Co zrobic ze studiami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-17, 10:21   #1
imainsanity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32

Co zrobic ze studiami?


Hej wszystkim. Obecnie jestem na pierwszym roku informatyki. Po pol roku studiowania moge stwierdzic ze kompletnie mi to nie odpowiada. Nie lubie programowac, to jest zupelnie nie moja dzialka, czuje sie w tym naprawde zle. Poszlam na informatyke tylko ze wzgledu na to ze bardzo lubie matematykę a jej na pierwszym roku moich studiow jest jej dosc duzo. Nie chcialam isc na matematyke bo slyszalam ze nie za bardzo jest po niej co robic . Informatyke wybralam ze wzgledu na to ze mowiono mo "jestes dobra z matematyki a programowanie jest o wiele prostsze wiec napewno sobie poradzisz". No wlasnie nie bardzo. Nie radze sobie. Czuje ze wszyscy to ogsrniaja tylko nie ja. Czuje sie tutaj jak oststni debil, w ogole nie czuje tematu. Moje pytanie jest wiec.. chcialabym studiowac cos innego. Cos z czym moglabym sobie poradzic sama. Za bardzo jednak nie wiem co to moze byc. Jedno jest pewne - chcialabym zeby byly to studia techniczne ale zeby były po niej dobre perspektywy pracy. Czy mozecie polecic mi jakies inne kierunki techniczne z dobrymi perspektywami? Mature zdawalam w zeszlym roku z matematyki i j. Angielskiego obie zdalam na wysokim poziomie. Bardzo prosze o pomoc... dusze sie na tej informatyce
imainsanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 10:59   #2
201604301932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Moze cos okolo informatycznego? Nie musisz byc koniecznie programista. Moze grafik albo tester oprogramowania?
201604301932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 11:11   #3
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez imainsanity Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Obecnie jestem na pierwszym roku informatyki. Po pol roku studiowania moge stwierdzic ze kompletnie mi to nie odpowiada. Nie lubie programowac, to jest zupelnie nie moja dzialka, czuje sie w tym naprawde zle. Poszlam na informatyke tylko ze wzgledu na to ze bardzo lubie matematykę a jej na pierwszym roku moich studiow jest jej dosc duzo. Nie chcialam isc na matematyke bo slyszalam ze nie za bardzo jest po niej co robic . Informatyke wybralam ze wzgledu na to ze mowiono mo "jestes dobra z matematyki a programowanie jest o wiele prostsze wiec napewno sobie poradzisz". No wlasnie nie bardzo. Nie radze sobie. Czuje ze wszyscy to ogsrniaja tylko nie ja. Czuje sie tutaj jak oststni debil, w ogole nie czuje tematu. Moje pytanie jest wiec.. chcialabym studiowac cos innego. Cos z czym moglabym sobie poradzic sama. Za bardzo jednak nie wiem co to moze byc. Jedno jest pewne - chcialabym zeby byly to studia techniczne ale zeby były po niej dobre perspektywy pracy. Czy mozecie polecic mi jakies inne kierunki techniczne z dobrymi perspektywami? Mature zdawalam w zeszlym roku z matematyki i j. Angielskiego obie zdalam na wysokim poziomie. Bardzo prosze o pomoc... dusze sie na tej informatyce
Programowania na informatyce na pewno nie unikniesz

Może budownictwo?
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 11:46   #4
gamblenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 584
Dot.: Co zrobic ze studiami?

