Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-15, 14:00   #3661
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Garnier ma naturalne serie, jedną z Ecocert, nazywa się bio aktiv, a druga bi-o, mają chyba wszystko, dezodoranty przeróżniaste, w sprayu, kulce, męskie, damskie, pielęgnację twarzy, ciała, włosów i ani jeden kosmetyk nie jest dostępny w Polsce. Koszmarna rzeczywistość Wystarczy wpisać w google Garnier bio i wejść w fotki

Wczoraj sprawdziłam w trzech drogeriach czy te serie są dostępne u mnie, ale niestety
A gdy znalazłam linię Pure Active i już myślałam, że to jest właśnie to, ale szybko wyprowadziłam się z błędu.
Sprawdzę jeszcze w czymś większym (typu Tesco) ale już nie robię sobie nadziei, a fajnie byłoby mieć coś na wyciągniecie ręki
i w przyzwoitej cenie.

W tk maxx też bieda, może z 10 sztuk kosmetyków naturalnych, 3 zestawy minerałów bare Minerals i 3 mydła naturalne, a opakowania w fatalnym stanie; choć to i tak jest odrobinę lepiej niż było wcześniej. Ale za to było kilka sztuk kremów Dax z serii Cashmere. Irlandzki Tk maxx nie rozpieszcza tak jak w Polsce
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 14:20   #3662
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Kiedyś w Londyńskim TK Maxxie widziałam kremy Ziai
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 15:01   #3663
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Kiedyś w Londyńskim TK Maxxie widziałam kremy Ziai
A to tutaj Ziaja w niektórych drogeriach jest normalnie w sprzedaży, ale tylko balsamy, żele pod prysznic i chyba jeszcze płyny do intymnej. Kilka lat temu widziałam też kremy dr Eris - zakurzone, na najniższej półce, a po jakimś czasie zostały wycofane.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 15:46   #3664
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Super opcja W każdym optyku takie coś można zamówić? Na każdą wadę?

Nie wiem czy na każdą wadę? ja mam asygmatyzm i się nadaje. Ale szkła wzięłam bez antyrefleksu i trochę nie fajnie się w nich oczy odbijają, teraz żałuję, a szanowny pan optyk mnie nie poinformował o tym że można z antyrefleksem brać ciemne szkła, poza tym to dobrze mi się w nich chodzi, oczy mnie w końcu nie bolą po chodzeniu na słońcu.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

no co, naprawdę przeszkadzają w spaniu próbowałas?




Wiecie to jest kwestia upodobań i zapotrzebowań - mnie okulary przede wszystkim wkurzają sprawą drugoplanowa jest więc dla mnie to, jak się w nich prezentuję, chociaż wiele osób wali mi wtedy komplementy
Ja tam żadnych wad noszenia soczewek nie zaobserwowałam dotychczas a noszę od 10 lat. No może tylko to, że trzeba pilnować, żeby zawsze mieć jakieś w zapasie


Archiwalna witaj

Fajne rzeczy używasz to i służą

Ile to ja się namęczę zanim się przyzwyczaję do nowych oprawek, a jak zamówię nowe oprawy to 10 razy jestem na ustawianiu zauszników, ale i tak nie chce soczewek, w zasadzie to okulista mi powiedział, że przy astygmatyzmie oczy i tak wysychają i szkła kontaktowe by mnie podrażniały.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Anula, ja za to widziałam dużo wad noszenia soczewek, jak pisałaś - kwestia upodobań A zasnąć w okularach (np. na fotelu) mi się zdarzało, żaden problem A przy okazji łatwiej w chwilę zdjąć okulary niż soczewki - po okulary sięgam ręką i kładę je byle gdzie, mogę nawet rzucić na podłogę, soczewki trzeba wsadzić do opakowanka z płynem
Pamiętam jak kiedyś kumplowi soczewka na wyjeździe wypadła. Kuniec wycieczki był.

NO też bym się tego obiawiała.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
eeeeee tam.
ja zdejmuję soczewki raz w miesiącu, jak wymieniam
ale są gusta i gusta
najwazniejsze, że każdy ma wybór

A to tak można? Ja nie wiedziałam .

