KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-15, 16:39   #1
Saracenka
Przyczajenie
 
Avatar Saracenka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19
Arrow

KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?


Podziele sie odrobinke swoja wiedza na temat naprawde DOBRYCH kremow. BArdzo Was prosze o dorzucenie swoich opinii; razem ograniczymy ryzyko wydania mnostwa kasy na kolejny niedzialajacy krem

Osobiscie jestem wielka fanka specyfikow z apteki. ZADEN krem drogeryjny ani sposrod tych snobistycznych, z gornej polki (chyba cenowej jedynie) nie pomogl mojej skorze, a jedynie ja wysuszal, uczulal, podraznial.

Dodam ze mam skore sucha ze sklonnoscia do drobnych, ale uciazliwych wypryskow.

Od dluzszego czasu uzywam Hydranorme la roche-posay- swietnie wygladza, i nawet u mnie nie wywolal zadnych zaskornikow!!

Bardzo dobry jest tez Physiogel firmy Stiefel; zostawia bardzo przyjemna, tlusta warstewke. Jest bezzapachowy i nie uczula nic a nic!

Dzis dermatolog polecila mi takze ACTIVE- C la roche-posay. Troche mnie to dziwi, bo mam 19 lat, a to chyba jest krem przeciwzmarszczkowy....?
Uzywalyscie go kiedykolwiek?

Mowila tez, zebym na noc stosowala dowolny krem nawilzajacy Avene. Znacie kremy tej firmy? Z tego, co wiem, sa dosc drogie. Prosze o porade.

Acha, i najlepsza rada jaka moge dac: myjcie buzie woda mineralna. Wiem, brzmi jak gwiazdorskie wybrzydzanie, ale wierzcie mi: zaoszczedzicie mnostwo pieniedzy. Naprawde odkad zaczelam tak robic, zauwazylam gigantyczna roznice, i w poziomie gladkosci, i w ilosci wypryskow. Oczywiscie na korzysc.
Saracenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 17:05   #2
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Smile Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

hej. to ja sie dolacze z moja lista :
do codziennego nawilzania skory: thermal fix1 (Vichy)- ladnie nawilza moja przesuszona czasem od roznych specyfikow skorke. nie uczula, ladnie i szybko sie wchlania, idealnie nadaje sie pod make-up (nie roluje sie), przyjemnie pachnie
do zadan specjalnych: lysanel active (LPR) - mnie jakos strasznie nie podraznia a ladnie wygladza buzie, rozswietla, oczyszcza (tylko zapach ma paskudny ale i tak go lubie)
z filtrem: photoderm 50 (bioderma) - trzeba troche poczekac az sie wchlonie, czasem wydaje sie taki niby zbyt ciezki ale po paru minutach jest ok
z innych wyprobowanych polecam tez effaklar k - moze efekty nie sa po nim spektakularne ale dobrze sie sprawuje u mnie pod makijazem.
pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 18:44   #3
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

Moje ulubione kremy apteczne to oczywiscie filtry
P.S. Chyba znalazlam Zlotego Graala i jest nim emulsja spf 50 + Avene
Cenie tez sobie Dermalibour A-Dermy i Hydraphase Legere i XL od LRP.
Zgadzam sie, ze kwasy od SVR czyli seria Lysanel Active, sa swietne - ja teraz stosuje "tonik" z kasami aha i bha i paroma innymi
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 20:01   #4
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

Uhhh duzo tego, bo kupowanie kosmetyków w aptekach daje mi pewnego rodzaju komfort psychiczny (acz wiem, że może to być złudne;p)
Lubię thermal fixa1 i nutrilogie2 vichy
Z la roche'a podpasował mi tylko filtr- Anthelios DP, mimo że mam i effaclar i effaclar k i coś pewnie jeszcze właściwie alkoholowa woń antka też mnei powoli zaczyna denerwować
Nie może u mnie zabraknąć A-Dermy- Dermalibour i Epitheliale (poznane dzięki Wam)
Woda teramalna od Avene jest najlepszą wodą termalną jaką moja buzia mogła spotkać więc i kremy robione na jej bazie bardzo sobie cenię. Lubię także Cicalfate z tego samego "źródła"
Iwostin- żel na dzień i krem na noc Purritin
Profarm- pichtowy krem na dzień w tandetnym opakowaniu ale za to skuteczny
No i to by był koniec koncertu życzeń Jak sobie coś przypomnę, to dopiszę
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 20:05   #5
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

ja LRP toleriane cala gama, effaclar K i zel tez ok (ale zel jest dosyc agresywny) cala gama blokerow z LRP i chce sie skusic na active c pod oczy ale zbieram kase jak na razie.pozdr, i bioderma do demakijazu Sensibo H2o-woda taka-rewelacja
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 20:15   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

