Perełki cruelty-free - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-09, 20:58   #601
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Perełki cruelty - free

Dziewczyny gdzieś już pisały, nie pamiętam teraz gdzie, że BeBeauty w większości jest produkowane przez Tołpę, która testuje. Ale musisz sprawdzić każdy produkt z osobna, bo nie wiadomo . Ja miałam kiedyś żel micelarny i na pewno był od Tołpy, ale kto wie, może coś się trafi innego producenta.
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 22:46   #602
Pani_Pusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Pani_Pusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 016
Dot.: Perełki cruelty - free

Wlasnie sprawdzilam kod chusteczek do demakijazu z BeBeauty i wyszlo ze producentem jest harper hygienics (ten od cleanic). Wiec rozne produkty tej samej nazwy robi rozny producent, trzeba sprawdzac niestety kazdy produkt.
__________________
Perełki cruelty - free - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=478181

Wygoogluj sobie "animal testing" - od razu przestawisz się na kupowanie towarów nie testowanych

Edytowane przez Pani_Pusia
Czas edycji: 2011-05-09 o 22:48
Pani_Pusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 22:59   #603
BalbinkaMadzia
Raczkowanie
 
Avatar BalbinkaMadzia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Bogatynia
Wiadomości: 59
Dot.: Perełki cruelty - free

@PaniPusiu i @Pani Filifionko, BARDZO DZIĘKUJĘ:cmok :
daruję sobie produkty biedronkowe
BalbinkaMadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 23:05   #604
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Perełki cruelty - free

Dziewczyny, a miałyście może peelingi do mycia w takich małych buteleczkach z Joanny? Takie:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=660388

Bo patrze na listę perełek i nikt go nie dodał, więc zastanawiam się, czy nikt go nie kupił, czy nikomu nie odpowiadał. Bo ja kupiłam ostatnio o zapachu żurawiny i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobał.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 23:38   #605
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Perełki cruelty - free

Krótka kreskówka marki Lush o testach na zwierzętach - polecam obejrzeć http://www.youtube.com/watch?v=Q37oCNq-vI0&feature=channel_video _title
(jeżeli to nieodpowiedni wątek, to proszę o przesunięcie)
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 02:03   #606
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Perełki cruelty - free

I jeszcze ciekawostka:
"Uwaga! W obowiązujących przepisach istnieje c a ł k o w i t y zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach, dlatego znak ten jest coraz rzadziej stosowany przez producentów.
Znak nie jest regulowany żadnym aktem prawnym i może mieć różny kształt."
http://www.kosmopedia.org/o_kosmetyk...ie_kosmetykow/


"Od 11 marca 2009 w Uni Europejskiej obowiązuje zakaz testowania składników kosmetyków na zwierzętach.
Według dyrektywy unijnej zakazane jest:
- testowanie składników kosmetyków na terenie UE, bez względu na to, czy istnieją metody alternatywne czy nie
- sprzedaż i import do UE kosmetyków, których składniki testowano na zwierzętach po 11 marca 2009, z wyjątkiem pewnych składników, na które ten termin przedłużono do 11 marca 2013
"


Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-10 o 02:10
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 03:18   #607
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26800721]Linusiaczek, a słyszałaś o czymś takim, że koncerny, które nie testują na zwierzętach, kupują gotowe wyniki od firm testujących, no bo nie mogą wypuścić na rynek produktu nietestowanego?

Lekarze generalnie załamują się, kiedy tylko się im wspomni o zdrowym trybie życia lub chociażby o jednym z jego aspektów.

Przyznam, że nie znam się na cukrzycy, miałam z nią mały kontakt, ale nie wydaje mi się, żeby niezdrowa dieta była remedium na chorobę bardziej, niż zdrowa dieta. No po prostu logika to wyklucza.

