Problem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-27, 12:22   #1
Lusia_62
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Exclamation

Problem...


Mam 17 lat i 2 miesiące temu " przeżyłam " swój pierwszy raz - nie pełny pierwszy raz. A mianowicie podczas penetracji wszedł tylko napletek ; x Wiedziałam, że będzie ciężko, ale że aż tak to nie. Mój chłopak próbował wepchać penisa dalej, ale za każdą próbą się nie udawało i na dodatek strasznie mnie bolało. Po kilku minutach zrezygnowaliśmy z tego. Oczywiście zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Nie było krwi ani nic. Pozycja była " po Bożemu ". Kilka dni temu zdecydowaliśmy się spróbować jeszcze raz... tym razem w pozycji " na jeźdźca ". I znowu było tak samo ; x Wchodził tylko napletek, starałam się wepchać penisa na siłę, ale strasznie mnie bolało. Czułam jakby mi się pochwa rozrywała. Po bodajże 5 minutach w końcu wszedł. Przy każdym moim ruchu bolała mnie pochwa. Niestety wtedy nie byliśmy przygotowani na sex i nie mieliśmy przy sobie prezerwatywy. Więc zastosowaliśmy stosunek przerwany. Mój chłopak wyjął sporo przed. Po wyjęciu nadal bolała mnie pochwa i to z kilka dobrych godzin. Przez następne 2 dni strasznie bolał mnie prawy jajnik. Bolał mnie tak jak zawsze przed miesiączką ; x Okres mam najczęściej 5 dni i nie jest jeszcze regularny. Więc właśnie co miesiąc cierpię na bardzo silny ból prawego jajnika. Po prostu nie mogę chodzić ani nic. Chce mi się wymiotować i mam ślinotok. Im bliżej miesiączki tym jest gorzej. Nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa. Więc mam pytania... Czy powinna się do niego wybrać ? czy przyjmie mnie bez mamy ? i czy wszystko ze mną w porządku ?
Lusia_62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 12:38   #2
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Problem...

1) do ginekologa marsz

2) jeśli chodzi o kłopoty przy współżyciu.. gra wstępna - jeśli jest to dłuższa, musisz się rozluźnić, nawilżyć a nie jak kij w mrowisko
jeśli jesteś bardzo spięta, to może nie pora jeszcze na sex
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 12:45   #3
Lusia_62
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Problem...

"2) jeśli chodzi o kłopoty przy współżyciu.. gra wstępna - jeśli jest to dłuższa, musisz się rozluźnić, nawilżyć a nie jak kij w mrowisko
jeśli jesteś bardzo spięta, to może nie pora jeszcze na sex "


gra wstępna była i to bardzooo długa ; p rozluźniona także byłam, " nawilżona " także... Nie jestem spięta w ogóle. Kocham mojego chłopaka, ufam mu i nie wstydzę się go. Więc to raczej nie to ; x
Lusia_62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 12:49   #4
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Problem...

ważne jest, przynajmniej dla mnie, nie planowanie tego, ooo w piątek o 20 w moim pokoju pod pościelą, która specjalnie kupiłam... spontaniczność też się liczy! Nie wiadomo, czy jesteś spięta, czy tak zbudowana, czy coś się dzieje. Do ginekologa powinnaś się udać. On rozwieje wątpliwości, zbada Cię i odpowie na Twoje pytania. Myślę, że na prywatną wizytę przyjmie Cię bez mamy, nie wiem jak z wizytą na kasę chorych.
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 12:53   #5
Lusia_62
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Problem...

Właśnie o to chodzi, że my tego nie planujemy... Spontan po prostu ; ) Tak wiem... tylko jakoś tak boję się iść do ginekologa < wstyd, itd. >
Lusia_62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 12:57   #6
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Problem...

Cytat:
Napisane przez Lusia_62 Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, że my tego nie planujemy... Spontan po prostu ; ) Tak wiem... tylko jakoś tak boję się iść do ginekologa < wstyd, itd. >
nie ma się czego wstydzić tyle bab już nogi przed nim rozkładało, że to norma dla niego możesz iść do kobiety, jeśli poczujesz się bardziej komfortowo
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:01   #7
Lusia_62
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Problem...

no niby tak... Wolę iść do faceta, bo słyszałam, że jest bardziej delikatny w tych sprawach : )
Lusia_62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-27, 13:03   #8
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Problem...

Cytat:
Napisane przez Lusia_62 Pokaż wiadomość
Mam 17 lat i 2 miesiące temu " przeżyłam " swój pierwszy raz Nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa. Więc mam pytania... Czy powinna się do niego wybrać ? czy przyjmie mnie bez mamy ? i czy wszystko ze mną w porządku ?
Czy wszystko z Tobą w porządku, powie Ci tylko lekarz, a nie Wizażanki. Trzeba przełamać wstyd i pójść, skoro rozpoczęłaś współżycie

Cytat:
Napisane przez Lusia_62 Pokaż wiadomość
Kilka dni temu zdecydowaliśmy się spróbować jeszcze raz... Niestety wtedy nie byliśmy przygotowani na sex i nie mieliśmy przy sobie prezerwatywy. Więc zastosowaliśmy stosunek przerwany.
A to akurat było bardzo nierozsądne. Następnym razem zadbajcie o to, żeby jednak ta prezerwatywa była, bo może się to skończyć wpadką.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:10   #9
Lusia_62
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Problem...

mhm... postaram się w najbliższym czasie przełamać się i pójść do ginekologa...
Wiem, wiem... teraz zawsze mój chłopak będzie nosił ze sobą gumki : )
Lusia_62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:16   #10
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Problem...