A widzisz, ja nie do końca się zgadzam z Twoimi słowami - był tu kiedyś na wizażu znakomity wątek na temat dystansu do kosmetyków aptecznych, wypowiadała się Maga, pamiętam sceptyczne opinie Basi Kwiatkowskiej, o tym, że nie należy sie zachłystywać - kosmetyki sprzedawane w aptece najczęsciej nie różnią się skladem od tych sprzedawanych w drogerii - mają tyle samo konserwantów, parabenów i substancji zapachowych co zwykłe kremy, toniki często zawierają alkohol. Sprzedawanie ich w aptece to czysty wybieg marketingowy, który działa na nas psychologicznie - kupując w aptece mamy poczucie że krem zadziała wręcz jak lek, wyobrażamy sobie czystość, sterylność i chirurgiczną precyzję w działaniu a tymczasem często niby hypoalergiczne kosmetyki podrazniają - masę wizażanek skarzyło się na podraznienia po Vichy, mnie przy odczynach alergicznych na skórze zdecydowanie rozjuszają kremy skądinąd lubianej przeze mnie Biodermy (zwłaszcza ten z linii nomen omen Sensibio Forte). Kremy Vichy i Avene zawierają szkodliwy składnik - poliakrylamid. Vichy dość mocno perfumuje swoje kremy. Filtry od Antheliosa często podrażniają. Przyklady można by mnożyć

Ja sama lubię niektóre kosmetyki apteczne. Przede wszystkim filtry - te kupuję jedynie w aptece, bo są najbardziej skuteczne. Mój ulubieniec to SVR 100 i Bioderma Photoderm Max Fluide. Bardzo cenię krem Lysanel Active i tonik z kwasami z tej linii. Ubóstwiałam linię do skóry atopowej SVR Topialyse, szkoda że ostatnio się ciutkę zmieniła. Bardzo lubię żel, krem i płyn micelarny Effaclar (choć krem do najskuteczniejszych nie należy). Mam słabość do świetnego dla mnie kremy Vichy Myokine (naprawdę mi służy). A zawsze mam w domu pod ręką maść Nanobase i Cutibazę, oraz owsiane kremy SOS A Dermy - Dermalibour i Epitheliale
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 20:18   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

A Active C pod oczy i do twarzy zalicza się do moich najulubienszych kremów na KWC jest sporo recenzji:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=790

Polecam tez Hydracid C SVR i Hydracid Alfa który właśnie testuję
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-15, 20:21   #8
davi
BAN stały
 
Avatar davi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 304
GG do davi Wyślij wiadomość przez MSN do davi
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

a gdzie ceny?
davi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 20:26   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

Cytat:
Napisane przez davi
a gdzie ceny?
A sprawdź je sobie np. na KWC. Albo w jakiejś aptece internetowej. Zresztą, w przypadku marek aptecznych naprawdę ceny mogą się dramatycznie w zależnosci od apteki.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 20:29   #10
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
A widzisz, ja nie do końca się zgadzam z Twoimi słowami - był tu kiedyś na wizażu znakomity wątek na temat dystansu do kosmetyków aptecznych, wypowiadała się Maga, pamiętam sceptyczne opinie Basi Kwiatkowskiej, o tym, że nie należy sie zachłystywać - kosmetyki sprzedawane w aptece najczęsciej nie różnią się skladem od tych sprzedawanych w drogerii - mają tyle samo konserwantów, parabenów i substancji zapachowych co zwykłe kremy, toniki często zawierają alkohol. Sprzedawanie ich w aptece to czysty wybieg marketingowy, który działa na nas psychologicznie - kupując w aptece mamy poczucie że krem zadziała wręcz jak lek, wyobrażamy sobie czystość, sterylność i chirurgiczną precyzję w działaniu a tymczasem często niby hypoalergiczne kosmetyki podrazniają - masę wizażanek skarzyło się na podraznienia po Vichy, mnie przy odczynach alergicznych na skórze zdecydowanie rozjuszają kremy skądinąd lubianej przeze mnie Biodermy (zwłaszcza ten z linii nomen omen Sensibio Forte). Kremy Vichy i Avene zawierają szkodliwy składnik - poliakrylamid. Vichy dość mocno perfumuje swoje kremy. Filtry od Antheliosa często podrażniają. Przyklady można by mnożyć
A panie pracujące w aptekach jeszcze wmawiają naiwnym klientkom, że apteczne=lepsze. Ostatnio taka mi próbowała wciskać, że "jak jest w aptece, to znaczy, że ma lepszy skład niż inne". Niestety nie mogłam z nią podyskutować, bo mama mnie zgasiła wzrokiem
Ja narazie przetstowałam wszystkie Hydraph. LPR i chyba najbardziej zadowolona byłam z XL. Troszkę przyspieszał świecenie ale od kiedy mam mąkę już mi to nie straszne Lubię też Iwostin, szczególnie żel do mycia buzi i krem na noc z serii Purritin.
No i filtry Koniecznie z apteki
Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Zresztą, w przypadku marek aptecznych naprawdę ceny mogą się dramatycznie w zależnosci od apteki.
ja się spotkałam z różnicą nawet 20 zł na kremie (Hydraphase)
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 20:49   #11
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

