Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-04, 16:53   #31
subiektywnapl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Jeśli tylko masz taką możliwość, to jak jak najbardziej warto zamieszkać z chłopakiem przed ślubem. Ślub to powinna być decyzja podjęta na całe życie, w związku z tym im więcej informacji mamy o danej osobie tym łatwiej nam jest taką decyzję podjąć. Jeśli związek ma wyjść to na pewno mu takie mieszkanie nie zaszkodzi, a jeśli nie ma być sukcesem to chyba lepiej wiedzieć o tym przed ślubem, a nie po.
__________________
www.subiektywna.pl
subiektywnapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 13:39   #32
annawloska
Przyczajenie
 
Avatar annawloska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 9
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Jak masz możliwość i macie warunki to dobrze jest ze sobą wcześniej pomieszkać. Taka jest oczywiście moja opinia
annawloska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 19:05   #33
buuka89
Raczkowanie
 
Avatar buuka89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 76
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Ja również uważam że mieszkanie ze sobą przed ślubem jest jak najbardziej ok. Człowiek poznaje się bardziej i to nie tylko od tych dobrych stron ale złych też. Sama mieszkam z moim przyszłym mężem już 3 lata razem i powiem wam że to tylko utwierdziło mnie w przekonaniu iż to jest właśnie ten . łączą nas nie tylko przyjemności ale też obowiązki . Każdy wie jakie stanowisko zajmuje co prawda zdarzają sie też kłótnie ale tego żadnym sposobem nie da się ominąć. On wie jaka ja jestem i odwrotnie. a co do nie mieszkania przed ślubem to znam takie pary które zamieszkały ze sobą dopiero po ślubie i zaraz się rozstawały bo non stop się kłóciły o podniesioną deskę w toalecie albo o chrapanie w nocy. Dlatego uważam że dobrym rozwiązaniem jest mieszkanie ze sobą przed ślubem . ale to jest tylko moje zdanie ktoś może mieć argumenty że lepiej nie mieszkać razem. Ile ludzi na świecie tyle też będzie opinii na ten temat.
buuka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 11:23   #34
GabrielaPyj
Raczkowanie
 
Avatar GabrielaPyj
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 48
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Jeśli będziesz w stanie się sama utrzymać to pobieram pomysł, lepiej troche pomieszkać razem i lepiej się poznać przed ślubem. Czasem po kilku miesiącach możesz dojść do wniosku, że dłużej z nim nie wytrzymasz, albo wręcz przeciwnie - utwierdzi to twoja decyzję.
__________________
Gabriela Py
GabrielaPyj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 12:18   #35
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