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nie poszłabym spać w soczewkach Raz zasnęłam na godzinę i nie wyjęłam, całe wyschły, przesunęły się i przykleiły do oczu. Do tego często trę oczy - soczewki w tym bardzo przeszkadzają. Przesuwały się, czasem szczypały oczy, jak coś wpadło do oka to bolało jak cholera. Nie widziałam w nich nic komfortowego, poza tym, że można było okulary przeciwsłoneczne założyć i dlatego właśnie nosiłam je latem. A teraz zrobię przeciwsłoneczne korekcyjne
Dokładnie, dobrze, że jest wybór

Zależy co komu pasuje .

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja do okularów osobiście nic nie mam, ale mam pecha niesamowitego, wszystkie pary jakie miałam, albo zgubiłam, albo na nich usiadłam, albo jeszcze coś i to w miesiąc, max. dwa po zakupie. Dlatego przerzuciłam się na soczewki. Po jakimś czasie z soczewkami dochodzi się już do takiej wprawy, że zdejmowanie i zakładanie trwa sekundę i to bez lusterka. Mycie pojemnika też przebiega błyskawicznie, dla mnie to już rutyna, więc nie widzę minusów żadnych. Na noc zdejmuję, bo jak zapomnę, to moje oczy krótko mówiąc potem są przemęczone i tak też wyglądają.

Ja mam to szczęście, że nowe oprawy to mi służą 2 lata nawet. A i tak zmieniam z nudów.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 17:07   #3665
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość


A to tak można? Ja nie wiedziałam .


noszę soczewki miesięczne night&day, nie takie zwykłe miesięczne przeznaczone wyłacznie do noszenia w trybie dziennym.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 18:20   #3666
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Szkła.com - do tej pory robiłam tam zakupy, ale widzę, że strasznie pojechali z cenami. Nie podoba mi się to, różnica aż 20 zł na 1 parze szkieł, to trochę przesada (w porównaniu z innymi sklepami).
Dawno nie byłam na stronie bo miałam spory zapas, sprawdziłam i moje też podrożały. A nie jest to popularna marka więc pewnie się naszukam.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja mam to szczęście, że nowe oprawy to mi służą 2 lata nawet.
Dla mnie to nie jest "nawet". Same moje szkła kosztują 1300-1400 zł a gdzie jakieś w miarę sensowne oprawki? Efekt jest taki że chodzę w szkłach kontaktowych bo jest to o wiele tańsze.
I od prawie dwóch lat poszukuję idealnych oprawek żeby wreszcie zrobić okulary.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 18:23   #3667
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Dawno nie byłam na stronie bo miałam spory zapas, sprawdziłam i moje też podrożały. A nie jest to popularna marka więc pewnie się naszukam.
Ja miałam to samo. Przykro mi..

Dziś sprawdziłam stacjonarnie moje szkła, Jezusieńku drogi, przebitka aż o 50 zł (na parze)! Opłaca się kupować chyba tylko przez net.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-15, 18:29   #3668
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Beeets ja przez Ciebie zbankrutuję. Byłam znów w TkMaxx w poszukiwaniu torebki, spojrzałam oczywiście na mydełka, znalazłam coś Heyland&Whittle, sprawdziłam na necie i kto je poleca? No kto?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 20:08   #3669
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy na każdą wadę? ja mam asygmatyzm i się nadaje. Ale szkła wzięłam bez antyrefleksu i trochę nie fajnie się w nich oczy odbijają, teraz żałuję, a szanowny pan optyk mnie nie poinformował o tym że można z antyrefleksem brać ciemne szkła, poza tym to dobrze mi się w nich chodzi, oczy mnie w końcu nie bolą po chodzeniu na słońcu.




