Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-26, 15:22   #61
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dokładnie, poszłaby dziewczyna na jakiś marketing czy coś w tym stylu i może bardziej by jej to pomogło awansować chociażby w tym sklepie z oknami niż od czapy pedagogika.




Zainteresuj się może, dlaczego w ogóle powstały studia w systemie zaoczny, jakie założenia im przyświecały. Znam osoby, które miały już sporo lat przepracowanych w zawodzie, szły na studia po to, bo wymogi na dane stanowisko wzrosły i wykształcenie średnie nie starczało - ale te osoby już miały konkretną wiedze praktyczną, nie szły na studia zupełnie zielone jak osoby po maturze.

A odsiew na studiach zaocznych jest dlatego, bo po prostu nie ma miejsc dla tylu osób na seminariach magisterskich czy licencjackich.

I jeszcze raz powtarzam - nie znaczy to, że osoba studiująca zaocznie nic ze studiów nie wynosi, a dzienna jest omnibusem, bo to zależy od jednostki, jej chęci do pracy.
Jednak w sporej liczbie prztpadków decyzja o studiach zaocznych podejmowana jest dla papierka i nic za tym nie idzie, bo jaki sens ma studiowanie pedagogiki czy prawa przy jednoczesnej pracy w sklepie z oknami. A o etaty w szkołach jest naprawdę trudno.
I znowu pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Powtórzę kolejny raz, ale wyobraź sobie, że duża część moich znajomych ze szkoły średniej poszła właśnie na studia zaoczne pomimo, ze wyniki z matury mieli co najmniej bardzo dobre i na dzienne dostaliby się bez żadnego problemu. Istotną rolę spełnia tutaj kwestia finansów bo nie każdego rodzica stać na to aby dalej utrzymywać swoje dziecko na studiach. Owszem czasami jest też tak, ze dziecko chce się usamodzielnić i woli pracować, zarabiać, wyprowadzić się z domu i podjąć studia niestacjonarne. To dla kogo wymyślili system zaoczny podlega dyskusji (poza tym jedna z Wizażanek już podała inny przykład). Równie dobrze mogłabym stwierdzić, że osoby starsze nie powinny studiować bo będą miały problemy. Sama mam na roku kilka starszych pań, które z matematyki po prostu leżą bo nie pamiętają najprostszych działań. Skoro system zaoczny jest dla takich ludzi to dlaczego nie uwzględniają w programie nauczania takich właśnie sytuacji?

co do tzw odsiewu też mam inne zdanie ponieważ na mojej uczelni po ostatniej sesji chciało zrezygnować wiele osób ze względu właśnie na niezaliczone przedmioty. Gdyby szkole było to na rękę opiekunowie roku nie namawialiby studentów do przemyślenia tej sprawy i nie nakłaniali do dania sobie jeszcze jednej szansy proponując przy tym własną pomoc.

Poza tym nawet notatki z tego samego kierunku ale na różnych trybach często nie różnią się niczym. Bywa jedynie tak, że wykładowcy pozostawiają kilka punktów do samodzielnego opracowania, ale materiał ten obowiązuje na zaliczeniu/egzaminie zarówno studentów dziennych jak i zaocznych.
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 15:38   #62
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez ZapachWspomnien Pokaż wiadomość
Witam.
Tak jak w temacie zastanawiam sie:

1) ktore kierunki studiow sa Waszym zdaniem najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

2) czy zroznicowanie poziomu nauczania na studiach dziennych a zaocznych lub wieczorowych jest bardzo duze?