[/QUOTE]

Ty z tym podkreślonym to tak serio.....? To chyba rzeczywiście z cukrzycą niewiele miałaś do czynienia. Ja np mam bardzo poważny problem z owocami, które podnoszą mi momentalnie cukier we krwi (wszystkie powikłania cukrzycowe pojawiają się z czasem z powodu okresowych wysokich cukrów, to chyba słyszałaś? ), więc z owocami muszę być bardzo ostrożna. Tak samo miód, ale czekolada już niekoniecznie. Jogurty działają na mnie fatalnie, chyba że robię sama. Ale generalnie to, co wywołuje najmniej szkód w moich poziomach cukru, a co za tym idzie - w moim organizmie to jest mięso i jajka (plus tłuszcze, ale nikt mi nie wmówi, że wcinanie stale tłuszczy jest zdrowe, nawet tych pochodzących z innych źródeł niż mięso). Nie piszę tego, żeby się wybielić, nie wiem czy gdyby sytuacja byłaby inna to byłabym wege, trudno mi się postawić w takiej sytuacji.
Jednym słowem nie ma czegoś takiego jak zdrowa dieta dla mnie, która by znaczyła to samo co zdrowa dieta dla Ciebie. Dla mnie zdrowe jest to, co mnie chroni przed powikłaniami takimi jak utrata wzroku, amputacje, dializy i neuropatia (zniszczenia zakończeń nerwowych).

Co do koncernów nietestujących to siłą rzeczy mogą używać składników, które już kiedyś były testowane, nawet nie wiem czy muszą kupować wyniki, bo te wyniki są, zdaje się, jawne. Jedynym koncernem, który mi się jednak kojarzy z nietestowaniem jest koncern Estee Lauder, a i wkoło nich jest sporo kontrowersji.

Odnośnie BU: ja też im postawiłam wysoką poprzeczkę i np ciągle mam dość niejednoznaczne zdanie co do wielbionego przez wszystkich hydrolatu oczarowego. Jeśli chodzi o puder diamentowy to też pyli, ale jego efekt na twarzy wydaje mi się znacznie delikatniejszy i mniej suchy. Nadaje buzi taki gładki jedwabisty wygląd. Natomiast bambusowy działa mocno przesuszająco i wydaje mi się, że nie powinno się go używać codziennie, bo jak się przesuszy pewne partie twarzy, to produkują więcej sebum. Diamentowy nadaje barzo ładny efekt wykończenia na twarzy, ale jego główną funkcją nie jest matowienie. Tak czy siak, diamentowy jest obecnie moją perełką w kategorii pudry wykańczające (bambusowz jest w kategorii matujące). Najlepszy efekt powinny dać te 2 zmieszane ze sobą
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 06:51   #608
BalbinkaMadzia
Raczkowanie
 
Avatar BalbinkaMadzia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Bogatynia
Wiadomości: 59
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a miałyście może peelingi do mycia w takich małych buteleczkach z Joanny? Takie:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=660388

Bo patrze na listę perełek i nikt go nie dodał, więc zastanawiam się, czy nikt go nie kupił, czy nikomu nie odpowiadał. Bo ja kupiłam ostatnio o zapachu żurawiny i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobał.

Ja miałam wszystkie prócz żurawiny właśnie, ale jak dla mnie są zbyt mocne, drażnią mi buzię, dlatego kupuję teraz z Yves Rocher, jest taka zielona seria matujaca, ta mi w 100% odpowiadaklask i:
BalbinkaMadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 07:19   #609
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a miałyście może peelingi do mycia w takich małych buteleczkach z Joanny? Takie:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=660388

Bo patrze na listę perełek i nikt go nie dodał, więc zastanawiam się, czy nikt go nie kupił, czy nikomu nie odpowiadał. Bo ja kupiłam ostatnio o zapachu żurawiny i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobał.
Ja miałam kiedyś czarną porzeczkę a wczoraj właśnie kupiłam truskawkę. Fajne są, lubię je . A zapachy to już zupełnie .
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 08:19   #610
megana88
Raczkowanie
 
Avatar megana88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 200
Dot.: Perełki cruelty - free

Te peelingi są boskie miałam wszystkie zapachy i nigdy nie mogę się zdecydować na jeden ich większe odpowiedniki wychodzą dużo taniej, ale zważywszy na moje częste wyjazdy i ograniczoną pojemność bagażnika zabieram właśnie te małe jak najbardziej perełka
__________________
Zawsze będę Cię kochać Karolciu...
megana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 08:47   #611
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Perełki cruelty - free

A nie odniesiecie się do tego, co napisałam wyżej?


edit: Tu jeszcze strona Komisji Europejskiej http://ec.europa.eu/consumers/sector...g/index_en.htm

