Sk³ady obowi±zek wpisywania przy zg³oszeniu: wniosek ODRZUCONY - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy siê obs³ug± techniczn± katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-05-08, 16:48   #1
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378

Sk³ady obowi±zek wpisywania przy zg³oszeniu: wniosek ODRZUCONY


Witam, mam pytanie.
Czy istnia³aby mo¿liwo¶æ aby osoba, która wprowadza nowy kosmetyk musia³a napisaæ jego sk³ad? Z dnia na dzieñ jest dla mnie co raz bardziej irytuj±ce to, ¿e nie ma wielu, wielu sk³adów. Ja dodaj±c produkt dodajê go tylko wtedy kiedy owy sk³ad posiadam. Jak ju¿ co¶ robiæ to porz±dnie, a nie raz tak, raz tak.
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-09, 21:00   #2
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomo¶ci: 951
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Poka¿ wiadomo¶æ
Witam, mam pytanie.
Czy istnia³aby mo¿liwo¶æ aby osoba, która wprowadza nowy kosmetyk musia³a napisaæ jego sk³ad? Z dnia na dzieñ jest dla mnie co raz bardziej irytuj±ce to, ¿e nie ma wielu, wielu sk³adów. Ja dodaj±c produkt dodajê go tylko wtedy kiedy owy sk³ad posiadam. Jak ju¿ co¶ robiæ to porz±dnie, a nie raz tak, raz tak.
Kosmetyk musi miec sklad, bo inaczej to zadna recenzja. Najlepiej jakby kosmetyki byly zatwierdzane przez moda. Oprocz tego moznaby dodac opcje edycji uzytkowniczkom (cos jak wikipedia) oczywiscie z zatwierdzeniem moderatorow.
Ja jeszcze dodam, ze kazdy nowo-zglaszany moglby miec dodana informacje czy jest testowany na zwierzetach czy nie. Fajnie by bylo dodac rowniez wesolego kroliczka do wyszukiwarki.
Wkoncu caly swiat idzie w Green, wiec wizaz jak chce byc wszechczasow powinien isc z duchem czasow
__________________
1. Rzucilam palenie.
koralik24 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-10, 06:58   #3
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez koralik24 Poka¿ wiadomo¶æ
Kosmetyk musi miec sklad, bo inaczej to zadna recenzja. Najlepiej jakby kosmetyki byly zatwierdzane przez moda. Oprocz tego moznaby dodac opcje edycji uzytkowniczkom (cos jak wikipedia) oczywiscie z zatwierdzeniem moderatorow.
Ja jeszcze dodam, ze kazdy nowo-zglaszany moglby miec dodana informacje czy jest testowany na zwierzetach czy nie. Fajnie by bylo dodac rowniez wesolego kroliczka do wyszukiwarki.
Wkoncu caly swiat idzie w Green, wiec wizaz jak chce byc wszechczasow powinien isc z duchem czasow

Cieszê siê, ¿e kto¶ mnie popar³. Dla mnie najbardziej liczy siê sk³ad, a nie jaki¶ tam opis producenta, który zazwyczaj to pic na wodê. No i potem oczywi¶cie zdanie ludzi z forum.
Tak samo ostatnio wkurzy³am siê, bo dodajê produkt z niemieckimi literkami aby by³o idealnie, a dodali kogo¶ innego kto napisa³ byle jak, byle tylko produkt dodaæ. Wkurzy³am siê.
Tak to siê regulaminu trzymaj± i karaj± za byle pierdo³ê, a o KWC to ju¿ nie dbaj±.
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-05-10 o 07:00
SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-10, 07:38   #4
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 496
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez koralik24 Poka¿ wiadomo¶æ
Kosmetyk musi miec sklad, bo inaczej to zadna recenzja. Najlepiej jakby kosmetyki byly zatwierdzane przez moda. Oprocz tego moznaby dodac opcje edycji uzytkowniczkom (cos jak wikipedia) oczywiscie z zatwierdzeniem moderatorow.
Ja jeszcze dodam, ze kazdy nowo-zglaszany moglby miec dodana informacje czy jest testowany na zwierzetach czy nie. Fajnie by bylo dodac rowniez wesolego kroliczka do wyszukiwarki.
Wkoncu caly swiat idzie w Green, wiec wizaz jak chce byc wszechczasow powinien isc z duchem czasow

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Poka¿ wiadomo¶æ
Cieszê siê, ¿e kto¶ mnie popar³. Dla mnie najbardziej liczy siê sk³ad, a nie jaki¶ tam opis producenta, który zazwyczaj to pic na wodê. No i potem oczywi¶cie zdanie ludzi z forum.
Tak samo ostatnio wkurzy³am siê, bo dodajê produkt z niemieckimi literkami aby by³o idealnie, a dodali kogo¶ innego kto napisa³ byle jak, byle tylko produkt dodaæ. Wkurzy³am siê.
Tak to siê regulaminu trzymaj± i karaj± za byle pierdo³ê, a o KWC to ju¿ nie dbaj±.


Dziewczyny, we¼cie - proszê - pod uwagê kilka kwestii.

- Ka¿dy kosmetyk zg³oszony do KWC jest zatwierdzany przez moda i nigdy nie by³o inaczej.

- Wszelkie b³êdy zauwa¿one w KWC nale¿y zg³aszaæ na tym forum w odpowiednim w±tku (to a propos wprowadzenia edycji jak na Wiki.)

- Dla wiêkszo¶ci osób nie sk³ad siê liczy, ale konkretne dzia³anie, i w³asnie to dzia³anie ma byæ recenzowane, a nie sk³ad.
Kosmetyk mo¿e mieæ idealne sk³adniki (zero parabenów, SLSów, pochodnych formaldehydu, zapychaczy itd.) - ale ogólne dzia³anie mo¿e byæ kiepskie... i nie ka¿demu bêdzie odpowiadaæ.

- KWC jest polskim katalogiem, wiêc obowi±zuje polski alfabet (t³umaczenia). Tak samo jak ceny mo¿na wprowadzaæ wy³±cznie w z³otówkach (inne waluty trzeba przeliczyæ na PLN).

- "dodali kogo¶ innego" - zdarza siê, ¿e nowy produkt zostanie zg³oszony przez dwie osoby jednocze¶nie, wtedy zatwierdzone jest pierwsze zg³oszenie (oczywi¶cie po weryfikacji).

- nie ka¿dy zg³aszaj±cy nowy kosmetyk dysponuje opakowaniem ze sk³adem - czêsto kolorówka nie ma podanego sk³adu. Poza tym po zakupie np. kremu automatycznie wyrzuca siê kartonik, pó¼niej siada siê do kompa, przegl±da KWC - i co wtedy? Wyrzucenie kartonika/opakowania ma dyskwalifikowaæ Wiza¿ankê w zg³oszeniu nowego produktu, którego rzeczywi¶cie u¿ywa³a?
Czêsto sk³ad jest pisany maczkiem, naprawdê bardzo trudno go odczytaæ - to te¿ ma dyskwalifikowaæ?
A co z przypadkami, kiedy opis/sk³ad zostaje zamazany/starty w trakcie u¿ywania kosmetyku? Sama mia³am kilka takich sytuacji...