Wiadomo ze na UJ nie pojde- tam bym sobie nie poradzila wlasnymi silami a na wszelkiego rodzaju oszustwach typu sciaganie nie chce "jechac"
1. każda sroczka swój ogonek chwali ;-) studiuję kierunek inżynierski więc jak dla mnie to jest trudne i mam często chwile zwątpienia ;-) ale już jestem na 2 roku. Trudność wg mnie głównie polega na tym, że wszystko po prostu trzeba zrozumieć, nie da się wykuć, zdać i zapomnieć. Przykładowo zadania z fizyki nie nauczę się na pamięć, muszę wiedzieć dlaczego akurat tak a nie inaczej. Noo i trzeba mieć porządnie ogarniętą matematykę, bo jeśli nie umiem obliczać całek, to z fizyką też nie ruszę.

ale nie wiem czy poradziłabym sobie na kierunkach typu prawo itp ;-) męczyło by mnie to strasznie, czytanie jakichś kodeksów, opasłych ksiąg, uczenie się różnych pierdół. Humanistyczne kierunki również nie dla mnie ;-)

kierunki w stylu kulturoznawstwo wydają mi się całkiem przyjemne i lekkie.

Oczywiście kierunek kierunkowi nierówny, tzn. ten sam kierunek na jednej uczelni zrobi przesiew wśród studentów, a na drugiej wszyscy dotrwają spokojnie do końca.
Liczy się też poziom uczelni ;-)

a co do UJotu, to bez przesady, moi znajomi sobie radzą bez jakichś większych wysiłków.

2. studiuję dziennie więc nie wiem.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 15:40   #63
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Odpowiem Twoją ulubioną emotką -
Coz, jakos musialas odpowiedziec, a przeciez nie argumentami ktorych w tym temacie nie masz, nieprawdaz ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 15:49   #64
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

A ja znam kierunek, który jest trudny dla wszystkich (o ile studiuje się go na dobrej uczelni i NA PRAWDĘ się studiuje) - mam na myśli filozofię. Trzeba być na prawdę diabolicznie inteligentnym, żeby nie mieć żadnego problemu z filozofią (albo bardzo ograniczonym).

Żeby nie było - nie studiuję filozofii, nie chwalę swojego ogonka, ale chodzę i chodziłam tam na zajęcia w ramach moich studiów, więc trochę się orientuje. Zresztą, kierunek rewelacyjny moim zdaniem, jakbym jeszcze raz zaczynała studia to na pewno bym tam poszła
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 16:02   #65
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Coz, jakos musialas odpowiedziec, a przeciez nie argumentami ktorych w tym temacie nie masz, nieprawdaz ?
Nie, ja po prostu z założenia nie wchodzę w dyskusję z Twoją zacną osobą, dziwię się wizazankom, którym się jeszcze chce, bo jest ona z gruntu bezproduktywna i nie mam zamiaru powtarzać sto razy tego samego, tylko w innej formie i tłumaczyć się z każdego szczegółu, którego się czepisz


kika171
Zgadzam się co do kwestii, że nie każdego stać na studia dzienne, wówczas wybiera zaoczne i pracuje.
Ale w moich wypowiedziach bardziej chodziło o osoby, które mają lat 19, idą na wybrane na zasadzie zdałam maturę z tego i z tego, więc pójdę na studia, które mniej więcej pasują, bo na zaoczne biorą wszystkich, a pracują w zupełnie innej branży. I wtedy dla mnie nie ma cudów, że się wiele z takiego studiowania wyniesie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 16:06   #66
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

na przykładzie większości moich znajomych mogę powiedzieć, że z braku laku wybierali studia zaoczne, bo nie dostali się na dzienne.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 16:27   #67
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
eyo, nie chce mi się z Tobą gadać, jesteś agresywna i dyskusja zamienia się w obelgi, więc dla mnie nie ma sensu, więc racz nie kierować w moją stronę swoich postów.
Z góry dzięki.
obelgi ?! agresja ?!

Wiesz co - nie skierowałam w kierunku Twojej osoby żadnej obelgi ale spoko, podpieraj sobie swoje teorie o 19sto letnich niedokształconych dzieciach idących na studia zaoczne czym tam chcesz. Możesz nawet ucinać swoje przykre dla sporej zapewne części tego forum ( bo sporo tu studentów zaocznych) słowa w taki dziecinny sposób jak powyżej. Zachowanie z serii " siła argumentu - argument siły". Zamiast odpowiedzieć wolisz atakować. Powodzenia.

