Lolita i ...cyklon B - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-28, 15:20   #31
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Tak naprawdę dla mnie zdroworozsądkowa recenzja perfum nie jest wartościowa. Ale to już oczywiście kwestia gustu.
I tu się Aniele, różnimy, bo dla mnie zdroworozsądkowe recenzje są też jak najbardziej OK, częściej chyba wolę nawet takie, zresztą już o tym pisałam.
Przykładem była dla mnie niestety nieudzieląca się już Ishtar- jej recenzje to było wymienienie po kolei wszystkich aromatów, które w zapachu czuje- łącznie z taśmą klejącą, klejem biurowym, wszystkimi rodzajami koniczyny... wzruszały mnie i rozbrajały zupełnie.

Cytat:
Napisane przez gandacki Pokaż wiadomość
Ty jesteś teraz gwiazdą forum Toccaty, więc jakbyś nie broniła tej kobiety to byś stamtąd po prostu wyleciała.
O.... coś czego nie lubię- zaczyna się już wypominanie, kto i gdzie jest gwiazdą...
A nie mozna po prostu udzielać sie tam, gdzie się chce, robić to, na co ma się ochotę, bez słuchania bezsensowych wypominań?

Pirokseno- zauważyłam Teraz Twoją wypowiedź z cytatem z mojego posta.
Otóż- gdybyś zechciała zwrócić uwagę na mały fragment wcześniej w moim cytowanym przez Ciebie poście. Dotyczącym nieprzyjemnej akcji z Favkes ( którą przepraszam za wyciąganie tej sprawy jako przykad).
Może jakoś niefortunnie się wyraziłam.
Chciałam zrócić uwagę, na fakt, że zupełnie inaczej odbiera się osoby "stąd" swoje, a inne- o, na tych można już pojechać. A nawet- czasami "wypada" podkreślając, że inni to np grafomani, a my- absolutnie nie.

Piszę to ja jako ja, sporadycznie zagladająca tylko na Per fumum, sporadycznie na Gazetowe, tutaj też coraz bardziej sporadycznie.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 15:22   #32
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Mitsouko, ale powiedz mi dlaczego przyznanie się do skojarzenia jakiegoś zapachu z zapachem cyklonu B (skojarzeniem a nie stwierdzeniem faktu jak mniemam) i przyznanie, że stanowi to pewnego rodzaju makabryczną przyjemność odbioru (mojego, recenzentki odbioru) miałoby być dla kogoś obraźliwe?

Kwestia smaku. No właśnie.
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 15:25   #33
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Czytałam tę recenzję jakiś czas temu i szczerze mówiąc w ogóle nie zwróciłam uwagi na to zdanie.Nie wiem-może jestem nieczuła,brak mi uczuć wyższych,ale mnie to specjalnie nie bulwersuje.

Co do Toccaty i jej stylu-czytam jej blog od dawna i mimo,że nasze upodobania są skrajnie różne,to doceniam i szanuje jej recenzje,tak samo zresztą jak innych dziewczyn z "czarnego"forum.

Czy to grafomania?-nie mnie to oceniać.Każdy z nas pisze jak umie-jeden sucho i konkretnie-drugi z patosem i kwiecistymi opisami-lubię obie frakcje-nawet tego nieszczęsnego twistera,który jak pisze tak pisze,ale zawsze jestem ciekawa co znowu przetestował.Miejsca w necie jest dla nas wszystkich-to banał,wiem,ale widze,że czasami trzeba to napisać.

