Czy zdrowy tryb życia może bardzo wpłynąć na wygląd i na humor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-06, 13:12   #1
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123

Czy zdrowy tryb życia może bardzo wpłynąć na wygląd i na humor?


Mam 16 lat. Postanowiłam rozpocząć zdrowy tryb życia ponieważ przeraża mnie mój wygląd mam wiecznie zmęczoną twarz, sprawia wrażenie takiej.. "opadniętej".. do tego mam trądzik i cerę mega tłustą a zarazem przesuszoną. pojawiły się również zmarszczki mimiczne na czole. generalnie moja twarz jest taka szara, bez wyrazu, ogólnie cała moja skóry, na całym ciele jest taka blado-szara (a chciałabym nabrać kolorów przed pójściem do liceum xd). mam wiecznie zmęczone oczy i opadające powieki (to to akurat już taka uroda, ale jednak niezdrowy tryb życia to potęguje.), do tego mam szare włosy, nieprzyjemne w dotyku, nie są takie "sypkie" tylko zbijają się w takie.. jejku, nie wiem jak to nazwać, w każdym razie tak brzydko się rozwarstwiają xd ale są dość gęste (nie licząc przy lini czoła bo czoło mam mega wysokie i przy samej linii mam ich bardzo mało, gdzieniegdzie takie.. 'dziury', ale od zawsze tak miałam.) dlatego są ciężkie w utrzymaniu, a szkoda mi obcinać. mam słabe, rozdwajające się paznokcie. mam wiecznie złe samopoczucie, czuję się tak ponuro, nic mi się nie chce, nie mam kompletnie na nic ochoty, ciągle chodzę smutna, zdołowana, a co się zz tym wiąże mam wiecznie ponury wyraz twarzy, sprawiam wrażenie nudnej, wrednej i złośliwej, po prostu czuję, że odpycham ludzi, na prawdę wiedzą jaka jestem tylko ci, którzy mnie bardzo dobrze poznali. Nie jestem jakaś skryta czy coś, tylko po prostu nie mam się przed kim otworzyć. Często mnie coś boli, czuję się jak stara babcia panie które chcą się "odmłodzić" chodzą na operacje plastyczne, zabiegi itd., ale ludzie, ja mam 16 lat, mam nadzieję, że da się to uratować.. jestem nastolatką, chce się również czuć jak nastolatka. 0 życia we mnie. teraz już nie wiem czy mam po prostu taki okropny charakter i pokarało mnie taką a nie inną urodą czy to przez mój tryb życia?.. a śpię po 6-7 godzin, rzadko przebywam na świeżym powietrzu chociaż staram się coraz częściej wychodzić.. codziennie rano albo jem śniadanie (kanapka+herbata) albo nie jem, różnie. Później w szkole nie jem nic, kiedy wracam do domu jem obiad około 15. Do tego jem bardzo dużo słodyczy, jadłam po kilkanaście kostek czekolady dziennie, ale teraz jednak się ograniczyłam. Komputer 3-4 godziny dziennie. Nie uprawiam żadnych sportów, nic, jedyna aktywność fizyczna to wf w szkole (bo mi się po prostu więcej nie chce). Generalnie moje życie to szkoła-dom-nauka-komputer. Kolację jem ok. 19, później już nic. Może nie jem żadnych fast foodów itp., ale również wgl nie jem owoców, warzywa jem, ale mało. Wydaje mi się, że mało piję. Co mam zmienić ? Jak to wpłynie na moje życie, zdrowie, a przede wszystkim wygląd i samopoczucie ? Jestem gotowa zmienić wszystko o 180 stopni tylko pomóżcie, proszę. Najlepiej byłoby, gdyby to nie wpłynęło za bardzo na masę ciała, nie chciałabym schudnąć.. a wręcz przybrać w biuście którego po prostu nie mam, a słyszałam, że dieta też może lekko pomóc.

Edytowane przez chocolateeeee
Czas edycji: 2013-05-06 o 13:36
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 13:42   #2
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Czy zdrowy tryb życia oś mega wpłynąćpotrafi jak na wygląd i na humor?