Ile to ja się namęczę zanim się przyzwyczaję do nowych oprawek, a jak zamówię nowe oprawy to 10 razy jestem na ustawianiu zauszników, ale i tak nie chce soczewek, w zasadzie to okulista mi powiedział, że przy astygmatyzmie oczy i tak wysychają i szkła kontaktowe by mnie podrażniały.
Tak, na astygmatyzm też robią. W ogóle to normalne okulary tyle że przeciwsłoneczne ja aktualnie wyrabiam sobie moje bryle online - za 40 ojro mam co chcę i jak mi nie pasi, to mogę odesłać

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Aha, I ja, astygmatyk, za cholerę nie mogłam się na soczewki przestawić. Na dobiera li mi się i... zwyczajnie nie istnieją soczewki na moje oko.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie jest "nawet". Same moje szkła kosztują 1300-1400 zł a gdzie jakieś w miarę sensowne oprawki? Efekt jest taki że chodzę w szkłach kontaktowych bo jest to o wiele tańsze.
I od prawie dwóch lat poszukuję idealnych oprawek żeby wreszcie zrobić okulary.
Oooo w morde co to za szkła? ! Jakieś specjalne? Ja kiedyś chciałam się przerzucić na soczewki, bo mi właśnie się jeszcze wada zmieniała i u optyka tu w Niemczech to mi lekko wychodziło po 200 euro do następnego pomiaru czyli po paru miesiącach. Ale od tego postanowienia oczy się uspokoiły i zmian nie ma, okulary zmieniam tylko ze względu na chęć zmiany oprawek, a do tego porobiło się dużo ofert online i całe bryle za 40 ojro to spokojnie się znajdzie. Jak się chce jakieś Gucci czy raybany to 100-200 trza wywalić. Ale na kilka lat to też obleci. Do tego jakieś okulary zapasowe, przeciwsłoneczne, sportowe... można poszaleć. Nawet optyk reaguje na konkurencję w necie i schodzi poważnie z cenami.

A żeby nie było, że ja nie o kosmetykach. Dalej stosuję szampon weleda z pszenicą i uwielbiam. Sprawiłam sobie myjadło i smarowidło weledy z rokitnikiem i dziś pierwszy raz użyłam. Chyba się polubimy
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 21:04   #3670
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Beeets ja przez Ciebie zbankrutuję. Byłam znów w TkMaxx w poszukiwaniu torebki, spojrzałam oczywiście na mydełka, znalazłam coś Heyland&Whittle, sprawdziłam na necie i kto je poleca? No kto?
Noooo to cała Beeets właśnie

Już sama nie wiem czy to dobrze czy źle że u mnie nie ma TK Maxx
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 21:09   #3671
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Beeets ja przez Ciebie zbankrutuję. Byłam znów w TkMaxx w poszukiwaniu torebki, spojrzałam oczywiście na mydełka, znalazłam coś Heyland&Whittle, sprawdziłam na necie i kto je poleca? No kto?
Beeets to taka cicha woda, ale jest bezwzględna jeśli chodzi o kuszenie, od początku przestrzegałam
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-07-15 o 21:11
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-15, 21:25   #3672
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

oj taaak Beeets też na niejedno mnie skusiła

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość

Już sama nie wiem czy to dobrze czy źle że u mnie nie ma TK Maxx
oczywiście że źle

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Dziewczyny kupiłam: http://www.organicsurge.com/products...r#.VabBefntmko
i teraz się zastanawiam czy to nie błąd. Będzie dobrze doczyszczał skłonną do zapychania cerę?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 21:32   #3673
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupiłam: http://www.organicsurge.com/products...r#.VabBefntmko
i teraz się zastanawiam czy to nie błąd. Będzie dobrze doczyszczał skłonną do zapychania cerę?
Rozumiem, że masz do niego ściereczkę

Nie ręczę za niego, ale może nie będzie zły, pod warunkiem, że będzie się dobrze wymywał z porów, jeśli poczujesz, że jest tłusty, to nie wiem, czy się nada na co dzień. Lepiej było kupić to: http://www.organicsurge.com/collecti...n#.VabCuPllHq0
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 21:41   #3674
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rozumiem, że masz do niego ściereczkę