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-10 o 09:10
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 14:29   #612
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a miałyście może peelingi do mycia w takich małych buteleczkach z Joanny? Takie:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=660388

Bo patrze na listę perełek i nikt go nie dodał, więc zastanawiam się, czy nikt go nie kupił, czy nikomu nie odpowiadał. Bo ja kupiłam ostatnio o zapachu żurawiny i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobał.
Wiesz co, ja używałam i lubiłam, ale swoją perełką bym ich nie nazwała, dlatego nie dodałam Generalnie fajne są (super zapachy), ale średnio podpasowała mi wielkość drobinek. Jeśli optujecie za dodaniem do listy do dodaję zaraz.

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26825771]A nie odniesiecie się do tego, co napisałam wyżej?


edit: Tu jeszcze strona Komisji Europejskiej http://ec.europa.eu/consumers/sector...g/index_en.htm
[/QUOTE]

Ja sobie poczytam dziś ten link, co dodałaś z Komisji Europejskiej i spróbuję wymóżdżyć gdzie jest luka prawna (bo jeśli firmy wciąż testują to gdzieś na pewno jest luka). Wolałabym chyba sam tekst aktu prawnego, ale może się dokopię do tego też. W każdym razie nawet gdyby się okazało, że firmy polskie faktycznie nie testują to mi to niewiele pomaga, ponieważ mieszkam w Stanach a tu sporo firm testuje. Za to byłoby pomocne innym dziewczynom.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 14:50   #613
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość

Ja sobie poczytam dziś ten link, co dodałaś z Komisji Europejskiej i spróbuję wymóżdżyć gdzie jest luka prawna (bo jeśli firmy wciąż testują to gdzieś na pewno jest luka). Wolałabym chyba sam tekst aktu prawnego, ale może się dokopię do tego też. W każdym razie nawet gdyby się okazało, że firmy polskie faktycznie nie testują to mi to niewiele pomaga, ponieważ mieszkam w Stanach a tu sporo firm testuje. Za to byłoby pomocne innym dziewczynom.
Daj znać, jak znajdziesz jakieś luki prawne, bo samą mnie to zainteresowało. Ale wg mnie sprawa jest klarowna.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 17:58   #614
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez BalbinkaMadzia Pokaż wiadomość
Ja miałam wszystkie prócz żurawiny właśnie, ale jak dla mnie są zbyt mocne, drażnią mi buzię, dlatego kupuję teraz z Yves Rocher, jest taka zielona seria matujaca, ta mi w 100% odpowiadaklask i:
Ja mam do twarzy osobny peeling Nie dziwię się, że podrażniały, są dosyć ostre drobinki.

Cytat:
Wiesz co, ja używałam i lubiłam, ale swoją perełką bym ich nie nazwała, dlatego nie dodałam Generalnie fajne są (super zapachy), ale średnio podpasowała mi wielkość drobinek. Jeśli optujecie za dodaniem do listy do dodaję zaraz.
Ale za duże, czy za małe? Serio pytam, bo to mój dopiero drugi peeling w życiu. Ale muszę przyznać, że służy mi świetnie, naprawdę wygładza mi skórę. Tylko zawsze bezpośrednio po użyciu (użyłam tylko 2x) szłam do sauny, więc może to razem tworzy taki świetny efekt. Cały czas się dotykam, żeby sprawdzić czy wciąż jestem gładka

Chciałabym jeszcze zgłosić zapach dla mężczyzn YR hoggar, i dezodorant w sztyfcie Aloe Ever Schield. Jeśli miał ktoś z nimi coś do czynienia, to niech się wypowie
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 18:19   #615
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Perełki cruelty - free

moim kolejnym hiciorem jest olejek myjacy z BU - skora gladka, swieza, bez wypryskow.. mniam

_________________________ ___

Linu doskonale Ciebie rozumiem i masz racje. co prawda nie mam w rodzinie cukrzycy ale u pacjentow widywalam dosc czesto.

