odżywki BEZ formaldehydu - są takie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-09, 09:31   #1
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848

odżywki BEZ formaldehydu - są takie?


kupilam ostatnio odzywke diamentowa eveline, nalozylam 3 warstwy (wiem ze producent zaleca inaczej, ale ja chcialam zeby paznokcie od razu ladnie wygladaly i byly takie mleczne) i myslalam ze zwariuje z bolu, bolalay mnie i paznokcie i palce, bol podobny do tego, jak przy zakladaniu tipsow kiedy wkladamy dlonie do lampy - masakra i bol trwal kilka godzin...i tak zaczelam czytac i wyczytalam ze odzywka zawiera formaldehyd ktory jest substancja toksyczna i rakotworcza, domyslam ssie ze produkt zawiera dopuszczalna ilosc formaldehydu ale to mnie zupelnie nie przekonuje...i teraz mam do Was pytanie czy istnieje jakas odzywka, ktora dobrze wyglada na paznokciach (taka mleczna wlasnie i kryjaca) daje dobre rezultaty a przy okazji nie zawiera tego świnstwa??
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 21:24   #2
olena90
Zakorzenienie
 
Avatar olena90
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 146
GG do olena90
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
kupilam ostatnio odzywke diamentowa eveline, nalozylam 3 warstwy (wiem ze producent zaleca inaczej, ale ja chcialam zeby paznokcie od razu ladnie wygladaly i byly takie mleczne) i myslalam ze zwariuje z bolu, bolalay mnie i paznokcie i palce, bol podobny do tego, jak przy zakladaniu tipsow kiedy wkladamy dlonie do lampy - masakra i bol trwal kilka godzin...i tak zaczelam czytac i wyczytalam ze odzywka zawiera formaldehyd ktory jest substancja toksyczna i rakotworcza, domyslam ssie ze produkt zawiera dopuszczalna ilosc formaldehydu ale to mnie zupelnie nie przekonuje...i teraz mam do Was pytanie czy istnieje jakas odzywka, ktora dobrze wyglada na paznokciach (taka mleczna wlasnie i kryjaca) daje dobre rezultaty a przy okazji nie zawiera tego świnstwa??
tutaj nie chodzi o formaldehyd.. bo masz go nawet w lakierach..
bolały od tego że właśnie nałożyłaś sobie 3 warstwy od razu a nie tak jak każe producent (3warstwy,jedna każdego dnia, 4 zmywasz i a piać od nowa)
__________________
My
22.11.2008

"tak" 24.12.2009

Liluś
13.01.2015


16.01.2016
olena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 14:53   #3
BlondynaT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

wszystkie lakiery zawierają formaldehyd w mniejszym bądź większym stężeniu, wszystko zależy w jakim stanie masz paznokcie i z jakim stężeniem formaldehydu możesz użyć odżywki
BlondynaT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 23:32   #4
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

nie wszystkie, lakiery B3F nie mają - prawie żaden nowoformułowy lakier nie ma formaldehydu, nie siejcie fermentu ;-)
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 20:30   #5
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

Cytat:
Napisane przez BlondynaT Pokaż wiadomość
wszystkie lakiery zawierają formaldehyd w mniejszym bądź większym stężeniu, wszystko zależy w jakim stanie masz paznokcie i z jakim stężeniem formaldehydu możesz użyć odżywki

nie wiem skąd takie przekonanie, nie trzeba daleko szukać bo chociażby lakiery Inglot nie zawierają formaldehydu...
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 22:09   #6
Daria awaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

No jasne, że nie wszystkie.. Lakiery (niektóre) z Goldem rose nie zawierają tego świństwa oraz prawie wszytskie nowe lakiery z Sensique (bez toluenu i formaldehydu). Formaldehyd jest substancją utwardzającą więc trzeba uważać również przy wyborze utwardzaczy i top coat`ów. A dobra odzywka ponoc to https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-paznokci.html
Daria awaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 23:56   #7
thecieniu
Raczkowanie
 
Avatar thecieniu
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Trójmiasto i okolice
Wiadomości: 64
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

Ja właśnie po raz pierwszy nałożyłam Poshe nail strengthening basecoat (w niebieskiej buteleczce). Kosztował aż 50zł, więc masakra, ale nie zawiera toluenu ani formaldehydu więc jestem dobrej myśli odżywki które testowałam jak dotąd się nie sprawdzały, po Eveline 8w1 moje paznokcie wyglądały strasznie. Udało mi się poratować je olejkami całe szczęście - też polecam
thecieniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 21:07   #8
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

ale to baza pod lakier w sumie a nie odżywka, no może takie lekkie 2 w 1
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 11:13   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

Większość odżywek nie działa wcale odżywiająco, bo składa się głównie z lakierów i substancji stosowanych w przemyśle, które nie mają możliwości dostarczyć paznokciom składników odżywczych, jedynie nadają połysk i zabezpieczają przed urazami mechanicznymi, przebarwieniami. Wyjątkiem są odżywki z dużą ilością formaldehydu, który jest na tyle agresywną substancją, że zmusza paznokcie do wzrostu i twardnienia, niestety czasem ze skutkami ubocznymi. To już każdego indywidualny wybór, czy stosować takie odżywki czy nie. Ja muszę ich unikać, bo moje paznokcie wcale nie chcą się bronić, od formaldehydu od razu robią się kruche i zaczynają się rozwarstwiać.
Jeśli komuś szkodzi formaldehyd to ma do wyboru:
-odżywki i bazy bez tego składnika np niektóre Sally Hansen, seria Citra Nail Tek, niektóre produkty Revlonu, Essie.
-do odżywienia a nie pokrycia płytki warstwą lakieru są odżywki w formie żelu np Opti Cure Biovaxu z keratyną lub w formie olejku (tego jest całkiem sporo) albo balsamu np Tisane.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 13:40   #10
papryczka160
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka160
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 054
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

Lakiery Golden Rose z serii Fantastic Color nie zawierają toluenu i formaldehydu
papryczka160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 11:51   #11
gosiap165
Rozeznanie
 
Avatar gosiap165
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: 18 km od morza
Wiadomości: 680
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

Cytat:
Napisane przez olena90 Pokaż wiadomość
tutaj nie chodzi o formaldehyd.. bo masz go nawet w lakierach..
bolały od tego że właśnie nałożyłaś sobie 3 warstwy od razu a nie tak jak każe producent (3warstwy,jedna każdego dnia, 4 zmywasz i a piać od nowa)
Ja jestem w drugim dniu użytkowania tej odżywki i już przy pierwszej warstwie myślałam ze mi sie palą paznokcie. na szczęście przeszło. Dzisiaj malowałam drugą warstwę i było jeszcze gorzej. Zobaczę jutro co będzie.
gosiap165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 12:52   #12
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

lepiej tego nie stosuj jak tak dziala.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 13:40   #13
Diunay
Raczkowanie
 
Avatar Diunay
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 30
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

Cytat:
Napisane przez gosiap165 Pokaż wiadomość
Ja jestem w drugim dniu użytkowania tej odżywki i już przy pierwszej warstwie myślałam ze mi sie palą paznokcie. na szczęście przeszło. Dzisiaj malowałam drugą warstwę i było jeszcze gorzej. Zobaczę jutro co będzie.
postaraj się nałożyć bardzo cieniutką warstwę a nie powinno szczypać ani boleć. ja tak mam przy eveline 8w1, jak jest gruba warstwa to piecze jak się przyłożę to niema problemu.
__________________
http://diunay.blogspot.com
Diunay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 14:42   #14
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

Cytat:
Napisane przez Diunay Pokaż wiadomość
postaraj się nałożyć bardzo cieniutką warstwę a nie powinno szczypać ani boleć. ja tak mam przy eveline 8w1, jak jest gruba warstwa to piecze jak się przyłożę to niema problemu.
I stosujesz tę odżywkę, ot tak po prostu, dalej?
Jeżeli coś Cię boli i piecze po nałożeniu czegoś, to znaczy: NIE STOSUJ TEGO.
Jeśli włożysz rękę do wrzątku, Twój organizm krzyczy: nie wkładaj tam ręki, bo to cholernie parzy!
Ból to reakcja obronna organizmu przed niepożądanym czy niebezpiecznym bodźcem. Toż to podstawowe prawo natury
gosiap165 naprawdę jest sens się męczyć?
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 21:47   #15
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: odżywki BEZ formaldehydu - są takie?

mi ta odzywka rzeczywiscie nie robi krzywdy przy jednej warstwie, ale mimo to juz jej nie stosuję i nie bedę stosować, przerzuciłam się na nail tek foundation II i jestem bardzo zadowolona, fajny jest pod lakier a schnie w 3 sekundy dosłownie
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.