Tak wiêc sk³ad jest wa¿ny, ale nie najwa¿niejszy. Najwa¿niejsze jest pozytywne dzia³anie (i to g³ównie dzia³anie mamy recenzowaæ), a takiego nie mo¿e zapewniæ nawet pozornie dobry sk³ad.
__________________
¯ycie jest takie, jakie widzisz je we w³asnej g³owie.
k-n jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-10, 08:08   #5
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez k-n Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, we¼cie - proszê - pod uwagê kilka kwestii.

- Ka¿dy kosmetyk zg³oszony do KWC jest zatwierdzany przez moda i nigdy nie by³o inaczej.

- Wszelkie b³êdy zauwa¿one w KWC nale¿y zg³aszaæ na tym forum w odpowiednim w±tku (to a propos wprowadzenia edycji jak na Wiki.)

- Dla wiêkszo¶ci osób nie sk³ad siê liczy, ale konkretne dzia³anie, i w³asnie to dzia³anie ma byæ recenzowane, a nie sk³ad.
Kosmetyk mo¿e mieæ idealne sk³adniki (zero parabenów, SLSów, pochodnych formaldehydu, zapychaczy itd.) - ale ogólne dzia³anie mo¿e byæ kiepskie... i nie ka¿demu bêdzie odpowiadaæ.

- KWC jest polskim katalogiem, wiêc obowi±zuje polski alfabet (t³umaczenia). Tak samo jak ceny mo¿na wprowadzaæ wy³±cznie w z³otówkach (inne waluty trzeba przeliczyæ na PLN).

- "dodali kogo¶ innego" - zdarza siê, ¿e nowy produkt zostanie zg³oszony przez dwie osoby jednocze¶nie, wtedy zatwierdzone jest pierwsze zg³oszenie (oczywi¶cie po weryfikacji).

- nie ka¿dy zg³aszaj±cy nowy kosmetyk dysponuje opakowaniem ze sk³adem - czêsto kolorówka nie ma podanego sk³adu. Poza tym po zakupie np. kremu automatycznie wyrzuca siê kartonik, pó¼niej siada siê do kompa, przegl±da KWC - i co wtedy? Wyrzucenie kartonika/opakowania ma dyskwalifikowaæ Wiza¿ankê w zg³oszeniu nowego produktu, którego rzeczywi¶cie u¿ywa³a?
Czêsto sk³ad jest pisany maczkiem, naprawdê bardzo trudno go odczytaæ - to te¿ ma dyskwalifikowaæ?
A co z przypadkami, kiedy opis/sk³ad zostaje zamazany/starty w trakcie u¿ywania kosmetyku? Sama mia³am kilka takich sytuacji...

Tak wiêc sk³ad jest wa¿ny, ale nie najwa¿niejszy. Najwa¿niejsze jest pozytywne dzia³anie (i to g³ównie dzia³anie mamy recenzowaæ), a takiego nie mo¿e zapewniæ nawet pozornie dobry sk³ad.
Tyle, ¿e to konkretne dzia³anie wynika ze SK£ADU, a nie z obietnic producenta.
Jak ja nie mam sk³adu, nie dodajê - proste.
Najpierw pomy¶leæ, potem robiæ i nie dodawaæ. Trudno, sta³o siê. Ja tak robiê.
Ja nigdy z tym nie mia³am problemu. Jak co¶ to mam lupê w domu, ale nigdy nie musia³am z niej korzystaæ.
Nie dodawaæ produktu.
Tego nie skomentuje, bo brak mi s³ów. Je¿eli sk³ad jest do niczego to i dzia³anie bêdzie do niczego.
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-10, 15:06   #6
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomo¶ci: 951
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez k-n Poka¿ wiadomo¶æ
-Ka¿dy kosmetyk zg³oszony do KWC jest zatwierdzany przez moda i nigdy nie by³o inaczej.
Ale zatwierdzane sa jak widac z bledami?
Wiec po co zatwierdzac przez moda? Nie lepiej niech baza sama wykryje czy kosmetyk juz jest?

Cytat:
- Wszelkie b³êdy zauwa¿one w KWC nale¿y zg³aszaæ na tym forum w odpowiednim w±tku (to a propos wprowadzenia edycji jak na Wiki.)
Do Edycji jak naWiki mozna wprowadzic bardziej zaawansowany sposob edycji, cos nowoczesniejszego niz forum, co maja inne strony z recenzjami.

Cytat:
- Dla wiêkszo¶ci osób nie sk³ad siê liczy, ale konkretne dzia³anie, i w³asnie to dzia³anie ma byæ recenzowane, a nie sk³ad.
Kosmetyk mo¿e mieæ idealne sk³adniki (zero parabenów, SLSów, pochodnych formaldehydu, zapychaczy itd.) - ale ogólne dzia³anie mo¿e byæ kiepskie... i nie ka¿demu bêdzie odpowiadaæ.
Jakby dzialanie sie liczylo na wizazu to juz od dawna by byl lepszy podzial na kategorie jak i lepszy widok profilu oceniajacego.

Cytat:
- KWC jest polskim katalogiem, wiêc obowi±zuje polski alfabet (t³umaczenia). Tak samo jak ceny mo¿na wprowadzaæ wy³±cznie w z³otówkach (inne waluty trzeba przeliczyæ na PLN).
Trzeba ale sie tego nie robi? Czy nie trzeba...
Stawiam, ze jakies 65% kosmetykow ktore odwiedzilam na KWC mialy ceny w funtach, euro albo dolarach...

Cytat:
- "dodali kogo¶ innego" - zdarza siê, ¿e nowy produkt zostanie zg³oszony przez dwie osoby jednocze¶nie, wtedy zatwierdzone jest pierwsze zg³oszenie (oczywi¶cie po weryfikacji).
Ale jesli niepoprawnie wypelnione to tez kto pierwszy ten lepszy? Czy kto lepszy ten pierwszy?

Cytat:
- nie ka¿dy zg³aszaj±cy nowy kosmetyk dysponuje opakowaniem ze sk³adem
Niezaleznie od tego czy kupuje kredke do oczu, tusz do rzes, czy cien do powiek... niezaleznie od tego jak malenkie opakowanie i nic na nim nie zmiescisz - producent zawsze znajdzie sposob zeby wypisac sklad... poprostu musi wiec to robi.

Cytat:
Wyrzucenie kartonika/opakowania ma dyskwalifikowaæ Wiza¿ankê w zg³oszeniu nowego produktu, którego rzeczywi¶cie u¿ywa³a?
Czêsto sk³ad jest pisany maczkiem, naprawdê bardzo trudno go odczytaæ - to te¿ ma dyskwalifikowaæ?
A co z przypadkami, kiedy opis/sk³ad zostaje zamazany/starty w trakcie u¿ywania kosmetyku? Sama mia³am kilka takich sytuacji...
Wtedy nie zglaszac a poczekac z recenzja az bedzie zgloszony przez kogos innego...

Cytat:
Tak wiêc sk³ad jest wa¿ny, ale nie najwa¿niejszy. Najwa¿niejsze jest pozytywne dzia³anie (i to g³ównie dzia³anie mamy recenzowaæ), a takiego nie mo¿e zapewniæ nawet pozornie dobry sk³ad.
Nie wiem jak mam to skomentowac...
Chyba na nic nie jestes uczulona. To dobrze -ciesz sie, ale wiedz, ze nie kazdy tak ma... Sa osoby, sama znam ich wiele, ktore wielu kosmetykow nie moga uzywac poniewaz maja w skladzie cos na co sa uczulone.
One wola wejsc na internet i na spokojnie na krzesle przejzec co by tu kupic, zamiast lazic godzinami po sklepach z obolalymi lydkami bez efektow.

