w skład zabiegu:
• przygotowanie klientki do zabiegu
• wywiad
• mycie i dezynfekcja rąk
• diagnoza skóry
• peeling średnioziarnisty
• masaż partii ciała objętych zabiegiem
• ampułka ujędrniająco-wyszczuplająca z kofeiną
• maska antycellulitowa z kofeiną
• body wrapping (owijanie folią)
• wyszczuplający balsam do ciała
c) opis sposobu realizacji prac:
Rozpoczynam od przywitania klientki w gabinecie. Proponuję jej aby przedmioty niepotrzebne w trakcie zabiegu pozostawiła w szafie. Omawiam z nią problem z jakim do mnie przyszła. W trakcie wywiadu pytam:
• w jaki sposób i jakimi preparatami dba o skórę ciała?
• czy wykonywała już jakieś zabiegi na ciało w gabinecie kosmetycznym?
• jaki jest jej stan zdrowia?
• jaki prowadzi tryb życia?
Następnie daję klientce bieliznę jednorazową oraz ręcznik i proszę żeby się przebrała. Ja w tym czasie myję i dezynfekuję ręce. Gdy klientka jest gotowa do zabiegu przeprowadzam diagnozę skóry. Widzę, że jest ona przesuszona i wiotka. Widać także oznaki cellulitu. Omawiam z klientką zabieg. Informuję ją, że jednorazowy zabieg nie przyniesie wymaganego efektu i potrzebna jest seria przynajmniej 10 zabiegów 2-3 razy w tygodniu. Klientka zgadza się. Podczas każdego zabiegu wykonam peeling, masaż, nałożę ampułkę i maskę wyszczuplającą a na koniec nałożę balsam. Proponuję klientce aby kupiła taki balsam jaki będę używała na zakończenie zabiegu i stosowała go codziennie rano i wieczorem w domu. Gdy wykluczyłam przeciwwskazania mogę rozpoczynać zabieg.

Do miski nalewam ciepłą wodę. Na początek wykonuję peeling brzucha i ud. Klientka leży na fotelu. Następnie zmywam peeling gazą nasączoną w wodzie, osuszam skórę ręcznikiem i proszę klientkę aby położyła się na brzuchu. Wykonuję peeling tylniej części ud oraz pośladków. Peeling ma za zadanie usunąć zrogowaciały naskórek oraz pobudzić tkanki.

Kolejnym etapem zabiegu jest masaż. Będą w nim przeważać ruchy rozcierania, ugniatania i oklepywania, gdyż mocno pobudzą tkanki i wpłyną na proces rozbijania tkanki tłuszczowej. Masaż wykonam w kierunku do serca. W przypadku masażu brzucha ruchy będą okrężne, a kierunek w lewą stronę. Na koniec wykonam masaż limfatyczny, który zalegającą limfę odprowadzi do węzłów chłonnych. Masaż zakończę ruchami głaszczącymi. Nadmiar oliwki usunę gazą nasączoną tonikiem do ciała. Wykonanie peelingu oraz masażu przygotowało skórę klientki do lepszego wchłaniania składników czynnych zawartych w ampułce oraz masce wyszczuplającej.
Proszę klientkę aby wstała. Na brzuch, uda i pośladki aplikuję ampułkę ujędrniająco-wyszczuplającą z kofeiną. Do miseczki nakładam potrzebną ilość maski antycellulitowej z kofeiną, którą następnie przy pomocy pędzla rozprowadzam na brzuchu, udach i pośladkach klientki. Aby zwiększyć skuteczność maski wykonam body wrapping. Owijanie folią rozpoczynam od dołu. Najpierw jedną nogę klientki od kolana w górę, następnie pośladki aż do brzucha. Ucinam folię i rozpoczynam owijanie drugiej nogi od kolana w górę. Należy pamiętać aby nie ściskać folii zbyt mocno, gdyż mogłoby to zablokować przepływ krwi. Gdy wszystkie partie ciała są owinięte folią, każę klientce położyć się na fotelu, okrywam ją ręcznikiem a następnie ciepłym kocykiem. Można użyć koca grzewczego. Ciepło, które rozgrzewa ciało klientki powoduje większe wchłanianie składników czynnych przez skórę, a co za tym idzie zwiększa działanie maski. W ten sposób klientka leży 30-40min. Ja w tym czasie porządkuję stanowisko pracy.