Nie ręczę za niego, ale może nie będzie zły, pod warunkiem, że będzie się dobrze wymywał z porów, jeśli poczujesz, że jest tłusty, to nie wiem, czy się nada na co dzień. Lepiej było kupić to: http://www.organicsurge.com/collecti...n#.VabCuPllHq0
O rany, Korah nie mam ściereczki A jest konieczna?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 21:50   #3675
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja ostatnio od dłuższego czasu używam tego mydła http://www.sheabutter.co.uk/african-...dudu-100g.html z pomocą małej, naturalnej gąbeczki i moje pory nigdy nie miały się lepiej- są po prostu niewidoczne tzn. idealnie oczyszczone i obkurczone
Używałam tego mydła okresowo, bo jest u mnie od jakiegoś już czasu, ale nie systematycznie i na przemian z innymi myjadłami, a z porami różnie bywało
Teraz mogę obwieścić już sprawcę tego sukcesu
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 21:58   #3676
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
O rany, Korah nie mam ściereczki A jest konieczna?
Jeśli chcesz uniknąć zapchania, to raczej tak, ale nie tak sobie radzono, możesz kupić zwykły ręczniczek frotte taki 30x30cm. Są w każdym sklepie i markecie z działem z ręcznikami, a koszt to 4-5 zł. W każdym razie w nazwie produktu jest "hot cloth cleanser", więc bałabym się jej nie użyć.

Co do samego produktu, to z fusów nie wróżę, ale jest ryzyko, że będzie za ciężki nawet ze ściereczką, ale można uniknąć zapchania, jeśli będziesz go używać co kilka dni tylko, z kolei ten lotion który podlinkowałam to raczej pewniak do takiej cery, wydaje się być solidny a jednocześnie nietłusty i łatwo spłukujący, też można ze ściereczką, ściereczka dodatkowo wzmacnia oczyszczanie. Ta wersja z shea butter niestety zawiera shea butter wysoko w składzie, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, bo może być po równo z resztą składników i okazac się nietłusta.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 22:07   #3677
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz uniknąć zapchania, to raczej tak, ale nie tak sobie radzono, możesz kupić zwykły ręczniczek frotte taki 30x30cm. Są w każdym sklepie i markecie z działem z ręcznikami, a koszt to 4-5 zł. W każdym razie w nazwie produktu jest "hot cloth cleanser", więc bałabym się jej nie użyć.

Co do samego produktu, to z fusów nie wróżę, ale jest ryzyko, że będzie za ciężki nawet ze ściereczką, ale można uniknąć zapchania, jeśli będziesz go używać co kilka dni tylko, z kolei ten lotion który podlinkowałam to raczej pewniak do takiej cery, wydaje się być solidny a jednocześnie nietłusty i łatwo spłukujący, też można ze ściereczką, ściereczka dodatkowo wzmacnia oczyszczanie. Ta wersja z shea butter niestety zawiera shea butter wysoko w składzie, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, bo może być po równo z resztą składników i okazac się nietłusta.
Bardzo Ci dziękuję ostatnio używałam do mycia sylveco Rumiankowego i bardzo dobrze mi służył ale z uwagi na planowana ciaze wole wykluczyć kwas salicylowy (chociaż wątpię że te 2% mają znaczenie)
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 07:12   #3678
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52097535]Ja ostatnio od dłuższego czasu używam tego mydła http://www.sheabutter.co.uk/african-...dudu-100g.html z pomocą małej, naturalnej gąbeczki i moje pory nigdy nie miały się lepiej- są po prostu niewidoczne tzn. idealnie oczyszczone i obkurczone
Używałam tego mydła okresowo, bo jest u mnie od jakiegoś już czasu, ale nie systematycznie i na przemian z innymi myjadłami, a z porami różnie bywało
Teraz mogę obwieścić już sprawcę tego sukcesu [/QUOTE]
wow!
a jaka ono ma konsystencję? jest takie lejące jak savon noir, czy to taka pasta, - jakby mydło upchane w słoik?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 07:46   #3679
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy na każdą wadę? ja mam asygmatyzm i się nadaje. Ale szkła wzięłam bez antyrefleksu i trochę nie fajnie się w nich oczy odbijają, teraz żałuję, a szanowny pan optyk mnie nie poinformował o tym że można z antyrefleksem brać ciemne szkła, poza tym to dobrze mi się w nich chodzi, oczy mnie w końcu nie bolą po chodzeniu na słońcu.


