Bieganie czy rowerek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-20, 07:38   #1
blejdzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Smile

Bieganie czy rowerek?


Witam serdecznie. I mam pytanie do ekspertów. Co lepiej się sprawdzi w zimę w domowym zaciszu. Rowerek czy bieżnia? Ogólnie chcę schudnąć i zastanawiam się co lepiej wpłynie na chudnięcie. Oczywiście jak już zakupię jakiś sprzęt to będe stosował dietę. Już kiedyś się odchudzałem, po prostu mniej jadłem (dużo mniej, max z 600 kalorii) i przynosiło to efekty. Jak dla mnie to chyba prócz pływania to bieganie jest najlepsza metodą odchudzenia ciała, głownie brzucha. W wakacje codziennie praktycznie grałem w kosza i efekty były widoczne. Tak poza tym wszędzie w różnych kalkulatorach więcej się spala na biegu niż jeżdzeniu na rowerku, w takim samym czasie np. 30 minut.

Prosze o porady.
blejdzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 08:10   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Cytat:
Napisane przez blejdzik Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. I mam pytanie do ekspertów. Co lepiej się sprawdzi w zimę w domowym zaciszu. Rowerek czy bieżnia? Ogólnie chcę schudnąć i zastanawiam się co lepiej wpłynie na chudnięcie. Oczywiście jak już zakupię jakiś sprzęt to będe stosował dietę. Już kiedyś się odchudzałem, po prostu mniej jadłem (dużo mniej, max z 600 kalorii) i przynosiło to efekty. Jak dla mnie to chyba prócz pływania to bieganie jest najlepsza metodą odchudzenia ciała, głownie brzucha. W wakacje codziennie praktycznie grałem w kosza i efekty były widoczne. Tak poza tym wszędzie w różnych kalkulatorach więcej się spala na biegu niż jeżdzeniu na rowerku, w takim samym czasie np. 30 minut.

Prosze o porady.
600 kcal dziennie dla mężczyzny?
To raczej radziłabym zapomnieć o wszelkich rowerach i nie wstawać z łóżka, bo to o połowę poniżej zapotrzebotrzebowania podstawowego (czyli co najmniej dwa razy tyle zużywa Twój organizm na czynności fizjologiczne, nie wliczając w to przemieszczania się, pracy, sportu itp.).
Lepiej zgłoś się do lekarza, zaburzenia odżywiania można skutecznie wyleczyć i warto to zrobić, zanim zaczniesz chorować.
A co do odchudzania, to zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki na forum, bo odpowiedź na Twoje pytania już tu jest
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 11:54   #3
blejdzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Nigdy z tym nie miałem problemów. Mam w miarę zdrowy organizm. Ale tu chodzi o to, że chcę schudnąć radykalnie i po prostu dieta też musi być radykalna

Nigdy nie sprawiało mi problemu jeżdzenie na rowerze po takiej dawce kalori, wszystko jest okej.

Naturalnie wiem, że takie coś może w efekcie później przynieść efekt zwrotny, ale chciałbym zaryzykować, bo zależy mi bardzo na tych kilogramach, jak najszybciej.
blejdzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 13:36   #4
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Ciesz sie zdrowym cialem poki go jeszcze masz. Ja bym wybrala bieznie, plus jakies kijki do podpierania przy twojej diecie
__________________
Haslo mojego matematyka
" Tylko kilkoro z was wykorzysta ten material w przyszlosci, ale ze nie mozemy uczyc kilku studentow to uczymy wszystkich"
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 19:14   #5
blejdzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Bieganie czy rowerek?

