Przez tabletki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-27, 19:48   #1
wildrose
Raczkowanie
 
Avatar wildrose
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 118

Przez tabletki?


Czuję się okropnie. Przyjmuję yasminelle od 3mies. Generalnie teraz mam okres ale nie wiem co sie ze mna dzieje. Mam ochote pojsc zwymiotowac do lazienki chociaz duzo dzisiaj nie zjadlam, bo nawet nie chce mi się jesc. W ogole odkad biore yasminelle mam zawsze 'wydety' brzuch, niewazne czy bym zjadla mega ogromny obiad czy nie zjadlabym nic. Niedługo popadne w paranoje ze mimo ze mam teraz okres to jestem w ciazy. Nie wiem moze ktoras z Was tez tak ma po tabletkach nie wiem co robic, niedobrze mi strasznie
__________________
i see you were a lesson to learn .. hope it all was worth it ..
wildrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 20:04   #2
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Przez tabletki?

Idź do gina przedstaw mu sytuację, widocznie nie odpowidają Ci i będziesz musiała zmienić. A po 2 mamy zbiorczy nt. skutów ubocznych tabletek antykoncepcyjnych
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 20:06   #3
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Przez tabletki?

Cytat:
Napisane przez wildrose Pokaż wiadomość
Czuję się okropnie. Przyjmuję yasminelle od 3mies. Generalnie teraz mam okres ale nie wiem co sie ze mna dzieje. Mam ochote pojsc zwymiotowac do lazienki chociaz duzo dzisiaj nie zjadlam, bo nawet nie chce mi się jesc. W ogole odkad biore yasminelle mam zawsze 'wydety' brzuch, niewazne czy bym zjadla mega ogromny obiad czy nie zjadlabym nic. Niedługo popadne w paranoje ze mimo ze mam teraz okres to jestem w ciazy. Nie wiem moze ktoras z Was tez tak ma po tabletkach nie wiem co robic, niedobrze mi strasznie

Poprawnie bierzsz tabletki (bez zapomnienie, zwymiotowania itd.)??
Pierwsze co bym zrobiła to test ciążowy, jesli ciązy nie wykluczasz...
A potm poobserwowala jeszcze a jesli sie nie poprawi to czeka Cie zmiana tabletek

Czy podczas tych 3 miesiecy mialas podobne objawy czy wystapily one 1 raz??
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 20:13   #4
wildrose
Raczkowanie
 
Avatar wildrose
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 118
Dot.: Przez tabletki?

Poprawnie biorę tabletki. Ani razu nie zapomnialam, nie zwymiotowalam etc. W sumie to pierwszy raz mam takie nasilone objawy. Nie chce tez zwalac winy na tabletki, gdyż do tej pory ogolnie rzecz biorąc dobrze się czułam z małymi tam problemami jak bol glowy..
Trochę ta ciąża w sumie mi nie pasuje, chociazby ze względu na okres.. Chociaz slyszalam przypadki dziewczyn, które majac okres były w ciazy.
__________________
i see you were a lesson to learn .. hope it all was worth it ..
wildrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 20:17   #5
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Przez tabletki?

Cytat:
Napisane przez wildrose Pokaż wiadomość
Poprawnie biorę tabletki. Ani razu nie zapomnialam, nie zwymiotowalam etc. W sumie to pierwszy raz mam takie nasilone objawy. Nie chce tez zwalac winy na tabletki, gdyż do tej pory ogolnie rzecz biorąc dobrze się czułam z małymi tam problemami jak bol glowy..
Trochę ta ciąża w sumie mi nie pasuje, chociazby ze względu na okres.. Chociaz slyszalam przypadki dziewczyn, które majac okres były w ciazy.

dlatego ja bym zrobila test... jesli bedzie negatywny musisz sie obserwowac... a jak nie przejdzie to lekarz...

wiez z drugiej strony moze cos zjadlas i tak zareagowal organizm??
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 20:38   #6
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Przez tabletki?

Ale KOBIETY PODCZAS BRANIA TABSÓW JAK MASZ KRWAWIENIE Z ODSTAWIENIA TO CIĄŻĘ MOŻNA WYLUCZYĆ!!!

Jeśli krwawienie nie występuje oznacza to, że może wystąpić prawdopodobieństwo ciąży, ale TY MASZ KRWAWIENIE Z ODSTAWIENIA WIĘC CIĄŻY NIE MA!!!

Mi to wygląda na źle dobrane tabsy i tyle w tym temacie.
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 11:48   #7
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Przez tabletki?

Oj ja po yasminelli tez miałam nieustające mdłosci i czułam sie strasznie. Na dodatek okazało się, że mi owulacji nie blokuje.. Był robiony monitoring. Podobno yasminelli nie powinny brac kobiety, które juz rodziły, bo gospodarka hormonalna jest inna i taka słąba tabletka moze nie blokowac. Ale jesli nie masz dieci, to jest wystarczająco mocna.

Mozesz zrobic test ciązowy i sie przekonasz, ale jak na mój gust, to masz po prostu źle dobrane hormony.

Ja biorę Yasmin teraz i czuję sie ok. Niestety nie w tym cyklu.. bo u mnie nie wystapiło krwawienie z odstawienia. Miałam tylko plamienie przez 2 dni.. Test ciążowy negatywny, ale za wczesnie na spekulacje. Generalnie ja w tym cyklu namieszałam, bo raz wzięłam tabletkę z samego rana a nie wieczorem, ostatnią wzięłam dzien wczesniej.. Ale jak bierzesz programowo, to nie masz raczej powodów do obaw.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 12:03   #8
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Przez tabletki?

jest tak, czasem po tabletkach mdli

moje kolezanki tez na to narzekaly, ja tak mialam na samym poczatku brania przez 2 tygodnie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 22:20   #9
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Przez tabletki?

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
jest tak, czasem po tabletkach mdli

moje kolezanki tez na to narzekaly, ja tak mialam na samym poczatku brania przez 2 tygodnie
Ja tez mam takie dziwne uczucie podczas brania Yasminelle jak bym miala zwymiotowac. Okropne uczucie, ale nigdy nie zwymiotowałam tylko to uczucie. Ja mam dodatkowo parcie na pecherz.
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.