Ja mam to szczęście, że nowe oprawy to mi służą 2 lata nawet. A i tak zmieniam z nudów.
Mam 4 na minusie i 1,5 cylindra. Także jak robią też na minusy to bym sobie takie sprawiła

Nawet dwa lata? Ja chodzę już piąty rok w tych samych...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 07:51   #3680
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
noszę soczewki miesięczne night&day, nie takie zwykłe miesięczne przeznaczone wyłacznie do noszenia w trybie dziennym.
Nawet nie wiedziałam że takie są!

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Dawno nie byłam na stronie bo miałam spory zapas, sprawdziłam i moje też podrożały. A nie jest to popularna marka więc pewnie się naszukam.



Dla mnie to nie jest "nawet". Same moje szkła kosztują 1300-1400 zł a gdzie jakieś w miarę sensowne oprawki? Efekt jest taki że chodzę w szkłach kontaktowych bo jest to o wiele tańsze.
I od prawie dwóch lat poszukuję idealnych oprawek żeby wreszcie zrobić okulary.
Współczuję, to ja narzekam że moje szkła 140 kosztują a oprawki ostatnio biorę plastik bo metalowe wszystkie mi schodzą i reagują ze skórą. A plastik i tak tańszy i lepiej się nosi.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Tak, na astygmatyzm też robią. W ogóle to normalne okulary tyle że przeciwsłoneczne ja aktualnie wyrabiam sobie moje bryle online - za 40 ojro mam co chcę i jak mi nie pasi, to mogę odesłać

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Aha, I ja, astygmatyk, za cholerę nie mogłam się na soczewki przestawić. Na dobiera li mi się i... zwyczajnie nie istnieją soczewki na moje oko.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------


Oooo w morde co to za szkła? ! Jakieś specjalne? Ja kiedyś chciałam się przerzucić na soczewki, bo mi właśnie się jeszcze wada zmieniała i u optyka tu w Niemczech to mi lekko wychodziło po 200 euro do następnego pomiaru czyli po paru miesiącach. Ale od tego postanowienia oczy się uspokoiły i zmian nie ma, okulary zmieniam tylko ze względu na chęć zmiany oprawek, a do tego porobiło się dużo ofert online i całe bryle za 40 ojro to spokojnie się znajdzie. Jak się chce jakieś Gucci czy raybany to 100-200 trza wywalić. Ale na kilka lat to też obleci. Do tego jakieś okulary zapasowe, przeciwsłoneczne, sportowe... można poszaleć. Nawet optyk reaguje na konkurencję w necie i schodzi poważnie z cenami.

A żeby nie było, że ja nie o kosmetykach. Dalej stosuję szampon weleda z pszenicą i uwielbiam. Sprawiłam sobie myjadło i smarowidło weledy z rokitnikiem i dziś pierwszy raz użyłam. Chyba się polubimy
Ten Szampon Weledy musi być mój !


[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52097535]Ja ostatnio od dłuższego czasu używam tego mydła http://www.sheabutter.co.uk/african-...dudu-100g.html z pomocą małej, naturalnej gąbeczki i moje pory nigdy nie miały się lepiej- są po prostu niewidoczne tzn. idealnie oczyszczone i obkurczone
Używałam tego mydła okresowo, bo jest u mnie od jakiegoś już czasu, ale nie systematycznie i na przemian z innymi myjadłami, a z porami różnie bywało
Teraz mogę obwieścić już sprawcę tego sukcesu [/QUOTE]