Btw - przeszkadzam Ci ? Kliknij ignoruj a nie każesz mi sie przejmować Twoimi sympatiami na forum.

abraxas2871

masz sporo racji
tematyka filozoficzna jednak może być nie do przejscia do osób które w tych kategoriach po prostu nie rozpatrują świata no ale z drugiej strony - poruszę jeszcze kwestie "pasji", właśnie ten kierunek takiej pasji wymaga bo inaczej sobie tego nie wyobrażam. Rozpatruje go jak humanistyczny - artystyczny do którego trzeba wiele serca i dużo chęci do pochłaniania wiedzy i zgłebiania historii tego wszystkiego.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 16:32   #68
Kirsti
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 816
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Moi znajomi, którzy są na studiach zaocznych, są na nich ze względu na to, że gorzej im poszła matura i się po prostu nie dostali na dzienne. Wielu wykładowców u mnie często skarży się na zaocznych, że zawsze wykręcają się pracą, kiedyś czegoś nie zrobili.

Ale z drugiej strony, mam na roku kilka osób, które przeniosły się z zaocznych ze względu na dobrą średnią i są to naprawdę inteligentne osoby i nie mają mniejszej wiedzy od reszty. Choć mieli okrojony program. Np. łacina była tylko dla chętnych, choć na dziennych była obowiązkowa...

Cóż, wojna na forach między dziennymi i zaocznymi, chyba długo jeszcze się nie skończy...
__________________
Dzwonek budzika: czas do ciebie telefonuje
Kirsti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 16:38   #69
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez Kirsti Pokaż wiadomość
Moi znajomi, którzy są na studiach zaocznych, są na nich ze względu na to, że gorzej im poszła matura i się po prostu nie dostali na dzienne. Wielu wykładowców u mnie często skarży się na zaocznych, że zawsze wykręcają się pracą, kiedyś czegoś nie zrobili.

Ale z drugiej strony, mam na roku kilka osób, które przeniosły się z zaocznych ze względu na dobrą średnią i są to naprawdę inteligentne osoby i nie mają mniejszej wiedzy od reszty. Choć mieli okrojony program. Np. łacina była tylko dla chętnych, choć na dziennych była obowiązkowa...

Cóż, wojna na forach między dziennymi i zaocznymi, chyba długo jeszcze się nie skończy...
wiesz ale bez przesady
nigdzie nie jest różowo
jak sama mówisz - część studentów zaocznych to naprawdę udolnione osoby, reszta się po prostu uczy a część wykręca. Czy inaczej mamy my na dziennych ? Nie wszyscy są orłami, część jest przecietna, sporo osób odkłada wszystko na ostatni moment a potem siedzi we wrześniu i poprawki pisze.

Wszystko zależy od osoby i tego jak ta osoba chce sie uczyć a nie od kierunku czy formy
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 16:48   #70
Kirsti
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 816
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

eyo, ja tylko mówię na podstawie własnego doświadczenia Prawda jest taka, że na zaoczne łatwiej jest się dostać, dlatego jest to szansa dla osób, którym nie powiodło się na maturze

Zgadzam się, że i tu i tam są osoby mądre, pracowite, które chcą się czegoś nauczyć i są cwaniacy, którzy tylko kombinują, co tu by zrobić, żeby się nie narobić, a 5 dostać. Potem jeszcze mają pretensje, że dostali tylko 3. Takich cwaniaków u mnie na dziennych jest wielu...Co jest przykre, bo nie wiem, po co szli na studia, skoro wolą spędzać czas w inny, przyjemniejszy sposób.
__________________
Dzwonek budzika: czas do ciebie telefonuje
Kirsti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 16:50   #71
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez Kirsti Pokaż wiadomość
Moi znajomi, którzy są na studiach zaocznych, są na nich ze względu na to, że gorzej im poszła matura i się po prostu nie dostali na dzienne. Wielu wykładowców u mnie często skarży się na zaocznych, że zawsze wykręcają się pracą, kiedyś czegoś nie zrobili.
dokładnie, też o tym wspomniałam.
moi znajomi z racji tego, że na wiele kierunków dziennych na mojej uczelni wymagana była rozszerzona matura przykładowo z matmy czy fizyki na minimum 85% + język od razu sobie odpuszczali i wybierali zaoczne. Tam przyjmowali wszystkich 'z marszu'.