To może PO PROSTU matematyka? Taki głupie słuchanie opinii... nie ma po niej co robić. Tak samo, jak i po zarządzaniu, ale jak się zaangażujesz, zdobędziesz praktyki, doświadczenia, to się uda.
gamblenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 11:53   #5
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez gamblenka Pokaż wiadomość
To może PO PROSTU matematyka? Taki głupie słuchanie opinii... nie ma po niej co robić. Tak samo, jak i po zarządzaniu, ale jak się zaangażujesz, zdobędziesz praktyki, doświadczenia, to się uda.
Dokładnie! Jeśli faktycznie źle się czujesz na informatyce a lubisz matematykę to idź na matematykę - nie ma prostszego rozwiązania. I nie słuchaj opinii innych, tak naprawdę teraz żaden kierunek nie gwarantuje pracy. Jeśli jesteś w czym dobra z pewnością sobie poradzisz i znajdziesz zatrudnienie. Trochę więcej wiary w siebie i odwagi.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 12:34   #6
imainsanity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez gamblenka Pokaż wiadomość
To może PO PROSTU matematyka? Taki głupie słuchanie opinii... nie ma po niej co robić. Tak samo, jak i po zarządzaniu, ale jak się zaangażujesz, zdobędziesz praktyki, doświadczenia, to się uda.

Nie chce skonczyc jako nauczyciel matematyki no bo co innego mozna robic po czystej matematyce?
imainsanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 13:09   #7
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Nie podam konkretnej nazwy bo nie pamiętam, ale jest takie jeden matematyka finansowa i aktuarialna czy jakoś tak. Ogólnie rozmawiałem z dziewczyną co to studiuje, dla mnie kosmos, ale ona sobie bardzo ceni i chwali, że wymagające, że matematyki rożnego rodzaju mają, że perspektywy są, jakieś staże mają i inne cuda. Poczytaj, może on cię jakoś zainteresuje.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 13:34   #8
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Maciek, dokładnie to samo chciałam zaproponować Mieszkałam rok z dziewczyną, która to studiowała. Mówiła, że studia ciężkie, ale perspektywiczne.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 14:41   #9
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Ja bym w takiej sytuacji postawiła na matmę Jak ktoś ma do tego talent, to studia wcale nie są jakoś strasznie ciężkie. Oczywiście ważna jest też systematyczność. Sama jestem otoczona matematykami i widzę po nich, że talent połączony z systematyczną nauką czyni te studia lżejszymi.

To nieprawda, że po matmie nie ma pracy. Jest sporo ofert, aczkolwiek słabi matematycy nigdzie się nie przebiją, ponieważ na wielu stanowiskach trzeba dosyć dobrze ogarniać i być pewnym swojej wiedzy. Można pracować w bankowości, finansach, IT, zajmować się analizą biznesową albo zdać egzamin aktuarialny i pójść w stronę aktuariatu. Możliwości są .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 17:35   #10
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez imainsanity Pokaż wiadomość
Nie chce skonczyc jako nauczyciel matematyki no bo co innego mozna robic po czystej matematyce?
Mnóstwo rzeczy? Niewielu moich znajomych po matematyce pracuje jako nauczyciele (i to w sumie dodatkowo), większość pracuje w bankowości, konsultingu, ubezpieczeniach i rożnych finansowych tematach. Możesz pracować też jako analityk danych, statystyk a to są naprawdę świetnie płatne i ciekawe zajęcia.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 21:06   #11
endzi812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 57
Dot.: Co zrobic ze studiami?

A może nie idź na "zwykłą" matematykę, tylko na matematykę stosowaną? Siostra mojego chłopaka na tym jest, też lubi matmę i odpowiadają jej te studia.
endzi812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 22:23   #12
cheri_magda
Rozeznanie
 
Avatar cheri_magda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 592
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Matematyka stosowana? Poprzeglądaj oferty uczelni i plany poszczególnych kierunków, myślę, że po 1 roku już mniej więcej wiesz czego oczekujesz i na co zwrócić uwagę.
Matematyka też nie musi być bardzo trudno, wszystko zależy od uczelni. Po matematyce można robić naprawdę wiele, tylko trzeba się w to wkręcić np. w badania czy pójść w stronę ubezpieczeń - matma na dość wysoki poziomie, a tacy ludzie są potrzebni.

