Majówki 2016 - część ósma ❤ - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla szczęśliwych rodziców - po porodzie, mamy dziecko, jestem mamą, wychowanie dziecka

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-11-10, 22:24   #1951
pluszowy_kot
Wtajemniczenie

Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Konsternacja i jak byłaś u lekarza?

Dziewczyny co kupujecie dzieciakom na Mikołaja i/lub pod choinkę?

Nie mam pomyslu.

I takie pytanie z innej beczki, na święta macie choinkę zywą czy sztuczną.

Ja zawsze miałam żywą odkąd wyprowadziłam się z domu rodzinnego. czyli od 23 lat i myślę czy w tym roku nie kupić sztucznej, żywa jest super, zapach, magia świąt itp itd ale po 10 dniach wygląda jak kostropak i magi już nie przypomina, i tak sobie myślę czy nie przeskoczyć na sztuczną, co by wyglądała jak choinka przez miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas Mikołaj zbankrutuje Od wakacji mamy upatrzone klocki magnetyczne i grę "Króliczek" z serii smart games granny. Wojtek się nimi bawił jak kuzyni dostali i bardzo mu się podobały. A teraz jeszcze wypatrzyłam, że w lidlu będzie kuchnia za 250 zł i też mnie kusi kupić.
Na Mikołajki figurki Strażaka Sama i Elvisa, bo bardzo chętnie bawi się w odgrywanie i przypisuje te role jakimś lalkom, więc niech ma właściwych bohaterów.

Choinkę uwielbiam żywą, ale u nas pies obsypuje okropnie, Wojtek też swoją cegiełkę na pewno dołoży, więc jak 2 tygodnie postoi to pewnie będzie max, w doniczkach potrafią wcale nie być wiele trwalsze. U rodziców już chyba drugi czy trzeci rok jest sztuczna i prawdę mówiąc to nie to. Nawet ubieranie nie ma takiego klimatu. Chociaż fakt, stoi do 2 lutego a nawet i do popielca by mogła.
pluszowy_kot jest offline   Odpowiedz cytując

Stary 2018-11-11, 08:06   #1952
konsternacja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Konsternacja i jak byłaś u lekarza?

Dziewczyny co kupujecie dzieciakom na Mikołaja i/lub pod choinkę?

Nie mam pomyslu.

I takie pytanie z innej beczki, na święta macie choinkę zywą czy sztuczną.

Ja zawsze miałam żywą odkąd wyprowadziłam się z domu rodzinnego. czyli od 23 lat i myślę czy w tym roku nie kupić sztucznej, żywa jest super, zapach, magia świąt itp itd ale po 10 dniach wygląda jak kostropak i magi już nie przypomina, i tak sobie myślę czy nie przeskoczyć na sztuczną, co by wyglądała jak choinka przez miesiąc.

Byłam. Akurat wczoraj byłam w luxmedzie na pobraniu krwi i dałam mocz do badania (badanie ogólne) i wyszło w normie!!! Tylko, że ma ja mam odczucie zapalenia pęcherza chyba. Kazali mi powtórzyć badania moczu ogólne i posiew oraz biocenozę pochwy pokazać się z wynikami.

W kwestii choinki- żywą. W tamtym roku Natalia powaliła ogromną choinkę ale w tym roku ją jakoś przywiążemy.

W kwestii prezentu : chyba postawimy na domek dla lalek z zabawkami.
konsternacja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 08:38   #1953
Iwonia27
Zakorzenienie

Ja upoluje jakis zestaw play doh. A dalej nie wiem jeszcze. I od dzidzi cos by chyba pasowalo zeby dostał. Ja lubie jakies kreatywne zabawki, puzzle, klocki, gry...
Inni jak nie zapytaja to pewnie go zasypia traktorami bo to najprosciej i nie wiem dlaczego kazdy uwaza ze traktor jest najodpowiedniejszy a one tak na prawdę u nas tylko stoją i szczerze juz mam ich po dziurki bo zabawy po rozpakowaniu zero. Najlepsze ze on w sklepie tez leci do nich chce zeby mu kupic a potem doslownie w domu mija 5 min i stoi.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

U nas zawsze prawdziwa choinka. Dla mnie nie ma innej opcji ale D. cos ostatnio podgaduje ze ma dosyc tego sypania wynosic potem jest problem i rozumiem ale no kurde. Jakos damy radę raz w roku ogarnac dywan igieł.
Zwłaszcza ze w tym roku zostajemy w domu i chce czuc prawdziwe drzewko a nie sztucznego krzaka. Poza tym prawdziwa trzeba w miare szybko rozebrac. Nie nazbiera tony kurzu jak sztuczna ktora pewnie stalaby i stala.

