tabletki? - poradzcie!:* - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-31, 07:15   #1
wantet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 376

tabletki? - poradzcie!:*


Witam Odrazu jak sie obudzialm przypomnialam sobie o tabletkach...mieisiac temu rozpoczelam przyjmowac microgynon 21 dokladnie we wtorek, skonczylam w tamten poniedzialek..ginekolog powiedzial mi ze kolejne opakowanie powinnam zaczac przyjmowac wczoraj (pon) a z ulotki wynika ze dzis - wtorek (tak mi sie wydaje) Kompletnie zapomnialam zjesc ta tabletke wczoraj...kumpela mowi ze musze czekac miesiac do kolejnej miesiaczki bo teraz tabletki beda nie dzialac..poradzcie!! z góry dziekuje
wantet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 07:24   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

W pon. ostatnia pigula -7 dni przerwy wiec kolejny powinnas zaczac dzisiaj.
tak mi sie przynajmniej wydaje ,moze ktos mnie poprawi.

jezeli wczoraj to musisz uzywac dodoatkowego zabezpieczenia bo nie nalezy przedluzac przerwy ale nie musisz czekac do nastepnego okresu bo okres po pigulkach moze sie nie pojawic długo lub wcale.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 08:24   #3
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

Cytat:
Napisane przez wantet Pokaż wiadomość
Witam Odrazu jak sie obudzialm przypomnialam sobie o tabletkach...mieisiac temu rozpoczelam przyjmowac microgynon 21 dokladnie we wtorek, skonczylam w tamten poniedzialek..ginekolog powiedzial mi ze kolejne opakowanie powinnam zaczac przyjmowac wczoraj (pon) a z ulotki wynika ze dzis - wtorek (tak mi sie wydaje) Kompletnie zapomnialam zjesc ta tabletke wczoraj...kumpela mowi ze musze czekac miesiac do kolejnej miesiaczki bo teraz tabletki beda nie dzialac..poradzcie!! z góry dziekuje
Ostatnią tabletkę wzięłaś w poniedziałek - ale ona przecież działa jeszcze co najmniej przez 24h, w związku z czym 7 dni liczy się od wtorku i dlatego nowe opakowanie zaczynasz dzisiaj - we wtorek. Co miesiąc zaczynasz brać w ten sam dzień tygodnia, a kończysz o jeden dzień wcześniej (ale działanie jest do wtorku). Czyli spokojnie zacznij dzisiaj opakowanie i nie przejmuj się koleżanką. I wydaje mi się, że musiałaś źle zrozumieć lekarza, bo zawsze zaczyna się opakowanie w ten sam dzień tygodnia.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 08:29   #4
barwinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 79
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
W pon. ostatnia pigula -7 dni przerwy wiec kolejny powinnas zaczac dzisiaj.
tak mi sie przynajmniej wydaje ,moze ktos mnie poprawi.

jezeli wczoraj to musisz uzywac dodoatkowego zabezpieczenia bo nie nalezy przedluzac przerwy ale nie musisz czekac do nastepnego okresu bo okres po pigulkach moze sie nie pojawic długo lub wcale.
Paula 78,naprawde okres po pigulkach moze sie juz wcale nie pojwic?? Triszke jestem zaszokowana,wiedzialam,ze moze sie dlugo nie pojawiac,ale zeby w ogole?? czyli cykl miesiaczkowy po odstawieniu tabletek moze zostac na stale rozregulowany?? Ja biore Novynette i na ulotce nie jest nic wspomniane o tym,ze po odstawieniu okres moze nie wrocic.. Martwi mnie to troche...
barwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 08:43   #5
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

Oczywiście, że wróci, tylko rozregulowany, ale po ok. 3-5 miesięcy wszystko powinno wrócić do normy. Po prostu nie wiadomo ile mogłabyś czekać na następny.


A z tabletkami zasada jest prosta: każde opakowanie zaczynasz w ten sam dzień tygodnia. Jak poprzednie zaczęłaś we wtorek to to też zaczynasz we wtorek. Nie wiem co za głupot ci naopowiadał ten gin. A może to ty źle zrozumiałaś, albo się nie dogadaliście. Nie ma innej opcji żeby było dokładnie 7 dni przerwy, a nie 6.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 08:45   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

Cytat:
Napisane przez barwinka Pokaż wiadomość
Paula 78,naprawde okres po pigulkach moze sie juz wcale nie pojwic?? Triszke jestem zaszokowana,wiedzialam,ze moze sie dlugo nie pojawiac,ale zeby w ogole?? czyli cykl miesiaczkowy po odstawieniu tabletek moze zostac na stale rozregulowany?? Ja biore Novynette i na ulotce nie jest nic wspomniane o tym,ze po odstawieniu okres moze nie wrocic.. Martwi mnie to troche...
jesli nie pojawia sie do ok pol roku lekarz wywolujego tabletkami itp.
skoro bierzesz pigulki to narazie nie musisz sie o to martwic ,moz eokres worci od razu po odstawieniu moze po 2 miesiacach moze po pol roku.
nie ma reguly .
bralam piguly przez 4 lata bez zadnych przerw i okres po odstawieniu wrocil po 37 dniach .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 08:47   #7
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