Naszczescie wizaz nie jest jedyna strona z recenzja kosmetykow...
Jak internet ogromny jest mnostwo cudownych miejsc gdzie kazdy znajdzie cos dla siebie. Wizaz chyba stanal w miejscu, chce sie odswiezyc ale nadal patrzy za bardzo wstecz.
Ja juz znalazlam stronke gdzie poprostu mozna sie rozmazyc w recenzjach i sposobie jak to jest wykonane. Przejzyste, ladne, bardzo czytelne i pozbawione calkowicie reklam. Moj raj dla recenzentki.
Polecam tez poszukac - nie ciezko znalezc lepsze stronki z recenzjami kosmetykow,gdzie jest naprawde wiecej informacji o produktach, producentach i recenzentkach.
__________________
1. Rzucilam palenie.

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-05-10 o 15:08
koralik24 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-11, 18:20   #7
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez koralik24 Poka¿ wiadomo¶æ
Jakby dzialanie sie liczylo na wizazu to juz od dawna by byl lepszy podzial na kategorie jak i lepszy widok profilu oceniajacego.

Trzeba ale sie tego nie robi? Czy nie trzeba...
Stawiam, ze jakies 65% kosmetykow ktore odwiedzilam na KWC mialy ceny w funtach, euro albo dolarach...

Ale jesli niepoprawnie wypelnione to tez kto pierwszy ten lepszy? Czy kto lepszy ten pierwszy?

Niezaleznie od tego czy kupuje kredke do oczu, tusz do rzes, czy cien do powiek... niezaleznie od tego jak malenkie opakowanie i nic na nim nie zmiescisz - producent zawsze znajdzie sposob zeby wypisac sklad... poprostu musi wiec to robi.

Nie wiem jak mam to skomentowac...
Chyba na nic nie jestes uczulona. To dobrze -ciesz sie, ale wiedz, ze nie kazdy tak ma... Sa osoby, sama znam ich wiele, ktore wielu kosmetykow nie moga uzywac poniewaz maja w skladzie cos na co sa uczulone.
One wola wejsc na internet i na spokojnie na krzesle przejzec co by tu kupic, zamiast lazic godzinami po sklepach z obolalymi lydkami bez efektow.
1. Popieram. Co mi z tego jak 100 osób pochwali jaki¶ kosmetyk skoro potem pójdê do sklepu i tak go nie wezmê, bo sk³ad ma za przeproszeniem do dupy. Co¶ takiego jak efekt placebo istnieje od wielu, wielu lat i nadal ludzie s± pod jego wp³ywem (szczególnie jak siê naczytaj± od producenta czego to dany kremik czy maseczka robiæ nie bêdzie).

2. Ja równie¿ widzia³am ceny w dolarach i w euro. Po drugie, tak na marginesie tak samo widzia³am obce literki (i moim zdaniem wygl±da to bardzo ³adnie i widaæ, ¿e kto¶ w³o¿y³ trochê czasu i pracy w to aby recenzja by³a idealna), wiêc mówienie, ¿e ZAWSZE jest po polsku i ZAWSZE w z³otówkach to k³amstwo.

3. No w³a¶nie?

4. W³a¶nie. Producent MUSI podaæ sk³ad, wiêc mówienie, ¿e sk³adu nie ma to kolejna g³upota, bo sk³ad musi byæ.

5. Ponownie siê zgadzam. Najpierw sk³ad, a potem opinie ludzi.
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 09:13   #8
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 496
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez koralik24 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale zatwierdzane sa jak widac z bledami?
Wiec po co zatwierdzac przez moda? Nie lepiej niech baza sama wykryje czy kosmetyk juz jest?
B³êdy ka¿demu siê zdarzaj±, nie ma osób nieomylnych. Nawet komputery s± zawodne. (O czym mogli¶my siê niedawno przekonaæ).


Cytat:
Do Edycji jak naWiki mozna wprowadzic bardziej zaawansowany sposob edycji, cos nowoczesniejszego niz forum, co maja inne strony z recenzjami.
Tutaj jest Wiza¿, a nie Wikipedia czy inna Kafeteria. Panuj± tu okre¶lone zasady, a nie wolna amerykanka.


Cytat:
Jakby dzialanie sie liczylo na wizazu to juz od dawna by byl lepszy podzial na kategorie jak i lepszy widok profilu oceniajacego.
Od jakiego¶ czasu trwaj± prace nad popraw± Profilu cery, wystarczy uwa¿niej czytaæ forum.
Je¶li widzisz potrzebê, by zrobiæ now± kategoriê w KWC, to zg³o¶ propozycjê. Administracja i inne Wiza¿anki wypowiedz± siê na ten temat.


Cytat:
Trzeba ale sie tego nie robi? Czy nie trzeba...
Stawiam, ze jakies 65% kosmetykow ktore odwiedzilam na KWC mialy ceny w funtach, euro albo dolarach...
Z³otówki wesz³y po ostatniej zmianie, a wiêc jesieni± zesz³ego roku. Tak wiêc kosmetyki dodane do bazy przed tym zdarzeniem, mog± mieæ inne waluty. Prawo nie dzia³a wstecz.


Cytat:
Ale jesli niepoprawnie wypelnione to tez kto pierwszy ten lepszy? Czy kto lepszy ten pierwszy?
¯adna modka, która dodaje kosmetyki do bazy, nie robi tego wg w³asne widzimisiê. Najpierw weryfikuje zg³oszenie. We¼ pod uwagê, ¿e nie ma cz³owieka, który zna doskonale ka¿dy kosmetyk na ¶wiecie, dlatego b³êdy mog± siê zdarzaæ. Poza tym od tego jest forum, by Wiza¿anki mog³y dyskutowaæ i sygnalizowaæ ró¿norodne b³êdy.


[QUOTE]
Niezaleznie od tego czy kupuje kredke do oczu, tusz do rzes, czy cien do powiek... niezaleznie od tego jak malenkie opakowanie i nic na nim nie zmiescisz - producent zawsze znajdzie sposob zeby wypisac sklad... poprostu musi wiec to robi. [QUOTE]

Producent ma obowi±zek, ale nie zawsze sk³ad jest. Przyk³ad? Chocia¿by wychwalany na Wiza¿u tusz Essence MA, tusz Rimmela, cienie My Secret. Zreszt± mo¿na by tu wymieniaæ i wymieniaæ.


Cytat:
Wtedy nie zglaszac a poczekac z recenzja az bedzie zgloszony przez kogos innego...
A co je¶li nikt nie zg³osi danego kosmetyku? Czekaæ w nieskoñczono¶æ? Mamy czego¶ nie oceniaæ, bo akurat nie posiadamy jego sk³adu, choæ ca³y produkt zu¿y³y¶my? Mamy chodziæ po znajomych/rodzinie i pytaæ siê, czy czasami nie u¿ywali np. kremu na pêkaj±ce piêty, bo chcia³yby¶my przepisaæ sk³ad i oceniæ produkt... Albo biegaæ z d³ugopisem i o³ówkiem po sklepach i spisywaæ sk³ad przy pó³ce...
Przejrzyj KWC, wtedy zobaczysz, ¿e sporo jest kosmetyków maj±cych tylko jedn± ocenê - i to ocenê zg³aszaj±cej.


