Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-18, 17:50   #811
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
anjya:

Zrobiłaś przymiarkę?
ops, nie wiem co to, w jakim sensie przymiarkę?

EDIT: znalazlam instrukcję nie mam jak zrobić przymiarki bo nie mam takich kolorów w domu, ale wnioskując po tym, w czym dobrze wyglądam to jest albo chłodne lato albo łagodne/przytłumione lato więc właściwie to, co podejrzewałam. mam nadzieje, że ktoś mi tu doradzi i potwierdzi, bo bardziej niż o kwestię ubrań, chodzi mi o kwestię makijażu, cieni

Edytowane przez anjya
Czas edycji: 2013-11-18 o 17:55
anjya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 09:12   #812
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez anjya Pokaż wiadomość
ops, nie wiem co to, w jakim sensie przymiarkę?

EDIT: znalazlam instrukcję nie mam jak zrobić przymiarki bo nie mam takich kolorów w domu, ale wnioskując po tym, w czym dobrze wyglądam to jest albo chłodne lato albo łagodne/przytłumione lato więc właściwie to, co podejrzewałam. mam nadzieje, że ktoś mi tu doradzi i potwierdzi, bo bardziej niż o kwestię ubrań, chodzi mi o kwestię makijażu, cieni
Ale jak ci mogę potwierdzić, skoro nie widzę cię na żywo?
A przymiarka jest naprawdę ważna, bo "z pamięci" często okazuje się mało trafne, a zwykle nie pokazuje całej prawdy.

Jakieś kolory przecież masz w domu, przymierz chociaż te. Można też porównywać kolory szminek.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 09:28   #813
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ale jak ci mogę potwierdzić, skoro nie widzę cię na żywo?
A przymiarka jest naprawdę ważna, bo "z pamięci" często okazuje się mało trafne, a zwykle nie pokazuje całej prawdy.

Jakieś kolory przecież masz w domu, przymierz chociaż te. Można też porównywać kolory szminek.
Zwykle okazuje się że tych kolorów znajdzie się całkiem dużo - kolorów których brakuje w naszej garderobie można poszukać wśród ręczników, obrusów, nawet pościeli
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 14:22   #814
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Zwykle okazuje się że tych kolorów znajdzie się całkiem dużo - kolorów których brakuje w naszej garderobie można poszukać wśród ręczników, obrusów, nawet pościeli
Tak, tak
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 18:13   #815
miyoko9
Przyczajenie
 
Avatar miyoko9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Ciężko, ale jeśli się zdarzy to na czerwono.
2. Kolor oczu - Oczy zielone z szarymi drobinkami, ciemniejsza obwódka tęczówki. Czarne rzęsy i brwi.
3. Piegi - nie występują.
4. Cera - Cera jasna, chłodna wpadająca w porcelanowy.
5. Naturalny kolor włosów - Taki "średni" brąz. Złotawo-brązowe przebłyski.
6. Kolor ust - Różowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Źle podkreśla czerń. Dobrze podkreśla biel, srebro. Wydaje mi się, że dobrze wyglądają u mnie też różne odcienie fioletu. Nie wiem jak z innymi kolorami ponieważ rzadko używam jakichkolwiek cieni itp.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - Czysta biel i kremowy.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - Jaskrawe nie. Intensywne i czyste tak.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - Nie próbowałam szarego ani kolorów wpadających w szary.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - Kolory zimne. Również srebro pasuje.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Mogę łączyć kontrastowe kolory. Wybieram drobne wzory. Drastyczne zestawienia też lubię.
miyoko9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 23:12   #816
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez miyoko9 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - Ciężko, ale jeśli się zdarzy to na czerwono.
2. Kolor oczu - Oczy zielone z szarymi drobinkami, ciemniejsza obwódka tęczówki. Czarne rzęsy i brwi.
3. Piegi - nie występują.
4. Cera - Cera jasna, chłodna wpadająca w porcelanowy.
5. Naturalny kolor włosów - Taki "średni" brąz. Złotawo-brązowe przebłyski.
6. Kolor ust - Różowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Źle podkreśla czerń. Dobrze podkreśla biel, srebro. Wydaje mi się, że dobrze wyglądają u mnie też różne odcienie fioletu. Nie wiem jak z innymi kolorami ponieważ rzadko używam jakichkolwiek cieni itp.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - Czysta biel i kremowy.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - Jaskrawe nie. Intensywne i czyste tak.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - Nie próbowałam szarego ani kolorów wpadających w szary.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - Kolory zimne. Również srebro pasuje.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Mogę łączyć kontrastowe kolory. Wybieram drobne wzory. Drastyczne zestawienia też lubię.
Radziłabym zrobić przymiarkę wg tej instrukcji:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