Edytowane przez cheri_magda
Czas edycji: 2015-03-17 o 22:25
cheri_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 05:06   #13
imainsanity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Nie podam konkretnej nazwy bo nie pamiętam, ale jest takie jeden matematyka finansowa i aktuarialna czy jakoś tak. Ogólnie rozmawiałem z dziewczyną co to studiuje, dla mnie kosmos, ale ona sobie bardzo ceni i chwali, że wymagające, że matematyki rożnego rodzaju mają, że perspektywy są, jakieś staże mają i inne cuda. Poczytaj, może on cię jakoś zainteresuje.

Czy da sie na ktorejs uczelni w polsce od razu studiowac wlasnie taka matematyke czy musze najpierw isc na matematyke stosowana i wybrac specjalizacje?
imainsanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 08:15   #14
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co zrobic ze studiami?

W Łodzi na uniwerku jest od razu finansowa i aktuarialna, mają też oddzielnie analizę finansową z tego, co widzę. Nie wiem, jak jest na innych uczelniach.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 09:11   #15
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez imainsanity Pokaż wiadomość
Czy da sie na ktorejs uczelni w polsce od razu studiowac wlasnie taka matematyke czy musze najpierw isc na matematyke stosowana i wybrac specjalizacje?
Na PG masz od razu matematykę finansową, na UG z kolei ekonomiczną. Zależy jaka uczelnia Cię interesuje .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 20:09   #16
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez imainsanity Pokaż wiadomość
Nie chce skonczyc jako nauczyciel matematyki no bo co innego mozna robic po czystej matematyce?
Mam znajomych po matmie stosowanej, żadna z tych osób nie żyje w biedzie. Po matmie nie trzeba być nauczycielem.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 10:38   #17
rajkasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 10
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Nie podam konkretnej nazwy bo nie pamiętam, ale jest takie jeden matematyka finansowa i aktuarialna czy jakoś tak. Ogólnie rozmawiałem z dziewczyną co to studiuje, dla mnie kosmos, ale ona sobie bardzo ceni i chwali, że wymagające, że matematyki rożnego rodzaju mają, że perspektywy są, jakieś staże mają i inne cuda. Poczytaj, może on cię jakoś zainteresuje.
Masz rację, to jest matematyka finansowa i aktuarialna i faktycznie jest na Uniwersytecie Łódzkim. Jest jeszcze analiza finansowa i matematyka teoretyczna. (...)

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-03-20 o 13:22 Powód: link z reklamą portalu
rajkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 20:48   #18
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 10:40   #19
imainsanity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Ok, dziekuje za wszystkie porady - faktycznie zaciekawila mnie ta matematyka finansowa pojawia sie niestety kolejnym problem. Na wiekszosc politechnik i uniwersytetow nalezy skladac majac zdane 2 przedmioty rozszerzone i jezyk obcy a ja natomiast mam tylko mature rozszerzona z matmy i angielskiego. Na agh na ktorym jestem obecnie wystarczyla tylko matura z 1 rozszerzonego przedmiotu. Moglabym studiowac tutaj ta matematyke ale slyszalam niepochlebne opinie o tej akurat tutaj
imainsanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-22, 11:09   #20
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez imainsanity Pokaż wiadomość
Ok, dziekuje za wszystkie porady - faktycznie zaciekawila mnie ta matematyka finansowa pojawia sie niestety kolejnym problem. Na wiekszosc politechnik i uniwersytetow nalezy skladac majac zdane 2 przedmioty rozszerzone i jezyk obcy a ja natomiast mam tylko mature rozszerzona z matmy i angielskiego. Na agh na ktorym jestem obecnie wystarczyla tylko matura z 1 rozszerzonego przedmiotu. Moglabym studiowac tutaj ta matematyke ale slyszalam niepochlebne opinie o tej akurat tutaj
Ciekawe, ja o matematyce stosowanej na AGH słyszałam wręcz odwrotne rzeczy.
Poza tym, masz tam do wyboru także inne specki niż finansowa:
- matematyka w informatyce
- matematyka w naukach technicznych i przyrodniczych
- matematyka obliczeniowa i komputerowa
- matematyka ubezpieczeniowa
- matematyka w zarządzaniu
Bo wszyscy tak ochoczo namawiają cię na finansową, ale czy to musi każdego interesować? A raczej pytanie, czy autorkę to interesuje?...
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 11:19   #21
imainsanity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 32
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Ciekawe, ja o matematyce stosowanej na AGH słyszałam wręcz odwrotne rzeczy.
Poza tym, masz tam do wyboru także inne specki niż finansowa:
- matematyka w informatyce
- matematyka w naukach technicznych i przyrodniczych
- matematyka obliczeniowa i komputerowa
- matematyka ubezpieczeniowa
- matematyka w zarządzaniu
Bo wszyscy tak ochoczo namawiają cię na finansową, ale czy to musi każdego interesować? A raczej pytanie, czy autorkę to interesuje?...