uuu. Współczuje tak słabego organizmu... to na prawdę musi być bolesne

Co ja jadłem na tej diecie? bez śniadań obiady jakieś małe i na kolacje serek z kromką chleba - nie wiem co w tym niesamowitego.
blejdzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 19:35   #6
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Cytat:
Napisane przez blejdzik Pokaż wiadomość
Co ja jadłem na tej diecie? bez śniadań obiady jakieś małe i na kolacje serek z kromką chleba - nie wiem co w tym niesamowitego.
Co w tym niesamowitego? No głupota niesamowita przede wszystkim.
Nie masz pojęcia o odżywianiu. Żeby się odchudzić, to nie wystarczy trochę pogłodować - trzeba mieć podstawową wiedzę o swoim organizmie i zasadach redukcji, no i trochę zdrowego rozsądku. Nie wiem, ile masz lat, ale takie eksperymenty przywodzą na myśl zakompleksioną gimnazjalistkę, która w dodatku nie uważała na lekcjach biologii...
Chyba zresztą sam widzisz, że skutki takiej "diety" były niezbyt zadowalające, skoro znów się musisz odchudzać. Zresztą nie będę powtarzać ciągle tego samego, w końcu możesz przejrzeć forum, gdybyś chciał się czegoś dowiedzieć.
Na forum "Dietetyka" jest coś w rodzaju grupy wsparcia dla osób z zaburzeniami odżywiania, może znajdziesz tam pomoc.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 22:29   #7
blejdzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Dobrze wiem o co w tym chodzi, nie musisz mi tego tłumaczyć. Wiem jak się trzeba odżywiać, to kwestia tylko tego, że w pewnym momencie brakuje impulsu, silnej woli do zaprzestania z jedzeniem. Nie chce schudnąć 3kg w ciągu roku, co pewnie bym osiągnął z systematyczną zdrową dietą. Zakompleksiona gimnazjalistka - hehe dobre, widzę, że metody obrażania są twoją silną stroną - nie będe dalej w to wnikać. Skutki diety były jakie były, ale to nie kwestia tej diety, tylko kwestia problemów silnej woli w odpowiednim momencie Można schudnąć 20 kg i bez problemu to utrzymać, a tzw. efekt jo-jo to bzdura. Wszystko zależy od tego co się ma w głowie. Jeżeli ma się silną wolę to można schudnąć 20 kg w 2 miesiące i utrzymać to. Przyznam się, że mi troszke tej woli brakuje, ale próbuje

Zresztą sporo się naczytałem i głodówka nie jest niczym złym. Oczyszcza organizm, wiadome, na dłuższą mete nie polecana, ale pare tygodni nie zaszkodzi. To dobra baza pod dość radykalną dietę.

Podstawowa zasada jak się chce schudnąć: WYSTARCZY MNIEJ JEŚĆ i tyle, ot cała prawda jak schudnąć. Zmniejszenie węglowodanów nic nie daje, może być wręcz szkodliwe, bo cholesterol może skoczyć do góry. Zobaczymy co mi wyjdzie po zimie, mam zamiar kupić rowerek i jeździć codziennie pare km + mniej jeść (nie głodówka). 1500 kcal na dzień powinno starczyć.
blejdzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 08:18   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Blejdzik, nie chcę ani Ciebie, ani gimnazjalistek obrażać, i przepraszam, jeśli tak to odebrałeś, to miało być tylko obrazowe porównanie.
Gdyby odchudzanie było tak proste, jak myślisz (mniej jeść i rower stacjonarny), to nie byłoby tylu osób z nadwagą na świecie. Niestety, nie wystarczy mniej jeść, bo ważne jest również to, co się i w jaki sposób, dobranie ilości energii i makroskładników do indywidualnego zapotrzebowania i uprawianych dyscyplin.
No i akurat rower stacjonarny to nie jest najlepsze narzędzie do redukcji - jeśli zależy Ci na treningu aerobowym, to - dla szybkich efektów - radziłabym bieganie, łątwo też wtedy od czasu do czasu wpleść trening interwałowy. Na rowerze stacjornym to jednak bywa nudne, i może do tego obciążać stawy. Ale zdecydowanie łatwiej byś schudł, stosując trening siłowy.
No i oczywiście przy zdrowym odżywianiu da się chudnąć w takim tempie, jakie zaplanujesz, a nie 3 kg na rok
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 09:07   #9
RYBACZEK33
Raczkowanie
 
Avatar RYBACZEK33
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 81
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Zacznij się normalnie odżywiać. Wystarczy ze ograniczysz tłuszcze. i zaczniesz odżywiać się regularnie. Moja dieta wygląda następująco: pierwsze śniadanie ok 7:10: serek wiejski 250 g zielona herbata Drugie śniadanie 9:30 1 banan jogurt truskawkowy kanapka z ciemnym pieczywem i serem zółtym mała kawa Obiad: 13:30 Zupa z warzyw, koniecznie domowa - jest bardzo zdrowa i dostarcza witamin i energii na cały dzień!!! Kawa duza Kolacja 17:30 W zależności od samopoczucia, ja najczęściej jem kanapki z dietetycznym chlebkiem i jakieś warzywa gotowane, np kalafior. Oprócz tego biegam 2 razy w tygodniu po 1 h, pływam 2 razy w tygodniu i 3 razy w tygodniu jestem na siłowni. Powiem szczerze, że naprawdę udaje mi się utrzymać dobry wygląd. Troszeczkę gorzej z moją cerą ale to przez moje nałogi ;-). Pracuje nad tym ciężko Pozdrawiam
RYBACZEK33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 14:10   #10
blejdzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Bieganie czy rowerek?