BTW opisałaś pasujące kolory kosmetyków czy ubrań?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 13:59   #817
miyoko9
Przyczajenie
 
Avatar miyoko9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Radziłabym zrobić przymiarkę wg tej instrukcji:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

BTW opisałaś pasujące kolory kosmetyków czy ubrań?
Kolory kosmetyków. Chyba ostatnie pytanie dotyczyło ubioru.
miyoko9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 14:28   #818
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez miyoko9 Pokaż wiadomość
Kolory kosmetyków. Chyba ostatnie pytanie dotyczyło ubioru.
Chodzi o ubrania
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 16:01   #819
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Chodzi o ubrania
Otóż to.


Jeśli chodzi o próbowanie kosmetyków, to radziłabym tylko szminek próbować. Przy cieniach do powiek wchodzą w grę dodatkowe czynniki, które mogą mieć duży wpływ na efekt.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 12:08   #820
miyoko9
Przyczajenie
 
Avatar miyoko9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 15
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Chodzi o ubrania
Aha, ok

Edytowane przez miyoko9
Czas edycji: 2013-11-21 o 12:17
miyoko9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-23, 13:23   #821
magda120792
Rozeznanie
 
Avatar magda120792
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południowo-wschodnie krańce
Wiadomości: 578
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć dziewczyny,a może i mi podpowiecie jakim jestem typem ?

1.Jak się opalasz?
Szybko,na początku na czerwono ale po niedługim czasie "buraczek"zmienia się w złotawo-brązową opaleniznę.

2.Kolor oczu
Intensywnie zielony,z ciemnoniebieską obwódką a do tego w środku żółte plamki.Czarne brwi i rzęsy.

3.Piegi
Po opalaniu,teraz mam dosłownie kilka i są one złotawe.

4.Cera
Odcień ciepły,żółtawe tony.Rumienię się na różowo.

5.Naturalny kolor włosów
Średni brąz, złotawe przebłyski.

6.Kolor ust
Różowy,ale ciemniejszy.

7.Kolory,w których czuję się dobrze : ecru,czarny,szary(czarny raczej mi nie pasuje,ale noszę namiętnie.Szary w zależności od odcienia),czerwony.Ogólni e nie potrafię odnaleźć koloru,który pasowałby do mnie idelanie
Wyglądam źle natomiast w niebieskim(w szczególności w turkusowym),pomarańczowym ,zielonym.

8.Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Zdecydowanie lepiej w ciemnoszarym i kremowym.

9.Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Jaskrawe-nie.Intensywne-tak.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Zgaszone tak,np.róż.

11.Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Uważam,że ciepłe.Jeżeli chodzi o kwestię srebra i złota-złoto wygląda na mnie lepiej.
Pasują mi raczej kolory ciepłe.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?
Uważam,że lepiej mi w strojach monochromatycznych.
__________________
zapuszczamy włosy od nowa . . .

"Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma"
Marilyn Monroe




magda120792 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-23, 17:53   #822
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - raczej szybko. Naturalnie łapie mnie na brąz (jeśli przebywam na zewnątrz itd), ale jak mnie gdzieś mocniej słońce złapie to na czerwono, na następny dzień już ciemnieje na brąz. Kolor generalnie złotawo-brązowy

2. Kolor oczu
-brąz w kolorze orzecha laskowego, ciemna obwódka. Oprawa czarna


3. Piegi - 2-3 znamiona od urodzenia (wyglądających jak b.duży pieg) + kilka piegów na twarzy przy oczach- złocisto-brązowe; na ramionach- mikroskopijne brązowe piegi wpadające jakby w rudy nawet


4. Cera - brzoskwinia wpadająca w złoty, rumienię się chyba raczej na różowo


5. Naturalny kolor włosów - mam kłopot z określeniem. Generalnie ciemne włosy, większość twierdzi, że to ciemny blond (ja że bardziej chyba w lekki brąz). Pod światło mienią się na złoto-rudy. Generalnie każdy kolor u mnie po spraniu już itd jest wyjściowo rudawy. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729791 <-- tutaj są zdjęcia (te z 2009 to efekt po szamponetce, reszta to aktualne z naturalnym kolorem)


6. Kolor ust- jakiś odcień różu (raczej chłodny), nie jestem w stanie doprecyzować


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? czuję się dobrze w ciemnych. Mimo, że na codzień lubię czerń, która mi chyba tak sobie pasuje (ew. jest neutralna dla mnie) to ponoć najlepiej mi w brązach i rudościach. Nie lubię czystej bieli, srebra, zieleni, niebieskości, różów- czuje się w tych kolorach fatalnie