Ja bylam wege 12 lat, potem niestety zaczelam jesc mieso, przyplatalo mi sie chorobsko ktore juz nie zniknie ( bo przewlekle), tracilam, czasami trace krew w pewien sposob , ale ciekawe bylo to ze mialam gorsze wyniki czerwonokrwinkowe z okresu jak jadlam mieso niz jakbym nie jadla.
Kosmetykow testowanych nie kupuje, natomiast nie rezygnuje z kosmetykow nietestowanych ale nalezacych do wielkich testujacych koncernow np .NARS ktory nalezy do Shiseido.Shiseido ma przestac testowac 2012 roku no ale jak bedzie to zobaczymy.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 20:08   #616
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Perełki cruelty - free

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26825771]A nie odniesiecie się do tego, co napisałam wyżej?


edit: Tu jeszcze strona Komisji Europejskiej http://ec.europa.eu/consumers/sector...g/index_en.htm
[/QUOTE]

gdyby testów nie było nie byłoby wszystkich organizacji , dlatego moim zdaniem kiedy może w UE nie ma testów to import jest jak najbardziej , ponieważ z tego mimo wszystko państwa czerpie pieniądze np. VAT , nie wyobrażam sobie żeby z półek znikneły wszystkie kosmetyki testujących koncernów to byłyby starty w milionach a dla uni może w miliardach dlatego można na razie sobie pomarzyć

i nadal można testować niektóre składniki ale skąd wiemy ile ich jest 10? a może 100?

Edytowane przez agatri
Czas edycji: 2011-05-10 o 20:10
agatri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 23:01   #617
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
gdyby testów nie było nie byłoby wszystkich organizacji , dlatego moim zdaniem kiedy może w UE nie ma testów to import jest jak najbardziej , ponieważ z tego mimo wszystko państwa czerpie pieniądze np. VAT , nie wyobrażam sobie żeby z półek znikneły wszystkie kosmetyki testujących koncernów to byłyby starty w milionach a dla uni może w miliardach dlatego można na razie sobie pomarzyć

i nadal można testować niektóre składniki ale skąd wiemy ile ich jest 10? a może 100?

Import czego?
Które składniki można testować?
Twoja postawa trochę przypomina jakąś wiarę w bliżej nieokreślone zło, które trzeba zwalczać
.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 23:36   #618
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26833025]Daj znać, jak znajdziesz jakieś luki prawne, bo samą mnie to zainteresowało. Ale wg mnie sprawa jest klarowna.
[/QUOTE]

A jak nie znajdę sama luki, to znaczy, że jej nie ma?
Przecież logicznym jest, pe skoro testy są wciąż przeprowadzane, to znaczy, że luka jest, innej możliwości nie ma. A że są przeprowadzane, to nawet same firmy się przyznają, to czy ją znajdę czy nie to już jest zupełnie inna kwestia.
Ciekawa sprawa bo już jak rzuciłam okiem na wersję ang to mi się coś rzuciło w oczy, ale wolałabym znaleźć wersję polską, żeby się upewnić jak dokłsdnie zostało to przetłumaczone.

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
moim kolejnym hiciorem jest olejek myjacy z BU - skora gladka, swieza, bez wypryskow.. mniam

_________________________ ___

Linu doskonale Ciebie rozumiem i masz racje. co prawda nie mam w rodzinie cukrzycy ale u pacjentow widywalam dosc czesto.

Ja bylam wege 12 lat, potem niestety zaczelam jesc mieso, przyplatalo mi sie chorobsko ktore juz nie zniknie ( bo przewlekle), tracilam, czasami trace krew w pewien sposob , ale ciekawe bylo to ze mialam gorsze wyniki czerwonokrwinkowe z okresu jak jadlam mieso niz jakbym nie jadla.
Kosmetykow testowanych nie kupuje, natomiast nie rezygnuje z kosmetykow nietestowanych ale nalezacych do wielkich testujacych koncernow np .NARS ktory nalezy do Shiseido.Shiseido ma przestac testowac 2012 roku no ale jak bedzie to zobaczymy.
Jeśli chodzi o olejek myjący to to jest mój hicior nad hiciorem - kocham i uwielbiam, a pomarańczowym do tego się narkotyzuję
Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne to niestety, nie zawsze można je sprowadzać do kwestii wyboru, jest bardzo wiele ludzi na tym świecie, którzy wyboru nie mają. A to, że ignorantów jeszcze więcej to po prostu jest przykre, no ale taki świat.