No tak bieganie, raczej teraz na dworze to nie pobiegam, dla tego chciałbym w domu, ale z tego co się dowiedziałem, to bieżnie nie są wytrzymałe. Tzn. 5 godzin na tydzień to max jaki można na nich wykonywać. Ja bym chciał troszkę więcej, ale z tego co słyszałem to większość bieżni nie wytrzymuje więcej, tzn. można je uszkodzić jak się będzie szaleć po 2 godziny na dzień, np. rano i wieczorem tak przez tydzień. Rowerek pozostaje, dwa razy dziennie po kilka kilometrów. No i najprawdopodobniej będzie sala do kosza raz na tydzien 2,5h. Więc może dam rade Co do diety to ja jednak zamiast śniadania wolałbym pojeździć, albo pobiegać - tylko prosze nie krytukujcie mnie za to Zobaczymy jak będzie, rowerki nie są drogie, a dobrą bieżnie to trzeba wydać 2000zł. Poza tym są tzw. rowerki bez siedzenia, tzn. takie co się jeździ w pozycji stojącej, podobno bardzo dobra sprawa, dużo więcej mięśni pracuje i więcej kcal się spala.

Midi mówisz trening siłowy czyli?? Ciężarki czy jak?
blejdzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 14:26   #11
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477
Dot.: Bieganie czy rowerek?

polecam rowerek - mniejsze obciążenie stawów...
no i zajmuje mniej miejsca w mieszkaniu
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 16:40   #12
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Ja bede dalej przekonywac do biezni Zgadzam sie z Midi ze da lepsze efekty jesli juz chcesz koniecznie w domu cwiczyc. Rzeczywiscie dobre bieznie sa drogie, ale gdybym miala szanse to bym kupila. Nie elipse, nie rowerek a bieznie. A moze warto te pieniadze przeznaczyc na dobre buty do biegania, ubranko termoaktywne i trenowac na zewnatrz?
__________________
Haslo mojego matematyka
" Tylko kilkoro z was wykorzysta ten material w przyszlosci, ale ze nie mozemy uczyc kilku studentow to uczymy wszystkich"
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 18:18   #13
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Cytat:
Napisane przez blejdzik Pokaż wiadomość
No tak bieganie, raczej teraz na dworze to nie pobiegam, dla tego chciałbym w domu,
Lepiej na dworze, bez porównania zdrowiej i spala się więcej energii (o ile dobrze pamiętam, o 3% więcej wg wyliczeń jakichś amerykańskich naukowców, a tym od sportu to akurat wierzę). Nie widzę problemu z bieganiem w zimie, trzeba po prostu kupić długie spodnie. Śniegu w Polsce jest na tyle mało, że nie stanowi przeszkody.

Cytat:
Napisane przez blejdzik Pokaż wiadomość
ale z tego co się dowiedziałem, to bieżnie nie są wytrzymałe. Tzn. 5 godzin na tydzień to max jaki można na nich wykonywać. Ja bym chciał troszkę więcej, ale z tego co słyszałem to większość bieżni nie wytrzymuje więcej, tzn. można je uszkodzić jak się będzie szaleć po 2 godziny na dzień, np. rano i wieczorem tak przez tydzień.
No co Ty opowiadasz, a bieżnie w klubach jakoś działają prawie bez przerwy. To kwestia ceny. Za 3500-4000 tysiące można kupić naprawdę dobry sprzęt. Zresztą biegać więcej niż 30-40 minut dziennie to ma sens przez miesiąc przed zawodami, a tak to się tyle nie biega, chyba że 3-4 razy w tygodniu. 2 razy dziennie to w ogóle pomyłka, co niby miałby dać taki trening?