W maju zdaje mature, jestem z moim TZ ponad 2lata, chce mi sie oswiadczyc (niestety znalazlam pierscionek tzn odkrylam jego zamiary ktore mialy byc zaskoczeniem), zamierzamy zamieszkac razem. TZ ma 20lat, pracuje, chcemy mieszkac na poczatek z jego rodzicami bo nie stac nas na cos tylko dla dwojga, jednak moi rodzice sa baaardzo sceptycznie nastawieni.
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 14:47   #36
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez palinnka0 Pokaż wiadomość
W maju zdaje mature, jestem z moim TZ ponad 2lata, chce mi sie oswiadczyc (niestety znalazlam pierscionek tzn odkrylam jego zamiary ktore mialy byc zaskoczeniem), zamierzamy zamieszkac razem. TZ ma 20lat, pracuje, chcemy mieszkac na poczatek z jego rodzicami bo nie stac nas na cos tylko dla dwojga, jednak moi rodzice sa baaardzo sceptycznie nastawieni.
szczerze jak dla mnie zły pomysł, o ile uważam że zamieszkanie przed ślubem jak i nawet gdy się tego ślubu nie ma w planach to normalna rzecz i nie mam nic do osób które po ślubie mieszkają z rodzicami, tak zamieszkanie u rodziców TŻ przed ślubem dla mnie jest dziwne, dla mnie taka opcja jest dopuszczalna tylko w przypadku gdy młodzi planują ślub a po ślubie tam mieszkać i albo pojawia się dziecko albo ta druga osoba znajduje gdzieś blisko pracę i dojazd od niej byłby niemożliwy/o wiele dłuższy
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 14:54   #37
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
szczerze jak dla mnie zły pomysł, o ile uważam że zamieszkanie przed ślubem jak i nawet gdy się tego ślubu nie ma w planach to normalna rzecz i nie mam nic do osób które po ślubie mieszkają z rodzicami, tak zamieszkanie u rodziców TŻ przed ślubem dla mnie jest dziwne, dla mnie taka opcja jest dopuszczalna tylko w przypadku gdy młodzi planują ślub a po ślubie tam mieszkać i albo pojawia się dziecko albo ta druga osoba znajduje gdzieś blisko pracę i dojazd od niej byłby niemożliwy/o wiele dłuższy
U nas taka opcja pojawia sie dlatego ze mieszkamy okolo 40kilku km od siebie, TZ pracuje, ja sie ucze, mamy niewiele czasu dla siebie.. A zamierzam studiowac w miescie mojego TZ wiec wolalabym mieszkac z nim, u jego boku a nie w akademiku. A rodzice no coz, za duzego pola do wyboru nie mam a najwazniejsze dla mnie to byc obok TZta.
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 15:19   #38
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez palinnka0 Pokaż wiadomość
U nas taka opcja pojawia sie dlatego ze mieszkamy okolo 40kilku km od siebie, TZ pracuje, ja sie ucze, mamy niewiele czasu dla siebie.. A zamierzam studiowac w miescie mojego TZ wiec wolalabym mieszkac z nim, u jego boku a nie w akademiku. A rodzice no coz, za duzego pola do wyboru nie mam a najwazniejsze dla mnie to byc obok TZta.
ja tam wolałabym wynająć jakiś pokój z TŻ niż przed ślubem zamieszkać z jego rodzicami, ale to już twoja decyzja, ja czułabym się niezręcznie
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 15:50   #39
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
ja tam wolałabym wynająć jakiś pokój z TŻ niż przed ślubem zamieszkać z jego rodzicami, ale to już twoja decyzja, ja czułabym się niezręcznie
Obawiam się, że mogło by być ciężko z utrzymaniem, ja zamierzam studiować dziennie, jakaś dorywcza robota wieczorami, może w weekendy.. Ale wiadomo , u TŻ z kasą łatwiej, podział rachunków itd.
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 16:03   #40
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Palinka, na miejscu Twoich rodziców też byłabym sceptycznie nastawiona. W jednym z wątków pisałaś, że ślub kiedyś tam będzie, że nie prędko, a zaręczyny spoko- skoro on chce, to się zgodzisz, chociaż (jak sama pisałaś) nie jesteś do tego przekonana.
Czyli chcesz zamieszkać z chłopakiem, u jego rodziców, być na czyimś utrzymaniu (zakładam taką wersję bo piszesz, że nie stać Was na wynajęcie czegoś) i trochę tak... bawić się w dorosłość.
A z własnej perspektywy- nigdy (czy to po ślubie, czy przed, czy w jakiejkolwiek innej sytuacji) nie chciałabym mieszkać z teściami pomimo tego, że są fantastycznymi ludźmi.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 17:19   #41
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Palinka, na miejscu Twoich rodziców też byłabym sceptycznie nastawiona. W jednym z wątków pisałaś, że ślub kiedyś tam będzie, że nie prędko, a zaręczyny spoko- skoro on chce, to się zgodzisz, chociaż (jak sama pisałaś) nie jesteś do tego przekonana.
Czyli chcesz zamieszkać z chłopakiem, u jego rodziców, być na czyimś utrzymaniu (zakładam taką wersję bo piszesz, że nie stać Was na wynajęcie czegoś) i trochę tak... bawić się w dorosłość.
A z własnej perspektywy- nigdy (czy to po ślubie, czy przed, czy w jakiejkolwiek innej sytuacji) nie chciałabym mieszkać z teściami pomimo tego, że są fantastycznymi ludźmi.
Zgodze sie ze mialam rozterki ale tylko z powodu reakcji rodziców.. Slub jasna sprawa nie teraz tylko za 3lata, bo jednak fundusze trzeba odlozyc a co do utrzymania to idealna wizazanka nie bede utrzymujaca sie sama, pracujaca i studiujaca w jednym Bedziemy wtedy juz narzeczonymi wiec TZ zapewni mi byt a ja nie bede siedziala z zalozonymi rekami bo manna z nieba mi nie poleci- jakas dorywcza praca jest konieczna.
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 22:37   #42
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez palinnka0 Pokaż wiadomość
Zgodze sie ze mialam rozterki ale tylko z powodu reakcji rodziców.. Slub jasna sprawa nie teraz tylko za 3lata, bo jednak fundusze trzeba odlozyc a co do utrzymania to idealna wizazanka nie bede utrzymujaca sie sama, pracujaca i studiujaca w jednym Bedziemy wtedy juz narzeczonymi wiec TZ zapewni mi byt a ja nie bede siedziala z zalozonymi rekami bo manna z nieba mi nie poleci- jakas dorywcza praca jest konieczna.
To nie Tz zapewni Ci byt ,tylko jego rodzice.Wcale sie nie dziwie Twoim rodzicom.Ty nie bedziesz pania w tym domu tylko lokatorka.Oni maja w swoim domu swoje zasady i reguly a Ty bedziesz musiala sie dostosowac.Wyobrazasz sobie dzielic szafki w kuchni na Twoje i ich,a gotowanie?
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 09:25   #43
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
To nie Tz zapewni Ci byt ,tylko jego rodzice.Wcale sie nie dziwie Twoim rodzicom.Ty nie bedziesz pania w tym domu tylko lokatorka.Oni maja w swoim domu swoje zasady i reguly a Ty bedziesz musiala sie dostosowac.Wyobrazasz sobie dzielic szafki w kuchni na Twoje i ich,a gotowanie?
Nie wyobrazam sobie, macie racje jednak jesli mam wybierac pomiedzy mieszkaniem osobno, dojazdami na studia i do TZ wole zamieszkac z nimi.
Mamy dobre kontakty, nie raz pod nieobecnosc jego mamy gotuje u nich, bo 'tesciowa' duzo pracuje a ja mam akurat chwile wolnego. Razem z TZ sprzatamy itd. Nie raz zdarzylo mi sie byc takze z jego mama na zakupach a on z ojcem reperowali stare auto..
Podczas jednej z rozmow mama TZ powiedziala ze bez problemu znajdzie sie dla mnie miejsce i na pewno bede dla niej pomoca dlonia.
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 00:16   #44
pogosquad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 11
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Skromnie uważam, że jeśli mieszkać z TŻ, to tylko za swoje. W sensie nie liczenia na łaskę rodziców. Pierwsze moje podrygi miałam ok. 18-tki i bylo to na zasadzie "ach i och,żyć bez Ciebie nie mogę." Skończyło się patrzeniem, jak teściowa sprząta i gotuje dla synusia (full serwis, wraz z podaniem do stołu), a ja nie mogłam palcem ruszyć. Epizod mieszkania wspólnego krótki pomimo długiego stażu. Drugi etap już na "swoim"- wynajmowanym. Inny TŻ, a może PŻ- pomyłka życia, nosił pranie do mamusi, a moje lokum traktował jak hotel. A w końcu obecny -zabiłabym, ale na początku związku trzeba być miłym. Parę lekcji, trochę sprzeczek i teraz sprząta, zmywa i uwaga - nawet opuszcza klapę od kibla . Kocham najmocniej i nie oddam Wnioski - miałam trzech chłopów, z każdym mieszkałam i mimo, że na początku każdy wydaje się być tym wymarzonym, to dopiero przebywanie pod jednym dachem pokazuje prawdę. Amen
pogosquad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 13:58   #45
magdam_90
Raczkowanie
 