Iwonia27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 15:41   #1954
7sweety7
Rozeznanie

Dalej nie wiem jak cytowac kilka postow

U nas sztuczna choinka i ma swiatelka tez juz

Zabawek juz nie kupuje, zapakuje mu jakies zapomnianie ze skrzyni i bedzie sie cieszyl.

U nas juz byl tydzien drewnianych zabawek w Lidlu. Kuchnia jest super ale juz nie mam miejsca.
Fajne mieli zestawy pociagow, kupilam jeden mamy tez pudlo uzywanych torow, pociagow i tuneli wiec po calym salonie jezdzi pociag szczerze mowiac na razie to my z mezem sie tym bardziej bawimy ale mysle ze zalapie w koncu bo kolejka to super zabawka.

Stary 2018-11-11, 17:50   #1955
asiaczek
Wtajemniczenie

Dot.: Majówki 2016 - część ósma

U nas za to tylko traktory, samochody i książki.. Pod choinkę dostanie jakąś książkę, Play doh (może polubi) i chyba jakieś nowe puzzle na zachętę.
Kuchnia z Lidla też mi się marzy, ale to dostanie kiedyś Igusia.

Choinkę mamy co roku żywą, ale trochę martwi mnie ta cała pleśń na niej w odniesieniu do alergika. A jeszcze jak sobie wyobrażę, że ona w domu wysycha i roznosi się po różnych kątach.. ale na sztuczną, która mi się podoba musiałabym wydać cały mój macierzyński

U neurologa wczoraj ok, pani doktor nie widzi żadnych zaburzeń. Przepisała melatoninę, ale powiedziała, że to wcale może nie pomóc jeśli problem w złych nocach wynika z psychiki, a tak jest najprawdopodobniej. Po moim opisie zachowania stwierdziła, że Mati ma ogromny lęk separacyjny, a w krótkim czasie zbiegło się sporo rzeczy-odstawienie od piersi, narodziny siostry, gwałtowny rozwój mowy, odpieluchowanie, przeprowadzka do swojego pokoju.. nie sposób nie zgodzić się z lekarką.

A tak w ogóle mąż ostatnio był więcej w domu, poświęcił dużo czasu Mateuszowi i jest ogromna poprawa w ich relacjach. Szkoda, że na co dzień tak to nie wygląda, bo Mati to chyba taki typ, który potrzebuje bardzo dużo zaangażowania i oddania.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
Stary 2018-11-11, 20:49   #1956
mala_biegaczka
Zakorzenienie

Hej, nadrobiłam Was, nawet pocytowałam i odpisałam i co? I mi przeglądarkę wywaliło :/

Ja nie mam pomysłu na prezenty jeszcze. Ale u nas, jak u Asiaczka - traktory, samochody i książki... ostatnio też samoloty.
Choinki nigdy w życiu żywej nie miałam, co roku obiecuję sobie, że taką kupimy, a kończymy ze sztuczną :P W tamtym roku widzieliśmy piękną choinkę sztuczną, która wygląda jak żywa - cenę ma okropną, bo aż 170 funtów, ale zastanawiamy się, czy sobie na lata takiego cudu nie sprawić :P Jak znam życie, to nie kupimy i tak

Asiaczek faktycznie dużo mu się nałożyło, a teraz ten okres dwulatka jest ciężki sam w sobie więc jak jeszcze dochodzą jakieś zewnętrzne czynniki to może być różnie. Mąż tylko teraz tak ma czas, a ogólnie nie?

Miałam wczoraj wizytę - wszystko ok, mamy 8mm człowieczka z bijącym serduszkiem oby wszystko było dobrze do końca...

M +03.07.2015
M <3 28.05.2016
znowu czekamy...
mala_biegaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 21:00   #1957
agassek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość

Miałam wczoraj wizytę - wszystko ok, mamy 8mm człowieczka z bijącym serduszkiem oby wszystko było dobrze do końca...
Gratulacje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

agassek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 21:00   #1958
Iwonia27
Zakorzenienie

Asiaczek moze faktycznie to wszystko mu się nałożyło...
Igor ostatnio kilka razy dziennie podchodzi do mnie i udaje ze ssie cysia. Tlumaczylam mu ze dzidzius tak będzie robil ale chyba mu sie wszystko przypomnialo i nie wiem czy teraz nie będzie zazdrosny o piers.
Biegaczka grrrrratuluje raz jeszcze. Wszystkiego najlepszego niech rośnie zdrowo.