Ciekawe czy to mydło nie wyciągnęło by moich zapchanych porów na linii żuchwy ? w sensie czy na hormonalny trądzik podziała?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 08:05   #3681
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Współczuję, to ja narzekam że moje szkła 140 kosztują a oprawki ostatnio biorę plastik bo metalowe wszystkie mi schodzą i reagują ze skórą. A plastik i tak tańszy i lepiej się nosi.
Też noszę plastiki, na początku denerwował mnie brak nosków, ale się człowiek przyzwyczaja. Mam takie duże, grube oprawki, fajnie się nosi, do tego mam duże pole widzenia
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 08:11   #3682
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Kretka666 , mnie tez na początku denerwował brak nosków, a teraz widzę, że bez nosków jest i tak lepiej, mniej odgniatają, ale co ja przeszłam z okularami na początku, zanim się przestawiłam, teraz tylko duże plastiki będę brać, mam podobne odczucia co do pola widzenia i wygody.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 08:54   #3683
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Podzieliliśmy mydła z Pszczelej Dolinki, kierownik chapsnął nam jedno dla żony
I tak mam teraz 1/3 pietruszkowego, 1/3 brzoskwinia-mango, 1/3 banan-kokos i 1/2 nagietek-konwalia
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 09:14   #3684
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Oooo w morde co to za szkła? ! Jakieś specjalne?
Żadne specjalne ale bardzo duża wada i pocienianie tyle kosztuje. Przyglądałam się ofertom netowym na okulary ale mam obawy.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Już sama nie wiem czy to dobrze czy źle że u mnie nie ma TK Maxx
Dobrze.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Beeets to taka cicha woda, ale jest bezwzględna jeśli chodzi o kuszenie, od początku przestrzegałam
Nie zwróciłam wtedy na to uwagi bo do TkMaxx miałam utrudniony dostęp. A teraz poruszam się komunikacją miejską, mam bilet miesięczny i mogę tam bywać choćby codziennie.

Muszę jechać kolejny raz. Kupiłam organizer na kosmetyki przeceniony na 40 zł a wczoraj kupiłam drugi za 27. Pierwszy leci do zwrotu.

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52097535]Ja ostatnio od dłuższego czasu używam tego mydła http://www.sheabutter.co.uk/african-...dudu-100g.html z pomocą małej, naturalnej gąbeczki [/QUOTE]

Co to za gąbeczka?

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Współczuję, to ja narzekam że moje szkła 140 kosztują
Też bym tak chciała. A NFZ mi zwraca całe 70 zł bo duża wada. Wow. Paranoja. Za to za kontakty nic bo to fanaberia.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też noszę plastiki, na początku denerwował mnie brak nosków, ale się człowiek przyzwyczaja. Mam takie duże, grube oprawki, fajnie się nosi, do tego mam duże pole widzenia
Ja muszę mieć małe oprawki bo im dalej od środka tym szkło grubsze.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella

Edytowane przez Koshatka
Czas edycji: 2015-07-16 o 09:17
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 09:23   #3685
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Koshatka, to jaką masz wadę?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 09:50   #3686
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Koshatka, to jaką masz wadę?
- 13.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 09:50   #3687
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
- 13.
Faktycznie duża wada. I soczewek niet?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 10:30   #3688
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziewczyny ja od siebie polecam laserowa korekcje wzroku mialam wadę -6 a teraz jest bosko wszystko widzę bez okularów i soczewek.

Dziewczyny co możecie mi poradzić do pielęgnacji włosów. Mam wlosy kręcone przetluszczajace się ale dol suchy. I odwieczny problem ze swedzaca skora głowy. Pomocy!
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 10:34   #3689
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Koshatko
odpisz mi na moją ostatnią wiadomość Bo nie wiem, których mydel nie tykać, żeby najpierw Ci odkroić
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 10:42   #3690
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Faktycznie duża wada. I soczewek niet?
Jakich soczewek?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Koshatko
odpisz mi na moją ostatnią wiadomość Bo nie wiem, których mydel nie tykać, żeby najpierw Ci odkroić
Myślę jeszcze. Max jutro Ci napiszę.

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja od siebie polecam laserowa korekcje wzroku mialam wadę -6 a teraz jest bosko wszystko widzę bez okularów i soczewek.
Ja nie skorzystam. W moim przypadku i tak nie byłaby to korekcja do zera. A po drugie nie ufam lekarzom na tyle żeby im powierzyć swój wzrok. Tym bardziej że to okuliści-debile spowodowali że mam taką a nie inną wadę.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.