Nie sądzę,żeby Toccata zamieszczając to zdanie liczyła na jakiś żałosny skandal-nie znam jej osobiście,ale myślę,że jest na to zbyt inteligentna
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 15:31   #34
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez Idiaminka Pokaż wiadomość
Jeśli jej o takie "pięć minut" chodziło ......................... .... no to gratulejszyn :pomido r:

Indiaminko, nie będę cytowała wszystkich Twoich postów, w których na podstawie zamieszczonej na portalu internetowym recenzji perfum, scharakteryzowałaś autorkę owej recenzji
nie będę, bo szkoda mi na to czasu i wstyd mi tę charakterystykę ponownie czytać, ale chciałam napisać, że się z nią nie zgadzam
jest obraźliwa i niesprawiedliwa

EOT
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 15:33   #35
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość

Czy to grafomania?-nie mnie to oceniać.Każdy z nas pisze jak umie-jeden sucho i konkretnie-drugi z patosem i kwiecistymi opisami-lubię obie frakcje-nawet tego nieszczęsnego twistera,który jak pisze tak pisze,ale zawsze jestem ciekawa co znowu przetestował.Miejsca w necie jest dla nas wszystkich-to banał,wiem,ale widze,że czasami trzeba to napisać.
lady Vader - może i banał, ale za to jaki prawdziwy
I jak często zdarza się nam o tym zapominać...
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 15:42   #36
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Mitsouko, ale powiedz mi dlaczego przyznanie się do skojarzenia jakiegoś zapachu z zapachem cyklonu B (skojarzeniem a nie stwierdzeniem faktu jak mniemam) i przyznanie, że stanowi to pewnego rodzaju makabryczną przyjemność odbioru (mojego, recenzentki odbioru) miałoby być dla kogoś obraźliwe?

Kwestia smaku. No właśnie.
Herbertowską "kwestię smaku" pojmuję jako ludzką wrażliwość, która jak pisze m.in. Kota, nie wymaga objaśnień i uzasadnień. Po prostu - "kwestia smaku"

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Czytałam tę recenzję jakiś czas temu i szczerze mówiąc w ogóle nie zwróciłam uwagi na to zdanie.Nie wiem-może jestem nieczuła,brak mi uczuć wyższych,ale mnie to specjalnie nie bulwersuje.

Co do Toccaty i jej stylu-czytam jej blog od dawna i mimo,że nasze upodobania są skrajnie różne,to doceniam i szanuje jej recenzje,tak samo zresztą jak innych dziewczyn z "czarnego"forum.

Czy to grafomania?-nie mnie to oceniać.Każdy z nas pisze jak umie-jeden sucho i konkretnie-drugi z patosem i kwiecistymi opisami-lubię obie frakcje-nawet tego nieszczęsnego twistera,który jak pisze tak pisze,ale zawsze jestem ciekawa co znowu przetestował.Miejsca w necie jest dla nas wszystkich-to banał,wiem,ale widze,że czasami trzeba to napisać.

Nie sądzę,żeby Toccata zamieszczając to zdanie liczyła na jakiś żałosny skandal-nie znam jej osobiście,ale myślę,że jest na to zbyt inteligentna
W tym wątku nie idzie o recenzenckie uzdolnienia - to marginesie.

Ciebie zachwycanie się rzekomą nutą cyklonu B w perfumach i pisanie o tym nie bulwersuje, a mnie bulwersuje strasznie.
Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 15:45   #37
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Jestem bardzo zniesmaczona porównaniem zapachu perfum do Cyklony B. Podeszłam do tego tematu w sposób bardzo emocjonalny, bo moja praca wiąże sie właśnie z Auschwitz. Jest to temat bardzo delikatny, dla miliona osób wręcz bolesy. Na litośc boską jak można było wpaść na taki pomysl. I skąd dziewczyna wie jak pachnie Cyklon B??!!!
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 15:49   #38
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
I skąd dziewczyna wie jak pachnie Cyklon B??!!!
Otóż to, zdanie strzał w dziesiątkę!
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 15:53   #39
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Chciałabym przeczytać całą tę recenzję, o której mowa ...
bo tak ...
bo to dałoby mi cały obraz "sprawy" ....
bo nie lubię "zdań wyjętych" z całości, jeśli tej całości wcześniej nie czytałam ....

na razie, na tę chwilę Kota (jak zwykła to czynić nieświadomie już po wielokroć) pięknie ubrała moje myśli w słowa ...