No wlasnie o tej na agh slyszalam ze jest dla pasjonatów i tych ktorych matematyke bardzo interesuje. Ja ją po prostu lubie i rozumiem. Boje sie ze na agh na matmie sobie nie poradze , ze to nie dla mnie.
imainsanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 11:34   #22
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 10:05   #23
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez imainsanity Pokaż wiadomość
Nie chce skonczyc jako nauczyciel matematyki no bo co innego mozna robic po czystej matematyce?
Znajomy TŻ-ta jest po czystej matematyce, pracuje w banku w dziale zajmującym się analizami finansowymi, ryzyka itp. Bardzo sobie chwali zarówno warunki pracy jak i zarobki.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 14:02   #24
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez imainsanity Pokaż wiadomość
No wlasnie o tej na agh slyszalam ze jest dla pasjonatów i tych ktorych matematyke bardzo interesuje. Ja ją po prostu lubie i rozumiem.
Nie ma takiego kierunku, który studiowaliby tylko pasjonaci.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 20:57   #25
Irminawithlove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 109
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Przeglądnęłam oferty kilku interesujących mnie uczelni.. na każdej jest coś związanego z informatyką i programowaniem, czyli to od czego chce uciec. Np. na aghu - programowanie klasyczne i obiektowe (z obiektowym mam wlasnie obecnie duzo problemow). Drugi raz nie chce przezywac tego koszmaru ponownie. Na wszystkich kierunkach technicznych jest nacisk na chocby minimalna wiedze z programownia?


Pewnie odezwą się głosy że tak i że trzeba po prostu spiąć poślady i się tego nauczyć, ale uwierzcie mi ja po prostu nie jestem w stanie. Wszystkie przedmioty matematyczne zaliczam od tak na tych studiach, a informatyke to eweidentnie moja pięta achillesowa...

Edytowane przez Irminawithlove
Czas edycji: 2015-04-24 o 20:59
Irminawithlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 21:38   #26
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Tak, na kierunkach technicznych będziesz mieć elementy programowania.
Skoro jesteś dobra i lubisz matematykę, to idź w tę stronę.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 22:05   #27
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Tak, na kierunkach technicznych będziesz mieć elementy programowania.
Skoro jesteś dobra i lubisz matematykę, to idź w tę stronę.
Na matmie też nie uniknie podstaw programowania i informatycznych przedmiotów typu bazy danych, algorytmy, etc.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 10:59   #28
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Tak, na kierunkach technicznych będziesz mieć elementy programowania.
Skoro jesteś dobra i lubisz matematykę, to idź w tę stronę.
U mnie nie było na studiach technicznych programowania. Chyba że ktoś zaliczy do programowania podstawy mathcada
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 12:37   #29
Irminawithlove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 109
Dot.: Co zrobic ze studiami?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
U mnie nie było na studiach technicznych programowania. Chyba że ktoś zaliczy do programowania podstawy mathcada
Co studiowałaś?
Irminawithlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-25 13:37:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.