Stary 2018-11-11, 21:31   #1959
SzczyptaRadosci
Rozeznanie

Biegaczka gratulacje

7sweety7 klikasz posty, które chcesz cytować, one się podświetlą i u góry dajesz ta grubą strzałkę po prawej stronie.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Asiaczku, Mateuszowi bardzo dużo się ostatnio pozmieniało, także lekarka chyba dobrze myśli i w tym szuka przyczyny.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

7sweet7 jak cytujesz więcej postów, to masz po prawej u góry takie kwadraciki i w to klikasz.

SzczyptaRadosci jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 22:04   #1960
anulus17
Zakorzenienie

Biegaczka gratuluję i oby tak dalej

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Asiaczek Lenka też ma ciężki okres teraz, w nocy chyba też jakieś leki ma bo płacze ciągle. Już mam dość tych nie przesłanych nocy, nawet nie marzę żeby ja przenosic do swojego pokoju. W ogóle ile ja bym dała żeby ona się pojawiła chociaż ta godzinkę dziennie sama bez mojego ciągłego udziału, bo nawet jeżeli ja chce robić obiad z nią to ona i tak ma inny pomysł na zabawę niż gotowanie czy sprzątanie ze mną

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Iwonia nie wiem czy mu się przypomniało, może poprostu gdzieś tak zobaczył. Pamiętam jak syn siostry męża nagle w wieku chyba 4 lat chciał mleko z piersi a nawet nigdy nie był karmiony więc może Igor poprostu gdzieś zobaczył?

anulus17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 22:15   #1961
7sweety7
Rozeznanie

Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez SzczyptaRadosci Pokaż wiadomość
Biegaczka gratulacje

7sweety7 klikasz posty, które chcesz cytować, one się podświetlą i u góry dajesz ta grubą strzałkę po prawej stronie.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Asiaczku, Mateuszowi bardzo dużo się ostatnio pozmieniało, także lekarka chyba dobrze myśli i w tym szuka przyczyny.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

7sweet7 jak cytujesz więcej postów, to masz po prawej u góry takie kwadraciki i w to klikasz.

Dziekuje, udalo sie!
Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Hej, nadrobiłam Was, nawet pocytowałam i odpisałam i co? I mi przeglądarkę wywaliło :/

Ja nie mam pomysłu na prezenty jeszcze. Ale u nas, jak u Asiaczka - traktory, samochody i książki... ostatnio też samoloty.

Choinki nigdy w życiu żywej nie miałam, co roku obiecuję sobie, że taką kupimy, a kończymy ze sztuczną :P W tamtym roku widzieliśmy piękną choinkę sztuczną, która wygląda jak żywa - cenę ma okropną, bo aż 170 funtów, ale zastanawiamy się, czy sobie na lata takiego cudu nie sprawić :P Jak znam życie, to nie kupimy i tak

Asiaczek faktycznie dużo mu się nałożyło, a teraz ten okres dwulatka jest ciężki sam w sobie więc jak jeszcze dochodzą jakieś zewnętrzne czynniki to może być różnie. Mąż tylko teraz tak ma czas, a ogólnie nie?

Super ze dobrze wszystko!
Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Biegaczka gratuluję i oby tak dalej

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Asiaczek Lenka też ma ciężki okres teraz, w nocy chyba też jakieś leki ma bo płacze ciągle. Już mam dość tych nie przesłanych nocy, nawet nie marzę żeby ja przenosic do swojego pokoju. W ogóle ile ja bym dała żeby ona się pojawiła chociaż ta godzinkę dziennie sama bez mojego ciągłego udziału, bo nawet jeżeli ja chce robić obiad z nią to ona i tak ma inny pomysł na zabawę niż gotowanie czy sprzątanie ze mną

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Iwonia nie wiem czy mu się przypomniało, może poprostu gdzieś tak zobaczył. Pamiętam jak syn siostry męża nagle w wieku chyba 4 lat chciał mleko z piersi a nawet nigdy nie był karmiony więc może Igor poprostu gdzieś zobaczył?

U nas tez jakies koszmarki codziennie nad ranem i codziennie laduje u nas w lozku, maga mnie bola plecy od tego, bo sie rozwala w poprzek a my zwisamy z lozka.

21.11 a u nas dalej dyskusje w lozku, o wiewiorkach w parku i kaluzach i kotkach i pieskch i pani na rowerze i kosciol robil ding dong i ....