czy ktoś może mnie poratować linkiem?
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 15:55   #40
Idiaminka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 087
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
Indiaminko, nie będę cytowała wszystkich Twoich postów, w których na podstawie zamieszczonej na portalu internetowym recenzji perfum, scharakteryzowałaś autorkę owej recenzji
nie będę, bo szkoda mi na to czasu i wstyd mi tę charakterystykę ponownie czytać, ale chciałam napisać, że się z nią nie zgadzam
jest obraźliwa i niesprawiedliwa

EOT

Wstyd Ci czytać , nie bardzo rozumiem .


Nie czytaj , po prostu.

Bardzo poruszył mnie ten tekst , może dlatego że mam głęboko zakorzeniony szacunek dla moich bardzo bliskich przodków , którzy zginęli w Oświęcimiu. Moja prababcia razem ze swoim synem wtedy czteroletnim , jej mąż a mój pradziadek . A mój dziadek / syn wcześniej opisanej / utylizował ich zwloki - matki swojej , ojca,brata.

Koniec z mojej strony dyskusji na temat wielce wytwornej , niezwykle odkrywczej , rewelacyjnie elokwentnej , niebywale rzeczowej , błyskotliwej i na niezwykle wysokim poziomie recenzji perfum.
Idiaminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 15:59   #41
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
I skąd dziewczyna wie jak pachnie Cyklon B??!!!
Ja bardzo dobrze pamiętam takie właśnie porównanie z lekcji chemii. Po prostu uczą tego w szkole.
Kwestia tego, co się komu kiedy przypomni i z czym skojarzy.

Big Mamo - Link
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 16:00   #42
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Marto d1, Pirokseno - w pierwszym poście tego wątku pogrubioną czcionką znajduje sie zamieszczona odpowiedź na Wasze pytanie. Nie wiem jak jest z innymi gazami, ale ja pamiętam z lekcji chemii w podstawówce, że cyjanowodór pachnie gorzkimi migdałami. Jasnym jest, że tylko nieliczni mieli szansę go wąchać (sorry za czarny humor, ale no niestety nie można tego napisac inaczej), ale pozostaje coś takiego o czym pisałam tutaj nieco wyżej - wyobraźnia olfaktoryczna, "co by było gdyby".

Właśnie przypomniało mi się, że kiedy recenzowałam Louve Lutensa też przyszło mi do głowy skojarzenie, że jest to między innymi zapach wybitnie toksycznych migdałow. Tak na marginesie.

Ja już raczej kończę, bo nie mam nic więcej do dodania. W każdym razie dla mnie określenie "kwestia smaku" to słowo wytrych, które zamyka rozmowę nic do niej nie wnosząc. Szanuję emocje innych ludzi, ale według mnie recenzja ta nie jest warta kamienowania. A na brak swojej wrażliwości nie narzekam.

Generalnie rzecz biorąc - recenzentka ma prawo napisać co chce (bo wywalczyliśmy sobie demokrację a wiele osób deklaruje sie jako osoby tolerancyjne) a czytelnicy mają się prawo oburzyć/zachwycić/podejść neutralnie. Ale to nie zmienia faktu, że oburzania w dalszym ciągu nie za bardzo pojmuję...
__________________
pachnę