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?biel chyba mi niezbyt pasuje, czerń prędzej (bo lubię, ale nie wiem czy pasuje) ale najbardziej brązy, biel bardziej wpadająca w beż

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? raczej nie

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
ciężko mi stwierdzić

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? ciepłe zdecydowanie (chociaż nie wiem co z tą czernią u mnie)- beże brązy (od beżu do prawie czarnego), czerwień wina... Złoto w porządku (mam wrażenie że przy nim moja skóra wydaje się jeszcze bardziej złotawa), srebro raczej nie bardzo- czuję się w nim b.nieswojo


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-raczej monochromatycznie


Patrzyłam na te palety do których odsyłacie i zdecydowanie "moje" kolory to te z ciepłej jesieni (zwłaszcza z tej wyższej części)

Edytowane przez Agnes93
Czas edycji: 2013-11-24 o 13:50
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 01:07   #823
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

magda120792:

Jeśli faktycznie jesteś ciepłym typem urody to rzeczywiście czysta biel nie będzie pasowały, głęboka czerń na ogół też nie. Może być trudno dobrać właściwy odcień niebieskiego, ale z pomarańczowym i zielonym po winno iść trochę lepiej.

Myślę, że powinnaś zrobić przymiarkę kolorów i przekonać się, czy rzeczywiście ciepłe kolory lepsze i czym się charakteryzują. Na ile mają być ciepłe, czy są lekko przytłumione, wpadające w brązowy (rdzawe, "zgniłe", "palone") czy raczej czyste.

---------- Dopisano o 02:07 ---------- Poprzedni post napisano o 02:03 ----------

Agnes93:

Faktycznie z opisu wynikałoby, że najprawdopodobniejsze są typy jesienne. Najlepiej zrób przymiarkę, żeby się upewnić. Możesz być faktycznie ciepłą jesienią, ale w grę wchodzą inne podtypy. Jeśli np. jesteś ciemną jesienią to by uzasadniało dlaczego cię ciągnie do ciemnych kolorów... Ale to nie powinna być czerń, tylko ciemny brąz dla jesieni, ew. taki kolor między czernią a brązem (wygląda jak czarny dopóki nie umieścisz obok prawdziwej czerni).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:13   #824
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hmm... patrze i patrze i przykładam do siebie co się da, ale te kolory z ciemnej jesieni są za ciemne ja z ciemnych to chyba tylko coś z okolic czarnego i ew. ciemny turkus (taki jak na paletce ciepłęj jesieni- mam bluzkę w identycznym kolorze). Reszta z kolorów ciemnej jest dla mnie zbyt intensywna. Upodobanie do czarnego chyba wywodzi się z mojej budowy i tego, że wyszczupla i że jakoś tak chyba wlazłam w ten czarny. Planuję odświeżyć trochę szafę żeby nabrała kolorów bo już dość mam tych ciemności
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 16:39   #825
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Hmm... patrze i patrze i przykładam do siebie co się da, ale te kolory z ciemnej jesieni są za ciemne ja z ciemnych to chyba tylko coś z okolic czarnego i ew. ciemny turkus (taki jak na paletce ciepłej jesieni- mam bluzkę w identycznym kolorze). Reszta z kolorów ciemnej jest dla mnie zbyt intensywna. Upodobanie do czarnego chyba wywodzi się z mojej budowy i tego, że wyszczupla i że jakoś tak chyba wlazłam w ten czarny. Planuję odświeżyć trochę szafę żeby nabrała kolorów bo już dość mam tych ciemności
Jeśli przymiarki potwierdzają podtyp ciepłej jesieni to sprawa jasna.
Zwykle najłatwiej jest znaleźć ubrania w kolorach brązu, rdzawych, złocistych, "palonej" pomarańczy, przytłumionej żółci i zgniłych zieleni, ale każdy "rodzaj" koloru istnieje w wersji dla ciepłej jesieni - są i błękity, granaty, fiolety, szarości. Po prostu musi to być kolor ciepły, z lekką domieszką brązu. Błękity są właśnie w kierunku turkusu, granat typu błękitu pruskiego, róż wpada w zgaszoną brzoskwinię. Zamiast białego ciepłe wersje ecru (coś jak biały z dodatkiem złocistego beżu), zamiast czerni ciepłe brązy, mogą być nawet ciemne. Oczywiście strój trzeba jeszcze dopasować do indywidualnego poziomu kontrastu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 18:12   #826
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki bardzo za odpowiedź. Żeby już offu zbytniego nie robić zadam ostatnie pytanie. Jak jest z makijażem oka do typu urody? Chodzi mi o kolory. Czytałam na twoim blogu [na przykładzie ciepłej jesieni]
Cytat:
W makijażu obowiązują takie zasady dobierania kolorów, jak przy ubraniach, tylko surowsze - wszelkie odstępstwa od typu będą bardziej się rzucały w oczy. W przypadku osób młodych, chcących poszaleć z makijażem użycie kolorów sąsiednich typów może dać ciekawe rezultaty, jednak nie będą to najbardziej twarzowe i naturalne kolory.
chciałabym zapytać jak to się ma wobec wszelkich teorii nt. doboru kolorów wg.kryteriów przypisanych konkretnemu kolorowi tęczówki co czasami mam wrażenie że jedne teorie z drugimi są totalnie sprzeczne. Uwielbiam makijaż ecreu+lekki brąz / ciemny pudrowy róż+ czekoladowy brąz- wg niektórych teorii kolor powinien być inny od tęczówki żeby wydobywał bardziej kolor (fiolet lub niebieski najlepsze) , wg. innych do brązowych akurat brąz może być. Tak jak wyczytałam, że do okularów (jestem krótkowidzem, oprawki mam brązowe (boki plastikowe, przód metaliczny brąz nawet lekko podrudawy) do tego borykam się z opadającymi powiekami) i gdzieś znów wyczytałam, że brąz na powiekach absolutnie nie, bo oko "znika" a z tego co piszesz to wychodzi, że jak najbardziej.
Jak to jest z tym doborem kolorów?