Cytat:
Napisane przez dioska Pokaż wiadomość
Ostatnią tabletkę wzięłaś w poniedziałek - ale ona przecież działa jeszcze co najmniej przez 24h, w związku z czym 7 dni liczy się od wtorku i dlatego nowe opakowanie zaczynasz dzisiaj - we wtorek. Co miesiąc zaczynasz brać w ten sam dzień tygodnia, a kończysz o jeden dzień wcześniej (ale działanie jest do wtorku). Czyli spokojnie zacznij dzisiaj opakowanie i nie przejmuj się koleżanką. I wydaje mi się, że musiałaś źle zrozumieć lekarza, bo zawsze zaczyna się opakowanie w ten sam dzień tygodnia.
A to to już wogóle jakieś pokrętne liczenie Wcale nie chodzi o to, że ostatnia działa jeszcze 24 godziny. Ma być 7 pełnych dni przerwy

ostatnia w poniedziałek
przerwa:
1. wtorek
2. środa
3. czwartek
4. piątek
5. sobota
6. niedziela
7. poniedziałek

wtorek => bierzesz tabletkę.

Przecież to jest banalne!
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-01, 14:10   #8
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
A to to już wogóle jakieś pokrętne liczenie Wcale nie chodzi o to, że ostatnia działa jeszcze 24 godziny. Ma być 7 pełnych dni przerwy

ostatnia w poniedziałek
przerwa:
1. wtorek
2. środa
3. czwartek
4. piątek
5. sobota
6. niedziela
7. poniedziałek

wtorek => bierzesz tabletkę.

Przecież to jest banalne!
No właśnie, banalne. Napisałam dokładnie to samo co Ty, tyle że w innych słowach. Opakowanie zaczyna się zawsze tego samego dnia tygodnia.
Sugerujesz, że 21 tabletka w ogóle nie działa? Ostatnią bierze w poniedziałek, no i od wtorku liczy się pełnych 7 dni. Nie rozumiem, co w tym pokrętnego? Szczególnie, że wychodzi nam dokładnie to samo.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 17:06   #9
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

Cytat:
Napisane przez dioska Pokaż wiadomość
Sugerujesz, że 21 tabletka w ogóle nie działa?
Gdzie tak napisałam?


Ale mniejsza o to. Grunt, że wiemy o co chodzi
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 10:44   #10
kaarolciaa
Raczkowanie
 
Avatar kaarolciaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 479
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

hej wygrzebałałam wątek żeby nie zaczynac nowego.. lekarz mi powiedział że tabletki mam brac w pierwszy dzieć okresu.. ale wtedy miała bym tylko dzien przerwy.. skończylam opakowanie w niedziele więc następną tabletke mam wziąść w powieniałek? tak jak w poprzednim miesiącu? z góry dzięki za odpowiedz
__________________
...Bo Każdy ma swojego Anioła i jest dla kogoś Aniołem...
kaarolciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 13:45   #11
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

W pierwszy dzień okresu bierze się tabletkę jeżeli rozpoczyna się "kurację" tabletkami antykoncepcyjnymi. Tzn powiedzmy, że pierwszą w Twoim życiu...

A potem to się już leci schematycznie- 21 dni bierzesz, 7 pełnych dni przewy i znowu bierzesz. Jak już pisały dziewczyny, pierwszą tabletkę z każdego opakowania bierze się w ten sam dzień tygodnia. Tj- jeżeli pierwszą z pierwszego opakowania bierzesz w poniedziałek, to i pierwsze z każdego innego opakowania, też bierzesz w poniedziałek.

Piszesz "skończylam opakowanie w niedziele więc następną tabletke mam wziąść w powieniałek?". I tak jest. Tylko nie zapomnij o 7 dniowej przerwie. Bierzesz ostatnią w niedzielę. Potem pon, wt, śr, czw, pt, sob, niedz "wolne" i zaczynasz opakowanie w kolejny poniedziałek...

łojejku mam wrażenie, że trochę namieszałam...

__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-18, 14:28   #12
zaba84
Raczkowanie
 
Avatar zaba84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok / Śląsk
Wiadomości: 425
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

Cytat:
Napisane przez kaarolciaa Pokaż wiadomość
hej wygrzebałałam wątek żeby nie zaczynac nowego.. lekarz mi powiedział że tabletki mam brac w pierwszy dzieć okresu.. ale wtedy miała bym tylko dzien przerwy.. skończylam opakowanie w niedziele więc następną tabletke mam wziąść w powieniałek? tak jak w poprzednim miesiącu? z góry dzięki za odpowiedz
niektorzy lekarze sa naprawde zamotani a potem pacjent nie wie co ma robic. tak jak napisala przedmowczyni - zarzycie tabletki w pierwszy dzien okresu zwaizane jest z rozpoczeciem kuracji hormonalnej - dostajesz okres - bierzesz pierwsza tabletke i tak do konca opakowania. potem 7 dni przerwy (liczonych tak jak terminy w postepowaniu cywilnym - czyli bez wliczania dnia zazycia ostaniej tabletki, np ostatnia tabletke lykasz w czwartek to w nastepny piatek lykasz pierwsza z kolejneg opakowania, jak w srode ostania to w nastepny czwartek pierwsza z nastepnego). i tak w kolko. najlepiej na poczatku zaznaczyc sobie w kalendzarzu dni kiedy lykamy i kiedy nie lykamy, a potem wchdzi to w nawyk
zaba84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 13:33   #13
kaarolciaa
Raczkowanie
 
Avatar kaarolciaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 479
Dot.: tabletki? - poradzcie!:*

szprotka_mada, zaba84 dzieki za odpowiedzi
__________________
...Bo Każdy ma swojego Anioła i jest dla kogoś Aniołem...
kaarolciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.