Edytowane przez your Angel
Czas edycji: 2009-02-28 o 16:03
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:03   #43
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Ja już raczej kończę, bo nie mam nic więcej do dodania. W każdym razie dla mnie określenie "kwestia smaku" to słowo wytrych, które zamyka rozmowę nic do nie nie wnosząc. Szanuję emocje innych ludzi, ale według mnie recenzja ta nie jest warta kamienowania. A na brak swojej wrażliwości nie narzekam.
Dla Ciebie Angel kwestia smaku to słowo wytrych, a dla innych - klucz.
Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:23   #44
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Jesli jest to zapach podobny do gorzkich migdałów to przecież można było właśnie tak go określić, bez porównań do Cyklonu B.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:29   #45
lavenderfay
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
Jesli jest to zapach podobny do gorzkich migdałów to przecież można było właśnie tak go określić, bez porównań do Cyklonu B.
Wiesz co, Ty chyba nie wiesz o czym mówisz perfumy vs. narzędzie śmierci...czy Ty widzisz skalę tego porównania???
lavenderfay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:35   #46
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez lavenderfay Pokaż wiadomość
Wiesz co, Ty chyba nie wiesz o czym mówisz perfumy vs. narzędzie śmierci...czy Ty widzisz skalę tego porównania???
Ale ja nie bardzo rozumiem Twoje pretensje do mnie?
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:36   #47
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Lolita i ...cyklon B



Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Czytałam tę recenzję jakiś czas temu i szczerze mówiąc w ogóle nie zwróciłam uwagi na to zdanie.Nie wiem-może jestem nieczuła,brak mi uczuć wyższych,ale mnie to specjalnie nie bulwersuje.

Co do Toccaty i jej stylu-czytam jej blog od dawna i mimo,że nasze upodobania są skrajnie różne,to doceniam i szanuje jej recenzje,tak samo zresztą jak innych dziewczyn z "czarnego"forum.

Czy to grafomania?-nie mnie to oceniać.Każdy z nas pisze jak umie-jeden sucho i konkretnie-drugi z patosem i kwiecistymi opisami-lubię obie frakcje-nawet tego nieszczęsnego twistera,który jak pisze tak pisze,ale zawsze jestem ciekawa co znowu przetestował.Miejsca w necie jest dla nas wszystkich-to banał,wiem,ale widze,że czasami trzeba to napisać.

Nie sądzę,żeby Toccata zamieszczając to zdanie liczyła na jakiś żałosny skandal-nie znam jej osobiście,ale myślę,że jest na to zbyt inteligentna
Zgadzam się w pełni.

Dla mnie bardziej niż to nieszczęsne porównanie niestosowny jest proceder uprawiany w tym wątku - ocenianie czyjejś woli, wyobraźni i stanu psychicznego na postawie jednej recenzji perfum, za plecami tej osoby. W bezpiecznej atmosferze internetowej anonimowości. I nie mam na myśli tego, co napisała Mitsouko - ona wyraziła jedynie swój niesmak, do którego ma przecież prawo.

Strasznie łatwo na tym forum padają takie określenia, tylko jakoś nie mam przekonania, że osoby piszące biorą odpowiedzialnośc za to, co piszą.

To się nazywa chyba święte oburzenie
__________________


joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:38   #48
lavenderfay
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
Ale ja nie bardzo rozumiem Twoje pretensje do mnie?
lavenderfay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:39   #49
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez lavenderfay Pokaż wiadomość
No naprawdę nie wiem o co Ci chodzi?
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 16:39   #50
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Tyle tu już było o kwestii smaku, a ja myślę, że w dobrym tonie byłoby oddać głos Autorce recenzji...

Joasiu - pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Uważam, że to co napisała Mitsouko (przede wszystkim w Scent Barze) wykracza poza granice wyrażenia niesmaku...

Z mojej strony EOT.

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2009-02-28 o 16:58
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:40   #51
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez lavenderfay Pokaż wiadomość
Wiesz co, Ty chyba nie wiesz o czym mówisz perfumy vs. narzędzie śmierci...czy Ty widzisz skalę tego porównania???
Proponuje zapoznać się z treścią wątku.