P.S- obiecuję że to ostatnie pytanie w tym temacie, żeby nie offować. Z góry dziękuję za cierpliowść
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 19:41   #827
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo za odpowiedź. Żeby już offu zbytniego nie robić zadam ostatnie pytanie. Jak jest z makijażem oka do typu urody? Chodzi mi o kolory. Czytałam na twoim blogu [na przykładzie ciepłej jesieni]


chciałabym zapytać jak to się ma wobec wszelkich teorii nt. doboru kolorów wg.kryteriów przypisanych konkretnemu kolorowi tęczówki co czasami mam wrażenie że jedne teorie z drugimi są totalnie sprzeczne. Uwielbiam makijaż ecreu+lekki brąz / ciemny pudrowy róż+ czekoladowy brąz- wg niektórych teorii kolor powinien być inny od tęczówki żeby wydobywał bardziej kolor (fiolet lub niebieski najlepsze) , wg. innych do brązowych akurat brąz może być. Tak jak wyczytałam, że do okularów (jestem krótkowidzem, oprawki mam brązowe (boki plastikowe, przód metaliczny brąz nawet lekko podrudawy) do tego borykam się z opadającymi powiekami) i gdzieś znów wyczytałam, że brąz na powiekach absolutnie nie, bo oko "znika" a z tego co piszesz to wychodzi, że jak najbardziej.
Jak to jest z tym doborem kolorów?

P.S- obiecuję że to ostatnie pytanie w tym temacie, żeby nie offować. Z góry dziękuję za cierpliowść
Zamieściłam też na blogu paletkę kolorów makijażu pani Scaman. Cienie do powiek w kolorach zbliżonych do cielistych (beże, brązy, czasem brzoskwinia, szarość czy róż) zawsze wyglądają naturalnie i stanowią dobry dyskretny makijaż, oczywiście konkretne kolory zależą od typu. I głównie taki makijaż jest promowany na 12blueprints. Autorka po prostu nie lubi kolorowych cieni do powiek.
Dla różnych pór roku radzi się też inne wykończenia, np. u jesieni makijaż powinien być bardziej matowy niż u wiosen, rozświetlony w jednym-dwóch miejscach lekko metalicznym, ciepłym połyskiem.

Natomiast co do makijażu powiek kolorowego to ładnie wyglądają kolory kontrastowe a w przypadku kolorów podobnych do tęczówki trzeba już staranniej dobrać kolor.
Niezależnie od odcienia, dokładny kolor cienia powinien pasować do typu urody (tzn. odpowiedni poziom czystości i "temperatura").
http://barwyurody.blogspot.com/2013/...cienie-do.html


Tutaj o tym, że różne odcienie brązowych oczu potrzebują innych kolorów dopełniających:
http://barwyurody.blogspot.com/2013/...ch-oczu-i.html


Na 12Blueprints Christine Scaman daje rady jak poszczególne pory roku mogą podkreślać kolor oczu.
http://12blueprints.com/how-autumns-...fy-eye-colour/
Dla ciepłej jesieni:
-Metaliczna nitka w ubraniu
-Refleksy we włosach powinny przypominać kolorem te w oczach (ogólnie wskazówka dla jesieni)
-Odrobina metalicznego cienia, np. w kolorze antycznego złota. Ew, w innym miejscu twarzy ale tylko jednym na raz. <- To jest rada pani Scaman, imho można poeksperymentować i osądzić wg własnego gustu ile błysku to już za dużo.