Ja jestem na dziennych, mam zajęcia przez 5 dni w tygodniu, zaczynam o 8 i kończę średnio o 18. Są przerwy, ale takie że co najwyżej zdążę coś zjeść i trzeba wracać na zajęcia, więc siłą rzeczy nic konkretnego i tak nie zrobię, a cały tydzień rozwalony. Do domu nie opłaca mi się wracać, bo w godzinach szczytu droga w jedną stronę zajmuje mi godzinę.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 16:57   #72
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejs

A dla mnie temat jest co najmniej dziwny....
Po pierwsze nikt Ci nie powie co masz studiować,bo tak jak mowią dziewczyny dla każdego co innego jest łatwiejsze i co innego trudniejsze.
Po drugie bezsensem jest wyliczanie ze np.łatwa jest pedagogika,socjologia,pol itologia,a trudne prawo,medycyna,ponieważ tak naprawdę nie wiemy jak jest na tych kierunkach(bo nie sądzę,że ktoś studiuje 6 kierunków naraz),a wymieniając kierunek np.pedagogika za łatwy to np.jedna osoba się zgodzi,ale druga już nie i może się czuć urażona i zaraz z tego wybuchnie afera.
Uważam,że powinno się mówić co się studiuje czy studiowało i co dla nas było łatwe czy trudne i wtedy jest to uzasadnieniem...
No bo np.mam dużo koleżanek na pedagogice i 6 koleżanek mówiło,że bajka,ale już 4 inne mówiło że im ciężko,bo mają trudne przedmioty i co mam powiedzieć??że bajka,bo w końcu więcej mówiło,że jest łatwo?
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 17:28   #73
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie, ja po prostu z założenia nie wchodzę w dyskusję z Twoją zacną osobą, dziwię się wizazankom, którym się jeszcze chce, bo jest ona z gruntu bezproduktywna i nie mam zamiaru powtarzać sto razy tego samego, tylko w innej formie i tłumaczyć się z każdego szczegółu, którego się czepisz
Bla bla bla, ze jestem taki czy owaki, a argumentow jak nie bylo tak nie ma
Dziw sie ile wlezie.

Ja sie czepiam kazdego szczegolu - bo szczegolem jest wrzucenie x kierunkow studiow do worka "a tam, pikus" i dodanie, ze kazde studia w danym trybie sa pikus

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
A dla mnie temat jest co najmniej dziwny....
Po pierwsze nikt Ci nie powie co masz studiować,bo tak jak mowią dziewczyny dla każdego co innego jest łatwiejsze i co innego trudniejsze.
Po drugie bezsensem jest wyliczanie ze np.łatwa jest pedagogika,socjologia,pol itologia,a trudne prawo,medycyna,ponieważ tak naprawdę nie wiemy jak jest na tych kierunkach(bo nie sądzę,że ktoś studiuje 6 kierunków naraz),a wymieniając kierunek np.pedagogika za łatwy to np.jedna osoba się zgodzi,ale druga już nie i może się czuć urażona i zaraz z tego wybuchnie afera.
Uważam,że powinno się mówić co się studiuje czy studiowało i co dla nas było łatwe czy trudne i wtedy jest to uzasadnieniem...
No bo np.mam dużo koleżanek na pedagogice i 6 koleżanek mówiło,że bajka,ale już 4 inne mówiło że im ciężko,bo mają trudne przedmioty i co mam powiedzieć??że bajka,bo w końcu więcej mówiło,że jest łatwo?
Ano tez juz o tym pisalem
No i + oczywiscie, coz to za kryterium wyboru studiow - aby latwe byly.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 20:34   #74
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
O pracę w budżetówce to dzisiaj niełatwo.
Stąd mamy mase bezrobotnych pedagogów i jeszcze więcejh kierunków pedagogicznych na niepublicznych uczelniach.