A co podstawówkowych eksperymentów chemicznych (to a propos zapachu na pozór niewinnych "gorzkich migdałów"), my nie mieliśmy nawet odpowiedniej sali bo wszystkie lekcje odbywały się jak leciało w jednej i tej samej (bodajże geograficznej), o prezentowaniu takich hokus-pokus można było tylko pomarzyć. Ale jeżeli jestem wyjątkiem w chemicznej ignorancji, to zwracam honor!
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:41   #52
lavenderfay
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
No naprawdę nie wiem o co Ci chodzi?
O kwestię dobrego smaku, tak jak i niektórym Wizażankom powyżej
lavenderfay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:44   #53
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez lavenderfay Pokaż wiadomość
O kwestię dobrego smaku, tak jak i niektórym Wizażankom powyżej
A czytałaś moja opinię? Chyba nie, a jesli tak to nieuważnie.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:54   #54
Anna Antonina
Wtajemniczenie
 
Avatar Anna Antonina
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 161
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Gorzkimi migdałami pachnie kwas pruski – znajdująca się w wiśniowych pestkach silna trucizna, znana także jako cyjanowodór lub... Cyklon B. Doprawdy, ocierająca się o perwersję fantazja, z jaką dobrano składniki, budujące ten z pozoru niewinny zapach, wciąż nie przestaje mnie zachwycać... "
A ja mam wrażenie, że autorka recenzji po prostu pragnie wyjaśnic, czymże jest kwas pruski - jest silną trucizną znajdującą się w pestkach wiśni, znany jest jako cyjanowodór i cyklon B.

Zupełnie, jakby napisała, że pachnie ambrą. Zaglądam do Wikipedii i co czytam? Że to produkt niestrawności lub zaparcia wieloryba. Wydobywana jest z jelit. I że pachnie końskim potem. I takie wyjaśnienie też mogłoby się znaleźc w recenzji. Spotkałoby sie z oburzeniem, bo ktoś chciał napisac więcej o którymś ze składników a to jest be i niesmaczne ?
Anna Antonina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 16:57   #55
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Tylko jak juz mamy być dokładni to Cyklon B to nie jest to samo co cyjanowodór. Cyklon B to ziemia okrzemkowa nasycona cyjanowodorem. Chyba,że ja to źle rozumiem.
__________________
Franiu
Antoś

Edytowane przez marta_d1
Czas edycji: 2009-02-28 o 16:58
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 17:05   #56
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Tyle tu już było o kwestii smaku, a ja myślę, że w dobrym tonie byłoby oddać głos Autorce recenzji...

Joasiu - pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Uważam, że to co napisała Mitsouko (przede wszystkim w Scent Barze) wykracza poza granice wyrażenia niesmaku...

Z mojej strony EOT.
Oooo, nie czytałam, jestem niedoinformowana w takim razie.
Ale chyba przeżyję bez korygowania stanu mojej wiedzy

Anuschko,
__________________


joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 17:06   #57
Anna Antonina
Wtajemniczenie
 
Avatar Anna Antonina
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 161
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Tak mówi ciocia Wikipedia. Ale pachniec to mogło jedynie HCN=cyjanowodorem=kwasem pruskim=toksyczną substancją zawartą w pestkach wiśni.
Naprawdę myślę, że autorka recenzji nie miała złych intencji, a cel tego fragmentu wypowiedzi to był cel informacyjny.
Anna Antonina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 17:12   #58
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Przeczytałam tą recenzję zanim pojawił się post Mitsouko i nie wzbudziła we mnie żadnych szczególnych emocji, mimo doświadczeń oświęcimskich w mojej rodzinie. Adnotację odnośnie Cyklonu B, potraktowałam jako ciekawostkę. Chyba jestem gruboskórna. A coś takiego jak wolność słowa jednak istnieje.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 17:20   #59
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość



Zgadzam się w pełni.

Dla mnie bardziej niż to nieszczęsne porównanie niestosowny jest proceder uprawiany w tym wątku - ocenianie czyjejś woli, wyobraźni i stanu psychicznego na postawie jednej recenzji perfum, za plecami tej osoby. W bezpiecznej atmosferze internetowej anonimowości. I nie mam na myśli tego, co napisała Mitsouko - ona wyraziła jedynie swój niesmak, do którego ma przecież prawo.

Strasznie łatwo na tym forum padają takie określenia, tylko jakoś nie mam przekonania, że osoby piszące biorą odpowiedzialnośc za to, co piszą.

To się nazywa chyba święte oburzenie
Myślę, że , gdy ktoś czyta o zachwycie Cyklonem B w perfumach,
jak ktoś tu słusznie określił , który był " narzędziem masowej śmierci", która to nazwa automatycznie u każdego światłego człowieka wywołuje jednoznaczne skojarzenie z hitlerowskim obozami śmierci i z milionami pomorodowanych, to taki ktoś ma święte prawo do świętego właśnie oburzenia.

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
No naprawdę nie wiem o co Ci chodzi?
Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Tyle tu już było o kwestii smaku, a ja myślę, że w dobrym tonie byłoby oddać głos Autorce recenzji...

Joasiu - pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Uważam, że to co napisała Mitsouko (przede wszystkim w Scent Barze) wykracza poza granice wyrażenia niesmaku...

Z mojej strony EOT.
W " dobrym tonie" autorka recenzji tu omawianej skasowała mój spokojny komentarz.
Podtrzymuję zdanie, że recenzje S. śmieszą mnie i zniechęcają do perfum. Moje mogą być dla kogoś godne politowania itp. - jeśli w ogóle "eseje" o perfumach zacznę pisać.
Cytat:
Napisane przez Anna Antonina Pokaż wiadomość
A ja mam wrażenie, że autorka recenzji po prostu pragnie wyjaśnic, czymże jest kwas pruski - jest silną trucizną znajdującą się w pestkach wiśni, znany jest jako cyjanowodór i cyklon B.

Zupełnie, jakby napisała, że pachnie ambrą. Zaglądam do Wikipedii i co czytam? Że to produkt niestrawności lub zaparcia wieloryba. Wydobywana jest z jelit. I że pachnie końskim potem. I takie wyjaśnienie też mogłoby się znaleźc w recenzji. Spotkałoby sie z oburzeniem, bo ktoś chciał napisac więcej o którymś ze składników a to jest be i niesmaczne ?
Proszę, jeśli możesz, zajrzyj do Wikipedii , czy encyklopedii, i zobacz jak został wyjaśniony termin Cyklon B.

Aha, ktoś dziś zadał pytanie, czy dyskusja podobna rozwinęłaby sie, gdyby Wizażanki sprawa dotyczyła. Ja taką dyskusję gotowa byłabym rozpocząć - teraz dopiero zauważyłam " dowcip" Your Angel.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Przeczytałam tą recenzję zanim pojawił się post Mitsouko i nie wzbudziła we mnie żadnych szczególnych emocji, mimo doświadczeń oświęcimskich w mojej rodzinie. Adnotację odnośnie Cyklonu B, potraktowałam jako ciekawostkę. Chyba jestem gruboskórna. A coś takiego jak wolność słowa jednak istnieje.
Ależ istnieje jak najbardziej Rawito wolność słowa, o czym, gdybyś mój pierwszy post dokładnie przeczytała wiedziałabyś.

Edytowane przez Mitsouko
Czas edycji: 2009-02-28 o 17:46
Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 17:39   #60
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Lolita i ...cyklon B

Zawsze mnie dziwi najbardziej wielka dyskusja co kto chcial powiedziec uskuteczniana bez udzialu drugiej strony.
Autorka nie obecna ,nie ma mozliwosci tak naprawde powiedzenia dlaczego? podejrzewam ,ze nawet nie myslala ,ze jej porownanie wywolala taka burze.
Czytalam ta recenzje i nawet nie przyszlo mi do glowy takie oburzenie ,ale ja no coz ...........
Troche zdziwilam sie Mitsouko ,ze zalozylas nawet watek i ta dyskusja w Barze .........jakos tak dziwnie to odbieram.......ale ja sie na tym nie znam..........

I tez uwazam ,ze jakby sprawa dotyczyla Wizazanki znanej , lubianej to .... nie bylo by takiej dyskusji jak juz nie raz okazywalo sie
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:11.