Co do kupowania nietestujących firm testujących koncernów to ja osobiście tego nie robię, ale jakbym miała wybierać takie kosmetyki a kosmetyki testowane to sprawa jest oczywista dla mnie, który wybrać. Tak jak mówiłam, już lepiej kupować nawet konsekwentnie jeden testowany produkt a resztę dobrą niż się zrażać przez jeden produkt.

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26844829]Import czego?
Które składniki można testować?
Twoja postawa trochę przypomina jakąś wiarę w bliżej nieokreślone zło, które trzeba zwalczać
.[/QUOTE]

A ja mam takie wrażenie, że uważasz nas za agresywne babki, które sobie coś ubzdurały, pewnie zamknęły oczy na wszelkie argumenty i będą o to walczyć do upadłego Wierz mi, że prawo to jest taka dziedzina, w której trudno się połapać praktykującym prawnikom i firmy to potrafią pięknie wykorzystać. Fakt jest faktem, że testy są przeprowadzane, żeby się dokopać w jakich sytuacjach i co firmy wykorzystują trzeba by pewnie znaleźć komentarz do dyrektywy, ale tego znaleźć coś nie mogę, a do prawniczego lexa dostępu nie mam.

Aha, używałam też Aloe Ever Shield. Bardzo fajny dezodorant, ale nie hamuje pocenia, więc w żadnym wypadku nie jest antzperspirantem. Natomiast jest bardzo delikatny i neutralizuje dobrze zapach potu
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 23:43   #619
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
A jak nie znajdę sama luki, to znaczy, że jej nie ma?
Przecież logicznym jest, pe skoro testy są wciąż przeprowadzane, to znaczy, że luka jest, innej możliwości nie ma. A że są przeprowadzane, to nawet same firmy się przyznają, to czy ją znajdę czy nie to już jest zupełnie inna kwestia.
Ciekawa sprawa bo już jak rzuciłam okiem na wersję ang to mi się coś rzuciło w oczy, ale wolałabym znaleźć wersję polską, żeby się upewnić jak dokłsdnie zostało to przetłumaczone.



Jeśli chodzi o olejek myjący to to jest mój hicior nad hiciorem - kocham i uwielbiam, a pomarańczowym do tego się narkotyzuję
Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne to niestety, nie zawsze można je sprowadzać do kwestii wyboru, jest bardzo wiele ludzi na tym świecie, którzy wyboru nie mają. A to, że ignorantów jeszcze więcej to po prostu jest przykre, no ale taki świat.

Co do kupowania nietestujących firm testujących koncernów to ja osobiście tego nie robię, ale jakbym miała wybierać takie kosmetyki a kosmetyki testowane to sprawa jest oczywista dla mnie, który wybrać. Tak jak mówiłam, już lepiej kupować nawet konsekwentnie jeden testowany produkt a resztę dobrą niż się zrażać przez jeden produkt.



A ja mam takie wrażenie, że uważasz nas za agresywne babki, które sobie coś ubzdurały, pewnie zamknęły oczy na wszelkie argumenty i będą o to walczyć do upadłego Wierz mi, że prawo to jest taka dziedzina, w której trudno się połapać praktykującym prawnikom i firmy to potrafią pięknie wykorzystać. Fakt jest faktem, że testy są przeprowadzane, żeby się dokopać w jakich sytuacjach i co firmy wykorzystują trzeba by pewnie znaleźć komentarz do dyrektywy, ale tego znaleźć coś nie mogę, a do prawniczego lexa dostępu nie mam.

Aha, używałam też Aloe Ever Shield. Bardzo fajny dezodorant, ale nie hamuje pocenia, więc w żadnym wypadku nie jest antzperspirantem. Natomiast jest bardzo delikatny i neutralizuje dobrze zapach potu
Na szczęście ja tego nie powiedziałam.