Studia zaoczne z założenia były przeznaczone dla osób, które już pracują w zawodzie i chcą uzupełniac wiedze - nie zaczynają od zera, dlatego program jest okrojony. Jeżeli ktoś ma lat 19, zero pojęcia o zawodzie i idzie na studia zaoczne, dalej nie pracując w zawodzie, to zostania wybitnym specjalistą mu nie wróżę.


Studia zaoczne nie są takie złe...Kończąc dzienne i nie pracując, po 5 latach ma się papier i jest się " gołodupcem" z teorią i bez doświadczenia zawodowego. Z kolei studia zaoczne pozwalają na pracę i naukę. I tym sposobem ma się i tytuł i doświadczenie zawodowe.
Koleżanka studiowała dziennie przez 5 lat zdrowie publiczne na Uniwerku Medycznym w Poznaniu, nie pracowała, używała życia i co?Poszła na kilka miesięcy stażu i siedzi w domu. Zero propozycji pracy. Ja natomiast po maturze od razu poszłam do pracy i zaczęłam studia zaoczne na prywatnej uczelni, mam i doświadczenie i tytuł i co? Kwestia szczęścia...nie wiem czego...
Chociaż z drugiej strony iść do pracy i zarobić najniższą i 80 % pensji przeznaczyć na studia to może być niewypał dla kogoś i lepiej iść na dzienne. Ale co wtedy, gdy rodziców nie stać, by sponsorować dziecko?
Materiał na dziennych i zaocznych był ten sam, na zaocznych nie okrajali zagadnień egzaminacyjnych...czego nie udało się na wykładzie przekazać wykładowcom i przyswoić studentom należało nadrobić w domu. Bez taryfy ulgowej. Studiowanie, to nie to samo, co nauka i lekcje w szkole...
Moja inna koleżanka studiowała lic. filologię polską i spec. dziennikarstwo w Panstwowej Wyższej Szkole Zawodowej, a potem pojechała do Wro na UW na dziennikarstwo i mgr i mówiła, że na licku było ciężej niż na Uniwerku...
Wszystko zależy od kierunku, uczelni i zdolności i preferencji studenta
Oczywiście studenci dzienni uniwerków i polibud będą gnoić zaoczniaków prywatnych...tak już jest...
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 20:53   #75
Oh yeah
Raczkowanie
 
Avatar Oh yeah
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: 48°52′0″ N, 2°21′0″E
Wiadomości: 31
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Wdzę, ze dyskusja wre, więc nie będę się wcinać ; )
Dodam tylko od siebie, że 5 czy tam 3 lata studiów spędzonych ze świadomością, że poszło się na nie, bo są łatwe lub trudne, to marna perspektywa.
Skończyłam chemię, politechnika, specjalność; chemia kosmetyczna. Z pełną świadomością, ze chemię to ja mogę wykładać w biedronce. Poszłam na nie tylko i wyłącznie dlatego, że to lubię, a chemia jest dla mnie inteeresująca, przez pewną ... Niedostepność dla zwykłego ludzkiego oka. ; )
Po studiach nastapil zwrot - przeprowadziłam sie do Paryża, zamieszkalam z prawie obcym mi człowiekiem i napawalam sie po prostu życiem. Czuje, ze to najpiękniejszy okres mojego życia. : )
Jestem wolna, żyje w pięknym otoczeniu, budze sie z uśmiechem na twarzy. I nie pracuje w zawodzie (obecnie jako kelnerka, szkoląc język) ; )
Mam jednak nadzieje, ze kiedyś przyjdzie mi pracować w mojej branzy

Uwierz mi, nauka czegos, co cię kompletnie nie obchodzi nie da zadnych rezultatów. I moim zdaniem, nie da sie wyznaczyć najlatwiejszych studiów, to bardzo subiektywny opinie, w wiekoszosci nierzetelne, bo nikt z nas nie studiował wszystkich kierunków, żeby moc to oceniać. Każdy ma jakieś hobby i predyspozycje, którymi należy sie kierować.
__________________
Tworzę swój własny, bajkowy świat. W Paryżu.
Z nim.