Z tego, co ja widzę, to analiza kolorystyczna bardzo dużo daje przy doborze makijażu i większość ogólnych rad a propos kolorów cieni można wyrzucić do śmietnika... Np. że brązy nadają oczom zmęczony wygląd - ogólnie złe kolory nadadzą oczom zmęczony wygląd. Właściwy odcień brązu będzie wyglądał po prostu jak naturalny cień na powiece. Na większości osób za to białe cienie wyglądają potwornie nienaturalnie, mimo że często można natrafić na info, że to neutralna baza czy rozświetlacz dla wszystkich. jeśli ktoś lubi kolorowe cienie, to też dobieramy wg typu - np. dla typów intensywnych w czystych odcieniach, delikatniejsze się wtopią, jaskrawe będą widoczne, ale przygaszone nadadzą niezdrowy wygląd. U jesieni ciepłe, przygaszone kolory będą super, zbyt zimne lub jaskrawe będą wyglądały źle. Trzeba zwracać uwagę na to, czy kolor cienia jest zbliżony do kolorystyki naszego typu (kolory własnego typu są zawsze dobre, kolory sąsiednich mogą się nadawać, ale nie muszą). Więc jeśli masz ochotę na jakiś kolor to szukaj właściwej "wersji", zamiast się zniechęcać po jednym razie. Dla każdego typu są takie brązy, fiolety, żółcie, które pasują i takie, które będą okropne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 19:54   #828
Milusiek1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Exclamation Jakim typem urody jestem wiosna czy lato

Mam problem z dobraniem typu urody ( Pasują do mnie troche z wiosny i z lata. Mam zielone oczy podkład urzywam koloru porcelanowego ale policzki mam troszke zarózowione ogólnie mam bladą twarz opalam się zawsze na początku na czerwono potem na brazowo często sie oparzam, kolor włosów taki jak na zdjęciu a i w oczkach mam taka obwódkę złotą koło żrenicy ale jest prawie nie widoczna w zimie zawsze mam od zimna wypieki na twarzy a ręce są czerwone od zimna. W lecie jak miałam swój naturalny jeszcze kolor miałam czasem takie jak by pasemka od słońca dodam że nie mam jakiegos ulubionego koloru w którym dobrze sie czuje to zazwyczaj zależy od ciucha :P:P. Włoski na zdjęciu to moj naturalny kolor włosów i jestem na nim nie wymalowana )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 79254ba71d.jpg (170,8 KB, 18 załadowań)
Milusiek1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 22:40   #829
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jakim typem urody jestem wiosna czy lato

Cytat:
Napisane przez Milusiek1992 Pokaż wiadomość
Mam problem z dobraniem typu urody ( Pasują do mnie troche z wiosny i z lata. Mam zielone oczy podkład urzywam koloru porcelanowego ale policzki mam troszke zarózowione ogólnie mam bladą twarz opalam się zawsze na początku na czerwono potem na brazowo często sie oparzam, kolor włosów taki jak na zdjęciu a i w oczkach mam taka obwódkę złotą koło żrenicy ale jest prawie nie widoczna w zimie zawsze mam od zimna wypieki na twarzy a ręce są czerwone od zimna. W lecie jak miałam swój naturalny jeszcze kolor miałam czasem takie jak by pasemka od słońca dodam że nie mam jakiegos ulubionego koloru w którym dobrze sie czuje to zazwyczaj zależy od ciucha :P:P. Włoski na zdjęciu to moj naturalny kolor włosów i jestem na nim nie wymalowana )
Spróbuj odpowidzieć na pytania z pierwszego posta, kiedy będziesz mogła zrób "przymiarkę kolorów":
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 07:33   #830
martus85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 15
Dot.: Jakim typem urody jestem wiosna czy lato

Cześć ,

Proszę o analizę

1. Jak się opalasz - Szybko na czerwono, ale już opalona to kolor taki czerwonawy bardzo jasny brąz.
2. Kolor oczu - Zielone oczy, środek żółto-brązowy, dookoła jakby niebieska obwódka. Ciemnobrązowe rzęsy i brwi.
3. Piegi - są, brązowawe.
4. Cera - Jasna (blada), raczej chłodna, są zaróżowienia, błękit wokół oczu, ale znów twarz opala się złociście.
5. Naturalny kolor włosów - Ciemny brąz, złotawe przebłyski.
6. Kolor ust - Róż.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Źle - jasny beż, jaskrawy pomarańczowy.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - Raczej pasują, czerń na pewno, biel - zależy od bieli, wchodząca w krem - nie.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - Trudno powiedzieć.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - Ciemny szary tak, ale czy zgaszone to nie wiem.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - Trudno powiedzieć, raczej jedne i drugie, ale bardziej zimne (może źle to oceniam).
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Lubię tak robić, ale czy dobrze to wygląda - nie wiem.
martus85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 13:02   #831
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jakim typem urody jestem wiosna czy lato