To szukaj tam sobie i grzeb, bo sprawa naprawdę mnie zaciekawiła.
A co ci się rzuciło w oczy w wersji angielskiej?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 07:24   #620
megana88
Raczkowanie
 
Avatar megana88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 200
Dot.: Perełki cruelty - free

A ja jako perełkę dodałabym peeling cukrowy DAX PERFECTA. Nigdy nie wierzyłam w zbawczą moc peelingów, jednak po tym zupełnie zmieniłam zdanie skóra jest natłuszczona, pięknie pachnie (ja miałam akurat pomarańczę z wanilią) i nie trzeba po nim dodatkowo nawijżać skóry balsamem. Cena ok. 17-20zł, ale jest wydajny, więc warto. Drobinki są wielkości cukru także dość spore i efekt widać po pierwszym razie.
__________________
Zawsze będę Cię kochać Karolciu...
megana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 09:05   #621
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Ok, paranojo, jeśli dalej jesteś zainteresowana tematem, to przenieśmy go na wątek o Bezpiecznych Firmach i absolutnie zakończmy go tutaj. Ten wątek miał być tylko i wyłącznie o KONKRETNYCH kosmetykach, a zrobił się offtop na kilka stron i burdel na kółkach. Temat na perełkach uważam za zamknięty, ale może być otwarty na 2 wątku.

Co do peelingów Joanny to tak: dla mnie pachniały super ekstra, ale miały mało i bardzo duże drobinki, więc dla mnie się średnio sprawdził. Zużywałam go dużo na jeden raz a efekt był taki średnio zadowalający, częściowo ciało było wygładzone, częściowo nie.

Aha, Ranko, którego olejku z BU używałaś?

Powstawiam wkrótce wszystkie perełki na listę. Swoją drogą, udało mi się mi się wreszcie znaleźć na urlopie mój ukochany korektor Almay Line Smoothing Concealer i jeszcze raz stwierdzam, że pod oczy to jest korektor nad korektorami. Po prostu jak dla mnie perła wszechczasów. Lekki, niewidoczny, nie wchodzi w zmarszczki, nawet je ukrywa, ładnie kryje, po prostu cudeńko. Tylko uwaga, taki z niebieską nakrętką, bo choć wszystkie wyglądają podobnie, to nie wszystkie są wygładzające

Aha i nie usunęłam z listy KWC perfum Donny Karan, ponieważ wróciła na listę Pety
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 09:24   #622
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Perełki cruelty - free

To będąc w temacie, zgłaszam trzy perełki
- pasta do mycia twarzy Aqua Marina z algami morskimi marki Lush - świetnie oczyszcza
- tabletki bez fluoru do czyszczenia zębów również marki Lush - super oczyszczają powierzchnię zębów, odświeżają ale bez tego nachalnego smaku, jaki pozostaje po użyciu zwykłych past, doskonałe do używania w ciągu dnia

- odżywki do włosów dr. organic - świetnie nawilżają włosy, ułatwiają ich rozczesywanie, są bardzo wydajne (ja lubię się ciapać w kosmetykach, ale tej odżywki naprawdę trzeba mało, żeby dobrze rozsmarować ją na włosach), mają bogaty naturalny skład, nie zawierają substancji szkodliwych i silikonów
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 14:48   #623
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez megana88 Pokaż wiadomość
A ja jako perełkę dodałabym peeling cukrowy DAX PERFECTA. Nigdy nie wierzyłam w zbawczą moc peelingów, jednak po tym zupełnie zmieniłam zdanie skóra jest natłuszczona, pięknie pachnie (ja miałam akurat pomarańczę z wanilią) i nie trzeba po nim dodatkowo nawijżać skóry balsamem. Cena ok. 17-20zł, ale jest wydajny, więc warto. Drobinki są wielkości cukru także dość spore i efekt widać po pierwszym razie.
Widziałam ten peeling na promocji w Super-Pharm za ok 10 zł! Kusił mnie, oj kusił :P

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Zapomniałam dodać, że widziałam go wczoraj, więc chyba jest na tej promocji w całym kraju.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 15:19   #624
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Perełki cruelty - free

O nie, dziewczyny, nie kuście . 10zł?! Toż to brać tylko . Miałam kiedyś bodajże migdałowo-cynamonowy? Pachniał bosko i świetną skórę zostawiał po zabiegu, niesamowicie natłuszczoną. Nie kupowałam więcej bo stwierdziłam, że to zbędny wydatek, bo i tak szoruję się gąbką. Ale w takiej promocji...
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 18:29   #625
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26847407]To będąc w temacie, zgłaszam trzy perełki
- pasta do mycia twarzy Aqua Marina z algami morskimi marki Lush - świetnie oczyszcza
- tabletki bez fluoru do czyszczenia zębów również marki Lush - super oczyszczają powierzchnię zębów, odświeżają ale bez tego nachalnego smaku, jaki pozostaje po użyciu zwykłych past, doskonałe do używania w ciągu dnia