Cytat:
Napisane przez blejdzik Pokaż wiadomość
Midi mówisz trening siłowy czyli?? Ciężarki czy jak?
Nie ciężarki, tylko ciężary
Ciężarki to się na obrusie wiesz, żeby nie powiewał.
Trening siłowy to trening z obciążeniem oparty na wysiłku beztlenowym. Słuchaj, naprawdę warto wrzucić parę podstawowych haseł w wyszukiwarkę i poczytać - poświęcisz na to trochę czasu teraz, ale za to zaoszczędzisz go dużo więcej, jak nie będziesz bez sensu marnował wielu godzin tygodniowo na rowerze...
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 22:32   #14
blejdzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
No co Ty opowiadasz, a bieżnie w klubach jakoś działają prawie bez przerwy. To kwestia ceny. Za 3500-4000 tysiące można kupić naprawdę dobry sprzęt. Zresztą biegać więcej niż 30-40 minut dziennie to ma sens przez miesiąc przed zawodami, a tak to się tyle nie biega, chyba że 3-4 razy w tygodniu. 2 razy dziennie to w ogóle pomyłka, co niby miałby dać taki trening?
No właśnie, w klubach sa takie po 4000-5000zł, które wytrzymują sporo. A ja chce kupić za ~ 1800, więc to drobna różnica. Co w tym dziwnego bieganie 2 razy dziennie, bo nie kumam? To nie trening, to spalanie kalorii. Ja nie ćwiczę przed olimpiadą, tylko odchudzam się.


Nie wiem jak można marnować czas na rowerze hehe. Każdy jakikolwiek ruch to pożytek dla organizmu, w czsaie odchudzania itd. To tylko kwestia tego jak szybko się chudnie. Ktoś źle ćwiczy, mniej chudnie, ktoś dobrze ćwiczy, więcej chudnie - normalne. Mi tam rower albo bieżnia wystarczą. Jak bym miał kase to by nie było problemu, kupił bym za 3000 i było by ok, a tak się trza męczyć.

Co do biegania w zimę, to jakoś mi się to nie widzi, ale zobaczymy.
blejdzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 21:35   #15
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Buty można teraz za ok. 150-200 zł kupić, a resztę z tej kasy na bieżnię przeznaczyć na dobre jedzenie i na pewno da to świetny efekt
Ale co kto lubi.
"Dobrze ćwiczyć" to właśnie znaczy prawidłowo i skutecznie. Bieganie 2 x dziennie daje gorsze efekty niż bieganie 2-5 w tygodniu, nie więcej niż raz konkretnego dnia. Podobnie trening siłowy - organizm musi mieć czas na regenerację. Najwięjkszym wrogiem odchudzania jest spowolnienie metabolizmu i anabolizm, a takie pomysły właśnie temu sprzyjają.
Jeszcze mam takie wrażenie, że trochę nieprawidłowo rozstawiasz akcenty, bo zobacz: rozmawiamy cały czas o ćwiczeniach, a 80% sukcesu w odchudzaniu to prawidłowe jedzenie. No i od zastanawiania się, co lepsze i jaką wybrać bieżnię, też nikt nie schudnie Już od 3 dni mógłbyś się odchudzać... Zacząłeś coś w tym kierunku?
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 22:28   #16
eXtasy84
Przyczajenie
 
Avatar eXtasy84
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Londyn/Warszawa
Wiadomości: 21
GG do eXtasy84
Dot.: Bieganie czy rowerek?

blejdzik, trzymam za Ciebie kciuki i popieram Twoja metode, bo sama ja praktykowalam a gimnazjalistka juz nie jestem od wiekow.
Na forum ktos madry wypowiedzial sie, ze tłuszcz podskórny spali sie tylko ograniczajac radykalnie jedzenie lub zaczyna sie spalac, po 40 minutach wysilku.
Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w bierznie.
__________________
kocham lato, życie i słodycze
eXtasy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 12:50   #17
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Bieganie czy rowerek?

Cytat:
Napisane przez malaka Pokaż wiadomość
Tylko bieganie. Jak chcecie schudnąć, to trzeba się ruszać conajmniej pół godziny 4 razy w tygodniu. Najlepiej do tego kupić sobie pulsometr. Więcej o spalaniu tłuszczu i bieganiu- tutaj. A rowerek to tak można godzinkę wieczorem, ale na odchudzanie niewiele pomoże (no chyba, że na dworze się po 2 godziny dziennie zasuwa).
dlaczego uważasz , że nie można schudnąć jeźdząc na rowerku w domu ok 45-60 min ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 12:59   #18
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Bieganie czy rowerek?

interwalowo 20 min by wystarczylo 3x w tygodniu i tez by podziałało
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 13:23   #19
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Bieganie czy rowerek?

no tak , ale osoba nade mną twierdzi , że nie da się schudnąć tzn da ale przy 2 h
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 13:25   #20
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Bieganie czy rowerek?

no wiem dlatego napisalam o tych 20'

osoba nad Toba kochana odswieza wszystkie dwuletnie watki, sama nie wiem dlaczego.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.