Treść w poście poniżej. Przepraszam za zamieszanie.

Pozdrawiam

Edytowane przez adria21
Czas edycji: 2005-11-15 o 20:58 Powód: błąd - dwa razy wysłany ten sam post
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-15, 20:55   #12
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

Kremy z apteki to także kremy, są lepsze i gorsze, z wyższej i niższej półki i myśle, że podlegają takim samym regułom jak pozostałe kosmetyki dostepne na rynku. Do pewnego momentu podchodziłam do takich specyfików straszliwie nieufnie, zwłaszcza, iż pierwsze moje doświadczenia z vichy (wtedy czułam się jak królowa kupując krem tego producenta - jakaś połowa lat 90-tych ;-) były fatalne. W związku z tym, ze zmieniam podejście od nieco ponad roku, zatem nie mogę sie pochwalić takim doświadczeniem jak większość z Was, jednak podzielę się tę odrobiną, którą już nabyłam.
Stosuję effaclar K i istotnie efekty są raczej symboliczne, ale już żel do mycia effaclar jest świetny, planuję zakup płynu. Używałam także Active C pod oczy... ale niestety odstawiłam ponieważ zdarzało się, że jakby zaczynał mnie uczulać i nie dostrzegałam żadnych efektów, ale teraz stosuję krem do twarzy Active C i istotnie ładnie działa na skóre. Kiedyś stosowałam jakiś krem vichy do twarzy ale straszliwie mnie uczulił i od tego czasu nie dotykam tych kosmetyków, przerzucając się na la roche posay. Jeśli chodzi o Avene to używałam wody thermalnej i kremu do rąk z serii cold cream. O ile drugi produkt jest świetny, to pierwszy taki sobie. Dla mnie woda thermalna może stanowić dodatek do innych specyfików, lub być czynnikiem ułatwiającym aplikowanie kremu jak pisałyście powyżej, ale nie jako autonomiczny specyfik.
No a teraz... planuję chyba jakieś nowe zakupy

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 21:10   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

w aptece dużo łatwiej znaleść:
dobre filtry
łagodne, nieperfumowane kosmetyki
skuteczne kwasy
rozsądne stężenia witamin.

ale na pewno wizyta w aptece nie jest gwarancją zakupu dobrego, "zdrowego" kosmetyku.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 21:23   #14
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

Często, gdy komuś mówię, że kupuję kremy do twarzy tylko w aptece, pyta mnie ten ktoś zaraz, czy jestem alergiczką, bo według niego te z apteki nie uczulają. Nie chce mi się tłumaczyć, że uczulać też one mogą, ale w moim wypadku te kremy to jedyne skuteczne w swoim działaniu preparaty (filtry, kwasy). Kupuję je dla skuteczności.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 22:09   #15
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

Cytat:
Napisane przez Smok
Nie chce mi się tłumaczyć, że uczulać też one mogą
ojj mogą i to jeszcze jak żaden nie uczulił mnie tak jak cudowny Rosalic na naczynka LRP przypomniało mi się, dlaczego mam uraz do La Roche'a
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.