- odżywki do włosów dr. organic - świetnie nawilżają włosy, ułatwiają ich rozczesywanie, są bardzo wydajne (ja lubię się ciapać w kosmetykach, ale tej odżywki naprawdę trzeba mało, żeby dobrze rozsmarować ją na włosach), mają bogaty naturalny skład, nie zawierają substancji szkodliwych i silikonów[/QUOTE]

Super dzięki za zgłoszenie perełek, zaraz dodamy na listę
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 21:10   #626
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Perełki cruelty - free

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26844829]Import czego?
Które składniki można testować?
Twoja postawa trochę przypomina jakąś wiarę w bliżej nieokreślone zło, które trzeba zwalczać
.[/QUOTE]

import produktów typu loreal do UE , i nie wiem które można dlatego napisałm co napisałam i moja postwa jest określona na określone zło i trzeba to zwalczać ! ty też masz podobną postawę do innych spraw ale ja nie komentuję

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani Filifionka Pokaż wiadomość
O nie, dziewczyny, nie kuście . 10zł?! Toż to brać tylko . Miałam kiedyś bodajże migdałowo-cynamonowy? Pachniał bosko i świetną skórę zostawiał po zabiegu, niesamowicie natłuszczoną. Nie kupowałam więcej bo stwierdziłam, że to zbędny wydatek, bo i tak szoruję się gąbką. Ale w takiej promocji...
Pani fililionka ty niedługo wykorkujesz codzinnie coś nowego kupujesz

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość

Aha i nie usunęłam z listy KWC perfum Donny Karan, ponieważ wróciła na listę Pety
na dobrą ?
agatri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 21:18   #627
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
import produktów typu loreal do UE , i nie wiem które można dlatego napisałm co napisałam i moja postwa jest określona na określone zło i trzeba to zwalczać ! ty też masz podobną postawę do innych spraw ale ja nie komentuję
Jaki import? Przecież L'Oreal ma swoje fabryki w Polsce, jedną chyba nawet pod Warszawą.

A o jakie inne sprawy ci chodzi, bo nie mam zielonego pojęcia, co możesz mieć na myśli.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 22:12   #628
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość

Pani fililionka ty niedługo wykorkujesz codzinnie coś nowego kupujesz
Nie, nie, już stop . Żadnych zakupów, bo zaraz mi się zaczną zapasy robić .
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 22:42   #629
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Pani Filifionka Pokaż wiadomość
O nie, dziewczyny, nie kuście . 10zł?! Toż to brać tylko . Miałam kiedyś bodajże migdałowo-cynamonowy? Pachniał bosko i świetną skórę zostawiał po zabiegu, niesamowicie natłuszczoną. Nie kupowałam więcej bo stwierdziłam, że to zbędny wydatek, bo i tak szoruję się gąbką. Ale w takiej promocji...
A masz taką gąbkę specjalną peelingującą, czy tylko ostrą antycelulitową? Bo ja też się szoruję ostrą gąbką prawie co dziennie, a po peelingu joanny i tak skóra jest gładsza.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 08:56   #630
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Perełki cruelty - free

Żel pod prysznic Urtekram bardzo dobre.
Można je kupić w selgrosie (sklep dla firm) o wiele taniej. Ogólnie to jestem tym miło zaskoczona bo takie molochy jak selgros nie słyna ze sprzedazy eko produktów a jednak doczekały się tam swojego regału

Krem Lumene arctic aqua, super nawilża, nie kosztuje drogo.

Krem lavera basis nawilżający, boski, działa jak mało który krem, bardzo lubie ten kosmetyk własnie za jego skuteczność. Zdecydowanie polecam zakup przez internet, ceny tego kosmetyku niższe są wtedy nawet o 10 zł.

Szczotka do włosów tangle teezer, super rozczesuje supły na włosach przedłuzonych, naprawdę jestem szczęśliwa, że ktoś w dziale cruelty free napisał o tym, że takie cudo istnieje.

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-05-12 o 08:59
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-23 18:29:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.