Cytat:
Napisane przez martus85 Pokaż wiadomość
Cześć ,

Proszę o analizę

1. Jak się opalasz - Szybko na czerwono, ale już opalona to kolor taki czerwonawy bardzo jasny brąz.
2. Kolor oczu - Zielone oczy, środek żółto-brązowy, dookoła jakby niebieska obwódka. Ciemnobrązowe rzęsy i brwi.
3. Piegi - są, brązowawe.
4. Cera - Jasna (blada), raczej chłodna, są zaróżowienia, błękit wokół oczu, ale znów twarz opala się złociście.
5. Naturalny kolor włosów - Ciemny brąz, złotawe przebłyski.
6. Kolor ust - Róż.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Źle - jasny beż, jaskrawy pomarańczowy.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - Raczej pasują, czerń na pewno, biel - zależy od bieli, wchodząca w krem - nie.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - Trudno powiedzieć.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - Ciemny szary tak, ale czy zgaszone to nie wiem.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - Trudno powiedzieć, raczej jedne i drugie, ale bardziej zimne (może źle to oceniam).
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Lubię tak robić, ale czy dobrze to wygląda - nie wiem.
To ja odsyłam do postu o przymierzaniu kolorów:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
Obejrzyj też paletki kolorów i zastanów się, czy pasujące kolory należą do którejś.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 22:19   #832
Danka Wegrowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 28
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czasem też problemem jest brak akceptacji dla naturalnego wyglądu, bo za ideał uważamy inny podtyp kolorystyczny. Często jest to właśnie unikanie niektórych kolorów "bo wyglądam blado jak trup". Jeśli masz jasną karnacje to wyglądasz "blado", byle nie była to niezdrowa bladość.
__________________
<ciach_reklama>
Danka Wegrowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 11:15   #833
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
.... Zwykle najłatwiej jest znaleźć ubrania w kolorach brązu, rdzawych, złocistych, "palonej" pomarańczy, przytłumionej żółci i zgniłych zieleni, ale każdy "rodzaj" koloru istnieje w wersji dla ciepłej jesieni - są i błękity, granaty, fiolety, szarości. Po prostu musi to być kolor ciepły, z lekką domieszką brązu. Błękity są właśnie w kierunku turkusu, granat typu błękitu pruskiego, róż wpada w zgaszoną brzoskwinię. Zamiast białego ciepłe wersje ecru (coś jak biały z dodatkiem złocistego beżu), zamiast czerni ciepłe brązy, mogą być nawet ciemne. Oczywiście strój trzeba jeszcze dopasować do indywidualnego poziomu kontrastu.
Ostatnio wciągnęłam się w tą całą analizę i naczytałam. Doszłam do wniosku że jestem ciepłą jesienią.
I tu muszę wstawić off topa, bo już nie daję rady. Zauważyłyście, że w tym sezonie typ ciepły (czy to wiosna czy jesień) może sobie darować wędrówkę po sklepach w poszukiwaniu swoich kolorów. Wszystko jest czarne, szare, modrakowe i czerwone. I we wszystkich sklepach tak samo. Tragedia.
Powiedzcie mi dlaczego producenci ubrań robią zawsze wszystko na jedno kopyto?
Jak już jest jakiś wybór, to w sklepach gdzie cena głupiej bluzeczki zaczyna się od 200 wzwyż , o sukience albo płaszczu nie wspomnę . Co do ubrań wieczorowych, to też masz wybór między czarnym a czarnym.
A szkoda, bo przecież jest tyle wspaniałych kolorów... Fajne są posty na 12 blueprints w stylu "Warm Autum in April" czyli co nosić poza swoim sezonem, ale powiedzcie mi gdzie takie rzeczy kupić???
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2013-11-28 o 11:20
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 15:34   #834
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Ostatnio wciągnęłam się w tą całą analizę i naczytałam. Doszłam do wniosku że jestem ciepłą jesienią.
I tu muszę wstawić off topa, bo już nie daję rady. Zauważyłyście, że w tym sezonie typ ciepły (czy to wiosna czy jesień) może sobie darować wędrówkę po sklepach w poszukiwaniu swoich kolorów. Wszystko jest czarne, szare, modrakowe i czerwone. I we wszystkich sklepach tak samo. Tragedia.
Powiedzcie mi dlaczego producenci ubrań robią zawsze wszystko na jedno kopyto?
Jak już jest jakiś wybór, to w sklepach gdzie cena głupiej bluzeczki zaczyna się od 200 wzwyż , o sukience albo płaszczu nie wspomnę . Co do ubrań wieczorowych, to też masz wybór między czarnym a czarnym.
A szkoda, bo przecież jest tyle wspaniałych kolorów... Fajne są posty na 12 blueprints w stylu "Warm Autum in April" czyli co nosić poza swoim sezonem, ale powiedzcie mi gdzie takie rzeczy kupić???
No niestety, tak wygląda przemysł odzieżowy. Trzeba szukać, szukać, szukać. Zwykle mimo, że przeważają kolory jednego-dwóch typów na sezon, to da się znaleźć coś dla siebie.