Po pierwsze - zmień nastawienie Najtrudniej jest zachcieć ten pierwszy raz, potem jest z górki. Zdrowy tryb życia wpływa diametralnie na samopoczucie ZDROWEGO (!) człowieka (nie będę się wypowiadać o jakiś innych przypadkach, bo się nie znam).

Pomyśl sobie - Twój organizm zaczyna dostawać witaminy i minerały, których mu brakowało. Może wypełnić te braki i normalnie funkcjonować. Reguluje się wszystko - od zdrowia zewnętrznego po wewnętrzne i nawet psychiczne. Oczywiście ten proces nie następuje natychmiastowo, ale wymaga czasu. Ruch powoduje wydzielanie endorfiny - hormonu szczęścia, człowiek czuje się od razu lepiej.

Jak zacząć? Małymi krokami - najpierw zacznij dodawać do diety owoce i warzywa, obserwuj co jesz - wyeliminuj produkty przetworzone - konserwy, sztuczne wędliny, parówki, soki owocowe ze sklepu itp. Polecam zajrzeć do dzienników dziewczyn na Pakerni (dział fitness),w tym mój - są tam przykłady zdrowych, smacznych posiłków i treningów, jakie można wykonywać.

Ja od kiedy zdrowo żyję czuję się o niebo lepiej. Nie mam problemów ze spaniem, mam na wszystko energię. Trzeba po prostu chcieć.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 20:14   #3
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Czy zdrowy tryb życia oś mega wpłynąćpotrafi jak na wygląd i na humor?

Zrób badania krwi, pewnie masz jakieś niedobory albo niedoczynność tarczycy (nie chcę Cię straszyć, po prostu lepiej sprawdzić )
U mnie zdrowe jedzenie niewiele zmieniło w wyglądzie i samopoczuciu ale nie jadłam wcześniej jakoś bardzo źle Ogromna zmiana byłam jak zaczęłam biegać, czuję się o wiele lepiej, skóra jest bardziej napięta, dotleniona i tak dalej
Sama widzisz co robisz nie tak, po prostu zmień nawyki na zdrowsze i obserwuj się w lustrze, będzie lepiej no i to inwestycja we własne zdrowie w przyszłości, niektórzy opychają się syfnym jedzeniem i słodyczami i wyglądają super, ale co będzie za 20 lat?
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 21:29   #4
eddin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 415
Dot.: Czy zdrowy tryb życia oś mega wpłynąćpotrafi jak na wygląd i na humor?

Zdecydowanie wpływa, ja na zdrowej diecie odczułam poprawę samopoczucia po jakichś dwóch tygodniach - jadłam sporo i zdrowe rzeczy. Kasze, orzechy, chude mięso, tłuste ryby, jogurty, płatki owsiane, owoce, suszone owoce, wprowadzałam warzywa (miałam z tym problem ), chleb razowy itp... na początku przytyłam, bo potrafiłam wszamać pół torebki sezamu Sante lub paczkę mieszanki studenckiej, albo innych bakalii na raz ale pomimo lekkiego przytycia zaczęłam się czuć świetnie a teraz jem wciąż zdrowo, ale już mniej i schudłam, mam świetną cerę (wcześniej miałam pryszcze na brodzie pomimo 25 lat... ) i prawie nie mam cellulitu (to zasługa również ćwiczeń). Więc do dzieła! Szczególnie, jeśli chcesz przytyć - masz ogromne pole do popisu jeśli chodzi o zdrowe jedzenie jest mnóstwo zdrowych pyszności - znajdź swoje smaki
eddin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 11:13   #5
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czy zdrowy tryb życia może bardzo wpłynąć na wygląd i na humor?