Cytat:
Napisane przez Lusia_62 Pokaż wiadomość
mhm... postaram się w najbliższym czasie przełamać się i pójść do ginekologa...
Postaraj się, naprawdę nie ma się co wstydzić. Przecież zdrowie jest ważniejsze.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:19   #11
Lusia_62
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Dot.: Problem...

Mhm ; ) Tylko mam nadzieję, że bez mamy mnie przyjmie... nie chce, żeby się dowiedziała o tym wszystkim... i najgorsze żeby wiedziała, że współżyję z chłopakiem.
Lusia_62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-27, 13:50   #12
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Problem...

Cytat:
Napisane przez Lusia_62 Pokaż wiadomość
Mhm ; ) Tylko mam nadzieję, że bez mamy mnie przyjmie... nie chce, żeby się dowiedziała o tym wszystkim... i najgorsze żeby wiedziała, że współżyję z chłopakiem.
nie dowie się przecież i nie musi z tobą iść
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 00:22   #13
momoxxl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Problem...

Cytat:
Napisane przez Lusia_62 Pokaż wiadomość
Mhm ; ) Tylko mam nadzieję, że bez mamy mnie przyjmie... nie chce, żeby się dowiedziała o tym wszystkim... i najgorsze żeby wiedziała, że współżyję z chłopakiem.
Myślę, że powinien Cię przyjąć bez mamy, a jeśli nie, to powiedz jej po prostu, że to przez ból jajnika (no i tak przecież w końcu jest?), o współzyciu nic jej wspominać nie musisz i do samego gabinetu też wchodzić nie będzie ;]
momoxxl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 03:28   #14
Nussbeisser
BAN stały
 
Avatar Nussbeisser
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 345
Dot.: Problem...

Cytat:
Napisane przez Lusia_62 Pokaż wiadomość
Mam 17 lat i 2 miesiące temu " przeżyłam " swój pierwszy raz - nie pełny pierwszy raz. A mianowicie podczas penetracji wszedł tylko napletek ; x Wiedziałam, że będzie ciężko, ale że aż tak to nie. Mój chłopak próbował wepchać penisa dalej, ale za każdą próbą się nie udawało i na dodatek strasznie mnie bolało. Po kilku minutach zrezygnowaliśmy z tego. Oczywiście zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Nie było krwi ani nic. Pozycja była " po Bożemu ". Kilka dni temu zdecydowaliśmy się spróbować jeszcze raz... tym razem w pozycji " na jeźdźca ". I znowu było tak samo ; x Wchodził tylko napletek, starałam się wepchać penisa na siłę, ale strasznie mnie bolało. Czułam jakby mi się pochwa rozrywała. Po bodajże 5 minutach w końcu wszedł. Przy każdym moim ruchu bolała mnie pochwa. Niestety wtedy nie byliśmy przygotowani na sex i nie mieliśmy przy sobie prezerwatywy. Więc zastosowaliśmy stosunek przerwany. Mój chłopak wyjął sporo przed. Po wyjęciu nadal bolała mnie pochwa i to z kilka dobrych godzin. Przez następne 2 dni strasznie bolał mnie prawy jajnik. Bolał mnie tak jak zawsze przed miesiączką ; x Okres mam najczęściej 5 dni i nie jest jeszcze regularny. Więc właśnie co miesiąc cierpię na bardzo silny ból prawego jajnika. Po prostu nie mogę chodzić ani nic. Chce mi się wymiotować i mam ślinotok. Im bliżej miesiączki tym jest gorzej. Nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa. Więc mam pytania... Czy powinna się do niego wybrać ? czy przyjmie mnie bez mamy ? i czy wszystko ze mną w porządku ?

Nie wolno nic wpychać na siłę. Mi się wydaje, że po prostu chciałaś zobaczyć ja to jest ale do tego trzeba się odpowiednio przygotować a nie pchać na siłę. Aha i do lekarza
Nussbeisser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 11:37   #15
Mania0017
Przyczajenie
 
Avatar Mania0017
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Problem...

Jestem astmatyczką i biorę alvesco i oxodil- wziewy. Ostatnio zauważyłam, że jestem bardzo napuchnięta i czuje się pełna i przybrałam na wadzę dwa kg oprócz tych dwóch leków zażywam również środek antykoncepcyjny artizie. Chciałam zapytać czy dwa róże leki można brac razem chodzi mi o artizie i lekarstwa na astmę i co mam ogólnie robić? czy odstawić to wszystko?
Proszę o szybką odpowiedz
z góry dzięki
(przepraszam, że tu piszę, ale nie wiedziałam gdzie)
Mania0017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 19:51   #16
Nataalia7
Raczkowanie
 
Avatar Nataalia7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 74
Dot.: Problem...

Ginekolog przyjmie Cię bez mamy pod warunkiem jeśli nie jest to prośba o receptę tabletek anty wtedy trzeba mieć 18 lat ( chociaż to też zalezy od ginekologa )

a co do twoich bóli to nie lekceważ tego !! do ginekologa jak najszybciej
Nataalia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.