Dobre poznanie swojego typu i kolorów daje o tyle wygody, że po jakimś czasie już wiesz, na co nawet nie warto patrzeć, a co warto przymierzyć.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Danka Wegrowska Pokaż wiadomość
Czasem też problemem jest brak akceptacji dla naturalnego wyglądu, bo za ideał uważamy inny podtyp kolorystyczny. Często jest to właśnie unikanie niektórych kolorów "bo wyglądam blado jak trup". Jeśli masz jasną karnacje to wyglądasz "blado", byle nie była to niezdrowa bladość.
Tak przeczytałam twój post i doznałam silnego uczucia deja vu...


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post41464927

Czyżbym stałą się klasykiem?

BTW przepraszam za błąd, oczywiście w zdaniu nie powinno być "dla".
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 18:45   #835
Lolencja89
Przyczajenie
 
Avatar Lolencja89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaki to może być typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko na czerwono, momentalnie dostaje poparzenia, zazwyczaj opalenizna nie brązowieje tylko schodzi mi skóra i znów jestem blada.

2. Kolor oczu - jasne, szaro-niebieskie z ciemniejszą obwódką. Jasna oprawa oczu. Nie wiem czy to istotne ale mam straszne sińce pod oczami właściwie od zawsze i zaczerwienione powieki.

3. Piegi - jak byłam mała to w lato zawsze miałam trochę piegów, teraz już w ogóle nie występują.

4. Cera - z tym mam największy problem. Jestem strasznym bladziochem i często mi się wydaje że moja cera ma trochę ciepły odcień, jakby żółty, ale przez to że mam płytko unaczynioną skórę to jestem prawie cały czas różowa(albo po prostu jestem różowa). Rumienie się na wszystkie odcienie buraka.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny lekko rudziejący blond z raczej złotym połyskiem. Ten rudy odcień jest na prawdę bardzo delikatny i raczej pojawia się okresowo.

6. Kolor ust - jasny różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- źle mi w jasnym różu, intensywnym żółtym i musztardowym(karmel już jest w miarę ok.) Dobrze mi w czerni, granacie, ciemnej zieleni, butelkowej zieleni, ciemniejszych odcieniach szarości. O ile dobrze mi w czerwonych sukienkach to o makijaży w jakimkolwiek odcieniu czerwieni wyglądam na chorą..

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?- źle się czuję w bieli, trochę lepiej w kremowym, ale ciężko mi określić czy mi pasują. Pasuje mi i czerń i ciemny szary, za to brąz tak średnio.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?- intensywny niebieski(kobalt, chaber) mi pasują za to w błękicie wyglądam mdło. Ogólnie nie pasują mi jaskrawe kolory ale te intensywne już chyba tak.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - O ile pasuje mi szary to kolory szarawe już raczej nie. Chyba dobrze mi w takim ciemniejszym szarawym różu.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?- Nie lubię koloru złotego więc ciężko ocenić. Chyba pasują mi i ciepłe i zimne, ale nie wszystkie. Żółty nie, intensywna zieleń też nie. Zawsze mam problem z fioletem i niebieskim.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Zdecydowanie nie pasują mi duże i kontrastowe wzory. Dobrze wyglądam i się czuję w strojach monochromatycznych i o małym delikatnym wzorze.
__________________
C'est la vie...