Oprócz wagi i zmian w obwodach dobra, zdrowa dieta polepsza samopoczucie. Masz więcej energii, nie jesteś ospała, polepsza się stan cery (to bardzo ważne!) i duuuużo więcej
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 20:46   #6
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Dot.: Czy zdrowy tryb życia oś mega wpłynąćpotrafi jak na wygląd i na humor?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Zrób badania krwi, pewnie masz jakieś niedobory albo niedoczynność tarczycy (nie chcę Cię straszyć, po prostu lepiej sprawdzić )
U mnie zdrowe jedzenie niewiele zmieniło w wyglądzie i samopoczuciu ale nie jadłam wcześniej jakoś bardzo źle Ogromna zmiana byłam jak zaczęłam biegać, czuję się o wiele lepiej, skóra jest bardziej napięta, dotleniona i tak dalej
Sama widzisz co robisz nie tak, po prostu zmień nawyki na zdrowsze i obserwuj się w lustrze, będzie lepiej no i to inwestycja we własne zdrowie w przyszłości, niektórzy opychają się syfnym jedzeniem i słodyczami i wyglądają super, ale co będzie za 20 lat?
Badania krwi już kiedyś robiłam, ale mam zamiar zrobić jeszcze raz I również myślałam o bieganiu
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 15:26   #7
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czy zdrowy tryb życia może bardzo wpłynąć na wygląd i na humor?

odpowiadając na pytanie z tytułu wątku- może wpłynąc.

w moim przypadku- zmiana sposobu jedzenia wpływ miała taki, że stałam się AGRESYWNA.
tak...
wściekałam sie o 'beleco" dosłownie, piekiełko robiłam jakieś 2 tygodnie, a potem wszystko wróciło do normalności
teraz jest zupełnie inaczej, ale pierwsze 2 tygodnie to był taki szok "bezcukrowy" dla mojego organizmu, że po prostu wszędzie widziałam wrogów, złych ludzi i debili.
Podejrzewam, że byłam uzalezniona od jedzenia słodkiego i tak własnie objawił się u mnie etap odstawienia
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-09, 08:22   #8
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czy zdrowy tryb życia może bardzo wpłynąć na wygląd i na humor?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
odpowiadając na pytanie z tytułu wątku- może wpłynąc.

w moim przypadku- zmiana sposobu jedzenia wpływ miała taki, że stałam się AGRESYWNA.
tak...
wściekałam sie o 'beleco" dosłownie, piekiełko robiłam jakieś 2 tygodnie, a potem wszystko wróciło do normalności
teraz jest zupełnie inaczej, ale pierwsze 2 tygodnie to był taki szok "bezcukrowy" dla mojego organizmu, że po prostu wszędzie widziałam wrogów, złych ludzi i debili.
Podejrzewam, że byłam uzalezniona od jedzenia słodkiego i tak własnie objawił się u mnie etap odstawienia
U mnie dieta przebiega bez agresji, wredna nie jestem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 08:55   #9
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Czy zdrowy tryb życia może bardzo wpłynąć na wygląd i na humor?

Ja też jestem uzależniona od cukru, więc także zrobiłam się drażliwa i niemiła, niestety
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 08:58   #10
pasjonautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 77
Dot.: Czy zdrowy tryb życia może bardzo wpłynąć na wygląd i na humor?

U mnie dopiero drugi dzień bez słodyczy, będzie ciężko, ale też chcę poprawić swój wygląd. czytając Wasze posty mam większą motywację
__________________
Lubię kosmetyki i inne "babruchy" Ostatnio zaczęłam prowadzić bloga, ale jakoś kiepsko mi idzie... :P Zapraszam - http://pasjonautka.wordpress.com
pasjonautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 12:19   #11
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czy zdrowy tryb życia może bardzo wpłynąć na wygląd i na humor?

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;40718386]Ja też jestem uzależniona od cukru, więc także zrobiłam się drażliwa i niemiła, niestety [/QUOTE]
spokojnie, przejdzie ci
wiem co mówię, ja też na początku byłam drażliwa, im dłużej trzymam diete, tym mniej cukru potrzebuję- teraz zasładzam się kakaem na 1,5% mleku (bez cukru), a kiedyś wydawało mi się to gorzkim swiństwem nie do wypicia
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 13:14   #12
Kumatka
Przyczajenie
 
Avatar Kumatka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Czy zdrowy tryb życia może bardzo wpłynąć na wygląd i na humor?

Zgadzam się,po jakimś czasie przychodzi kryzys,ale jak go pokonamy to potem jest już z górki.
Kumatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.