Cytat:
Nie wiem jak mam to skomentowac...
Chyba na nic nie jestes uczulona. To dobrze -ciesz sie, ale wiedz, ze nie kazdy tak ma... Sa osoby, sama znam ich wiele, ktore wielu kosmetykow nie moga uzywac poniewaz maja w skladzie cos na co sa uczulone.
One wola wejsc na internet i na spokojnie na krzesle przejzec co by tu kupic, zamiast lazic godzinami po sklepach z obolalymi lydkami bez efektow.
Jak w takim razie wyt³umaczysz mi "fenomen" (celowo w cudzys³owie) takich produktów jak choæby Wax?? Widzia³a¶ sk³ad? Sama chemia a Wiza¿anki piej± z zachwytu, jakie to cuda wyprawia z ich w³osami.
Dlaczego produkty Vichy, mimo ¿e polecane dla osób ze skór± alergiczn± i sprzedawane wy³±cznie w aptekach, powoduj± tak wiele negatywnych reakcji skórnych NAWET u osób ze skór± NORMALN¡?
S± kremy polecane dla wszystkich typów skóry - okazuj± siê czêsto mordercze dla skóry t³ustej/mieszanej, a jednocze¶nie zbawienne dla suchych (lub odwrotnie).
Tak wiêc sk³ad, który z Twojego punktu widzenia mo¿e byæ cudowny i wywo³ywaæ ¶wietne efekty, u innej osoby ju¿ niekoniecznie wzbudzi zachwyt.


Cytat:
Naszczescie wizaz nie jest jedyna strona z recenzja kosmetykow...
Jak internet ogromny jest mnostwo cudownych miejsc gdzie kazdy znajdzie cos dla siebie. Wizaz chyba stanal w miejscu, chce sie odswiezyc ale nadal patrzy za bardzo wstecz.
Ja juz znalazlam stronke gdzie poprostu mozna sie rozmazyc w recenzjach i sposobie jak to jest wykonane. Przejzyste, ladne, bardzo czytelne i pozbawione calkowicie reklam. Moj raj dla recenzentki.
Polecam tez poszukac - nie ciezko znalezc lepsze stronki z recenzjami kosmetykow,gdzie jest naprawde wiecej informacji o produktach, producentach i recenzentkach.
Wiza¿ nie jest przymusowy, nikogo tu na si³ê nie trzymamy. Je¶li wolisz inne miejsca, to proszê bardzo, Twój wybór.

KWC jest jedynym katalogiem w Polsce, ciesz±cym siê tak du¿ym presti¿em. O czym¶ to chyba ¶wiadczy.
__________________
¯ycie jest takie, jakie widzisz je we w³asnej g³owie.
k-n jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-17, 10:09   #9
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez k-n Poka¿ wiadomo¶æ
Wiza¿ nie jest przymusowy, nikogo tu na si³ê nie trzymamy. Je¶li wolisz inne miejsca, to proszê bardzo, Twój wybór
I tak i nie. Konta nie mogê tutaj skasowaæ, nie mam wrêcz prawa, a ja siê pytam czemu? Co by komu przeszkadza³o jakbym skasowa³a konto? Przecie¿ posty zostaj±. Czasami mam wra¿enie, ¿e temu forum zale¿y na statystykach, bo co z tego, ¿e ma wiele tysiêcy u¿ytkowników, jak wiêkszo¶æ ju¿ jest dawno nieaktywna. Odwiedzam wiza¿ od 2006 lub 2007 roku i w moich oczach on siê zmienia na gorsze, nie lepsze.
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-17, 20:18   #10
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomo¶ci: 951
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez k-n Poka¿ wiadomo¶æ
B³êdy ka¿demu siê zdarzaj±, nie ma osób nieomylnych. Nawet komputery s± zawodne. (O czym mogli¶my siê niedawno przekonaæ).
Myslisz, ze edycja katalogow istniec powinna jedynie na forum po zgloszeniu do zabieganych moderatorow ktorzy w watkach musza przebierac i zapychac bazy danych, przez co nowy program sie sypnal bo tych watkow nawet skasowac sie nie da?

Cytat:
Z³otówki wesz³y po ostatniej zmianie, a wiêc jesieni± zesz³ego roku. Tak wiêc kosmetyki dodane do bazy przed tym zdarzeniem, mog± mieæ inne waluty. Prawo nie dzia³a wstecz.
A co ma prawo do ceny na stronce z katalogiem kosmetykow nie na sprzedaz?
Jak kupujesz kosmetyki, ktore sa niedostepne w polsce to jaka cene podasz? W zlotowkach, w ktorych zaden sklep nie przyjmie zaplaty?
Jesli prawo nie dziala wstecz to znaczy ze po wejsciu euro w polsce katalog bedzie wyczyszczony czy zwyczajnie nie aktualny?

Cytat:
Poza tym od tego jest forum, by Wiza¿anki mog³y dyskutowaæ i sygnalizowaæ ró¿norodne b³êdy.
Forum jest od dyskusji. Gdy zglaszasz blad w opisie produktu o czym tu dyskutowac? Jest opcja "zglos do moderacji" tylko albo nikt z niej nie korzysta bo nikt tego nie wymaga albo ta opcja przenosi nas niepotrzebnie na dyskusje na forum, albo.... Tak czy siak watki powstaja i zostaja.

Cytat:
Producent ma obowi±zek, ale nie zawsze sk³ad jest. Przyk³ad? Chocia¿by wychwalany na Wiza¿u tusz Essence MA, tusz Rimmela, cienie My Secret. Zreszt± mo¿na by tu wymieniaæ i wymieniaæ.
Tuszy do rzes Rimmela uzywam i nie zdarzylo mi sie spotkac z brakiem skladu na opakowaniu. Tam gdzie nie miesci sie on na pojemniku - pojemnik jest wkladany w opakowanie na ktorym sie wszystko znajduje. Wyjatkow nie ma!
Jesli kupujesz tusz albo inny kosmetyk bez skladu, miejsca wyprodukowania, pelnej nazwy produceta, daty waznosci itp znaczy sie, ze kupujesz go bez pelnego opakowania...
Zapytaj sie kierownika sklepu skad sprowadza kosmetyki
Przyklad:
chcialam kupic great lash w jednym sklepie: byly tylko rozowo-zielone pojemniki z nazwa i kolorem tuszu - nic wiecej, umieszczone obok siebie w przezroczystym boxie. Ide do sklepu kilka ulic dalej i mam ten sam kosmetyk, tylko dodatkowo zamkniety w orginalne papierowe opakowanie ze skladem i wszystkim.
Cena taka sama - roznily sie jedynie iloscia pojedynczo zajmowanego miejsca na pólce... Choc ich nie otwieralam wiec nie wiem czy "tylko"

Cytat:
A co je¶li nikt nie zg³osi danego kosmetyku? Czekaæ w nieskoñczono¶æ? Mamy czego¶ nie oceniaæ, bo akurat nie posiadamy jego sk³adu, choæ ca³y produkt zu¿y³y¶my? Mamy chodziæ po znajomych/rodzinie i pytaæ siê, czy czasami nie u¿ywali np. kremu na pêkaj±ce piêty, bo chcia³yby¶my przepisaæ sk³ad i oceniæ produkt... Albo biegaæ z d³ugopisem i o³ówkiem po sklepach i spisywaæ sk³ad przy pó³ce...
No co ty, powaznie?