Edytowane przez Oh yeah
Czas edycji: 2013-01-14 o 20:58
Oh yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 10:21   #76
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Dla mnie, jako humanistki, ciężkie studia to medycyna, fizyka, matematyka i ogólnie rzecz biorąc wszystko co techniczne, ścisłe i nie do ogarnięcia dla mnie. SKończyłam historię i judaistykę na Uwr i powiem szczerze, że masa ludzi wybrała te studia ze względu na to, że łatwo było się dostać i powszechnie uchodzą one za niezbyt wymagające. I takie osoby przyjechały się srodze po pierwszej sesji i ponad 4 tys str do wkucia na jeden egzamin. Studia powinny być wybierane ze względu na pasję, bo studiowanie tego co jest fajne, przyjemne, bądź "prestiżowe" absolutnie mija się z celem.
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 13:02   #77
201703081551
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 729
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Z tą łatwością kierunków rzeczywiście zalezy od uczelni i predyspozycji.
Wg mnie np filologia dzienna na UWr jest banalna, wręcz śmieszny mają ten poziom-żeby wylecieć trzeba chyba po prostu nie chodzić, bo KAŻDY zalicza (nawet już za tym 3 razem jak się wybitnie nie przykłada), a język potem zna jak zna czyli.... hmm po 3 latach lic. słabo i mamy potem takich absolwentów co pracy jakimś cudem znaleźć nie mogą [wiem bo sama na tym kierunku byłam i żałuję, mimo mojej pasji do tego języka, strata czasu to była].

Mówisz, że pracujesz? Może idź na kierunek związany ze swoją pracą, skoro chcesz się rozwijać i sprawdzić? To chyba najlepsze rozwiązanie, bo iść dla samego papierka...nie polecam. Strata kasy i pieniędzy. Statystki mówią same za siebie, pracy po większości studiów, szczególnie humanistycznych (no niestety koleżanki humanistki ) nie ma....
Więc jak już polecam inż. albo medycynę, no ale czy są łatwe ?
Nic co pozwala potem na dobrze płatną i w zawodzie pracę nie jest łatwe...
201703081551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 16:16   #78
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

no niestety z tą pracą po studiach humanistycznych to prawda. Niemniej, zadne studia nie są w stanie zagwarantować świetnej pracy.
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 16:27   #79
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Studia łatwe to w wiekszości pseudostudia na pseudo uczelniach na zasadzie "humanistyczna szkoła, płatna, tego i owego" w Kozim bobku, gdzie mieszkańców jest 20 tysięcy. Studia tylko dla papierka.

Inne studia mogą być dla jednych łatwe a dla innych trudne, przykładowo poległabym na ASP bo ani malować ani rzeźbić nie potrafię, podobnie w Wyższej Szkole Muzycznej.

Dla jednych łatew będzie prawo z zakuwaniem numerków i regułek a dla kogoś fizyka techniczna ponieważ jest logiczna.


Z drugiej strony pamietam rozmowe z koleżanką która studiowała mało wymagający kierunek i stwierdziła że moje ( ciężkie) studia to banał
ponieważ: ja miałam 3-5 egzaminów w roku a ona 15.
Jej egzamin polegał na nauczeniu sie 20 stron A4 lub chudziutkiej książeczki, zakres wiedzy do mojego egzaminu książkę 1000-2000 stron,
le dowartościowac zawsze sie mozna, nie ważne czym

Podobnie z reszta jak dostanie sie na studia na mój kierunek były 3 osoby na miejsce, podczas gdy na uniwerku były kierunki gdzie startowało 30 osób na miejsce i to tam było sie łatwiej dostac.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-17, 17:04   #80
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Studia łatwe to w wiekszości pseudostudia na pseudo uczelniach na zasadzie "humanistyczna szkoła, płatna, tego i owego" w Kozim bobku, gdzie mieszkańców jest 20 tysięcy. Studia tylko dla papierka.

Inne studia mogą być dla jednych łatwe a dla innych trudne, przykładowo poległabym na ASP bo ani malować ani rzeźbić nie potrafię, podobnie w Wyższej Szkole Muzycznej.

Dla jednych łatew będzie prawo z zakuwaniem numerków i regułek a dla kogoś fizyka techniczna ponieważ jest logiczna.


Z drugiej strony pamietam rozmowe z koleżanką która studiowała mało wymagający kierunek i stwierdziła że moje ( ciężkie) studia to banał
ponieważ: ja miałam 3-5 egzaminów w roku a ona 15.
Jej egzamin polegał na nauczeniu sie 20 stron A4 lub chudziutkiej książeczki, zakres wiedzy do mojego egzaminu książkę 1000-2000 stron,
le dowartościowac zawsze sie mozna, nie ważne czym

Podobnie z reszta jak dostanie sie na studia na mój kierunek były 3 osoby na miejsce, podczas gdy na uniwerku były kierunki gdzie startowało 30 osób na miejsce i to tam było sie łatwiej dostac.
sama się próbujesz dowartościować, pisząc o tym jakie to masz ciężkie studia, jak to ciężko było się dostać i w ogóle, tylko ty jesteś taka wybitna i podołałaś
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 17:13   #81
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
sama się próbujesz dowartościować, pisząc o tym jakie to masz ciężkie studia, jak to ciężko było się dostać i w ogóle, tylko ty jesteś taka wybitna i podołałaś
A co, to powinnam moze przepraszać za to że zamiast imprezować i marnowac czas na pierdoły uczyłam sie? Moze mam jeszcze przepraszać za to że dostałam sie na studia i je ukończyłam?
Odnoś sie tylko do tego co jest napisane a nie tego co sobie dopowiadasz, nie kończyłam jako jedyna kierunku " wyłącznie dla dacn" ale kierunek na który ludzie sie normalnie dostają i go kończą. Takie to straszne?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 17:37   #82
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Widzę, że rozgorzała dyskusja. Najbardziej bawi mnie to, że najwięcej o studiach zaocznych wypowiadają się osoby ze studiów dziennych.
Hmm czyżby po to by poprawić sobie samoocenę?
Jako student miałam okazję studiować zarówno dziennie jak i zaocznie.
Różnice w materiale oczywiście były ale... na zaocznych studiach z Inżynierii Środowiska poziom prezentacji był zdecydowanie wyższy niż na dziennych. Dlaczego??? Bo 3/4 mojego roku to byli praktycy robiacy studia dla uprawnień budowlanych. Sporo osób było po budownictwie przez co nasze prace dotyczące np audytu energetycznego stały na bardzo wysokim poziomie- bo uczyliśmy się wzajemnie od siebie.
Zdecydowanie lepiej rozwiązany był także "problem" wyobrażenia sobie rzeczywistych wartości.

Uważam, że na dziennych studiach można się wiele nauczyć z tego względu, że czas kontaktu z prowadzącym jest zdecydowanie wyższy. Pytanie jak ten czas wykorzystamy...

Wg mnie nie ma podziału na łatwe i trudne kierunki, raczej na takie które nas interesują i te które nie interesują.
Z doświadczenia wiem, że każdy kolejny kierunek jest łatwiejszy przede wszystkim o fakt, że człowiek mniej się stresuje.