Avatar magdam_90
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 96
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Całkowicie rozumiem, że chciałabyś zamieszkać z chłopakiem przed ślubem. Sama mam narzeczonego i mieszkamy już razem. Dopiero wspólne życie dzień w dzień pokazuje, czy faktycznie dwie osoby, które się kochają, pasują do siebie i chcą spędzić resztę życia ze sobą. Lepszego sprawdzenia siebie w tym przypadku nie ma.
Rozmowa z rodzicami może okazać się bardzo trudna, jednak masz już tyle lat, że możesz decydować o swoim życiu samodzielnie. Przedstaw rodzicom plusy takiego zamieszkania wspólnego, powiedz dlaczego chcesz się zdecydować na wspólne mieszkanie przed ślubem i z czasem powinni to zrozumieć i zaakceptować.
magdam_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 19:33   #46
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez magdam_90 Pokaż wiadomość
Całkowicie rozumiem, że chciałabyś zamieszkać z chłopakiem przed ślubem. Sama mam narzeczonego i mieszkamy już razem. Dopiero wspólne życie dzień w dzień pokazuje, czy faktycznie dwie osoby, które się kochają, pasują do siebie i chcą spędzić resztę życia ze sobą. Lepszego sprawdzenia siebie w tym przypadku nie ma.
Rozmowa z rodzicami może okazać się bardzo trudna, jednak masz już tyle lat, że możesz decydować o swoim życiu samodzielnie. Przedstaw rodzicom plusy takiego zamieszkania wspólnego, powiedz dlaczego chcesz się zdecydować na wspólne mieszkanie przed ślubem i z czasem powinni to zrozumieć i zaakceptować.
Sprawa jest rozwiazana, w wakacje przeprowadzam sie. Wczoraj bylismy w Castoramie po drzwi, farby, roletę - remontujemy !
Takze wszystko poszlo okej.
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 12:35   #47
magdam_90
Raczkowanie
 
Avatar magdam_90
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 96
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez palinnka0 Pokaż wiadomość
Takze wszystko poszlo okej.
To świetna wiadomość! Powodzenia w przeprowadzce i we wspólnym mieszkaniu
magdam_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 14:57   #48
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Wyprowadzka do chłopaka przed ślubem

Cytat:
Napisane przez magdam_90 Pokaż wiadomość
To świetna wiadomość! Powodzenia w przeprowadzce i we wspólnym mieszkaniu
Bardzo dziękuję
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-20 15:57:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.