Po upływie określonego czasu ściągam kocyk oraz ręcznik i proszę klientkę żeby wstała. Nalewam do miski ciepłą wodę. Nożyczkami rozcinam folię i wyrzucam ją do kosza. Za pomocą gazy nasączonej w wodzie zmywam maskę. Następnie tonizuję skórę tonikiem do ciała i nakładam balsam wyszczuplający. Pozwalam klientce się przebrać i dziękuję jej za zabieg. Przypominam że powinna wykonać serię przynajmniej 10 zabiegów.

d) ocena efektów zabiegu:
Po zabiegu skóra stałą się wyraźnie gładsza oraz lepiej napięta i jędrna. Cellulit stał się mniej widoczny. Po wykonaniu serii zabiegów spodziewana jest redukcja cellulitu oraz zmniejszeniu obwodu ud, bioder i brzucha.

e) czynności końcowe na stanowisku pracy:
Po wykonaniu zabiegu myję i dezynfekuję przybory płynem do dezynfekcji. Kosmetyki odkładam do szafki. Jednorazowe prześcieradło wyrzucam do kosza. Dezynfekuję stolik. Ręczniki wrzucam do pojemnika na brudną bieliznę. Poprawiam ogólny wygląd gabinetu.

Zalecenia do domu:
• zakaz palenia papierosów
• ograniczenie do minimum spożywania alkoholu
• codzienny trening na siłowni lub w domu
• nakładanie rano i wieczorem balsamu wyszczuplającego
• ograniczenie do minimum lub całkowita rezygnacja ze słodyczy
• stosowanie diety lekkostrawnej
• jedzenie ostatniego posiłku nie później niż po godzinie 19
• codzienny ruch na świeżym powietrzu.
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 20:46   #1587
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ja mam z tych stron juz 2 takie tematy ale zaden nie jest dobry tzn nie ma tego co ja chce
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 20:46   #1588
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

I co dziewczyny pomożecie mi z tymi rozstępami? Plissssss
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 20:48   #1589
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Moze Basia by mi cos pomogla ??potrzebuje tylko sam opis zabiegu przy pomocy tych zalacznikow ktore podalam. reszte mam napisana,kurcze projekt mam na sobote i chyba sie nie wyrobie
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 20:49   #1590
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez 121ana121 Pokaż wiadomość
ja mam z tych stron juz 2 takie tematy ale zaden nie jest dobry tzn nie ma tego co ja chce
A może to:
Zabiegi jakie możemy zaproponować w gabinecie kosmetycznym, to przede wszystkim:

  • Drenaż limfatyczny, który można wykonać ręcznie, jak i przy użyciu specjalnych urządzeń, np. SlderStyler. Impulsy elektryczne wysyłane przez elektrody masują ciało przez specjalny kombinezon. Klasyczny drenaż polega na stymulacji limfy metodą ugniatania i pompowania ręcznego (w kierunku węzłów chłonnych).
  • Zabieg tzw. ssącą pompą masującą SPM. Łączy on technikę masażu pompą ssącą z bańkami. Skóra jest "wysysana" pod tworzącym się ciśnieniem. By złagodzić ból stosuje się specjalny żel. Zabieg ten poprawia ukrwienie, pobudza krążenie limfy.
  • Endermologia - to technika oparta na zasadach drenażu limfatycznego. Działanie urządzenia można porównać do odkurzacza. Zanim pacjent się położy na łóżku, zakłada specjalny kombinezon, potem zostaje poddany działaniu dwóch elektronicznie sterowanych rrolek, umieszczonych w hermetycznej komorze, gdzie wytwarzane jest nadciśnienie. Wałkują one skórę równocześnie w kilku kierunkach. Zabieg wzmacnia skórę, działa przeciwobrzękowo.
  • Terapia ultradźwiękami - jest to rodzaj ultramasażu, w trakcie którego fale wysokiej częstotliwości, przenoszone aparatem (podobnym do USG), dochodzą wgłąb tkanek.
  • Odmiana zabiegu sonoforeza (wprowadzane są specjalne substancje mające przyspieszyć spalanie tłuszczu i poprawić struktury kolagenowe). Ultradźwięki przyspieszają "wypędzanie" tłuszczu z komórek, zmiękczają zwłóknienia.
  • Krioterapia - jest to działanie oparte na działaniu niskiej temperatury. Poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry, co powoduje jej wyszczuplenie i ujędrnienie. Laser - emituje światło, które wnika do tkanki podskórnej, zwiększa gęstość kolegenu. Skóra staje się lepiej napięta i bardziej zwarta.
  • Body wrapping, hannan-body, guam - to zabiegi podczas których skóra smarowana jest specjalnymi preparatami silnie pobudzającymi krążenie, np. algi, olejek cynamonowy, imbir, a następnie zostaje owijane szczelnie folią. Podczas tego zabiegu rozszerzają się naczynia włosowate i żylne, co ułatwia usuwanie zalegającej wody wraz ze szkodliwymi produktami przemiany materii.
  • Można także poddać się działaniu nowoczesnych urządzeń, takich jak CelluLaser (działanie specjalnych promieni pobudzających przepływ krwi i spalanie tłuszczu, podobnie działa tunel na podczerwień vip (terapia światłem niebieskim i czerwonym, a także drenaż limfatyczny).
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.