Jak mozesz chciec recenzowac kosmetyk, ktory kupilas bez pelnego opakowania i ktory nie wiesz kiedy byl otworzony, czy tylko Ty go uzywalas i czy nie skonczyla mu sie data waznosci od otwarcia w momencie zakupu? Bo przeciez skladu na "opakowaniu" nie bylo...

Jesli sklad byl, ale wyrzucilas to strona producenta jak i sklep producenta Ci pomoze wraz z kombinacja klawiszy: crtl+c oraz crtl+v

Cytat:
Dlaczego produkty Vichy, mimo ¿e polecane dla osób ze skór± alergiczn± i sprzedawane wy³±cznie w aptekach, powoduj± tak wiele negatywnych reakcji skórnych NAWET u osób ze skór± NORMALN¡?
Wiele? Negatywnych? Mowimy o tej samej firmie? Kupowanej w aptece nie na allegro?
I prawidlowo dobranych do cery/problemow skornych?

Jesli cos jest do kupienia tylko w aptece nie znaczy, ze jest specyfikiem na wszystko i dla kazdego - a wrecz przeciwnie
Pewne produkty, choc dla kazdego udostepnione nalezy dac pod lapke farmaceuty po studiach a nie sprzedawczyni po podstawówce.

Pozatym, sama mam cere normalna i ten rodzaj cery to nie takie hop-siup, kupie co popadnie: krem do cery mieszanej/tlustej wysusza, do cery suchej za bardzo natluszcza... cerze normalnej najciezej dobrac odpowiedni kosmetyk bo najmniej potrzebuje a wszedzie kosmetyki, ktore za duzo chca zaoferowac. Za bardzo mecza cere przy zbyt dlugim stosowaniu. Efekt taki, ze czesto najpiekniej wygladasz nie uzywajac kremu wogole

Cytat:
Tak wiêc sk³ad, który z Twojego punktu widzenia mo¿e byæ cudowny i wywo³ywaæ ¶wietne efekty, u innej osoby ju¿ niekoniecznie wzbudzi zachwyt.
I jak ma sie to do uczulenia odnosnie ktorego to komentujesz? Masz uczulenie na substancje A. Jesli znajduje sie w kremie to krem bedzie Cie uczulal. Moze mocniej, moze slabiej, ale wywola reakcje alergiczna ktorej chcesz uniknac bo przeciez z gory wiesz, ze po tym sie pojawi.
Podajac przyklad lekow: pojawila sie tymczasowa gluchota po ibuprofenie = nie chcesz kupic nic z ibuprofenem. Teraz rozumiesz dlaczego sa przepisy w UE zeby sklad byl ZAWSZE na opakowaniach WSZYSTKIEGO co kupujesz?

Cytat:
KWC jest jedynym katalogiem w Polsce, ciesz±cym siê tak du¿ym presti¿em. O czym¶ to chyba ¶wiadczy.
Ciezko to potwierdzic i zaprzeczyc.
Na innych stronach sie usuwa to i owo. Tutaj nie.
Wizaz ma duza baze danych, ale ma tez sporo zapomnianych kosmetykow. Sama mowisz, ze tutaj sporo jest kosmetykow z jedna lub bez recenzji...

Zapomniane kosmetyki mozna kupic w sklepie i znalezc na - uwaga - stronie producenta! Wiec kto je umieszcza na zapomnianych? I czemu? Bo przez rok ktos recenzji nie dopisal? Bo ktos na forum zglosil bo w jego wiosce nie sprowadzaja i powiedzieli, ze nie ma? Z przykroscia stwierdzam, ze wiele kosmetykow "zapomnianych" mozna wciaz zakupic w wielu miejscach, wiec chyba tylko wizaz o nich zapomnial

Jak i nie tylko o nich

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Poka¿ wiadomo¶æ
I tak i nie. Konta nie mogê tutaj skasowaæ, nie mam wrêcz prawa, a ja siê pytam czemu? Co by komu przeszkadza³o jakbym skasowa³a konto? Przecie¿ posty zostaj±. Czasami mam wra¿enie, ¿e temu forum zale¿y na statystykach, bo co z tego, ¿e ma wiele tysiêcy u¿ytkowników, jak wiêkszo¶æ ju¿ jest dawno nieaktywna. Odwiedzam wiza¿ od 2006 lub 2007 roku i w moich oczach on siê zmienia na gorsze, nie lepsze.
A ja sie za pytam czemu nie kasujemy wypowiedzi w watkach?
Wizaz jest przeciwny darmowym reklamom ale ich nie kasuje a uzytkownika banuje. Czyli co? Zgadzaja sie ale udaja, ze nie wolno?
Lamia swoje wlasne zasady w imie jakiejs ukrytej (i tu pewno masz racje - statystycznej) idei.
Bo nie wierze, ze sie skasowac nie da - jesli tak, to jest to jedyne takie forum na swiecie! I wcale dobrze o nim nie swiadczy
__________________
1. Rzucilam palenie.

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-05-17 o 20:36
koralik24 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-17, 22:41   #11
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 496
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez koralik24 Poka¿ wiadomo¶æ
Myslisz, ze edycja katalogow istniec powinna jedynie na forum po zgloszeniu do zabieganych moderatorow ktorzy w watkach musza przebierac i zapychac bazy danych, przez co nowy program sie sypnal bo tych watkow nawet skasowac sie nie da?
Ostatnia awaria nie by³a spowodowana przepe³nieniem bazy danych...

Cytat:
A co ma prawo do ceny na stronce z katalogiem kosmetykow nie na sprzedaz?
Jak kupujesz kosmetyki, ktore sa niedostepne w polsce to jaka cene podasz? W zlotowkach, w ktorych zaden sklep nie przyjmie zaplaty?
Jesli prawo nie dziala wstecz to znaczy ze po wejsciu euro w polsce katalog bedzie wyczyszczony czy zwyczajnie nie aktualny?
A to ma prawo, ¿e wcze¶niej przy dodawaniu kosmetyku do katalogu mo¿na by³o podaæ cenê w dowolnej walucie, a teraz tylko w PLN.
Przecie¿ tak siê dziwi³a¶ w tym w±tku, ¿e tyle jest kosmetyków z cenami w obcych walutach, a podobno mo¿na wpisywaæ tylko w z³otówkach. Wiêc wyt³umaczy³am Ci wcze¶niej, ¿e po zmianach mo¿na tylko z³otówki podawaæ, a prawo nie dzia³a wstecz, czyli je¶li co¶ wcze¶niej by³o mo¿liwe (tu: inne waluty), a po wprowadzeniu nowej zasady/regu³y ju¿ mo¿liwe nie jest, to nie pozmieniamy wszystkich cen w euro czy dolarach na z³otówki. Tak ciê¿ko to zrozumieæ?!


Cytat:
Forum jest od dyskusji. Gdy zglaszasz blad w opisie produktu o czym tu dyskutowac? Jest opcja "zglos do moderacji" tylko albo nikt z niej nie korzysta bo nikt tego nie wymaga albo ta opcja przenosi nas niepotrzebnie na dyskusje na forum, albo.... Tak czy siak watki powstaja i zostaja.
Czepiasz siê s³ówek. Albo rozumiesz tak, jak chcesz zrozumieæ.


