Organizacje studenckie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-07, 15:32   #1
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425

Organizacje studenckie


Założyłam ten wątek, aby dowiedzieć się czegoś na temat przeróżnych organizacji studenckich. Do tej pory należałam jedynie do kół, a teraz myślę o jakichś większych organizacjach typu AIESEC lub AEGEE. Jak najbardziej czytałam o nich na stronach moich uczelni, ale chcę też usłyszeć opinie od Was.

Przede wszystkim co robi się w takich organizacjach (oczywiście na stronach jest napisane udział w konferencjach czy wyjazdy zagraniczne, ale CO KONKRETNIE tam robiłyście)?

Mówi się także, że warto sobie wpisać udział w organizacjach w CV. Co to konkretnie daje, co pracodawca widzi przez to, że było się jej członkiem?

Jakie są inne profity wynikające z działania w takim klubie, jak to się przydaje w przyszłej karierze?

Jakie organizacje studenckie szczególnie polecacie i dlaczego?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 16:40   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Organizacje studenckie

to zalezy, co i na jakiej uczelni studiujesz. ja sie udzielalam np. w agencji fotograficznej, chodzilam na spotkania klubu turystycznego. znajomi z grupy udzielaja sie w IVSA, ale watpie, zeby cie to urzadzalo, bo to zrzeszenie studentow weterynarii... inni znajomi udzielaja sie w IFMSA, czyli zrzeszeniu studentow medycyny... co do AIESEC to maja jakies ogolnopolskie akcje i akcje lokalne. warto poszukac informacji na ich stronie internetowej/facebooku.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 22:42   #3
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Organizacje studenckie

Ja ze swojej strony mogę polecić ESN - przede wszystkim opieka nad Erasmusami przyjeżdżającymi do kraju, ale też inne zarówno lokalne, jak i międzynarodowe projekty.
Mam też znajomych w Beście (ale oni działają tylko na polibudach) i AISECu - ten z kolei bardziej na uniwerkach z tego co wiem. U mnie na uczelni dominują ESN i BEST.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 23:27   #4
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Organizacje studenckie

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony mogę polecić ESN - przede wszystkim opieka nad Erasmusami przyjeżdżającymi do kraju, ale też inne zarówno lokalne, jak i międzynarodowe projekty.
Mam też znajomych w Beście (ale oni działają tylko na polibudach) i AISECu - ten z kolei bardziej na uniwerkach z tego co wiem. U mnie na uczelni dominują ESN i BEST.


to wszystko zależy od tego, na jakiej uczelni studiujesz. jeśli polibuda, polecam BEST - http://www.best.eu.org/aboutBEST/structure/lbgList.jsp tu zbiór lokalnych grup, w Polsce jest ich póki co 6. prócz tego, całkiem znane jest IAESTE (to bardziej w kierunku praktyk studenckich).

AIESEC chyba działa najprężniej na uniwerkach. ESN jest spoko
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 11:04   #5
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Organizacje studenckie

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony mogę polecić ESN - przede wszystkim opieka nad Erasmusami przyjeżdżającymi do kraju, ale też inne zarówno lokalne, jak i międzynarodowe projekty.
też polecam ESN można poznać naprawdę świetnych ludzi.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.