Gorące czerwone dłonie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-28, 01:05   #1
Vister95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Thumbs down

Gorące czerwone dłonie


Witam, od paru lat mam problem z czerwonymi i gorącymi dłońmi. Najprawdopodobniej przyczyną jest odmrożenie, ale nie jestem do końca pewien. Generalnie kiedyś moje dłonie i stopy zwykle były ciągle zimne, jednak zadbałem o to by je ogrzewać i teraz już nie mam z tym aż takiego problemu. Jedynie jeśli jestem bez rękawiczek na dworze to wiadomo temperatura dłoni także spada. Do rzeczy, kiedy siedzę w pomieszczeniach z temperaturą pokojową jeśli z jakieś przyczyny zrobi mi się choć trochę cieplej, moje ręce od razu robią się czerwone (przeważnie tylko od strony wewnętrznej) i czuje, że stają się coraz cieplejsze, a czasami są po prostu gorące. Czuje wtedy na rękach uczucie jakby pieczenia (nic mnie nie swędzi, tylko piecze i przez to jakby ręce zaczynają mi się grzać). Normalnie nie przeszkadzało mi to zbytnio, ale gdy zacząłem chodzić na lekcje tańca, gdzie na sali jest po prostu cieplej niż w innych pomieszczeniach moje ręce zaczęły szaleć. Łącząc ciepłe pomieszczenie z wysiłkiem fizycznym, moje dłonie stają się po prostu gorące i okropnie czerwone, widać to gołym okiem. Straszny dyskomfort. Czasem nie mogę tego znieść.

Macie jakieś rady? A może ktoś już miał podobny problem?
Vister95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 09:26   #2
renata_h86
Raczkowanie
 
Avatar renata_h86
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 171
Dot.: Gorące czerwone dłonie

Kiedyś odmroziłam sobie dłonie.Jak tylko weszłam z zimnego do ciepłego pomieszczenia robiły się całe sine.Wyglądało to tragicznie.Zrobiłam tak.Weź obierki od ziemniaków.Wsadź do wrzątku.Następnie po 1m próbuj wkładać ręce do wody.Trzymaj tyle ile dasz radę.Jak woda się oziębi.Weź wazelinę,nasmaruj ręce i do rękawiczek.Ponoś kilka godzin.Mi przeszło za pierwszym razem.
renata_h86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 10:22   #3
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Gorące czerwone dłonie

ale naprawdę do wrzątku? nie powinna być to trochę przestudzona woda?
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 14:27   #4
renata_h86
Raczkowanie
 
Avatar renata_h86
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 171
Dot.: Gorące czerwone dłonie

Dlatego napisałam po 1minucie.Musisz sprawdzać kiedy dasz radę włożyć i wytrzymać trochę.
renata_h86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 09:19   #5
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Gorące czerwone dłonie

Polecam udać się do lekarza, być może jest to problem nadciśnienia, jeśli utrzymuje się cały czas.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-03 10:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.