Stary 2018-11-11, 22:17   #1962
anulus17
Zakorzenienie

Czasami się cieszę że Lenka nie mówi za dużo ona tylko na nas krzyczy po swojemu, chociaż w sumie w ciągły tygodnia nauczył a się kilku nowych słów więc może ruszy w końcu. Chociaż jak przed snem czytamy bajkę to ona ani słowa już nie mówi

Stary 2018-11-11, 22:30   #1963
asiaczek
Wtajemniczenie

Dot.: Majówki 2016 - część ósma

Teraz jestem w trakcie usypiania Mateusza bo 2 godziny po zaśnięciu zaczął się wiercić i nie mógł się przekręcić śpiąc zbyt blisko ściany. Usiadł więc na łóżku i poszłam do niego, zaproponowałam że się położymy to wpadł w histerię. Wyrywał się z rąk to posadziłam go na podłodze, on tupał nogami niemal przez sen, krzyczał, że nie chce się bawić, nie chce spać, będzie płakał, zaczął mnie uderzać. Aż w końcu przeszło, ale powiem Wam, że to była scena jak z horroru. no ale dzisiaj była u nas moja siostra i jej mąż żartował z Mateusza, że chce się bawić jego ulubionymi zabawkami, więc to kolejny powód do koszmarów:/. Mówiłam szwagrowi, że tak będzie.
I ta sytuacja utwierdza mnie w tym, że on musi spać u siebie w pokoju, bo takimi akcjami budziłby mi moją Maleńką.

Biegaczka, gratuluję i cieszę się, że na razie jest wszystko dobrze.

Iwonia, może mu się przypomniało, a może gdzieś zobaczył taką scenę. Ja chyba przestałam karmić Matiego bliżej rozwiązania niż Ty, a nigdy o to się nie upomniał (ale jak Iga się urodziła to jeszcze tyle nie mówił), ale oprócz kp innych powodów do zazdrości jest niestety wiele.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez asiaczek
Czas edycji: 2018-11-11 o 22:31
asiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 08:53   #1964
Iwonia27
Zakorzenienie

Z tym kp to widzi bo mu mowie ze tak będzie i pokazuje w ksiazeczce ze dzidzius tak robi i Igor sam pokazuje na ilustracje i mowi ze dzidzius je z cycusia ale tez pamieta. Zaskoczyl mnie przynoszac poduszke schowana po zakończeniu kp na której go kp i pokazal do czego służyła

Stary Wczoraj, 21:42   #1965
anulus17
Zakorzenienie

Chciałam wam polecić szczoteczke soniczna dla dzieci, mycie zębów bylo u nas koszmarem max 15 sekund dała sobie myć i to w wielkim krzyku. Kupiłam babysonic dla dzieci do 3 lat jest super, Lenka wytrzymuje codziennie te 2 minuty na wieczór, do tego szczoteczka święci więc dokładnie można obejrzeć ząbki. Jestem w szoku na początku myślałam że umyje zeby raz czy 2 i na tym koniec ale ona już ma ja ponad tydzień i dalej myje. Kosztowała około 50 zlotych ale wg mnie warto

Stary Wczoraj, 21:45   #1966
mala_biegaczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Chciałam wam polecić szczoteczke soniczna dla dzieci, mycie zębów bylo u nas koszmarem max 15 sekund dała sobie myć i to w wielkim krzyku. Kupiłam babysonic dla dzieci do 3 lat jest super, Lenka wytrzymuje codziennie te 2 minuty na wieczór, do tego szczoteczka święci więc dokładnie można obejrzeć ząbki. Jestem w szoku na początku myślałam że umyje zeby raz czy 2 i na tym koniec ale ona już ma ja ponad tydzień i dalej myje. Kosztowała około 50 zlotych ale wg mnie warto

U nas kurcze raczej nie ma mowy, bo mały mojej sonicznej się panicznie boi. Aczkolwiek 50zł to nie jest jakaś wielka kwota - może spróbuję.

Tyle, że u nas od kilku dni nie wiem, co się dzieje, ale mały strasznie pcha palce do buzi. Całymi dniami z rękami w buzi siedzi. Mówi, że nic go nie boli - patrzyłam tam i nic nie ma więc nie wiem. Może coś z zębami...
Ostatnio go pytała i mówię do niego - "co ci ząbki wychodzą?" a on na to - "nie, nie wychodzą, trzymają się wszystkie" umarłam

M +03.07.2015
M <3 28.05.2016
znowu czekamy...
mala_biegaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:58   #1967
anulus17
Zakorzenienie

Ona jest bardzo delikatna bo jest dla dzieci od 0 do 36 miesięcy ja nawet na początek założyłam jej szczotke od 0 do 18 czy 24 miesięcy więc myślę że możesz spróbować.
Dzisiaj przeczytałam kopię małej od lekarza, że dziecko wyjątkowo trudne we współpracy i głośno protestujące niemożliwe wykonanie badań, skierowanie do kliniki dziecięcej. Chyba wszyscy w naszym ośrodku zdrowia ja zapamiętają

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości