Zgłaszam problem: Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-08, 09:04   #1
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200

Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające


Witam,

moim zdaniem, potrzebna jest nowa kategoria - kremy nawilżające, jako podkategoria kremów na problemy specjalne. Sporo osób (m. in. ja) boryka się z bardzo konkretnym problemem skóry - odwodnieniem. Kremy tego rodzaju są obecnie tak porozrucane we wszystkich praktycznie kategoriach, że znaleźć ocenę można znając nazwę/firmę, a w końcu nie o to tylko chodzi, aby poznać opinie o konkretnym produkcie, ale aby znaleźć wysoko oceniany krem w tej kategorii i/lub nie kupić czegoś, co tego zadania nie spełnia.
Moim zdaniem odwodnienie jest tak samo poważnym problemem jak trądzik czy rozszerzone naczynka, a zapewne także i producentów - jest na rynku całe mnóstwo kremów które mają taki i tylko takie przeznaczenie (czasem wiązane z nadwrażliwością takiej skóry).
Byłabym wdzięczna za zastanowieniem się nad tym tematem, bo naprawdę uważam że jest to odrębna podkategoria i wiele osób byłoby zainteresowane znalezieniem tak dedykowanego kremu.
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 22:10   #2
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające

Zgadzam się
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 20:03   #3
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające

Chodzi o kategorię na bardziej specjalistyczne kremy nawilżające, w typie aptecznym? Bo wiele jest kremów zwyczajnie nawilżających na dzień czy na noc, właśnie uniwersalnych dla których jest kategoria - żeby nie było problemów z rozróżnieniem do jakiego zadania jest dany krem
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 20:10   #4
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Chodzi o kategorię na bardziej specjalistyczne kremy nawilżające, w typie aptecznym? Bo wiele jest kremów zwyczajnie nawilżających na dzień czy na noc, właśnie uniwersalnych dla których jest kategoria - żeby nie było problemów z rozróżnieniem do jakiego zadania jest dany krem
Właśnie o te, których producent zaznacza, że do skór odwodnionych, często nawrażliwych, ale tylko, kiedy ta nadwrażliwość jest wynikiem odwodnienia, mają zwykle nieco inny skład niż te "zwykłe" nawilżające - takie serie mają nawet ziajki, a szukanie takich, dramat ...

EDIT: one bywają i w drogeriach oczywiście, nie tylko w aptekach, ale oczywiście mają właśnie bardzo konkretne przeznaczenie
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.

Edytowane przez misianka
Czas edycji: 2011-05-16 o 20:13
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 20:02   #5
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające

Misianka a nie można by tego podpiąć po tą kategorię?
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=209&next=1

Hmm kremy są faktycznie porozrzucane po całej bazie, tylko obawiam się dwóch rzeczy:
- że w tej kategorii będzie ogólnie bardzo mało tych kremów (chodzi o to by nie stwarzac kolejnej kategorii w drzewku w której będzie zaledwie kilka produktów). Czy dałabyś rade oszacować na oko ilość takich kremów w KWC?
- przenoszenie i wyłapywanie produktów zajmie dużo czasu, ale to będzie do ogarnięcia w razie czego
__________________


Edytowane przez Mirianka
Czas edycji: 2011-05-17 o 20:08
Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 20:15   #6
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Misianka a nie można by tego podpiąć po tą kategorię?
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=209&next=1

Hmm kremy są faktycznie porozrzucane po całej bazie, tylko obawiam się dwóch rzeczy:
- że w tej kategorii będzie ogólnie bardzo mało tych kremów (chodzi o to by nie stwarzac kolejnej kategorii w drzewku w której będzie zaledwie kilka produktów). Czy dałabyś rade oszacować na oko ilość takich kremów w KWC?
- przenoszenie i wyłapywanie produktów zajmie dużo czasu, ale to będzie do ogarnięcia w razie czego
No gdyby dało się zmienić tytuł kategorii na nadwrażliwa i odwodniona, to jestem za. Bo samo nawilżanie, to każdemu się przyda, a to trochę inna skala problemu i o to mi chodzi właśnie (dla mnie np. Hydreane Riche to minimum, więc o takie skóry mi chodzi)
A oszacować mi trudno, bo niestety, mimo iż jestem najlepszym targetem dla tych kremów, to ich szukanie na KWC już tyle razy przerosło moje siły, że wynikiem było moje zgłoszenie.
Mogę za to podać serie i producentów z tych co znam/kojarzę
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 20:52   #7
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające

Hmm to szczerze mówiąc bardziej przychylam się ku zmianie nazwy kategorii produkty dodane tam powinny się dobrze "łączyć" z tymi co już są... Misianka przemyślę tę kwestię dzisiaj i dam Ci znać co postanowiłam oki?
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 20:55   #8
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Hmm to szczerze mówiąc bardziej przychylam się ku zmianie nazwy kategorii produkty dodane tam powinny się dobrze "łączyć" z tymi co już są... Misianka przemyślę tę kwestię dzisiaj i dam Ci znać co postanowiłam oki?
pewnie że poczekam, spoko, tyle czasy wytrwałam, to i wytrwam jeszcze
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 11:47   #9
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające

Misianko zmienimy nazwę kategorii na "Pielęgnacja specjalna - Problemy skórne / skóra nadwrażliwa i odwodniona - nawilżanie i regeneracja"

__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 12:13   #10
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające

Dziękuję
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 14:25   #11
Ola36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Potrzebna nowa kategoria - kremy nawilżające

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
Witam,

moim zdaniem, potrzebna jest nowa kategoria - kremy nawilżające, jako podkategoria kremów na problemy specjalne. Sporo osób (m. in. ja) boryka się z bardzo konkretnym problemem skóry - odwodnieniem. Kremy tego rodzaju są obecnie tak porozrucane we wszystkich praktycznie kategoriach, że znaleźć ocenę można znając nazwę/firmę, a w końcu nie o to tylko chodzi, aby poznać opinie o konkretnym produkcie, ale aby znaleźć wysoko oceniany krem w tej kategorii i/lub nie kupić czegoś, co tego zadania nie spełnia.
Moim zdaniem odwodnienie jest tak samo poważnym problemem jak trądzik czy rozszerzone naczynka, a zapewne także i producentów - jest na rynku całe mnóstwo kremów które mają taki i tylko takie przeznaczenie (czasem wiązane z nadwrażliwością takiej skóry).
Byłabym wdzięczna za zastanowieniem się nad tym tematem, bo naprawdę uważam że jest to odrębna podkategoria i wiele osób byłoby zainteresowane znalezieniem tak dedykowanego kremu.
ja tez chcę taką zakładkę!!!!! bardzo proszę!!!!!
Ola36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.