czy to jest chory paznokieć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-15, 11:06   #1
malerude
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17

czy to jest chory paznokieć?


Witam,

Przegrzebałam już chyba cały internet i forum w poszukiwaniu przyczyny takiego wyglądu paznokcia. Nie mój, a TŻta -męczy mnie chłopisko pytaniami co to może być, a ja grzebię i nie wiem;/ Był u dermatologa jakiś czas temu, wykluczono grzybicę, podobno taka uroda paznokcia. Później stosował jeszcze ten preparat z Scholl (fungi coś tam)...dalej nic, jak było tak jest. Jak widać na zdjęciu paznokieć rośnie dosyć krzywo. Pionowe bruzdki wciąż się pogłębiają(w sensie wzdłuż) i co gorsza paznokieć ciągle się "strzępi". Mażemy to jakimiś odżywkami, a to Regenerum, a to inne wzmacniacze, ale guzik dają
dieta też ok, dobrze się odżywiamy. Może ktoś wprawnym okiem mógłby rzucić i naprowadzić na odpowiedni tor?co to może być?zastanawiałam się czy to nie liszaj płaski...podobnie to wygląda...
Z góry dzięki za pomoc Dziewczyny i Chłopaki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokieć.jpg (16,6 KB, 137 załadowań)
malerude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 11:52   #2
efcia_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: czy to jest chory paznokieć?

Cytat:
Napisane przez malerude Pokaż wiadomość
Witam,

Przegrzebałam już chyba cały internet i forum w poszukiwaniu przyczyny takiego wyglądu paznokcia. Nie mój, a TŻta -męczy mnie chłopisko pytaniami co to może być, a ja grzebię i nie wiem;/ Był u dermatologa jakiś czas temu, wykluczono grzybicę, podobno taka uroda paznokcia. Później stosował jeszcze ten preparat z Scholl (fungi coś tam)...dalej nic, jak było tak jest. Jak widać na zdjęciu paznokieć rośnie dosyć krzywo. Pionowe bruzdki wciąż się pogłębiają(w sensie wzdłuż) i co gorsza paznokieć ciągle się "strzępi". Mażemy to jakimiś odżywkami, a to Regenerum, a to inne wzmacniacze, ale guzik dają
dieta też ok, dobrze się odżywiamy. Może ktoś wprawnym okiem mógłby rzucić i naprowadzić na odpowiedni tor?co to może być?zastanawiałam się czy to nie liszaj płaski...podobnie to wygląda...
Z góry dzięki za pomoc Dziewczyny i Chłopaki
Hej,witaj.Nie znam się za bardzo,ale mam podobny kłopot.Dermatolog stwierdziła,że to nie jest grzybica,internistka jednak powiedziała,że to jest grzybica.Proponuję ewentualnie zmienić dermatologa,ja właśnie to zrobiłam,niestety do maja muszę czekać na wizytę,ale może się opłaci
__________________
Na zmiany nigdy nie jest za późno W końcu coś mi w życiu wyszło
efcia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 18:36   #3
jasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 97
Dot.: czy to jest chory paznokieć?

Mam coś bardzo podobnego, przy czym czasem trochę przechodzi. Odwiedziłam lekarza i uznał on, że to na pewno nie grzybica, ale w sumie to nie wiadomo co to jest, ale możliwe, że przyczyną jest uraz mechaniczny. Nie miałam tylko pojęcia jaki on miałby być, bo żaden nie maił miejsca.
Jakiś czas temu problem zaczął się pogłębiać i w końcu zrozumiałam o chodzi. Obuwie niby wydaje mi się wygodne, ale jednak naciska na ten paluch. Jednorazowo to nie jest problem, ale nacisk powtarza się codziennie i stąd taki stan paznokcia. U mnie paznokieć zaczął przyrastać od momentu w którym zaczęłam chodzić w obrzydliwych, ale wygodnych, butach.
Nie wiem czy u Twojego Tż-ta może chodzić o to samo, ale zastanówcie się czy przyczyną nie mogą być, po prostu niezbyt wygodne buty.
jasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 09:53   #4
malerude
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: czy to jest chory paznokieć?

Kurcze no..buty ma wygodne...tak mówinajlepsze na świecie podobno)nie wiem, chyba wyjścia nie ma i potrzebny będzie lekarz albo...dobra kosmetyczka. Jak wpadniecie na coś - będę tu zaglądać, więc piszcie piiiszcie

pozdrawiam!
malerude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 13:20   #5
l0vekate
Przyczajenie
 
Avatar l0vekate
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: czy to jest chory paznokieć?

Paznokcie mojego TŻ rosną tak odkąd pamiętam i nic złego z tego nie wynika :d
__________________
„living life to the fullest” | blog
l0vekate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 19:09   #6
hellkamilson
Raczkowanie
 
Avatar hellkamilson
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 458
Dot.: czy to jest chory paznokieć?

Jak dla mnie, to to może być grzybica paznokcia. Polecam wizytę u dermatologa i rozpoczęcie kuracji. Ale ostrzegam, leczenie może trwać nawet pół roku, ale wydaje mi się, że warto, bo grzybica ma to do siebie, że może się przenieść na inne paznokcie, albo, co gorsza, na Ciebie, a tego pewnie każdy wolałby uniknąć

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez malerude Pokaż wiadomość
Witam,

Był u dermatologa jakiś czas temu, wykluczono grzybicę, podobno taka uroda paznokcia. Później stosował jeszcze ten preparat z Scholl (fungi coś tam)...dalej nic, jak było tak jest.
Może spróbujcie jeszcze z innym lekarzem? A preparaty typu Sholl niestety w takich sytuacjach nie działają. Wydaje mi się, że są bardziej zapobiegawcze.
__________________

Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny
***** **** - pis.wtf - Memy o naszym (nie)rządzie
Sprawdź, czy śledzili Cię Pegasusem
hellkamilson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 00:46   #7
WildThing
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 377
Dot.: czy to jest chory paznokieć?

A ja ze swojej strony odradzam wizyty u dermatologów z takimi podejrzeniami jak grzybica, bo to strata czasu - lepiej od razu udać się na badanie mykologiczne i mieć czarno na białym.
WildThing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 13:53   #8
hellkamilson
Raczkowanie
 
Avatar hellkamilson
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 458
Dot.: czy to jest chory paznokieć?

Problem w tym, że nie w każdym mieście ma się dostęp do takiego badania.
__________________

Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny
***** **** - pis.wtf - Memy o naszym (nie)rządzie
Sprawdź, czy śledzili Cię Pegasusem
hellkamilson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 16:41   #9
WildThing
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 377
Dot.: czy to jest chory paznokieć?

Cytat:
Napisane przez hellkamilson Pokaż wiadomość
Problem w tym, że nie w każdym mieście ma się dostęp do takiego badania.
W takim razie trzeba jechać do najbliższego, w którym znajduje się taka placówka.
Objawy przywodzą od razu na myśl grzybicę (zwłaszcza jeśli zmiany postępują), a żeby ją definitywnie wykluczyć należałoby zrobić takie badanie. Po pierwsze dlatego, ze leczenie może być długotrwałe, a po drugie często akurat w przypadku paznokci wymagana jest terapia doustna, co mocno obarcza wątrobę.
Ten boczny wał jakiś obrzęknięty się wydaje...
A nic np. nie wbiło się pod płytkę ostatnimi czasy?
WildThing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 11:13   #10
malerude
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: czy to jest chory paznokieć?

Dziewczyny, bardzo dziekuję za sugestie. Na pewno wybierzemy jedną z opcji, albo lekarz, albo badanie(poczytam gdzie to mozna wykonać, mieszkamy w Wawie, więc może coś się znajdzie).

Wildthing - nie, nie wbiło się nic, ani się też nie uderzył o nic..chyba na zdj. tak światło padało po prostu. Tak czy siak pazur w prązki, dziwne;/TŻ smaruje teraz odżywką utwardzającą, bo tak się kruszył, że mógł normalnie skarpetki dziurawic

No nic, będziemy szukac. Dzięki raz jeszcze!

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

A..i doczytałam zdanie: "zwłaszcza, jeżeli objawy postępuja"...no właśnie tu nic nie postępuje. Ciagle taki sam, tylko się kruszy;/
malerude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.