Cytat:
Tuszy do rzes Rimmela uzywam i nie zdarzylo mi sie spotkac z brakiem skladu na opakowaniu. Tam gdzie nie miesci sie on na pojemniku - pojemnik jest wkladany w opakowanie na ktorym sie wszystko znajduje. Wyjatkow nie ma!
Jesli kupujesz tusz albo inny kosmetyk bez skladu, miejsca wyprodukowania, pelnej nazwy produceta, daty waznosci itp znaczy sie, ze kupujesz go bez pelnego opakowania...
Zapytaj sie kierownika sklepu skad sprowadza kosmetyki
Przyklad:
chcialam kupic great lash w jednym sklepie: byly tylko rozowo-zielone pojemniki z nazwa i kolorem tuszu - nic wiecej, umieszczone obok siebie w przezroczystym boxie. Ide do sklepu kilka ulic dalej i mam ten sam kosmetyk, tylko dodatkowo zamkniety w orginalne papierowe opakowanie ze skladem i wszystkim.
Cena taka sama - roznily sie jedynie iloscia pojedynczo zajmowanego miejsca na pólce... Choc ich nie otwieralam wiec nie wiem czy "tylko"
1. By³a¶ kiedy¶ w Rossmannie albo Naturze? Zw³aszcza w pobli¿u szaf?
2. Nie ¿artuj! Ka¿da Wiza¿anka ma teraz biegaæ po mie¶cie i szukaæ tuszu, który ma papierowe opakowanie, tylko po to,¿eby spisaæ sk³ad? Skoro ma pod nosem Rossmanna, Schleckera, Naturê itd.

Cytat:
No co ty, powaznie?


Cytat:
Jak mozesz chciec recenzowac kosmetyk, ktory kupilas bez pelnego opakowania i ktory nie wiesz kiedy byl otworzony, czy tylko Ty go uzywalas i czy nie skonczyla mu sie data waznosci od otwarcia w momencie zakupu? Bo przeciez skladu na "opakowaniu" nie bylo...
Jeste¶ przewra¿liwiona.


Cytat:
Jesli sklad byl, ale wyrzucilas to strona producenta jak i sklep producenta Ci pomoze wraz z kombinacja klawiszy: crtl+c oraz crtl+v
Rzadko kiedy producent podaje sk³ad na swojej stronie, a ju¿ tym bardziej w sklepach. (Pomijam oczywi¶cie przypadku w stylu: "Zawiera wyci±gi XYZ, witaminê E itd."). Wiem, co piszê, bo zajmujê siê od d³u¿szego czasu sk³adami w katalogu. Niejednokrotnie by³a potrzeba zweryfikowania sk³adu, a strona producenta nie pomaga³a tej czynno¶ci w ogóle.


Cytat:
Wiele? Negatywnych? Mowimy o tej samej firmie? Kupowanej w aptece nie na allegro?
I prawidlowo dobranych do cery/problemow skornych?

Jesli cos jest do kupienia tylko w aptece nie znaczy, ze jest specyfikiem na wszystko i dla kazdego - a wrecz przeciwnie
Pewne produkty, choc dla kazdego udostepnione nalezy dac pod lapke farmaceuty po studiach a nie sprzedawczyni po podstawówce.
A s³ysza³a¶ kiedy¶ co¶ o indywidualnym dzia³aniu na konkretny organizm? Albo rozpatrywaniu ka¿dego przypadka osobno? To ¿e kosmetyk jest dobrany do cery, nie jest jeszcze gwarancj± sukcesu. Podobnie jak antybiotyk.



Cytat:
I jak ma sie to do uczulenia odnosnie ktorego to komentujesz? Masz uczulenie na substancje A. Jesli znajduje sie w kremie to krem bedzie Cie uczulal. Moze mocniej, moze slabiej, ale wywola reakcje alergiczna ktorej chcesz uniknac bo przeciez z gory wiesz, ze po tym sie pojawi.
Podajac przyklad lekow: pojawila sie tymczasowa gluchota po ibuprofenie = nie chcesz kupic nic z ibuprofenem. Teraz rozumiesz dlaczego sa przepisy w UE zeby sklad byl ZAWSZE na opakowaniach WSZYSTKIEGO co kupujesz?
Znam przepisy dotycz±ce sk³adów, nie musisz siê wciaz powtarzaæ. Tylko ¿e do Ciebie nie dociera fakt, ¿e NIE ZAWSZE sk³ad jest do³±czony do kosmetyku. Np. przy kredkach do oczu, tuszach do rzês, cieniach do powiek itd. Nie wierzê, ¿e nigdy nie widzia³a¶ w ¿adnym sklepie/drogerii takich kosmetyków...


Cytat:
Ciezko to potwierdzic i zaprzeczyc.
Ciê¿ko zaprzeczyæ, ale potwierdziæ bardzo ³atwo.



Cytat:
Na innych stronach sie usuwa to i owo. Tutaj nie.
Wizaz ma duza baze danych, ale ma tez sporo zapomnianych kosmetykow. Sama mowisz, ze tutaj sporo jest kosmetykow z jedna lub bez recenzji...

Zapomniane kosmetyki mozna kupic w sklepie i znalezc na - uwaga - stronie producenta! Wiec kto je umieszcza na zapomnianych? I czemu? Bo przez rok ktos recenzji nie dopisal? Bo ktos na forum zglosil bo w jego wiosce nie sprowadzaja i powiedzieli, ze nie ma? Z przykroscia stwierdzam, ze wiele kosmetykow "zapomnianych" mozna wciaz zakupic w wielu miejscach, wiec chyba tylko wizaz o nich zapomnial

Jak i nie tylko o nich

A ja sie za pytam czemu nie kasujemy wypowiedzi w watkach?
Wizaz jest przeciwny darmowym reklamom ale ich nie kasuje a uzytkownika banuje. Czyli co? Zgadzaja sie ale udaja, ze nie wolno?
Lamia swoje wlasne zasady w imie jakiejs ukrytej (i tu pewno masz racje - statystycznej) idei.
To pytania do innych w±tków.
Je¶li nie zgadasz siê z przesuniêciem jakiego¶ kosmetyku do kategorii Zapomnianych, powinna¶ to zasygnalizowaæ w odpowiednim miejscu.
Je¶li zarzucasz dwulicowo¶æ administracji w sprawie darmmowych reklam, to zg³o¶ to Z³osiowi.
(Czy Tobie zawsze trzeba mówiæ, co powinna¶ zrobiæ? To staje siê mêcz±ce ).


Cytat:
Bo nie wierze, ze sie skasowac nie da - jesli tak, to jest to jedyne takie forum na swiecie! I wcale dobrze o nim nie swiadczy
Skoro Wiza¿ to takie beznadziejne miejsce, ma absurdalne zasady i w sumie nic Ci siê tu nie podoba, g³ównie narzekasz, ¿e to takie a to owakie, a Ty przecie¿ znalaz³a¶ swój "raj dla recenzentki" to co Ty tu jeszcze robisz?! Po co marnujesz swój cenny czas na takie miejsce jak Wiza¿? Przecie¿ tyle jest w necie idealnych stron dotycz±cych kosmetyków i babskich spraw, o niebo lepszych od Wiza¿u i z lepszymi zasadami.


EOT.
__________________
¯ycie jest takie, jakie widzisz je we w³asnej g³owie.
k-n jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 05:07   #12
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez k-n Poka¿ wiadomo¶æ
Ostatnia awaria nie by³a spowodowana przepe³nieniem bazy danych...