Edytowane przez Lolencja89
Czas edycji: 2013-11-28 o 18:52
Lolencja89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 21:39   #836
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Lolencja89:
Proponuję przymiarkę i obejrzenie palet typów:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

Jeśli ci się chce, to możesz też poczytać opisy różnych typów. Często osoby o bardzo jasnej cerze i jednocześnie jasnej, mało widocznej oprawie oczu są typami jasnymi tzn. jasną wiosna lub jasnym latem. Ale nie zawsze tak jest. Można mieć jasną urodę, ale być innym typem kolorystycznym. Naprawdę polecam przymierzanie kolorów, bo to najwięcej daje.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 14:08   #837
grungie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - opalam się wolno, na przybrudzony (oliwkowy) brązowy kolor.
2. Kolor oczu - ciemny zielony, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, nie wiele plamek, oprawa oczu zdecydowana.
3. Piegi - nie występują.
4. Cera - skóra ma odcień oliwkowy, jasny, wpadający w róż, rumienię się na raczej na różowo.
5. Naturalny kolor włosów - ciemne, brązowe włosy z złotawo-brązowymi przebłyskami.
6. Kolor ust - jasny róż.
7. W jakich kolor dobrze się czuję - w czarnym, białym, granatowym i czerwonym, w chłodnych kolorach. Natomiast źle się czuje w odcieniach żółtego i pomarańczowego.
8. Czy pasuje mi czysta biel i czysta czerwień - wydaje mi się, że tak.
9. Czy pasują mi kolory jaskrawe i intensywne, czyste - kolory jaskrawe - nie. Kolory intensywne - niektóre, o ile nie są zbyt ciepłe albo zbyt jasne.
10. Czy pasują mi kolory zgaszone - niektóre zgaszone, ale tylko odrobinę.
11. Czy pasują mi kolory ciepłe czy zimne - pasują mi kolory zimne oraz srebro.
12. Czy mogę zestawiać kolory bardzo kontrastowo - mogę zestawić biel i czerń (lub inny ciemny kolor).
grungie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 15:41   #838
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez grungie Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - opalam się wolno, na przybrudzony (oliwkowy) brązowy kolor.
2. Kolor oczu - ciemny zielony, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, nie wiele plamek, oprawa oczu zdecydowana.
3. Piegi - nie występują.
4. Cera - skóra ma odcień oliwkowy, jasny, wpadający w róż, rumienię się na raczej na różowo.
5. Naturalny kolor włosów - ciemne, brązowe włosy z złotawo-brązowymi przebłyskami.
6. Kolor ust - jasny róż.
7. W jakich kolor dobrze się czuję - w czarnym, białym, granatowym i czerwonym, w chłodnych kolorach. Natomiast źle się czuje w odcieniach żółtego i pomarańczowego.
8. Czy pasuje mi czysta biel i czysta czerwień - wydaje mi się, że tak.
9. Czy pasują mi kolory jaskrawe i intensywne, czyste - kolory jaskrawe - nie. Kolory intensywne - niektóre, o ile nie są zbyt ciepłe albo zbyt jasne.
10. Czy pasują mi kolory zgaszone - niektóre zgaszone, ale tylko odrobinę.
11. Czy pasują mi kolory ciepłe czy zimne - pasują mi kolory zimne oraz srebro.
12. Czy mogę zestawiać kolory bardzo kontrastowo - mogę zestawić biel i czerń (lub inny ciemny kolor).
Jeśli faktycznie pasują ci chłodne, czyste kolory oraz prawdziwa czerń i biel to wychodziłaby zima. Pozostaje określić który podtyp zimy. W tym celu oraz dla potwierdzenia zimowej diagnozy polecam przymiarkę kolorów:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 15:42   #839
Wiktoria90
Raczkowanie
 
Avatar Wiktoria90
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 37
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - raczej powoli, od razu na kolor brzoskwiniowy/ złotawy, nigdy czwerony


2. Kolor oczu
- zielony, brwi i rzęsy ciemne (brąz)


3. Piegi - nigdy nie miałam

4. Cera - hmm wydaje mi się , że oliwkowy/brzoskwiniowy. Skóra jest ciemniejsza niż u większości osób, często ktoś się pyta czy używam samoopalacza


5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, raczej ciepły


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) ciężko stwierdzić. Brzoskwiniowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najlepiej się czuję we wszystkich ocieniach brązu i zieleni. Najgorzej w bieli, różu, czerwieni
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Zdecydowanie lepiej wyglądam w odcieniach beżowych,


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Ekstremalnie jaskrawy zielony jak najbardziej Reszta, raczej mniej


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Najlepiej wyglądam w ciemnoszarym

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Kompletnie nie wiem


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- zawsze ubieram się w kolory stonowane
Wiktoria90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-30, 16:55   #840
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wiktoria90:

Radzę zrobić przymiarkę:

http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

Kolory ciepłe i stonowane domieszką brązu to typ jesieni. Jeśli faktycznie w takich kolorach ci najlepiej, to sugeruje jesień.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.