Do odważnych świat należy, nie wolno iść na łatwiznę.
Sama nie przypuszczałam, że to ja będę stała po drugiej stronie katedry Ale moi studenci narzekają tylko czasem
__________________
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 04:55   #83
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Myślę że każdy przeciętny maturzysta da radę na każdych studiach o ile będzie się uczył systematycznie, po prostu będzie musiał włożyć w to więcej pracy. Studia nie są dla zdolnych tylko dla wytrwałych . Na każdych studiach i po każdych studiach znajdziesz bardzo zdolne osoby jak i młotków ... Więc uwierz w siebie to podstawa. Studia trzeba wybierać pod kontem zainteresować lub perspektyw pracy. Inaczej możesz nie mieć motywacji do nauki...
Trudne kierunki to np. medycyna, fizyka, cybernetyka, astronomia, Prawo ( to nie jest kucie numerów ja ktoś wyżej napisał, do tego 5 letnie studia w ogóle nie byłyby potrzebne, każdy kupiłby sobie kodeks i już.. materia jest ciężka i skomplikowana, rozwiązywanie problemów prawniczych wymaga myślenia analitycznego, abstrakcyjnego - czyli na pojęciach nie konkretach, logiki - jest jej bardzo dużo na aplikacjach ). Nie studiuje prawa, ale ale mam o tym wyobrażenie bo pracuje w firmie gdzie są też prawnicy ( w tym jeden do którego wzdycham ). Diabelnie inteligentny i przystojny .. dobra ale nie o tym. W firmie była zaistniała pewna trudna sprawa związana a liniami energetycznymi i wtedy widziała jakiego główkowania, rozumowania i myślenia prawniczego trzeba aby z tego wybrnąć.
Znowu uważam że takie przedmioty jak matma czy chemia da się po po prostu wyćwiczyć, wytrenować. Przynajmniej na moich studiach tak było. w Lo nie lubiłam matmy na studiach polubiłam bardzo.
Myślę że prostym kierunkiem i dającym szanse na dobrą pracę fizjoterapia, może o tym pomyśl...
Pozdrawiam i życzę mądrych wyborów.
Pozdrawiam i życzę mądrych wyborów.
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 08:23   #84
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
1. Moim zdaniem najtrudniejsza jest medycyna. A najlatwiejsze te takie nowomodne kierunki na maloznanych uczelniach.
zgadzam się, medycyna, aczkolwiek mój do łatwych też nie należał

ja mam porównnanie co do studiów zaocznych i wg mnie zaoczne są łatwiejsze. wiem, że Ci, którzy takowe skończyli, będą ich bronić rekoma i nogami, ale taka jest prawda.
Nie znaczy to, że są gorsze - były łatwiejsze (łatwe zaliczenia itd.), ale wyniosłam dużo wiedzy, dużo więcej praktyki niż na dziennych, karda 250% milsza dla studenta i zawsze można było się dogadać w sprawie terminów, bo rozumieli, że ludzie pracują.

wg mnie nie można obu trybów porównywać, bo dużo tu zależy od uczelni. A poza tym nie rozumiem wywyższania się jednych nad drugimi - nie brońmy ani dziennych, ani zaocznych, dodatkowo nie zawsze jest tak, ze możemy sobie wybrać, jak będziemy studiować, tylko ukierunkowuje nas w wiekszosci - nie oszukumy się - w sytuacja finansowa.

Edytowane przez marynka42
Czas edycji: 2013-02-15 o 08:31
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 12:43   #85
natalia wienc
nataszap
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 15
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Studiowalam pedagogike na uam w poznaniu zaocznie i łatwe nie byly. Najpierw spróbuj potem sie wypowiedz.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Co to zavodlam pedagogiki??? Mialam biomedyczne podstawy rozwoju, metodologię, historię wychowania, kilka roznych psychologii, i wieeelle wiele innych... Studiowalam na UAM W POZNANIU. Zaocznie. Byłem m bardzo ciężko i naprawdę duzo sie uczylam. Egzaminow i zaliczen wziasc do "kupy" na samym pierwszym roku bylo 32. Potem podobnie, no lekko mniej ale z 25 na pewno w roku. Takze to zadne latwe studia nie byly. Zjazdy co 2 tyg po 12 godz. Od 8-20. A jeszcze w domu mialam dwójkę maluchów. Koszmar.
natalia wienc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 14:18   #86
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Byli i aktualni STUDENCI- ktore kierunki najlatwiejsze a ktore najtrudniejsze?

Cytat:
Napisane przez MaRtUhA Pokaż wiadomość
no niestety z tą pracą po studiach humanistycznych to prawda. Niemniej, zadne studia nie są w stanie zagwarantować świetnej pracy.
Bzdura na resorach. Z pracą obecnie trudno po każdych studiach.Niedawno był raport jaką bzdurą jest obiecywanie młodym ludziom pewnej pracy po studiach inżynierskich. Jedyną branżą niedoboru, w całej Unii Europejskiej, jest branża IT, ale programisty bez doświadczenia też nikt nie bierze chętnie do pracy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-19 15:18:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.