A to ma prawo, ¿e wcze¶niej przy dodawaniu kosmetyku do katalogu mo¿na by³o podaæ cenê w dowolnej walucie, a teraz tylko w PLN.
Przecie¿ tak siê dziwi³a¶ w tym w±tku, ¿e tyle jest kosmetyków z cenami w obcych walutach, a podobno mo¿na wpisywaæ tylko w z³otówkach. Wiêc wyt³umaczy³am Ci wcze¶niej, ¿e po zmianach mo¿na tylko z³otówki podawaæ, a prawo nie dzia³a wstecz, czyli je¶li co¶ wcze¶niej by³o mo¿liwe (tu: inne waluty), a po wprowadzeniu nowej zasady/regu³y ju¿ mo¿liwe nie jest, to nie pozmieniamy wszystkich cen w euro czy dolarach na z³otówki. Tak ciê¿ko to zrozumieæ?!




Czepiasz siê s³ówek. Albo rozumiesz tak, jak chcesz zrozumieæ.


1. By³a¶ kiedy¶ w Rossmannie albo Naturze? Zw³aszcza w pobli¿u szaf?
2. Nie ¿artuj! Ka¿da Wiza¿anka ma teraz biegaæ po mie¶cie i szukaæ tuszu, który ma papierowe opakowanie, tylko po to,¿eby spisaæ sk³ad? Skoro ma pod nosem Rossmanna, Schleckera, Naturê itd.



Jeste¶ przewra¿liwiona.


Rzadko kiedy producent podaje sk³ad na swojej stronie, a ju¿ tym bardziej w sklepach. (Pomijam oczywi¶cie przypadku w stylu: "Zawiera wyci±gi XYZ, witaminê E itd."). Wiem, co piszê, bo zajmujê siê od d³u¿szego czasu sk³adami w katalogu. Niejednokrotnie by³a potrzeba zweryfikowania sk³adu, a strona producenta nie pomaga³a tej czynno¶ci w ogóle.


A s³ysza³a¶ kiedy¶ co¶ o indywidualnym dzia³aniu na konkretny organizm? Albo rozpatrywaniu ka¿dego przypadka osobno? To ¿e kosmetyk jest dobrany do cery, nie jest jeszcze gwarancj± sukcesu. Podobnie jak antybiotyk.



Znam przepisy dotycz±ce sk³adów, nie musisz siê wciaz powtarzaæ. Tylko ¿e do Ciebie nie dociera fakt, ¿e NIE ZAWSZE sk³ad jest do³±czony do kosmetyku. Np. przy kredkach do oczu, tuszach do rzês, cieniach do powiek itd. Nie wierzê, ¿e nigdy nie widzia³a¶ w ¿adnym sklepie/drogerii takich kosmetyków...


Ciê¿ko zaprzeczyæ, ale potwierdziæ bardzo ³atwo.



To pytania do innych w±tków.
Je¶li nie zgadasz siê z przesuniêciem jakiego¶ kosmetyku do kategorii Zapomnianych, powinna¶ to zasygnalizowaæ w odpowiednim miejscu.
Je¶li zarzucasz dwulicowo¶æ administracji w sprawie darmmowych reklam, to zg³o¶ to Z³osiowi.
(Czy Tobie zawsze trzeba mówiæ, co powinna¶ zrobiæ? To staje siê mêcz±ce ).



Skoro Wiza¿ to takie beznadziejne miejsce, ma absurdalne zasady i w sumie nic Ci siê tu nie podoba, g³ównie narzekasz, ¿e to takie a to owakie, a Ty przecie¿ znalaz³a¶ swój "raj dla recenzentki" to co Ty tu jeszcze robisz?! Po co marnujesz swój cenny czas na takie miejsce jak Wiza¿? Przecie¿ tyle jest w necie idealnych stron dotycz±cych kosmetyków i babskich spraw, o niebo lepszych od Wiza¿u i z lepszymi zasadami.


EOT.

K-n
zauwa¿y³a¶, ¿e nie umiesz wybrn±æ z sytuacji? Ci±gle tylko siê powtarzasz i mówisz: to zmieñ forum jak nie pasuje, to zmieñ forum. A wiza¿ nie jest idealny, bo wy nie chcecie aby by³ idealny. W±tków nie kasujemy, wieszaków nie kasujemy, postów nie kasujemy, kont nie kasujemy, recenzje i kosmetyki dodawane na pó³ gwizdka byle by³o, nie wa¿ne, ¿e z b³êdami, ¿e bez sk³adu, ¿e co¶ tam. No przecie¿ ewidentnie widaæ, ¿e to forum ¿ywi siê statystykami.
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-05-18, 10:39   #13
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomo¶ci: 951
Dot.: Sk³ady

Cytat:
Napisane przez k-n Poka¿ wiadomo¶æ
A to ma prawo, ¿e wcze¶niej przy dodawaniu kosmetyku do katalogu mo¿na by³o podaæ cenê w dowolnej walucie, a teraz tylko w PLN.
A to sie nie nazywa prawo a regulamin. Zlamiesz prawo - jestes notowana, zlamiesz regulamin i nie ma prawnych konsekwencji.
Teraz juz rozumiesz?
Cytat:
Przecie¿ tak siê dziwi³a¶ w tym w±tku, ¿e tyle jest kosmetyków z cenami w obcych walutach, a podobno mo¿na wpisywaæ tylko w z³otówkach.
Dziwilam?
Piszac: "Stawiam, ze jakies 65% kosmetykow ktore odwiedzilam na KWC mialy ceny w funtach, euro albo dolarach..."
Gdzie w zacytowanym fragmencie sie dziwie, powiedz mi prosze bo byc moze sama swoich podstawowych emocji nie jestem wstanie odczytac...
Cytat:
Wiêc wyt³umaczy³am Ci wcze¶niej, ¿e po zmianach mo¿na tylko z³otówki podawaæ, a prawo nie dzia³a wstecz, czyli je¶li co¶ wcze¶niej by³o mo¿liwe (tu: inne waluty), a po wprowadzeniu nowej zasady/regu³y ju¿ mo¿liwe nie jest, to nie pozmieniamy wszystkich cen w euro czy dolarach na z³otówki. Tak ciê¿ko to zrozumieæ?!
To teraz pomówmy o prawie o ktorym kolejny raz wspominasz.
Co w takim razie stanie sie z cenami na kwc po wprowadzeniu euro w polsce?

I zapamietaj. Prawo nie dziala wstecz - zas w pewnych kwestiach owszem moze, np. w kwestii edycji danych - i w tej kwestii urzedy czesto dzialaja niejako rowniez wstecz bo jakims cudem nazwiska mozna zmieniac i nawet swiadectwa maturalne wystawiac na zmienione duzo pozniej nazwiska i sa specjalne przepisy prawne i regulacje ktore na to pozwalaja.
Wiec jak owo prawo o ktorym wspominasz ma sie do rzeczywistosci i sytuacji o ktorej mowisz?
Adwokatem chyba nie jestes ...

Cytat:
Czepiasz siê s³ówek. Albo rozumiesz tak, jak chcesz zrozumieæ.
Nic podobnego. Czepiam sie calej wypowiedzi (ktora zreszta cytuje), a ze jest tak ambitna, ze mozna ja jednym slowkiem skomentowac to juz nie moja wina a osoby przezemnie komentowanej

Cytat:
1. By³a¶ kiedy¶ w Rossmannie albo Naturze? Zw³aszcza w pobli¿u szaf?
2. Nie ¿artuj! Ka¿da Wiza¿anka ma teraz biegaæ po mie¶cie i szukaæ tuszu, który ma papierowe opakowanie, tylko po to,¿eby spisaæ sk³ad? Skoro ma pod nosem Rossmanna, Schleckera, Naturê itd.
Jak ma sie internet, zeby wystawic recenzje to ma sie mozliwosc owy sklad w internecie znalezc - bo nie ma takiego kosmetyku, ktorego skladu sie nie znajdzie (i nawet z krzesla wstawac nie potrzeba). A lenistwa nie tlumacz juz niewiadomo czym, bo nikt Ci nie kaze latac po calym miescie przeciez za skladem, ktory powinnas miec na opakowaniu (bo wkoncu powinnas jedynie orginalny produkt bez defektow oceniac), a jesli wyrzucilas pudelko to internet Cie poratuje w kazdej chwili. (oraz )

Cytat:
Mam rozumiec tym "stwierdzeniem", ze nie powaznie.

Cytat:
Jeste¶ przewra¿liwiona.
Od kiedy wiedza to wrazliwosc?
Czy wrecz przewazliwienie?

Cytat:
Rzadko kiedy producent podaje sk³ad na swojej stronie, a ju¿ tym bardziej w sklepach. (Pomijam oczywi¶cie przypadku w stylu: "Zawiera wyci±gi XYZ, witaminê E itd."). Wiem, co piszê, bo zajmujê siê od d³u¿szego czasu sk³adami w katalogu. Niejednokrotnie by³a potrzeba zweryfikowania sk³adu, a strona producenta nie pomaga³a tej czynno¶ci w ogóle.
Jesli tak mowisz, to znaczy, ze rzadko na owe strony producenta zagladasz. Widzisz, jakims cudem gdziekolwiek nie wejde mam sklad... Nie wiem, moze moja przegladarka jakas magiczna jest
Jesli skladu nie ma na pierwszej stronie to jest zakladka ze skladem do rozwiniecia i przeczytania.
I wybacz - ale moderatorem jestes? Poprosze zlosliwca, zeby to zaznaczyl w twoim uzytkowniku bo zamieszanie tylko wprowadza

Cytat:
A s³ysza³a¶ kiedy¶ co¶ o indywidualnym dzia³aniu na konkretny organizm? Albo rozpatrywaniu ka¿dego przypadka osobno? To ¿e kosmetyk jest dobrany do cery, nie jest jeszcze gwarancj± sukcesu. Podobnie jak antybiotyk.
Ale kosmetyk bez recepty to nie antybiotyk. Kosmetyk nie jalowi calego organizmu - nie dziala tak silnie. Tragiczne porównanie.
A slyszalas cos takiego jak probki? Jesli cos nie nadaje sie do twojej cery to juz po malenkim opakowaniu bedziesz mogla zaobserwowac pewne reakcje.
I jesli nieudolnie tlumaczysz sie tym, ze kazdy na wszystko inaczej reaguje to czemu czepiasz sie jednej firmy?

Cytat:
Znam przepisy dotycz±ce sk³adów, nie musisz siê wciaz powtarzaæ. Tylko ¿e do Ciebie nie dociera fakt, ¿e NIE ZAWSZE sk³ad jest do³±czony do kosmetyku. Np. przy kredkach do oczu, tuszach do rzês, cieniach do powiek itd. Nie wierzê, ¿e nigdy nie widzia³a¶ w ¿adnym sklepie/drogerii takich kosmetyków...
Szczerze? Naprawde szczerze? Od 3 lat nie widzialam (poza tym jednym sklepem do ktorego wpadlam o ktorym napisalam i tak sie zdziwilam tym co zobaczylam, ze wolalam nie kupowac)
I mówie to z reka na sercu. Poza tym jednym przypadkiem sie nie spotkalam z czyms takim - a lubie latac po sklepach, zeby nie bylo

Cytat:
Ciê¿ko zaprzeczyæ, ale potwierdziæ bardzo ³atwo.
Zatem czemu tego nie robisz?

Cytat:
(Czy Tobie zawsze trzeba mówiæ, co powinna¶ zrobiæ? To staje siê mêcz±ce ).
Ho Ho Ho...
Troche sie zapedzilismy? Moja droga, matkowac mi nie musisz, piersi ssac dla mleka juz od dawna nie potrzebuje.
Jakbym chciala zeby ktos mna kierowal to poprosilabym go o mape a nie sama trzymala drogowskaz


Cytat:
Skoro Wiza¿ to takie beznadziejne miejsce, ma absurdalne zasady i w sumie nic Ci siê tu nie podoba, g³ównie narzekasz, ¿e to takie a to owakie, a Ty przecie¿ znalaz³a¶ swój "raj dla recenzentki" to co Ty tu jeszcze robisz?!

Bo wizaz to nie tylko KWC

Cytat:
Po co marnujesz swój cenny czas na takie miejsce jak Wiza¿?

Bo wizaz to nie tylko KWC
(wybacz musialam powtorzyc aby dotarlo )

Cytat:
Przecie¿ tyle jest w necie idealnych stron dotycz±cych kosmetyków i babskich spraw, o niebo lepszych od Wiza¿u i z lepszymi zasadami.

No i z nich korzystam.


Cytat:
EOT.

Na przyszlosc od tego zaczynaj...

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Poka¿ wiadomo¶æ
K-n zauwa¿y³a¶, ¿e nie umiesz wybrn±æ z sytuacji?
Zabawnie sie robi
I w temacie! A to rzadkosc

Cytat:
A wiza¿ nie jest idealny, bo wy nie chcecie aby by³ idealny. W±tków nie kasujemy, wieszaków nie kasujemy, postów nie kasujemy, kont nie kasujemy, recenzje i kosmetyki dodawane na pó³ gwizdka byle by³o, nie wa¿ne, ¿e z b³êdami, ¿e bez sk³adu, ¿e co¶ tam. No przecie¿ ewidentnie widaæ, ¿e to forum ¿ywi siê statystykami.

Kazde forum - kazde ma mozliwosc usuwania postow.
Z uzytkownikiem to roznie bywa, zalezy od serwera, ale rowniez sie da skasowac, tylko nieraz nie bezposrednio na stronie logowania a stronie dostawcy.

Z recenzjami tak samo - zapomniany kosmetyk (czyli usuniety ze stron producenta) jest usuwany albo calkowicie chowany i/lub ew. widoczny jedynie dla dowodzacych.
__________________
1. Rzucilam palenie.

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-05-18 o 10:46
koralik24 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-03, 20:21   #14
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomo¶ci: 12 462
Dot.: Sk³ady

Nie ma takiej mo¿liwo¶ci.
1. Nie wszystkie produkty maj± sk³ad ujawniany (no¿yczki i sk³ad? perfumy i sk³ad?) przed producenta.
2. Nie wszystkie opakowania maj± sk³ad na sobie (czasem tylko na pude³ku, którego siê pozbywamy po rozpakowaniu).
3. Na Technicznym KWC istnieje w±tek, gdzie sk³ady mo¿na uzupe³niaæ i adminki uzupe³niaj± sk³ad kosmetyku po jego dodaniu do KWC i zrecenzowaniu.


Argument, ¿e recenzja jest niewa¿na bez sk³adu... lito¶ci. Odpiszê tak: jest wa¿na. Identyczny argument.

Ergo: NIE, nie wprowadzimy OBOWI¡ZKU wprowadzenia sk³adu kosmetyku. EOT.
zlosliwiec jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.